دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

7 جمله ای که در زمان احاطه شدن با منفی گرایی باید به خاطر داشته باشید

در هر صورت، اتفاقات منفی می افتد. این بخشی از زندگی است و مهم نیست که چقدر نقل قول می خوانیم یا چقدر برای مثبت شدن تلاش می کنیم. روزهای سخت ما را تقویت می کند و ما را با نشان دادن چیزهایی که به آنها توجه نمی کردیم بیدار می کند. وقتی اجازه می‌دهیم چیزهای منفی روی هم چیده شوند و سپس افراد منفی را هم به این ترکیب اضافه می‌کنیم، اینگونه است که با منفی‌گرایی احاطه می‌شویم.

در این مرحله ما کاملاً غرق، گمشده، خسته و شکست خورده ایم. نقل قول های مثبت ما را آزار می دهند و دیگر به چیزهایی که زمانی دوست داشتیم اهمیت نمی دهیم، چرا که احساس می کنیم دائماً در حال خاموش کردن آتش هستیم.

فهرست عناوین
7 جمله ای که در زمان احاطه شدن با منفی گرایی باید به خاطر داشته باشید

 

 

بیرون آمدن از چنین ترن هوایی احساسی می تواند سخت باشد. به خصوص زمانی که ما توسط افراد منفی نگر، انتقادی و قضاوت کننده احاطه شده ایم.

ما اغلب نقل قول هایی را می شنویم که می گویند: "به افکار دیگران اهمیت نده." خوب، اکثر مردم موافق هستند که گفتن آن بسیار ساده تر از انجام دادنش است. نقل قول ها می توانند خوب باشند، اما چگونه آن‌ها را عملی کنیم؟

ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم. بله، در واقع ما می خواهیم با نقل قول ها به شما الهام ببخشیم، اما هدف بزرگتر ما این است که به شما کمک کنیم که این سیستم اعتقادی را تغییر دهید. این قدرت در دانستن این موضوع وجود دارد که افکار شما می توانند وضعیت شما را تغییر دهند. زمانی که افکار، نگرش ها و اعمال شما در راستای مثبت باشند، منفی گرایی از بین می رود.

این تغییر، با حفظ روابط مثبت و حمایتی در اطراف شما شروع می شود. اگر روزانه یک منتقد منفی در زندگی خود داشته باشید (از جمله خودتان) بیرون آمدن از موقعیت های منفی دشوار است. منتقد بودن آسان است.

زمانی که برای دیگران زندگی می کنیم معمولاً توسط منفی بافی احاطه می شویم یا حداقل احساس می کنیم که هستیم. چگونه می توانیم رها شویم و از احاطه شدن با منفی گرایی جلوگیری کنیم؟ برای یافتن جواب این سوال، این نقل قول ها به شما کمک خواهند کرد!

 

خود را آموزش دهید تا نعمت و برکت را در همه چیز بیابید.

 

7 جمله ای که در زمان احاطه شدن با منفی گرایی باید به خاطر داشته باشید 

1. همه شما را درک نمی کنند.

روح های بزرگ، همیشه با مخالفت های خشونت آمیز ذهن های متوسط رو به رو بوده اند. ذهن متوسط قادر به درک کسی نیست که کورکورانه در برابر تعصبات متعارف سر تعظیم فرود نمی آورد و به جای آن تصمیم می گیرد نظرات خود را شجاعانه و صادقانه بیان کند." - آلبرت انیشتین

 

2. برای دیگران تغییر نکنید.

"اگر خودشیفتگی به این معنی است که به کاری که انجام می دهم و به هنر یا موسیقی مورد علاقه خود اعتقاد دارم، از این نظر می توانید من را اینگونه صدا کنید... من به کاری که انجام می دهم اعتقاد دارم و آن را بلند خواهم گفت." جان لنون

 

3. رویاهای بزرگ داشته باشید… واقعاً بزرگ.

"بسیاری از مردم در طول مسیر، هر کاری که می‌خواهید انجام دهید، به شما خواهند گفت که انجام شدنی نیست. اما تنها چیزی که لازم است تخیل و رویاپردازی است. شما رویاپردازی می‌کنید. شما برنامه ریزی می کنید. شما می رسید." – مایکل فلپس

 

همچنین بخوانید: 4 راه برای پر کردن خلا در زندگی و احساس پوچی

 

4. مردم با شما مخالفت خواهند کرد.

"انرژی خود را برای آموزش یا تغییر عقاید هدر ندهید. به مرور پیش بروید و رئیس خودتان باشید. یا نظرات به طور ارگانیک تغییر خواهند کرد و یا نخواهند کرد. چه کسی اهمیت می دهد؟ کار خودتان را بکنید و برایتان مهم نباشد که دیگران آن را دوست دارند یا نه." - تینا فی

 

5. گاهی اوقات شما تنها هستید، اما لازم نیست احساس تنهایی کنید.

"خودتان را باور کنید، روزی می رسد که دیگران چاره ای جز اینکه شما را باور داشته باشند، نخواهند داشت." - سینتیا کرسی

 

6. شما همان طور که هستید کامل هستید.

"هیچ چیز روشنی در مورد کوچک کردن خودتان وجود ندارد تا دیگران در اطراف شما احساس ناامنی نکنند. همه ما باید مانند کودکان بدرخشیم.» -ماریان ویلیامسون

 

7. و وقتی همه چیز شکست خورد، این نقل قول را به خاطر بسپارید…

غروب خورشید گواه این است که مهم نیست چه اتفاقی می افتد، هر روز می تواند به زیبایی پایان یابد. -کریستن باتلر

 

زمان برای کسانی که صبر می کنند بسیار کند است، برای کسانی که می ترسند بسیار سریع، برای کسانی که غمگین هستند بسیار طولانی، و برای کسانی که خوشحال هستند بسیار کوتاه. اما برای کسانی که عشق می ورزند زمان جاودان و ابدی است.

 

افکار نهایی در مورد جلوگیری از احاطه شدن با منفی گرایی 

بیایید با آن روبرو شویم، ما نمی توانیم همه را راضی کنیم. انجام دادن انتظارات کسی که در نهایت ما را بدون توجه به کاری که انجام می دهیم قضاوت می کند، کار غیرممکنی است.

این به ما بستگی دارد که برای چیزی که به آن اعتقاد داریم (شادی خودمان) بایستیم و زندگی کنیم. زمان آن فرا رسیده است که تمرکز خود را به افرادی که در زندگی ما مهم هستند تغییر دهیم و اطراف خود را با افراد مثبت احاطه کنیم. وقتی روی افرادی که دوستشان داریم و دوستمان دارند تمرکز می کنیم، به نظر می رسد چیزهای دیگر در پس زمینه محو می شوند. در آن زمان است که مثبت بودن بخشی از هر روز ما می شود. ما افراد و موقعیت های مثبت بیشتری را جذب می کنیم. چیزهای منفی اتفاق می افتند، اما هرگز دیگر ما را احاطه نمی کنند.

راه بروید، صحبت کنید، خود را با افرادی که مثبت هستند گره بزنید و با آن ها معاشرت کنید. اگر خود را در میان افرادی دیدید که گفتگوی منفی دارند، بی طرف بمانید، یا اگر می توانید بهتر است از شرکت در بحث خودداری کنید. در کنار افراد باهوش اطرافتان و افرادی که ذهنی باز دارند باشید.

دوستانی داشته باشید که به کاری که انجام می‌دهید افتخار می‌کنند، به شما احترام می‌گذارند و دوستتان دارند و روزتان را روشن‌تر از آنچه که هست می‌سازند.

 

این را به خاطر بسپارید: 

"موفقیت واقعی زمانی به دست می‌آید که بدانیم مورد قضاوت قرار گرفته‌ایم و بعد متوجه شویم که اصلا برایمان مهم نیست. وقتی این اتفاق می افتد، می دانیم که بهترین زندگی خود را داریم."

 

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید