دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

18 جمله انگیزشی و الهام بخش از افراد بسیار موفق

بسیاری از افراد موفق یاد گرفته اند که چگونه برای رسیدن به رویاهای خود انگیزه داشته باشند. رویاهای آن‌ها و روش‌هایی که برای رسیدن به موفقیت‌شان استفاده می‌کردند، متفاوت بوده است، اما الهام‌بخشی آنها می‌تواند به همه ما کمک کند.
همه با ناملایمات روبرو هستند و باید برای رسیدن به اهداف خود بر موانع غلبه کنند. افراد موفق هر سختی را پشت سر گذاشته‌اند و روشی را پیدا کرده‌اند که برای آنها کارآمد باشد. سخنان حکیمانه آنها می‌تواند به شما در سفر منحصربفردتان کمک کند، ذهن شما را باز کرده و طرز فکر شما را تغییر دهد.
اگر می خواهید در شغل، رابطه، خانواده یا سلامت خود موفق باشید، این جملات انگیزشی ناب می توانند الهام بخش شما باشند. موفقیت به هر شکلی و در هر زمینه‌ای قابل دسترسی بوده و هر موفقیتی نیازمند الهام و اراده است.

این جملات از افراد موفق می‌تواند شما را در حفظ انگیزه برای انجام کارهای بزرگ در زندگی کمک کند. هر کسی گاهی به الهام نیاز دارد، بنابراین این نقل قول ها را با دیگران و کسانی که می توانند از حکمت یا دلگرمی‌ها استفاده کنند به اشتراک بگذارید.

فهرست عناوین
18 جمله انگیزشی و الهام بخش از افراد بسیار موفق

 

نقل قول‌های انگیزشی و الهام بخش از افراد بسیار موفق

1. "دو راه در یک جنگل از هم جدا شد و من از جاده ای که کمتر در آن سفر شده بود را انتخاب کردم. و این انتخاب، تمام تفاوتها را ایجاد کرده است." - رابرت فراست

دنبال کردن کاری که دیگران انجام می‌دهند و مسیری که پیش گرفته‌اند وسوسه‌انگیز است، اما دنبال کردن مسیری متفاوت شما را به جلوتر می‌برد. در این صورت، سفر شما منحصربفرد و بی نظیر خواهد بود. کاری را انجام دهید که بهترین احساس را به زندگی شما القا می‌کند و ذهن خود را روی انگیزه متمرکز کنید.

 

2. "اگر منتظر شخص یا زمان دیگری باشیم، تغییر ایجاد نخواهد شد. خود ما دقیقا کسانی هستیم که منتظرشان بودیم. ما تغییری هستیم که دنبال آن هستیم." - باراک اوباما

همانطور که در این نقل قول می‌خوانید، اگر منتظر شخص یا زمان مناسب باشید، تغییر مثبت در زندگی شما رخ نخواهد داد. شما باید به سمت جلو حرکت کنید و برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید. نشستن و انتظار کشیدن، کمکی به رسیدن به آنجا نمی‌کند. علاوه بر این، مانع موانع یا سختی ها هم نخواهد شد! اکنون بهترین زمان برای شروع است، زیرا زمان بهتری وجود نخواهد داشت.

 

 

3. “موفقیت از ظرفیت فیزیکی حاصل نمی‌شود. این از یک اراده تسلیم ناپذیر ناشی می‌شود.” - مهاتما گاندی

برای موفقیت لازم نیست حتما قدرت بدنی شدیدی داشته باشید. تنها چیزی که به آن نیاز دارید، اراده برای پشتکار و سخت کوشی است. شما می‌توانید از هر سختی عبور کنید، از اشتباهات خود درس بگیرید تا زمانی ادامه دهید که به اهداف خود برسید.

 

4. "افراد موفق ارزش زمان را درک می‌کنند. وقتی آنها متعهد به انجام کاری شوند، هرگز آن را لغو نمی‌کنند." - ریموند آرویو

اگر می خواهید موفق شوید زمان ضروری است. کارها را به تعویق نیندازید یا برنامه های مرتبط با اهداف خود را لغو نکنید. تعهد یعنی دنبال کردن آن، حتی زمانی که تمایلی به آن ندارید.

 

 

5. "نترس باشید. شهامت ریسک کردن را داشته باشید. جایی بروید که هیچ تضمینی وجود ندارد. از منطقه امن خود خارج شوید، حتی اگر به معنای ناراحتی شما باشد. جاده‌ای که کمتر در آن سفر می‌شود گاهی مملو از موانع، دست اندازها و زمینی ناشناخته است. اما در آن جاده است که شخصیت شما واقعاً آزمایش می شود. شجاعت پذیرش این را داشته باشید که شما کامل نیستید، نه فقط شما، هیچ‌چیز و هیچ کس کامل نیست و این اشکالی ندارد." - کیتی کوریک

انجام کارهایی که باعث ناراحتی و به زحمت افتادن شما می‌شود می‌تواند به شما کمک کند تا از سختی‌ها عبور کنید و به اهداف خود برسید. برای شروع به برداشتن گام هایی برای زندگی رویایی خود، لازم نیست کامل باشید.

 

6. "افرادی که موفق می‌شوند شتاب دارند. هر چه بیشتر موفق شوند، بیشتر می‌خواهند موفق شوند و بیشتر راهی برای موفقیت پیدا می‌کنند. به طور مشابه، وقتی کسی در حال شکست است، تمایل به رفتن به یک مارپیچ رو به پایین دارد که حتی می تواند به یک پیشگویی خودتخریب‌گر تبدیل شود." - تونی رابینز

 

افراد موفق همیشه برای موفقیت بیشتر تلاش می‌کنند، پس وقتی به اولین هدف خود رسیدید دست از کار نکشید. اگر شتاب گرفتید، به فشار آوردن ادامه دهید تا ببینید تا کجا می‌توانید پیش بروید.

همه گاهی اوقات شکست می‌خورند. تا اینجای کار مشکلی نیست و مشکل از جایی شروع می‌شود که تسلیم شدن یا تصور اینکه همیشه شکست خواهید خورد، آسان و به عادت تبدیل شود. با این حال، می توانید خود را از این طرز فکر بیرون بکشید و از شکست به عنوان فرصتی برای یادگیری برای تلاش بعدی استفاده کنید.

 

7. "من هرگز در مورد موفقیت فقط آرزو نداشتم، برای آن تلاش کردم." - استی لادر

لادر وقت خود را صرف رویاپردازی در مورد اینکه زندگی او چگونه می تواند باشد نکرده است. در عوض، او رویای خود را تشخیص داده و برای رسیدن به آن سخت تلاش کرده است. رویاپردازی به تنهایی به شما کمک نمی‌کند تا به اهداف خود برسید، زیرا تنها ترکیب آن با سخت کار کردن است که می‌تواند شما را به جایی که می خواهید برساند.

 

8. برای موفقیت، باید تمام چالش‌هایی که بر سر راهتان قرار" می‌گیرد را بپذیرید. شما نمی‌توانید فقط آنهایی که دوست دارید را بپذیرید." - مایک گافکا

مواجهه با چالش ها اجتناب ناپذیر است، و شما نمی‌توانید آنها را نادیده بگیرید یا دور بزنید. شما باید همه آن‌ها را بپذیرید و راه هایی برای عبور از آن‌ها پیدا کنید. بنابراین یافتن یک راه جدید برای رسیدن به هدف یا پی بردن به چگونگی رفع مشکل به شما کمک می کند تا به سفر خود ادامه دهید.

 

9. "همیشه به یاد داشته باشید، شما در درون خود قدرت، صبر و اشتیاق دارید تا به ستاره‌ها برسید و دنیا را تغییر دهید." - هریت تابمن

شما تا زمانی که آنچه را که توانایی انجام آن را دارید به یاد داشته باشید، می‌توانید هر کاری را که در ذهن خود دارید انجام دهید. همانطور که تابمن توضیح می دهد، شما آنچه که برای تغییر جهان لازم است، از جمله قدرت، صبر و اشتیاق را در درون خود دارید.

 

10. یک مرد باید آنقدر بزرگ باشد که اشتباهاتش را بپذیرد، آنقدر" باهوش باشد که از آنها سود ببرد و آنقدر قوی باشد که بتواند آن‌ها را اصلاح کند." - جان سی ماکسول

رسیدن به اهدافتان، مستلزم پذیرش اشتباهات و درس گرفتن از آنهاست. به جای اینکه مسائل را نادیده بگیرید یا یک اشتباه را دو بار انجام دهید، از آنها برای توسعه و نزدیک شدن به هدف خود استفاده کنید.

 

11. "موفقیت در این نیست که هرگز اشتباه نکنید، بلکه در این است که یک اشتباه را برای بار دوم مرتکب نشوید." - جرج برنارد شاو

اگر می خواهید به اهداف خود برسید، درس گرفتن از اشتباهاتتان ضروری است. همه مرتکب اشتباه می‌شوند و شکست‌هایی را تجربه می‌کنند، و افراد موفق کسانی هستند که از پس آن بر می‌آیند.

از هر اشتباهی درس بگیرید تا برای بار دوم آن را تکرار نکنید. می‌توانید از آن به نفع خود استفاده کنید، زیرا به‌خوبی می‌دانید که دفعه بعد چه کارهایی را نباید انجام دهید.

 

12. "اگر ذهن من بتواند آن را تصور کند، و قلبم بتواند آن را باور کند، پس می توانم به آن برسم." - محمد علی کلی

محمد علی کلی به آرزویش که تبدیل شدن به یک بوکسور حرفه ای و المپیکی بود، رسید. او در طول سفر خود آموخت که اگر بتواند به آنچه که می‌خواهد فکر کند و به خودش ایمان داشته باشد، می‌تواند آن را محقق کند. این نقل قول می تواند شما را تشویق کند که به این فکر کنید که چگونه می‌توانید در جهت رسیدن به اهداف خود کار کنید و در هنگام شکست مثبت بمانید.

 

13. "موفقیت چیست؟ من فکر می‌کنم موفقیت، ترکیبی است از استعداد داشتن برای کاری است که انجام می‌دهید و درک کردن این که مهارت و استعداد کافی نیست و باید هدف خاصی داشته باشید و برای آن سخت کار کنید." - مارگارت تاچر

موفقیت به چیزی بیش از مهارت نیاز دارد. همانطور که تاچر توضیح می‌دهد، افراد موفق از کاری که انجام می دهند، از سخت‌کوشی و از اینکه هدفی خاص دارند لذت می‌برند.

 

14. "از مدت‌ها قبل به این نکته توجه داشتم که افراد موفق به ندرت عقب می‌نشینند و اجازه می‌دهند اتفاقاتی برایشان بیفتد. بیرون رفتند، خطر کردند و اتفاقاتی افتاد." - لئوناردو داوینچی

این نقل قول به شما یادآوری می‌کند که اگر منتظر بمانید تا آنها به سراغ شما بیایند، به اهداف خود نخواهید رسید. در عوض، باید برنامه ریزی و اقدام کنید و با تمام وجود به دنبال چیزهایی باشید که می‌خواهید به دست آورید. فقط انتظار برای اتفاقات خوب به شما کمکی نمی‌کند تا اقدامات لازم را انجام دهید.

 

15- "حتی اگر همه با قاطعیت بگویند غیرممکن است، من هم با قاطعیت می‌گویم که همیشه کاری وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. آخرین چیز این است که بدون تلاش تسلیم شوید." - هابیاریمانا بانگامبیکی

به کسانی که می گویند نمی توانید به رویای خود برسید گوش نکنید. اگر مصمم هستید، می توانید برای تحقق آن گام‌های محکمی بردارید. تسلیم شدن قبل از اینکه به اهداف خود فرصت عادلانه بدهید، می تواند به معنای کناره گیری باشد در حالی که اگر ادامه می‌دادید، به زودی پیشرفتی رخ می‌داد!

 

16. “اگر کاری که انجام می‌دهید را دوست دارید و می‌خواهید تمام آنچه را که لازم است انجام دهید، هدف در دسترس شماست. و ارزش هر دقیقه ای که در شب به تنهایی می‌گذرانید و به آنچه می خواهید طراحی یا بسازید فکر می‌کنید را خواهد داشت.” - استیو وزنیاک

دوست داشتن کاری که انجام می دهید و سخت کار کردن اولین قدم برای رسیدن به اهدافتان است. همه چیز در دسترس است و ارزش تلاش را دارد اگر شما را به زندگی مورد نظرتان برساند.

 

17. "افراد موفق همیشه به دنبال فرصت‌هایی برای کمک به دیگران هستند. اما افراد ناموفق همیشه می پرسند که چه سودی برای من دارد؟" - برایان تریسی

 

اگر همیشه به دنبال منفعت و چیزی باشید که از یک موقعیت می‌توانید به دست آورید، ممکن است به اهداف خود نرسید. در عوض، پیشنهاد تریسی را دنبال کنید و به دنبال راه‌هایی برای کمک به دیگران باشید. اگر به دیگران کمک کنید، خیلی سریعتر جلو خواهید رفت.

 

18. “بدون رشد و ترقی مستمر، کلماتی مانند پیشرفت، دستیابی و موفقیت معنایی ندارند.” - بنجامین فرانکلین

موفقیت مستلزم بهبود مهارت‌های خود، تمرکز بر موفقیت و حرکت رو به جلو است. شما نمی‌توانید هیچ یک از این کارها را بدون تمرین رشد و ترقی انجام دهید.

 

چگونه به یک زندگی موفق دست یابیم

نقل قول و جملات انگیزشی از افراد موفق می‌تواند به شما کمک کند تا الهام بگیرید، اما شما همچنین باید یک برنامه داشته باشید. موفقیت نیازمند مراحل زیر است:

  • اینکه بدانید چه می خواهید
  • در نظر بگیرید که چه چیزی شما را الهام می‌بخشد
  • برای قدم‌هایی که باید بردارید برنامه‌ریزی داشته باشید
  • برنامه خود را عملی کنید
  • نتایج خود را تجزیه و تحلیل کنید
  • روش خود را در صورت لزوم تطبیق دهید.

 

سخن نهایی در مورد نقل قول های انگیزشی و الهام بخش از افراد بسیار موفق

در واقع، افراد موفق می‌دانند که این سفر آسان نیست. اما با این وجود، آن‌ها ایمان دارند که ارزش تلاش و کوشش را دارد. آنها برای رسیدن به جایی که امروز هستند، موانع و سختی های زیادی را پشت سر گذاشته‌اند. این افراد می‌دانند که مبارزه کردن چگونه است، و سخنان خردمندانه آنها می‌تواند به شما کمک کند.

می‌توانید جملاتی را که برایتان جالب است، یادداشت کنید تا روزانه آنها را بخوانید. نزدیک بودن این کلمات به شما، می‌تواند در عبور از سختی‌ها کمک‌تان کرده و همیشه الهام بخش باشد.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید