دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
موسیقی فرکانس سلفژ - معرفی و دانلود

موسیقی فرکانس سلفژ

فرکانس‌های سلفژ (سولفژ یا سولفژیو) مجموعه‌ای از 9 تُن یا صدای الکترومغناطیسی هستند که به قدرت التیام بخشیدن و افزایش هوشیاری مشهور می باشند. این صدا های خارق العاده که قدمت آن ها به دوران باستان باز می گردد، می‌توانند سلامت و رفاه کلی را بهبود بخشند. آهنگ های فرکانس سلفژ اساس بسیاری از سنت های موسیقی مقدس باستانی مانند سرودهای گریگوری و سرودهای سانسکریت هندی را تشکیل می دهند که قدمت آن ها به قرن هشتم می رسد. موسیقی فرکانس سلفژ به‌دلیل داشتن ضربان ریتمیک شفابخش، به طور گسترده در سرودهای شفا بخش استفاده می‌شد. برای آشنایی و دانلود آهنگ فرکانس سلفژ با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

همانطور که آلبرت اینشتین می گوید: "همه چیز در جهان ما ارتعاش است." اتم‌های بدن ما، مولکول‌ها و اتم‌های موجود در اجسام بی‌جان، افکار و صداها - همه چیز در جهان ما در حال حرکت و ارتعاش هستند. حتی خود سیاره نیز در فرکانس خود می لرزد و طنین انداز می شود.

گوش انسان فقط می تواند وسعت محدودی از ارتعاشات در ثانیه را بشنود. در علم صدا، تعداد ارتعاشات در ثانیه را «فرکانس» می‌گویند که بر حسب هرتز اندازه‌گیری می‌شود.

آشنایی با 9 فرکانس سلفژ و دانلود موسیقی فرکانس سلفژ

گوش انسان فقط قادر به شنیدن صداهایی است که در فرکانس 20 هرتز تا 20000 هرتز (20 کیلوهرتز) ارتعاش دارند. دلفین ها و خفاش ها قادر به شنیدن صدا تا 100 کیلوهرتز هستند، بنابراین می توانید ببینید که ظرفیت انسان برای شنیدن صداها چقدر محدود است.

در قلب موسیقی فرکانس های سلفژ این باور وجود دارد که الگوی ارتعاشی صداهای خاص، از 174 هرتز تا 963 هرتز، می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت ذهنی، جسمی و روحی ما بگذارد.

اکنون که مختصرا اصول علم صوت را بررسی کردیم، بیایید نگاهی به فرکانس‌های سولفژیو بیاندازیم.

 

فرکانس های سولفژ چه هستند؟

در حالی که نظرات مختلفی در مورد محل پیدایش فرکانس‌های سلفژ وجود دارد، عموماً اعتقاد بر این است که آنها اولین بار توسط یک نظریه‌پرداز موسیقی به نام گوئیدو د آرتزو (Guido d'Arezzo) در قرن دهم معرفی شدند. این فرکانس ها، از گام سلفژی که توسط گوئیدو د آرتزو تنظیم و معرفی شد سرچشمه می گیرند.

گوئیدو د آرتزو برای شعری به نام «سرود سنت جان باپتیست» یک موسیقی تنظیم کرد. این سرود که یک سرود گریگوری است، مشهورترین نمونه استفاده از گام سلفژ در موسیقی باستان است. همه شش تن اصلی گام سلفژ در آن موزیک وجود دارند.

اگر این موسیقی سلفژ را بررسی کنید، ممکن است متوجه شوید که نت های تشکیل دهنده این موسیقی Ut-Re-Mi-Fa-So-La هستند. این نت ها، اساس گام مدرن Do-Re-Mi-Fa-So-La- Si (Ti) ما را تشکیل می دهد که امروزه توسط نوازندگان استفاده می شود.

شش فرکانس اصلی در گام سلفژیو وجود دارد که عبارتند از: 396 هرتز، 417 هرتز، 528 هرتز، 639 هرتز، 741 هرتز و 852 هرتز.هر نت در این گام دارای فرکانس خاصی است که می تواند در واحد هرتز اندازه گیری شود. این فرکانس ها عبارتند از:

 

UT = 396 Hz

Re = 417 Hz

Mi = 528 Hz

Fa = 639 Hz

Sol = 741 Hz

La = 852 Hz

 

این شش تن، گام اصلی سولفژ را تشکیل می دهند. متعاقباً سه فرکانس دیگر هم به این گام اضافه شد و گام سلفژ امروزی به دست آمد. سه تن اضافی که توسط دکتر جوزف پولئو به این گروه اضافه شدند نیز عبارتند از: 174 هرتز، 285 هرتز و 963 هرتز. در ادامه بصورت جزئی تر با آن ها آشنا خواهید شد. در ادامه مطلب با تحقیقات و یافته های دکتر جوزف پولئو در حوزه فرکانس های سلفژ آشنا خواهید شد.

 

علم پشت فرکانس های سلفژ

فرقی نمی‌کند که در حوزه استفاده از صداها و آهنگ های آرامش بخش نسبتاً تازه کار باشید یا یک شنونده باتجربه‌، اصطلاح «فرکانس‌های سلفژ» ممکن است برای شما کاملاً جدید باشد.

همانطور که ذکر شد، فرکانس‌های سلفژ به تن های خاصی از صدا هستند که به جنبه‌های مختلف سلامت بدن و ذهن کمک کرده و آن‌ها را ارتقا می‌دهند.

پزشک و محقق، دکتر جوزف پولئو، فرکانس‌های سلفژ را در در سال 1974 دوباره کشف کرد و فواید آنها را به آگاهی عمومی بازگرداند. دکتر پولئو از روش فیثاغورثی ساده کردن اعداد برای رمزگشایی شش فرکانس صوتی استفاده کرد که تعادل و تشدید را در بدن ما ایجاد می کند و سلامت روان را بهبود می بخشد. دکتر پولئو در تحقیقات بعدی خود سه فرکانس اضافی را توصیف کرد که مکمل گام سلفژ هستند.

اعتقاد او بر این بود که این فرکانس‌های سلفژیو عمیقاً بر ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه تأثیر می‌گذارند تا شفا و درمان را تحریک کرده و سرزندگی را تقویت کنند. به لطف کار دکتر پولئو و علاقه ای که مجددا ایجاد شد، از آن زمان به بعد بسیاری از دانشمندان به شواهد بیشتری مبنی بر اثرات مثبت این فرکانس ها بر بدن انسان دست یافته اند.

این واقعیت که آهنگ فرکانس های سلفژ باعث بهبودی می‌شوند توسط دانشمندان دیگری مانند دکتر لی لورنزن، که اثر تشدید کننده آنها را بر مولکول‌های آب کشف کردند، تأیید شده است.

دکتر لورنزن از انرژی الکترومغناطیسی (ارتعاش) استفاده کرد که باعث شد آب به صورت بلورهای شش ضلعی زیبا خوشه ای شود. آب خوشه ای می تواند آزادانه از طریق دیواره های سلولی حرکت کرده و مواد مغذی را حمل کند. همچنین می تواند مواد زائد را حذف کرده و به حفظ ارتباط مناسب بین سلول ها کمک کند.

خوشبختانه، کشف دکتر پولئو فراموش نشده است و اثرات درمانی مثبت فرکانس های سولفژ، شواهد بیشتری را جمع آوری کرده است.

 

فرکانس‌های سلفژ و علم مدرن

از آن زمان به بعد، جامعه علمی شروع به اتصال نقاط بین نوع موسیقی پخش شده و انواع اثرات فیزیکی بر بدن انسان کرد. یکی از مهم‌ترین مطالعاتی که تأثیرات مثبت فرکانس‌های صوتی را تأیید می‌کند، در سال 1998 توسط دکتر گلن راین، بیوشیمی‌دان، دکترای دانشگاه لندن و پروفسور سابق بیمارستان Mt. Sinai انجام شد. آزمایش او تأیید می کند که آنچه ما به آن گوش می دهیم تأثیر قابل توجهی بر سلامت بدن و سلول های ما دارد. این کشف دکتر راین، آنچه را که سنت‌های معنوی باستانی هنگام آزمایش تأثیر موسیقی‌های مختلف بر DNA انسان درک می‌کردند، تأیید کرد.

دکتر راین تأثیر چهار سبک موسیقی را بر DNA انسان اندازه گیری کرد. ابتدا آوازهای سانسکریت، سرودهای گریگوری، راک و کلاسیک را به امواج صوتی اسکالر تبدیل کرد. سپس موسیقی را در لوله های آزمایش حاوی DNA آزمایشگاهی به مدت یک ساعت پخش کرد. او تأثیرات هر نوع موسیقی را با اندازه‌گیری میزان جذب نور فرابنفش در ویال‌های DNA تعیین کرد. خواندن این نتایج باعث می شود زمانی که می خواهید استراحت کنید، در گوش دادن به نوع موسیقی های مورد علاقه خود تجدید نظر کنید.

دو آزمایش جداگانه نشان داد که سرودهای گریگوری و سانسکریت میزان جذب نور فرابنفش یا UV را از 5 تا 9 درصد افزایش دادند. آنها اثرات تقریباً شفابخشی داشتند در حالی که سایر سبک ها عملکرد بسیار بدتری داشتند. موسیقی کلاسیک کمی بیشتر از 1 درصد جذب UV را افزایش داد. از سوی دیگر، موسیقی راک جذب نور فرابنفش را 1.8 درصد کاهش داد. تحقیقات دکتر راین، شواهدی را به دست آورد که ثابت می کند فرکانس های صوتی می توانند سلامت ما را بهبود بخشند و تأثیرات مثبتی بر بدن و ذهن داشته باشند.

از زمان کشف روشنگرانه دکتر راین، تحقیقات بیشتری انجام شده و این نتیجه حاصل شده است که موسیقی فرکانس‌های سلفژ تأثیرات ذهنی، احساسی و فیزیکی عمیقی دارند. علاوه بر این، این درک منجر به این شده است که صوت و موسیقی درمانی به عنوان یک حرفه بهداشتی برای کمک به درمان افراد با استفاده از جنبه‌های مختلف خلق موسیقی و گوش دادن به آن، تثبیت شود.

در حالی که تحقیقات دکتر راین بر روی اثرات فیزیکی صداها متمرکز بود، مطالعه ای که اخیرا انجام شد نشان می دهد که صداهای کهن الگویی، می توانند احساسات ناخودآگاه را برانگیزند. این ثابت می‌کند که محرک‌های شنوایی می‌توانند با موفقیت برای بهبود سلامت روان و تأثیر مثبت بر وضعیت عاطفی ما استفاده شوند. این صداها همچنین ابزار مفیدی برای التیام ضربه های جسمی و روحی هستند.

با این حال، برای درک ویژگی‌های فرکانس‌های سلفژ و تفاوت آن‌ها با سایر صداها، ابتدا مهم است که رزونانس یا طنین شومان را درک کنید.

 

کوک و تنظیم علمی و رزونانس شومان

ممکن است تعجب کنید و این سوال را در ذهن داشته باشید که چرا فرکانس‌های سلفژ بیش از هر صدا یا آهنگ دیگری تأثیرات مثبتی بر بدن دارند. پاسخ در رزونانس شومان نهفته است.

در سال 1952، وینفرید اتو شومان، فیزیکدان آلمانی، رزونانس یا تشدید های الکترومغناطیسی موجود بین سطح زمین و یونوسفر (بخش باردار الکتریکی جو زمین) را به وسیله ابزارهای اندازه گیری و محسبات ریاضی ثبت کرد.  شومان کشف کرد که این امواج الکترومغناطیسی که از تخلیه‌های رعد و برق سرچشمه می‌گیرند، در فرکانس پایینی بین 7.83 تا 8 هرتز طنین انداز می‌شوند. او تشخیص داد که این فرکانس، در اصل، ضربان قلب زمین است. از آن زمان و در دوران پس از موسس آن، رزونانس یا طنین شومان ابداع شد.

جانشین شومان، کاندیدای دکترا، هربرت کونیگ، این تحقیق را یک قدم جلوتر برد. او ارتباط بین رزونانس‌های شومان را مطالعه کرد و با مقایسه امواج ثبت شده توسط دستگاه الکتروانسفالوگرام یا نوار مغزی (EEG) با میدان‌های الکترومغناطیسی زمین، دریافت که آنها با سطوح مختلف فعالیت مغز انسان مطابقت دارند.

کونیگ کشف کرد که رزونانس ها با پنج حالت مختلف امواج مغزی مطابقت دارند: دلتا، تتا، آلفا، بتا و گاما. این‌ها حالت‌های امواج مغزی هستند که به طور طبیعی در طول تمام فعالیت‌های روزانه از خواب گرفته تا ایجاد و یادگیری رخ می‌دهند.

تحقیقات بیشتری که تا امروز انجام شده است، از یافته های کونیگ حمایت کرده و شباهت های باورنکردنی بین رزونانس شومان و فعالیت مغز انسان را تایید می کند. علاوه بر این، تحقیقات دیگر نشان می دهد که فرکانس پایین رزونانس شومان، همگام سازی را برای عملکرد بالاتر مغز فراهم می کند.

 

بنابراین، رزونانس‌های شومان چگونه با فرکانس‌های سلفژ ارتباط دارند؟

فرکانس‌های سلفژیو به این دلیل چنین تأثیرات مثبتی دارند که با رزونانس شومان 8 هرتز هماهنگ هستند. از نظر موسیقی، فرکانس‌ها از 8 هرتز شروع می‌شوند و گام موسیقی را اکتاو به اکتاو افزایش می‌دهند تا زمانی که نت دو یا C در فرکانس 256 هرتز و نت لا یا A با فرکانس 432 هرتز ارتعاش می کند. هنگامی که موسیقی برای هماهنگی با این فرکانس تنظیم می شود، به عنوان کوک علمی شناخته می شود.

وقتی فرکانس‌های سولفژ را با سایر پدیده‌های شنوایی به نام ضربان‌های دو گوشی یا امواج صوتی باینورال (باینورال بیت) ترکیب می‌کنید، می‌توانید اثر شفابخش آن ها را چندین برابر کنید. بنابراین، بیایید ببینیم که ضربان های دو گوشی چه هستند و چگونه کار می کنند؟

 

ضربان دو گوشی یا امواج صوتی باینورال (باینورال بیت) و فرکانس های سلفژ

ضربان ‌های دو گوشی یا امواج صوتی باینورال (باینورال بیت) زمانی ایجاد می شود که دو تن صدا - یکی با فرکانس کمی پایین تر و دیگری با فرکانس کمی بالاتر - در هر گوش نواخته می شود. مغز تفاوت بین این دو تن را به عنوان صدای سوم تفسیر می کند که شما آن را به عنوان فرکانس غالب امواج مغزی خود می شنوید. این صدای سوم، ضربان‌ دو گوشی یا امواج صوتی باینورال (باینورال بیت) نامیده می شود. اما فواید درمانی آن چیست؟

ضربه های دو گوشی یا امواج صوتی باینورال در زمینه های مختلفی از جمله آرامش، تمرکز، خواب و کاهش استرس مورد مطالعه قرار گرفته است. مطالعات بر روی اضطراب و افسردگی نشان می دهد که ضربات دو گوشی می تواند علائم این اختلالات روانی را کاهش دهد. آنها همچنین می توانند به کاهش علائم اختلال کم توجهی - بیش فعالی (ADHD)، اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) و سایر اختلالات کمک کنند. مطالعات روی یادگیری و حافظه نشان داده است که ضربات دو گوشی عملکرد را در مواردی مانند حافظه کاری یا توانایی یادگیری کلامی بهبود می بخشد.

امواج صوتی باینورال می توانند به راحتی همراه با فرکانس های سلفژ برای تسریع و افزایش اثرات درمانی آن ها استفاده شوند. یک مطالعه که در سال 2021 انجام شد، نشان داد که فرکانس‌های سلفژ در همراهی با ضربان‌های دو گوشی یا امواج صوتی باینورال، به دستیابی به حالت‌های عمیق مراقبه و آرامش کمک می‌کنند.

از آنجایی که ضربات دو گوشی به بهترین وجه در صداهای حامل بین 400 تا 500 هرتز درک می شوند، توصیه می شود این تن ها را با فرکانس های سولفژیو 396 هرتز و 417 هرتز ترکیب کنید. شما می توانید از فرکانس های دیگر سولفژ به عنوان صدا های حامل برای هر گوش استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر گوش چپ فرکانس سلفژ 174 هرتز و گوش راست فرکانس سلفژ 184 هرتز را بشنود، مغز شما این را به عنوان تن آلفا (صدای آرامش) 10 هرتز درک می کند.

فرکانس‌های سلفژ در مقایسه با ضربه ‌های دو گوشی یا آهنگ باینورال، هنوز یک کشف نسبتاً جدید هستند. افرادی که به صحت این موضوع شک دارند، ممکن است تعجب کنند و بپرسند: آیا فرکانس های سولفژ واقعی هستند؟ بله، آنها یک پدیده صوتی واقعی هستند. صحت این موضوع، نه تنها توسط مطالعات ذکر شده در بالا، بلکه توسط علم سایماتیک یا بصری سازی صوت یا تجسم فرکانس های صدا (cymatics) نیز تأیید شده است.

 

فرکانس های سولفژیو و علم سایماتیک

سایماتیک (cymatics) مطالعه چگونگی تعامل امواج صوتی با ماده برای ایجاد اشکال هندسی است. این کلمه از کلمه یونانی کیما (به معنای موج) گرفته شده است و بسیاری از مردم سیماتیک را شکلی از هندسه مقدس می دانند. سایماتیک همچنین به عنوان ابزاری برای شفا، مدیتیشن و خود اندیشی استفاده شده است. همچنین، این علم راهی برای نشان دادن اثراتی است که ارتعاشات صدا بر روی ماده دارند.

مطالعه ای که در سال 1996 منتشر شد، استفاده از سیماتیک در صدا و موسیقی درمانی را توصیف می کند. یکی از محققان شاخص حاضر در این مطالعه، دکتر پیتر گای منرز، پیشگام صدا است که از مولدهای صدای سایماتیک برای درمان مشکلات جسمی، عاطفی و روانی استفاده کرد. مطالعه دیگری که در این زمینه انجام شد، از سایماتیک به عنوان یک ابزار قابل استفاده برای کاهش نویز در محیط های شهری یاد می کند.

آزمایش‌های سیماتیک با فرکانس‌های سلفژ، شواهدی روشن از منحصر به فرد بودن این تن ها و خود صدا به عنوان یک نیروی خلاق است. اشکال هندسی زیبا و منظمی که فرکانس‌های سلفژیو ایجاد می‌کنند به ما نشان می‌دهند که امکان دستکاری و تغییر ماده توسط این صدا ها وجود دارد. سایماتیک به ما نشان می‌دهد که فرکانس‌های صدا بر افراد، محیط و حتی بخش‌های ظریف‌تری مانند بدن و ذهن تأثیر می‌گذارند.

 

فهرست فرکانس های سلفژ

در ادامه مطلب، 9 فرکانس سلفژ خالص را مشاهده کرده و خواهید شنید. به سادگی می توانید روی فلش کنار فایل صوتی که می خواهید بشنوید کلیک کرده و صدا ها را بشنوید. اینها صدا های خالص و بدون موسیقی یا تزئینات اضافه شده هستند.

همچنین، اگر به دنبال شنیدن موسیقی های بر مبنای فرکانس سلفژ هستید، اما نمی دانید که چگونه باید نسخه مناسب و علمی این موسیقی های ناب را پیدا کنید، می توانید از محصولات صوتی دنیای موسیقی درمانی در انتهای همین مطلب استفاده کنید.

می‌توانید از این صداها برای مدیتیشن و به عنوان بخشی از تمرین یوگای خود استفاده کنید یا به سادگی آن‌ها را در پس‌زمینه کارها و تمرینات خود اجرا کنید. توصیه می کنیم حداقل به مدت 21 روز و بصورت روزانه به آنها گوش دهید. طبق نتایجی که ثبت شده و البته نتیجه گیری خود ما، این مدت حداقل زمانی است که برای دیدن نتایج لازم است.

استفاده از یک هدفون با کیفیت قابل قبول، بهترین راه برای گوش دادن به فرکانس های سلفژیو است. به یاد داشته باشید که باید این صدا ها و موسیقی ها را با صدای نسبتا کم گوش کنید و هرگز برای شنیدن آن ها از میزان صدای بیشتر از حد متوسط استفاده نکنید. این آهنگ های فرکانس سلفژ برای موثر بودن نیازی به بلند بودن ندارند. همچنین اگر به هدفون دسترسی ندارید، می توانید از بلندگوهای سیستم صوتی خود برای شنیدن آن ها استفاده کنید.

 

دانلود آهنگ فرکانس 174

 

فرکانس سلفژ 174 هرتز - درد، تنش و استرس را تسکین می دهد

فرکانس سلفژ 174 هرتز به عنوان فرکانس شفابخش شناخته می شود. این فرکانس سولفژ بیشترین تأثیر را بر بدن فیزیکی دارد. همچنین، این صدا به کاهش تنش عاطفی و جسمی کمک می کند. این موضوع در یک مطالعه بر روی خستگی انسان که در سال 2021 انجام شد، تأیید شده است. محققان با استفاده از تصویربرداری مادون قرمز به این نتیجه رسیدند که فرکانس سلفژ خالص 174 هرتز تأثیر مثبتی بر کاهش خستگی در افراد دارد. کاهش تنش توسط این صدا، منجر به تنفس آرام تر و ریتمیک تر می شود.

اگر می خواهید بعد از یک روز پر استرس به سرعت تنش را رها کرده و استراحت کنید، این فرکانس برای شما عالی است. همچنین می توانید از آهنگ فرکانس سلفژ 174 هرتز به عنوان موسیقی پس زمینه برای مدیتیشن سریع و با طراوت استفاده کنید. این تن را می توان در موارد زیر استفاده کرد:

 

تسکین دردهای فیزیکی در بدن، به ویژه در ناحیه کمر، ساق پا و پا.

شل کردن عضلات و کاهش تنش در بدن.

تسکین سردرد.

کاهش استرس.

رفع خستگی.

 

285 دانلود آهنگ فرکانس

 

 

فرکانس سلفژ 285 هرتز - بافت ها را بهبود بخشیده و بازسازی می کند

فرکانس سلفژ 285 هرتز به طور سنتی با بهبود چاکرای ریشه مرتبط بوده است. موسیقی کوک شده با فرکانس سلفژیو 285 هرتز به شما کمک می کند تا انرژی خود را افزایش دهید و به بهبود جسم و ذهن خسته کمک کنید. این منجر به هوشیاری و تمرکز بیشتر می شود، بنابراین می توانید راحت تر با موقعیت های غیرمنتظره کنار بیایید.

گوش دادن به موسیقی فرکانس سلفژ 285 هرتز به شما احساس آرامش و امنیت می دهد. این فرکانس نسبت به فرکانس‌های بالاتر شدت کمتری دارد و برای استراحت طولانی‌تر، ماساژ یا جلسات یوگا ایده‌آل است.

 از این تن برای موارد زیر استفاده می شود:

 

بافت ها را ترمیم و بهبود می بخشد. این تن می تواند برای بهبود بریدگی ها، سوختگی ها و پارگی ها مفید باشد.

به دلیل ارتباط آن با چاکرای ریشه، این تن می تواند احساس امنیت و ایمنی را افزایش دهد.

سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

 

موزیک 396 هرتز

 

فرکانس سلفژ 396 هرتز - ترس و احساس گناه را کاهش می دهد

فرکانس سلفژ 396 هرتز مانند 285 هرتز با چاکرای ریشه مرتبط است. این یکی از تن های پایین تر در مقیاس سلفژ است، اما اهمیت آن را نمی توان در مورد شفا بخشیدن به بدن عاطفی نادیده گرفت. در واقع، این یکی از صداهای اساسی است که در موسیقی درمانی استفاده می شود.

همچنین، این صدا به تسکین احساس گناه کمک کرده و رشد عاطفی هماهنگ را تقویت می کند. این تن توسط برخی از شرکت کنندگان در مطالعه Sonic Proximities که در سال 2022 انجام شد، به عنوان "فرکانس عشق" توصیف شده است.

آهنگ کوک شده با فرکانس سولفژیو 396 هرتز دستیابی به رویاها و اهداف را آسان تر می کند. از آنجایی که این فرکانس انرژی نشاط آوری ایجاد می کند، استفاده از آن به عنوان موسیقی انگیزشی فوق العاده است. گوش دادن به آهنگ با این فرکانس سولفژ 396 هرتز زمانی بسیار مفید است که می خواهید احساس سرحالی و امنیت بیشتری داشته باشید و به اهداف و رویاهای خود قدرت دهید.

در اینجا چند مورد از مزایای استفاده از این فرکانس قدرتمند را می خوانید:

 

فرکانس سلفژ 396 هرتز به کاهش یا حذف تفکر مبتنی بر ترس کمک می کند. این صدا به شما کمک می کند ترس های ناخودآگاه و باورها و افکار منفی را کاهش دهید. از آنجایی که ترس یکی از احساساتی است که دارای ارتعاش بسیار پایین است و ارتعاشات پایین شرایط و نتایج منفی را به خود جلب می کند، توسعه استراتژی هایی برای افزایش این فرکانس ارتعاشی مهم است. از این فرکانس سلفژ برای افزایش ارتعاش و التیام بدن عاطفی خود استفاده کنید.

این فرکانس احساس گناه و شک را التیام می بخشد.

برخی معتقدند که این فرکانس می تواند غم را به شادی تبدیل کند.

زمانی که شما در یک مارپیچ از تفکر منفی گرفتار شده اید، فرکانس سولفژیو 396 هرتز می تواند بهترین کمک را به شما بکند. از آنجایی که این فرکانس تأثیر قدرتمندی بر بدن عاطفی دارد، می تواند به بازگرداندن افکار شما به حالت ارتعاشی بالاتر به سمت مثبت بودن کمک کند.

 

موزیک 417 هرتز دانلود

 

فرکانس سلفژ 417 هرتز - انرژی منفی را کاهش داده و آسیب و تروما را التیام می بخشد

فرکانس سلفژ 417 هرتز با چاکرای خاجی مطابقت دارد. چاکرای خاجی ممکن است توسط رویدادهای آسیب زا در زندگی مسدود شود و منجر به سرکوب احساسات و ناتوانی در تجربه شادی در زندگی شود. گوش دادن به این فرکانس می تواند به رفع انسداد این مرکز مهم انرژی کمک کند.

فرکانس سلفژیو 417 هرتز به از بین بردن احساسات منفی مرتبط با رویدادهای گذشته کمک می کند. این امر آن را به ابزاری مفید برای غلبه بر آسیب های روانی تبدیل می کند. نشان داده شده است که موسیقی تنظیم شده روی فرکانس سلفژ 417 هرتز، همراه با تکنیک های دیگر، ارتباط و پاسخ فیزیکی را تحریک می کند.

فرکانس سولفژ 417 هرتز در درمان یا کارهای فردی برای تسکین احساسات شدیدا منفی به خوبی عمل می کند. این فرکانس به تقویت قدرت درونی شما و ترویج تغییرات مثبت کمک می کند.

در اینجا چند مورد از مزایای مهم گوش دادن به موسیقی فرکانس سلفژ 417 هرتز آورده شده است:

 

این فرکانس می تواند به پاکسازی اورا یا هاله شما از انرژی منفی و همچنین پاکسازی محیط اطرافتان کمک کند.

فرکانس سلفژ 417 هرتز می تواند تفکر مبتنی بر خشم و شرم را درمان کند. هر دوی این احساسات منجر به جذب نتایج منفی می شوند.

این فرکانس می تواند به خواب آرام کمک کند.

این فرکانس سلفژ می تواند به شما کمک کند انگیزه پذیرش تغییر را پیدا کنید.

 

دانلود آهنگ 528 فرکانس عشق

 

فرکانس سلفژ 528 هرتز - فرکانس عشق

فرکانس سلفژ 528 هرتز گاهی اوقات به عنوان "فرکانس عشق" یا "تن معجزه" نامیده می شود. این تن، یکی از مشهورترین فرکانس‌های سلفژ است و با چاکرای شبکه خورشیدی مرتبط است. نمونه های متعددی از استفاده از آن در طول تاریخ وجود دارد. برای مثال، آهنگ Imagine از جان لنون با فرکانس سلفژیو 528 هرتز نوشته شده است.

موسیقی تنظیم شده با فرکانس سولفژ 528 هرتز به سلامت روحی و جسمی کمک می کند. محققان در سال 2019 دریافتند که قرار گرفتن در معرض این موج صوتی اضطراب را کاهش می دهد. بر اساس این مطالعه، امواج صوتی با فرکانس سلفژ 528 هرتز تولید تستوسترون را تحریک می کند.

مطالعه ای که در سال 2018 در ژاپن انجام شد، نشان داد که موسیقی فرکانس سلفژ 528 هرتز - حتی پس از تنها پنج دقیقه گوش دادن - به طور قابل توجهی استرس را در سیستم های غدد درون ریز و سیستم عصبی خودمختار کاهش می دهد.

اگرچه علم در مورد اثرات ترمیمی فرکانس سلفژیو 528 هرتز هنوز در مراحل ابتدایی خود است، تحقیقات اولیه نشان می دهد که این فرکانس توانایی التیام و ترمیم بدن را دارد.

مطالعه دیگری نشان داد که فرکانس سولفژ 528 هرتز می تواند در درمان اعتیاد استفاده شود. این مطالعه که در مجله تحقیقات اعتیاد و درمان منتشر شده است، نشان داد که امواج صوتی 528 هرتز اثرات سمی اتانول را بر روی کشت سلولی آستروسیت کاهش می دهد. و شگفت‌انگیزتر از آن این بود که این فرکانس عمر سلولی را نیز تا حدود 20 درصد افزایش داد.

موزیک فرکانس سلفژ 528 هرتز روحیه شما را بالا می برد و شما را در حالت راحتی و آرامش قرار می دهد. استفاده از این صدا به عنوان موسیقی پس زمینه برای مدیتیشن و آرامش عمیق تر عالی است. اثرات انرژی بخش و شفابخش موسیقی کوک شده بر روی فرکانس سلفژ 528 هرتز، آن را به گزینه ای ایده آل برای آهنگ پس زمینه در هر زمانی که احساس بیمار بودن می کنید یا نیاز به استراحت دارید، تبدیل می کند.

در اینجا به چند مورد از مزایای معروف این صدا اشاره می کنیم:

 

این فرکانس خلاقیت را افزایش می دهد.

استرس و سطح هورمون ها را کاهش می دهد.

تمرکز را بهبود می بخشد.

می تواند DNA آسیب دیده را ترمیم کند.

می تواند احساسات مثبت و عشق را افزایش دهد.

این فرکانس شامل ارتعاشی است که می تواند ذهن و بدن را التیام بخشد.

 

دانلود آهنگ فرکانس 639

 

فرکانس سلفژ 639 هرتز - معجزه ای برای روابط هماهنگ

فرکانس سلفژ 639 هرتز، فرکانسی است که بیشتر با چاکرای قلب مرتبط است. بنابراین، این یک تن قدرتمند است که توانایی رفع انسداد چاکرای قلب را دارد و به آرامش درونی و مثبت بودن بیشتر منجر می شود.

آهنگ فرکانس سولفژ 639 هرتز به تعادل احساسات و بهبود خلق و خو کمک می کند. همچنین باعث ترویج ارتباطات، عشق، تفاهم و ایجاد هماهنگی در روابط بین فردی می شود. این صدا به دستیابی به تعادل ذهنی کمک می کند. استفاده از این صدا، روابط هماهنگ ما با عزیزان و جامعه اطراف مان را تقویت می کند. این فرکانس می تواند به حل تعارضات در روابط و جلوگیری از طرد شدن از گروه های اجتماعی کمک کند.

موسیقی کوک شده روی فرکانس سولفژیو 639 هرتز زمانی عالی است که به تقویت قابل توجهی از عشق و مثبت اندیشی نیاز دارید یا با درگیری در روابط خود دست و پنجه نرم می کنید. این تن صدایی، درک، تحمل و صبوری را تشویق می کند. موسیقی تنظیم شده روی این فرکانس برای مراقبه های گروهی و سایر فعالیت های مشترک ایده آل است.

در اینجا چند مورد از مزایای فرکانش سلفژ 639 هرتز آورده شده است:

 

این فرکانس می تواند به تسهیل ارتباطات بین فردی متضاد کمک کند، به این معنی که می تواند قدرت بازگرداندن تعادل و ترمیم روابط شکست خورده را داشته باشد.

می تواند شفافیت افکار را تقویت کرده و به شما کمک کند تا احساسات خود را بهتر بیان کنید.

فرکانس سلفژ 639 هرتز می تواند سطح تحمل شما را برای مقابله با موقعیت های چالش برانگیز افزایش دهد.

 

آهنگ سلفژ 741 هرتز دانلود

 

فرکانس سلفژ 741 هرتز - سموم و انرژی های منفی را از بین می برد

فرکانس سولفژ 741 هرتز با چاکرای گلو مرتبط است و اگر می خواهید منفی گرایی را از بین ببرید و خود را برای بیان خالص عالی ترین نسخه از خودتان باز کنید، استفاده از این فرکانس برای شما مناسب است.

فرکانس سلفژ 741 هرتز به کار فکری، حل مسئله، پاکسازی بدن و ابراز وجود کمک می کند. این فرکانس با تحریک ذهن باعث ارتقای خلاقیت و ابراز وجود می شود. فرکانس سولفژیو 741 هرتز همچنین به تصمیم گیری بهتر کمک کرده و منجر به زندگی سالم تر و رضایت بخش تر می شود. همچنین آهنگ های کوک شده در این فرکانس، به بیدار کردن شهود و ترویج زندگی ساده و خالص نیز کمک می کند.

آهنگ تنظیم شده روی فرکانس سلفژ 741 هرتز برای بالابردن بازدهی فعالیت های فکری مانند یادگیری، کار در دفتر کار یا خانه ایده آل است.

اگر با داشتن یک سبک زندگی سالم، ابراز خلاقیت یا بیان حقیقت خود مشکل دارید، استفاده از این فرکانس برای شما ایده آل است.

در اینجا چند مورد از مزایای گوش دادن به موزیک فرکانس سولفژ 741 هرتز آورده شده است:

 

فرکانس سلفژ 741 هرتز می تواند انسدادهای عاطفی را التیام بخشد و به شما این امکان را می دهد که خود را صادقانه بیان کنید.

این فرکانس می تواند سموم و انرژی های منفی را از شما و محیط اطرافتان دفع کند.

خشم، عصبانیت، حسادت و دروغ را دفع می کند.

این تن می تواند بدن را از آلاینده ها از جمله ویروس ها، قارچ ها، باکتری ها و سموم الکترومغناطیسی سم زدایی کند.

این صدا می تواند به بیدار کردن شهود کمک کند.

 

موزیک فرکانس 852

 

فرکانس سلفژ 852 هرتز - شهود خود را بیدار کنید

فرکانس سلفژ 852 هرتز با چاکرای چشم سوم مرتبط است. به این ترتیب، گفته می شود که قدرت بیدار کردن شهود و قدرت درونی و همچنین تقویت ارتباط مثبت با خود برترتان را دارد. فرکانس سولفژ 852 هرتز به جایگزینی افکار منفی با افکار مثبت کمک می کند و زمانی که عصبی بودن یا اضطراب شما را درگیر کرده و پایین می آورد، ایده آل است.

موسیقی فرکانس سولفژیو 852 هرتز تأثیر مثبتی بر ضمیر ناخودآگاه دارد و همانطور که ذکر شد، بینش و شهود را تقویت می کند. این امر به هماهنگی روحی و عاطفی کمک بسیار خوبی می کند. این فرکانس، نیروی درونی شما را برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی بیدار می کند.

موسیقی تنظیم شده روی فرکانس سلفژ 852 هرتز برای مدیتیشن عمیق و تمرین ذهن آگاهی عالی است.

اگر به دنبال برقراری ارتباط و زندگی در هماهنگی با خود برتر تان هستید، از گوش دادن به موسیقی با فرکانس سلفژ 852 هرتز لذت خواهید برد.

در اینجا چند مورد از مزایای این فرکانس را می خوانید:

 

آهنگ فرکانس 852 هرتز می تواند ارتباط با خود برترتان و توانایی دسترسی به راهنما و ندای درونی شما را تسهیل کند.

می تواند به شما کمک کند به نظم معنوی بازگردید.

می تواند به شما کمک کند که توهمات را از بین ببرید و واقعیت موقعیت ها را ببینید.

این فرکانس برای مدیتیشن، ریکی و فرافکنی اختری عالی است.

 

موسیقی سلفژ 963 هرتز دانلود

 

فرکانس سلفژ 963 هرتز - صدای معجزه گر خالص

فرکانس سلفژ 963 هرتز صدایی است که به چاکرای تاج اختصاص داده شده است. گاهی اوقات از آن به عنوان "فرکانس معجزه" یاد می شود. گفته می شود که این تن شهود را بیدار کرده و غده صنوبری را فعال می کند.

موزیک فرکانس سلفژ 963 هرتز به رسیدن به بالاترین حالت وضوح معنوی و ذهنی کمک می کند. می توانید از این صدا برای فعال کردن غده صنوبری و بالا بردن هوشیاری خود استفاده کنید. این فرکانس وحدت و یک دست شدن با هر چیزی که ما را احاطه کرده است را ترویج می کند.

موسیقی کوک شده با فرکانس سولفژ 963 هرتز در مدیتیشن های فردی که در سکوت و سکون انجام می شود، بهترین عملکرد را دارد. اگر می خواهید ذهن خود را به طور کامل کشف کنید، این فرکانس یک انتخاب عالی برای شما است.

در اینجا چند مورد از مزایای گوش دادن به آهنگ فرکانس سلفژ 963 هرتز آورده شده است:

 

آهنگ فرکانس سلفژ 963 هرتز می تواند اتصال به منبع جهان را بهبود بخشد.

این قدرت را دارد که شهود شما را تقویت کند.

این فرکانس می تواند هر سیستمی را به بالاترین و عالی ترین مرتبه خود بازگرداند.

این صدا می تواند به طور قابل توجهی ارتعاش شما را افزایش دهد، که کلیدی برای آشکار کردن شرایط و نتایج مثبت است.

این تن دروازه ای به سوی انرژی بی نهایت کیهان است و می تواند به شما کمک کند احساس "یگانگی با همه" را تجربه کنید.

 

موزیک سلفژ 432

 

آیا فرکانس 432 هرتز هم فرکانس سلفژ است؟

بسیاری از آلات موسیقی باستانی برای کوک 432 هرتز ساخته شده بودند و قبل از اواسط قرن بیستم، 432 هرتز استاندارد کوک آلات موسیقی بود. از آن زمان به بعد، کوک 440 هرتز به یک امر عادی تبدیل شده است. از این رو، فرکانس 432 هرتز نیز نوعی فرکانس سلفژ محسوب می شود.

 

فرکانس سلفژ 432 هرتز - ضربان قلب زمین

اخیرا یک مطالعه دوسوکور در زمینه فرکانس سلفژ 432 هرتز در ایتالیا انجام شد. (مطالعات دو سو کور معمولاً در مورد انسانها به انجام می‌رسند و در آن ها، عواملی که می‌تواند باعث منحرف شدن نتیجه آزمایش شوند هم از دید شرکت‌کننده و هم از دید مسئول یا مسئولان انجام آزمایش مخفی می‌مانند. در بیشتر موارد، آزمایش دوسوکور به منظور دستیابی به استاندارد بالاتر علمی انجام می‌شوند.) این مطالعه نشان داد که موسیقی کوک شده روی فرکانس سلفژ 432 هرتز، در مقایسه با 440 هرتز ضربان قلب را کاهش می دهد. این فرکانس ذهن را پر از احساس آرامش و رفاه می کند و آن را به همراهی عالی برای یوگا، ورزش ملایم، مدیتیشن یا خواب تبدیل می کند.

فرکانس سلفژ 432 هرتز گاهی اوقات به عنوان "ضربان قلب زمین" نامیده می شود و به خاطر اثرات عمیق آرام بخش و تسکین دهنده اش شناخته شده است. در واقع، برخی بر این باورند که این فرکانس، بیشترین همسویی را با سیاره ما دارد که به رزونانس یا طنین شومان معروف است. فرکانس سلفژ 432 هرتز با رزونانس شومان 8 هرتز طنین انداز می شود. وقتی با این تن ارتباط برقرار می کنیم، در واقع به انرژی و ارتعاش کیهان متصل می شویم. مزایای استفاده از این فرکانس قدرتمند عبارتند از:

 

بینش و ارتباط با کیهان را افزایش می دهد.

می تواند به رفع انسدادهای عاطفی از انواع مختلف کمک کند.

می تواند اضطراب را کاهش دهد و ثابت شده است که فشار خون را کاهش می دهد.

 

 

سوالات متداول

تفاوت بین ضربان دو گوشی یا امواج صوتی باینورال (باینورال بیت) و فرکانس سلفژ چیست؟

ضربان های دو گوشی یا امواج صوتی باینورال (باینورال بیت) با ترکیب دو فرکانس مختلف ایجاد می شوند و اعتقاد بر این است که امواج مغزی را تغییر می دهند. فرکانس‌های سلفژ یک سری فرکانس‌های تک‌تنی یا یک صدایی خاص هستند که اعتقاد بر این است که خواص درمانی دارند.

 

فرکانس های سولفژ چه هستند؟

فرکانس‌های سولفژ مجموعه‌ای از 9 تن الکترومغناطیسی هستند که به قدرت التیام بخشیدن و افزایش هوشیاری مشهور هستند. آنها اساس بسیاری از سنت های موسیقی مقدس باستانی مانند سرودهای گریگوری و سرودهای سانسکریت هندی را تشکیل می دهند که قدمت آن به قرن هشتم می رسد.

 

کدام فرکانس سلفژ برای شفای بدن فیزیکی بهتر است؟

فرکانس های سلفژ 174 هرتز و 286 هرتز بهترین صداهایی هستند که می توان از آنها برای بهبود بدن فیزیکی استفاده کرد. گفته می شود که فرکانس 174 هرتز دردهای فیزیکی در بدن به ویژه در ناحیه پشت و پاها را تسکین می دهد. فرکانس 286 هرتز برای التیام بافت ها شهرت دارد و می تواند به عنوان صوت و موسیقی درمانی در التیام زخم ها، پارگی ها و سوختگی ها استفاده شود.

 

آهنگ های فرکانس سلفژ را از کجا و چطور دانلود کنم ؟

شما می‌توانید موسیقی های فرکانس سلفژ را از دنیای موسیقی درمانی دانلود کنید. در وبسایت دنیای موسیقی درمانی پادکست های موسیقی بدون کلام برای فرکانس های مختلف موسیقی سلفژ برای شما تدارک دیده شده و می‌توانید موزیک های فرکانس سولفژ مورد نظرتان را به راحتی دانلود کنید و یا آنلاین بشنوید.

 

منابع:

dailydish

bettersleep

attunedvibrations

نمایش و دانلود پادکست های موسیقی فرکانس سلفژ
مشاهده و دانلود پادکست ها
۳۰ دقیقه
شماره دوم از پادکست های موسیقی فرکانس سلفژ 639 هرتز از مجموعه پادکست‌های تخصصی موسیقی فرکانس سلفژ
0:00
0:00
دانلود پادکست
اطلاعات بیشتر
۳۰ دقیقه
دومین شماره از پادکست های موسیقی فرکانس سلفژ 528 هرتز از مجموعه پادکست‌های تخصصی موسیقی فرکانس سلفژ
0:00
0:00
دانلود پادکست
اطلاعات بیشتر
۵۷ دقیقه
شماره دوم از پادکست های موسیقی فرکانس سلفژ 432 هرتز از مجموعه پادکست‌های تخصصی موسیقی فرکانس سلفژ
0:00
0:00
دانلود پادکست
اطلاعات بیشتر
۶۱ دقیقه
شماره دوم از پادکست های موسیقی فرکانس سلفژ 417 هرتز از مجموعه پادکست‌های تخصصی موسیقی فرکانس سلفژ
0:00
0:00
دانلود پادکست
اطلاعات بیشتر
۵۹ دقیقه
شماره دوم از پادکست های موسیقی فرکانس سلفژ 396 هرتز از مجموعه پادکست‌های تخصصی موسیقی فرکانس سلفژ
دانلود پادکست
اطلاعات بیشتر
۵۳ دقیقه
شماره دوم از پادکست های موسیقی فرکانس سلفژ 285 هرتز از مجموعه پادکست‌های تخصصی موسیقی فرکانس سلفژ
0:00
0:00
دانلود پادکست
اطلاعات بیشتر
۵۹ دقیقه
شماره دوم از پادکست های موسیقی فرکانس سلفژ 174 هرتز از مجموعه پادکست‌های تخصصی موسیقی فرکانس سلفژ
0:00
0:00
دانلود پادکست
اطلاعات بیشتر
۱
۲
۳
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید