دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

چگونه در مورد رابطه جنسی با شریک زندگی خود صحبت کنیم

مشکلات جنسی و سطح پایین رضایت جنسی می تواند باعث ایجاد ناراحتی در رابطه و زندگی زناشویی شود. حتی با اینکه این یک مشکل رایج است، صحبت در مورد رابطه جنسی با شریک زندگی شما می تواند دلهره آور باشد. حتی ممکن است به اشتراک گذاشتن مسائل با غریبه ها به صورت آنلاین برای شما راحت تر از بحث مستقیم در مورد آنها با شریک زندگی تان باشد، و این توضیح می دهد که چرا رابطه جنسی به طور معمول در انجمن های ارتباط آنلاین مورد بحث قرار می گیرد.

شرم و ناراحتی جنسی، موانع ارتباطی، و فقدان پیام‌های فرهنگی می‌توانند مکالمه در مورد رابطه جنسی را دشوار کنند. با وجود این، ارتباط جنسی فواید زیادی دارد.

فهرست عناوین
چگونه در مورد رابطه جنسی با شریک زندگی خود صحبت کنیم

چندین مطالعه نشان داده اند که صحبت کردن در مورد رابطه جنسی کیفیت رابطه جنسی و رضایت جنسی را بهبود می بخشد. این می تواند به ویژه برای اطمینان از ارگاسم بیشتر و با کیفیت تر زنان مفید باشد.

ارتباط جنسی یک مهارت است – فرد می تواند نحوه انجام آن را بیاموزد و در طول زمان آن را بهبود بخشد. این نیاز به تمرین، تمایل به باز و صادق بودن، و آمادگی برای گوش دادن دارد.

این مکالمات می تواند اضطراب قابل توجهی ایجاد کرده و باعث شود شما به طور کلی از آنها اجتناب کنید. با این حال، دانستن چند استراتژی می‌تواند آن‌ها را آسان‌تر کند. این را بدانید که «گفتگوی جنسی» همیشه ارزش تلاش را دارد.

 

گفتگوی جنسی همیشه ارزش تلاش را دارد.

 

چگونه در مورد رابطه جنسی با شریک زندگی خود صحبت کنیم

 • زمان مناسب را انتخاب کنید.
 • به آرامی شروع کنید.
 • روی صمیمیت تمرکز کنید.
 • سورپرایزها را کنار بگذارید.
 • خود را بیان کنید.
 • به دفعات صحبت کنید.

 

چرا صحبت با شریک زندگی در مورد رابطه جنسی مهم است؟

صحبت کردن با یک شریک زندگی یا شریک جنسی در مورد رابطه جنسی مزایای زیادی دارد، از جمله:

 

 • رضایت: صحبت آشکار در مورد رابطه جنسی می تواند اطمینان حاصل کند که دو طرف با اشتیاق به رابطه جنسی رضایت می دهند.
 • رابطه جنسی بهتر: بحث در مورد رابطه جنسی به زوجین اجازه می دهد تا در مورد نیازها، خواسته ها و نگرانی های خود صحبت کنند. یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که صحبت در مورد رابطه جنسی می تواند دفعات ارگاسم واقعی زنان را افزایش دهد.
 • کشف امیال: زوجینی که در مورد رابطه جنسی صحبت نمی کنند ممکن است در کشف تمایلات جنسی خود با هم مشکل بیشتری داشته باشند. بحث در مورد نیازها و خواسته ها می تواند به زوجین کمک کند تا زمینه های مشترک یکدیگر را پیدا کنند.
 • رضایت از رابطه: صحبت کردن در مورد رابطه جنسی به زوج ها کمک می کند تا بهتر ارتباط برقرار کنند و ممکن است زندگی جنسی آنها را بهبود بخشد. طبق یک مطالعه در سال 2020، این همچنین می تواند رضایت از رابطه را بهبود بخشد.
 • نگرانی های عملی: صحبت در مورد رابطه جنسی به زوجین اجازه می دهد تا به نگرانی های عملی مانند رابطه جنسی ایمن تر، اجتناب از بارداری و جلوگیری از گسترش عفونت های مقاربتی (STIs) رسیدگی کنند.

 

تحقیقات نشان داده است که زوج هایی که ارتباط جنسی قوی دارند، از زندگی جنسی خود رضایت بیشتری دارند. اگر در زندگی جنسی خود با مشکلاتی روبرو هستید، صحبت صریح در مورد آنها با همسرتان می تواند زندگی جنسی و رابطه شما را بهبود بخشد.

ارتباط آزاد می تواند منجر به احساس صمیمیت بیشتر و یک رابطه قوی تر شود. در واقع، صحبت صادقانه با شریک زندگی تان می تواند رضایت کلی شما را از رابطه تان افزایش دهد.

یک مطالعه در سال 2019 ارتباط جنسی بهتر را با رضایت جنسی بیشتر و ارگاسم های جعلی کمتر مرتبط دانست:

نویسندگان این مطالعه می‌گویند: 

زنانی که به ارگاسم جعلی ادامه می‌دادند، با صحبت صریح در مورد رابطه جنسی با شریک زندگی خود، خجالت می‌کشیدند. بیش از نیمی از زنان گزارش کردند که می‌خواستند با شریک جنسی خود در مورد رابطه جنسی ارتباط کلامی برقرار کنند، اما تصمیم گرفتند که این کار را نکنند؛ شایع‌ترین دلایل این بود که نمی‌خواستند به احساسات شریک زندگیشان صدمه بزنند، احساس راحتی نمی‌کردند وارد جزئیات شوند و خجالت می‌کشیدند.

 

 

موضوعات مهم برای بحث

موضوعات مرتبط با رابطه جنسی که باید در مورد آنها با شریک زندگی خود صحبت کنید ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

 • تغییر در میل جنسی
 • میل به امتحان چیز جدید
 • برنامه ریزی خانوادگی
 • احساس طرد شدگی جنسی یا همیشه مجبور بودن به شروع رابطه جنسی
 • فقدان صمیمیت یا نیاز به محبت بیشتر
 • عدم رضایت جنسی
 • اضطراب عملکرد جنسی

 

صحبت در مورد رابطه جنسی ایمن

انجام رابطه جنسی ایمن بسیار مهم است، به خصوص اگر طرف مقابل فقط شریک جنسی شما بوده و قبل یا همزمان با شما با افراد دیگر رابطه داشته است. از شریک زندگی خود بپرسید که آیا هنگام برقراری ارتباط با شرکای جنسی دیگر از کاندوم و سایر اقدامات ایمنی استفاده کرده است یا خیر. به همین ترتیب، در مورد شیوه های خود صادق باشید. اگر هیچ یک از شما رابطه جنسی ایمن انجام نداده اید، در مورد آزمایش مناسب برای همه افراد درگیر صحبت کنید.

بین شرکای انحصاری در یک رابطه تک همسری، طرح این موضوع در صورتی که سؤالاتی در مورد وفاداری ایجاد کند می‌تواند دشوار باشد. اگر با شخص دیگری وارد هر نوع فعالیت جنسی شده اید یا مشکوک هستید که شریک زندگی تان این کار را انجام داده، وقت آن است که یک مکالمه و آزمایش صریح، هرچند دشوار، انجام دهید.

 

صحبت کردن در مورد خواسته های شما

سطح راحتی شما بخش مهمی از داشتن یک زندگی جنسی رضایت بخش است. شریک زندگی شما نمی تواند ذهن شما را بخواند، بنابراین گفتن آنچه می خواهید و نیاز دارید می تواند تجربه جنسی را برای هر دوی شما افزایش دهد. در مورد آنچه که به شما احساس برانگیختگی و شهوت می دهد بحث کنید. اگر شریک زندگی شما انتظارات شما را برآورده نمی‌کند، این موضوع را به آرامی و سازنده بیان کنید و ایده‌هایی که فکر می‌کنید می‌تواند به شما کمک کند را ارائه دهید.

سعی کنید در مورد فانتزی ها و تخیلات جنسی خود صحبت کنید. این ممکن است در ابتدا دشوار باشد، اما به خاطر داشته باشید که همه آنها را دارند، و آنها معمولاً در چند دسته رایج قرار می گیرند. آسیب پذیر بودن در این راه می تواند صمیمیت بین شما و همسرتان را افزایش دهد و حتی ممکن است به ایده های جدیدی برای فعالیت های جنسی منجر شود. مطمئن باشید که با انجام این کار، جنبه های لذت بخش و رویایی فراوانی به رابطه جنسی شما اضافه خواهد شد.

 

میل جنسی می تواند از یک روز به روز دیگر تغییر کند و این اصلا غیر طبیعی نیست.

 

زمانی که سکس نمی‌خواهید

میل جنسی می تواند از یک روز به روز دیگر تغییر کند، و گاهی اوقات، دو نفر به سادگی در سطح میل جنسی خود هماهنگ نیستند. زمانی که ترجیح می دهید درگیر سکس نشوید، به یاد داشته باشید که با شریک زندگی خود صادقانه و با حساسیت کامل ارتباط برقرار کنید.

اگر میل جنسی کم یا ناهماهنگ یک مشکل تکرارشونده است که باعث ایجاد مشکل در رابطه شما می شود، برای مشاوره با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا مشاور اقدام کنید. متغیرهای زیادی از جمله سلامت جسمی و روانی وجود دارد که باید در مورد میل جنسی در نظر بگیرید.

 

روی یافتن زمینه های مشترک تمرکز کنید

هیچ دو نفری علایق و تمایلات جنسی دقیقاً مشابهی ندارند.

در عوض، زوجین می توانند از گفتگو به عنوان فرصتی برای کشف زمینه های مشترک، به عنوان مثال، علایق، نگرانی ها و ترجیحات متقابل استفاده کنند. آزمون‌های جنسی و فهرست‌های اعمال جنسی ابزارهای مفیدی برای شناسایی این زمینه مشترک هستند.

افراد همچنین می‌توانند فهرست رایج اعمال جنسی را در فهرست «بله/نه/شاید» دسته‌بندی کنند. آنها می توانند از آن به عنوان راهی برای صحبت در مورد اعمالی استفاده کنند که در رده «بله» به عنوان زمینه مشترک قرار می گیرند.

 

همچنین بخوانید: رابطه جنسی در روابط چقدر اهمیت دارد؟

 

چه زمانی در مورد سکس صحبت کنیم؟

زمان و مکانی برای بحث در مورد رابطه جنسی با همسرتان وجود دارد. انتظار برای لحظه مناسب برای پرداختن به این موضوع می تواند به شما کمک کند تا برخی از آن احساسات ناراحتی یا ناهنجاری را که ممکن است در طول مکالمات جنسی رایج باشد را دور بزنید. شما هم چنین باید:

 

 • یک مکان خنثی را انتخاب کنید. در مورد مشکلات جنسی در اتاق خواب یا قبل از خواب صحبت نکنید. یک مکان خنثی را انتخاب کنید که برای هر دوی شما خصوصی و راحت باشد.
 • از صحبت های بعد از رابطه جنسی خودداری کنید. بلافاصله بعد از رابطه جنسی در مورد مشکلات مربوط به رابطه جنسی صحبت نکنید. منتظر زمانی باشید که بتوانید عینی تر باشید و از موضوع مورد جدا شده باشید.
 • از چشم پوشی کردن از شریک زندگی خود بپرهیزید. اگر می خواهید در مورد مشکلات جنسی صحبت کنید، به شریک زندگی خود (بدون سرزنش) بگویید که فکر می کنید باید دو طرفه صحبت کنید. زمان و مکانی را تعیین کنید و از قبل به این فکر کنید که دوست دارید در مورد چه چیزی صحبت کنید.

 

چگونه باید شروع کرد؟

درمانگران جنسی معتبر این نکات را ارائه می دهند:

 

 • برنامه ریزی کنید. به همسرتان بگویید که دوست دارید در مورد رابطه جنسی صحبت کنید و یک مکان خنثی مانند یک کافه را پیشنهاد دهید.
 • هر بار روی یک موضوع تمرکز کنید. درباره یک موضوع واحد، مانند تناوب جنسی، بحث کنید.
 • شکایت نکنید و غر نزنید: پیشنهاد کنید. نسبت به احساسات شریک زندگی خود حساس باشید و اظهارات خود را مثبت بسازید، به عنوان مثال. "این را دوست دارم که تو  ____، و فکر می کنم خیلی داغ و جذاب خواهد بود اگر ما _____."
 • سوالات اساسی بپرسید. شروع مکالمه با سوالی مانند اینکه "چه موقع و ساعتی از روز را برای رابطه جنسی بیشتر دوس داری؟" به شما کمک می کند تا از نقطه مشترک شروع کنید. همچنین به شریک زندگی شما کمک می کند تا بداند که شما برای دوست داشتن ها، دوست نداشتن های او و غیره ارزش قائل هستید.

 

در زمان صحبت در مورد رابطه جنسی در مورد احساسات طرف مقابل حساس باشید.

 

چگونه در مورد رابطه جنسی با شریک زندگی خود صحبت کنید

در اینجا چند استراتژی برای آسان کردن گفتگو در مورد رابطه جنسی برای هر دوی شما آورده شده است.

 

زمان مناسب را انتخاب کنید

معمولاً زمانی که در رابطه هیچ تعارض یا تنش جنسی وجود ندارد، صحبت در مورد رابطه جنسی آسان‌تر است. برخی از زمان‌های مناسب برای امتحان عبارتند از:

 

 • در یک شب ملاقات که هر دو طرف راضی به صحبت کردن هستند
 • در یک ماشین سواری طولانی زمانی که درگیری کمی وجود داشته یا اصلا وجود ندارد
 • در زمانی که زوجین زمان و انرژی احساسی مورد نیاز بحث را دارند، مانند قبل یا بعد از غذا در آشپزخانه

 

به آرامی شروع کنید

یک "شروع نرم" برای گفتگو داشته باشید. با هدف خود شروع کنید تا با شریک زندگی خود احساس نزدیکی و ارتباط داشته باشید. از سرزنش کردن بپرهیزید. انتقاد را کنار بگذارید و روی چیزهایی تمرکز کنید که هر دو می توانید با انجام دادن آنها زندگی جنسی خود را رضایت بخش تر کنید.

 

روی صمیمیت تمرکز کنید

به یاد داشته باشید که محبت و صمیمیت به همان اندازه مهم هستند. به راه هایی برای احساس ارتباط بیشتر و ایجاد صمیمیت فراتر از مقاربت نگاه کنید و در مورد نیازهای خود برای انواع دیگر محبت و توجه نیز صحبت کنید.

 

سورپرایزها را کنار بگذارید

هر دوی شما باید در یک سطح باشید، بنابراین قبل از اینکه شریک زندگی خود را شگفت زده کنید، این گفتگوها را آغاز کنید. در مورد چیزهایی که هر دو ممکن است از آن لذت ببرید و فانتزی هایی که دارید صحبت کنید. اگر تصمیم دارید برخی از این موارد را وارد رابطه خود کنید، گزینه های خود را با هم تحقیق و بررسی کنید.

برای جلوگیری از ایجاد مشکل در زندگی جنسی خود، هرگز کتاب های مشاوره جنسی یا اسباب بازی های جنسی را بدون صحبت کردن با شریک زندگی خود خریداری نکنید.

 

خود را بیان کنید

در مورد انتظارات، ترس ها، خواسته ها و نگرانی ها با یکدیگر صحبت کنید و صادق باشید. درونی ترین افکار و احساسات خود در مورد رابطه جنسی را به اشتراک بگذارید و به شریک زندگی خود کمک کنید تا از نظر عاطفی به اندازه کافی احساس امنیت کند تا او هم همین کار را انجام دهد.

 

به دفعات صحبت کنید

"گفتگوی جنسی" یک مکالمه یک بار نیست. این باید یک بحث مداوم و بخشی عادی از رابطه شما باشد. نیازها و خواسته ها می توانند در طول زمان تغییر کنند. اغلب با شریک زندگی خود تماس بگیرید.

 

چگونه در مورد آنچه که می خواهیم صحبت کنیم؟

صحبت کردن در مورد آنچه که هرکدام از زوجین می خواهد می تواند سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد، زیرا به افراد کمک می کند نیازهای یکدیگر را برآورده کنند. با این حال، ممکن است احساس انتقاد نیز داشته باشد و برخی از افراد نگران باشند که شریک زندگی‌شان را به خاطر منافعشان قضاوت کنند.

 

به هر حال، می توانید برخی از موارد زیر را امتحان کنید:

 

 • کویز علایق جنسی را امتحان کنید: زوجین می توانند این کار را به عنوان راهی برای صحبت در مورد تمایل خود در نظر بگیرند. برخی از کویز‌ها همچنین به زوجین اجازه می‌دهند تا نظرسنجی را جداگانه تکمیل کنند و نتایج علایق مشترک خود را ارائه دهند.
 • با شریک زندگی خود در مورد چیزهایی که از آن لذت می برید صحبت کنید: گفتن "من از تو می خواهم بیشتر این کار را انجام دهی" اغلب مؤثرتر از گفتن این است که چه کاری را انجام نده.
 • بازخورد مثبت بدهید. دادن بازخورد مثبت نه تنها باعث ایجاد اعتماد به نفس در طرف مقابل شما می شود، بلکه لذت و رضایت شما از رابطه جنسی را هم دو چندان خواهد کرد.
 • سعی کنید از نشانه های غیرکلامی استفاده کنید: این نشانه ها می تواند شامل حرکت دادن دست یا سر باشد.
 • دعوت: از شریک زندگی خود دعوت کنید تا خواسته های خود را به اشتراک بگذارد و بازخورد آنها را بپذیرد.

 

سبک و سلیقه جنسی خود را درک کنید

دانستن سبک و سلیقه جنسی خود می تواند به شما کمک کند درک کنید که کدام شکل از صمیمیت رضایت بخش تر است - و همان حلقه ها برای شریک زندگی شما نیز صادق است. سبک های جنسی خود را با یکدیگر بررسی کنید. همه زوج ها در یک مقطع زمانی این سبک ها یا حالات را دارند.

 

 • معنوی: این اتحاد ذهن، بدن و روح است که نشان دهنده قدردانی عمیق شما از بودن با یکدیگر است. توجه به لحظات کوچک زندگی می تواند ارتباط معنوی شما را تقویت کند.
 • خنده دار: خندیدن و اذیت کردن یکدیگر در رختخواب به معنای خوش گذرانی با هم است. این یعنی در بین شما یک بازیگوشی شهوت انگیز وجود دارد.
 • عصبانی: عشق ورزی حتی زمانی که از یکدیگر ناراحت هستید می تواند شفابخش باشد. با این حال، مطمئن شوید که در نهایت به مشکلات رسیدگی می کنید.
 • شهوت انگیز: این سبک شرورانه و عشوه گرانه است. ممکن است نگاه های اغوا کننده ای به یکدیگر نشان دهید یا در یک محیط غیرعادی رابطه جنسی سریع داشته باشید. این در مورد لذت و بعد جسمانی داشتن رابطه جنسی است.
 • لطیف: این سبک یک رابطه جنسی ملایم، رمانتیک و شفابخش است که ممکن است شامل ماساژ، لمس سبک و خدمت به یکدیگر باشد. هر دوی شما درگیر احساسات جسمانی هستید و بر لذت بخشیدن به یکدیگر تمرکز می کنید.
 • فانتزی: با این سبک، شما دو نفر با هم همکاری می کنید تا جسارت داشته باشید و کمی چیزهای جدید را تجربه کنید. اگر فانتزی های خود را در فعالیت جنسی با شریک زندگی خود قرار می دهید، دستورالعمل هایی را تعیین کنید و محدودیت های یکدیگر را رعایت کنید.

 

اگر شما و همسرتان سبک‌های جنسی متفاوتی دارید، داشتن ارتباط آزاد و صادقانه می‌تواند به شما کمک کند. صحبت کردن در مورد تفاوت‌هایتان می‌تواند به شما کمک کند تا تفاوت‌ها را درک کرده و به آنها رسیدگی کنید و اطمینان حاصل کنید که هر دو احساس رضایت می‌کنید. اگر به کمک نیاز دارید، شاید لازم باشد که شما و شریک زندگیتان به درمان جنسی نیز فکر کنید.

 

چگونه در یک رابطه جدید در مورد رابطه جنسی صحبت کنیم؟

صحبت کردن در مورد رابطه جنسی در یک رابطه جدید می تواند سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد، اما همچنین می تواند ترسناک نیز باشد. راهبردهای زیر می توانند به شما کمک کنند تا بحث را شروع کنید:

 

با این سوال شروع کنید که آیا شریک زندگی‌تان در مورد رابطه جنسی راحت صحبت می کند یا خیر. گاهی اوقات صحبت کردن با تلفن، از طریق ایمیل یا از طریق پیام کوتاه آسان تر است.

در مورد نیازهای اساسی و ایمنی صحبت کنید. بپرسید که آیا شریک زندگی جدید شما می‌خواهد رابطه جنسی داشته باشد یا خیر، و اگر جواب مثبت است چه زمانی و چه نوع رابطه جنسی می‌خواهد داشته باشد، و چگونه می خواهد رابطه جنسی ایمن‌تری داشته باشد.

از برنامه ریزی رابطه جنسی یا گرفتن رضایت در زمانی که شریک زندگی شما مست است خودداری کنید. قبل از اینکه زوجین یکدیگر را به خوبی بشناسند، این عمل می تواند رضایت را تحت تأثیر قرار داده و حتی باعث آسیب شود.

از کم شروع کنید و به آرامی پیش بروید. اغلب ساده تر است که چندین مکالمه کوتاه تر داشته باشیم که هر کدام به صمیمیت بیشتر و بحث عمیق تر منجر می شود.

 

 

سخنی از دنیای موسیقی درمانی در رابطه با صحبت زوجین در مورد رابطه جنسی

به قول معروف «عاشقان خوب ساخته می شوند، نه زاده». اگر واقعاً می‌خواهید که رابطه جنسی شما تمام آن چیزی باشد که می‌تواند باشد، برای صحبت با یکدیگر وقت بگذارید.

برقراری ارتباط منظم یکی از اجزای مهم هر رابطه عالی است - و این شامل صحبت در مورد رابطه جنسی نیز می شود. این چیزی است که شما و شریک زندگیتان باید به طور منظم از ابتدای رابطه خود در آن شرکت کنید. یک زندگی جنسی سالم یک هدیه عالی است و باید از آن لذت برد و از آن مراقبت کرد.

 

 سوالات متداول

چگونه با شریک زندگی خود در مورد درد هنگام رابطه جنسی صحبت کنم؟

اگر دچار دیسپارونی (درد در حین رابطه جنسی) هستید، در سکوت رنج نکشید. با شریک زندگی خود صادق و باز باشید. برای تعیین علت به دنبال کمک پزشکی باشید. راحتی شما مهم است و یک شریک جنسی خوب باید درک کننده و حمایت کننده باشد.

 

چگونه بدون اینکه ناخوشایند باشد در مورد سکس صحبت کنم؟

هرچه بیشتر با شریک زندگی خود در مورد رابطه جنسی صحبت کنید، کمتر برایتان ناخوشایند خواهد بود. به یاد داشته باشید که شریک زندگی شما نمی تواند ذهن شما را بخواند و ممکن است وقتی آنچه را که در ذهن شماست بیان می کنید راحت شود. یک مکان خنثی و عاری از حواس پرتی و وقفه انتخاب کنید و از انتقاد بپرهیزید.

 

چگونه در مورد مشکلات جنسی با شریک زندگی خود صحبت کنم؟

مانند هر مشکل دیگری در رابطه خود با آن برخورد کنید. نسبت به احساسات شریک زندگی خود حساس باشید و از انتقاد بپرهیزید. یک مکان خنثی و زمانی را انتخاب کنید که مزاحم شما نباشد تا هر دوی شما احساس امنیت کنید و بتوانید تا حد امکان باز باشید. زوج درمانی نیز می تواند فضای امنی برای صحبت در مورد مسائل جنسی فراهم کند.

 

چگونه در مورد رابطه جنسی با همسر احتمالی آینده خود صحبت کنم؟

اگر به نظر می رسد که شریک زندگی شما علاقه مند به ازدواج است، مهم است که در مورد انتظارات جنسی‌تان با یکدیگر صحبت کنید. این یکی از اجزای مهم یک ازدواج سالم برای اکثر افراد است و دانستن آنچه برای شریک زندگی شما مهم است می تواند صمیمیت ایجاد کند. به آرامی شروع کنید، یک مکان خنثی را انتخاب کنید که در آن حرف شما قطع نشود و نسبت به احساسات شریک زندگی خود حساس باشید. همچنین ممکن است مشاوره ازدواج را امتحان کنید، که می تواند برای بسیاری از زوج ها مکانی امن و حمایت کننده برای بحث در مورد رابطه جنسی باشد.

 

منابع

Verywellmind

medicalnewstoday

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید