دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 راه برای استفاده از تخیل ناشناخته خود

آیا می توانید موقعیتی را به یاد بیاورید که در آن به طور خستگی ناپذیر روی چیزی کار می کردید اما نتوانستید آن را کامل کنید؟ یا سعی داشتید چیزی بنویسید و در فهمیدن اینکه چگونه شروع کنید مشکل داشتید؟ انگار چیزی کم بود، و نمی‌توانستید نقطه‌ها را به هم وصل کنید. اگر هنوز هم چنین موقعیت هایی را تجربه می کنید، ممکن است برای یافتن راه حلی متفاوت نیاز به تخیل و خلاقیت داشته باشید.

تخیل به اشکال مختلفی در می آید، از شاعر خلاقی که در مورد سفر خود سوار بر اسب تکشاخ بر روی خورشید می نویسد تا مهندسی که از فناوری نانو برای پیشبرد بلوک های بنیاد بیولوژیکی ما استفاده می کند. این یک ابزار عالی برای بازآفرینی دنیای خودمان به همان چیزی است که می خواهیم باشد. این قابلیت می تواند به شما در کشف گذشته و تصور آینده کمک کند. به تخیل بدون مزاحمت مانند رویاها فکر کنید، تصویری ناخودآگاه از عمیق ترین افکار شما. گاهی اوقات، رویاها معنایی ندارند، زیرا آنها حالت تخیل ناب را حفظ می کنند، اما اگر عمیقاً در آگاهی خود کاوش کنید، خواهید آموخت که رویاها می توانند چیزی در مورد خودتان به شما بیاموزند.

فهرست عناوین
5 راه برای استفاده از تخیل ناشناخته خود

 

 

مکانی آرام پیدا کنید که بتوانید در آن درون گرا باشید و احساس آرامش کنید. کمی موسیقی آرامش بخش را به فضا یا گوش خود اضافه کنید. کاری کنید که خود را در درون خود احساس کنید. در زمان به عقب سفر کنید، به زمانی که کودک بودید - جایی که در آن بی گناه و دور از ابرهای تیره دنیا بودید. وقتی گذشته و دوران کودکی درونی خود را تجسم می کنید، اقدام به ایجاد یک سرزمین، سیاره یا حتی یک جهان کنید. هیچ محدودیت یا مرزی برای آنچه ممکن است وجود ندارد. خودتان را از واقعیت وجودتان طرد نکنید. از آنچه در اینجا به معنی ممکن است، عبور کنید. چگونه خواهد بود؟ چه بویی خواهد داشت؟ چه کسی آنجا خواهد بود؟ چه حسی خواهد داشت؟ شما می خواهید این سوالات را در حین طرح و نقاشی این جهان در نظر بگیرید. وقتی تصویر واضحی داشتید، چشمانتان را باز کنید و برگردید.

 

چرا نمی خواهید از خلاقیت خود استفاده کنید؟ هر چه بیشتر از آن استفاده کنید مقدار بیشتری از آن را خواهید داشت!

 

پنج راه برای استفاده از خلاقیت و تخیلی که از آن خبر نداشتید

چه احساسی داشتید از تصور دنیایی که در آن هر چیزی ممکن بود؟ این نمونه ای از این است که چگونه می توانید تخیل را بیشتر در زندگی خود بگنجانید، اما چگونه می توانید تخیل بیشتری را پرورش دهید؟ به یاد داشته باشید که داشتن تخیل فقط یک احساس نیست، بلکه یک طرز فکر است. در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و با خواندن این پنج راه، استفاده بیشتر از تخیل خود را بیاموزید.

 

1 - به خود بگویید که "موجودی مبتنی بر تخیل" هستید

هزاران نفر ادعا می کنند که تخیل قوی ندارند. آنها خودشان را متقاعد کرده اند که خلاق یا تخیلی نیستند، بنابراین به خودشان فضا یا خروجی مورد انتظار را نمی دهند. به خود فرصتی بدهید تا به فکر کردن بپردازید و لحظاتی غرق در تخیل داشته باشید، یا حتی اطلاعاتی را در دفترچه خود یادداشت کنید که در آن، خود را برای حل مشکلات یا زندگی در یک سیاره دیگر به چالش می کشید. درک خود را تغییر دهید و بپذیرید که موجودی خیالی و مبتکر هستید.

استفاده از جملات تاکیدی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. اگر باور داشته باشید که بی خیال هستید، خود را متقاعد خواهید کرد که این حقیقت دارد. و بدون اینکه بدانید، خود را از دستیابی به یک «حالت تخیلی» باز می‌دارید. در ابتدا به فعالیت خود نگاه کنید. هدف این فعالیت این بود که به شما نشان دهد که می توانید تخیل داشته و خلاق باشید. تخیل وجود دارد و در رگهای شما می گذرد، اما شما باید آن را با کمال میل فعال کنید. این چیزی نیست که مردم فقط آن را داشته باشند. هنگامی که تأیید کردید که تخیلی هستید باید با حوصله تمرین کنید تا تغییر در روند فکر خود را ببینید.

 

2- اطراف خود را با دقت مشاهده کنید

ممکن است به نظر بی اهمیت باشد، اما محیط اطراف شما می تواند دروازه ای برای تخیل شما باشد. میلیون ها روش برای تخیل وجود دارد، به ویژه در طبیعت. حتی بدون طبیعت، می توان از هرجایی الهام گرفت - به ساختمان‌های اطراف خود نگاه کنید، به آوازهای پرندگان گوش دهید، و حتی مشاهده کنید که مردم چگونه جهان را کاوش می‌کنند. آگاه بودن و قدردانی از محیط اطراف به شما این امکان را می دهد که متفاوت فکر کنید و احساس کنید در جایگاه خود در جهان هستید. انجام این کار به روح شما کمک می کند تا نسبت به احتمالات و مسیرهای نامحدود بیدار شود.

 

برخی فقط یک علف هرز را می بینند اما من یک امید و آرزو را می بینم...!

 

همچنین بخوانید: درس هایی از زندگی که هرگز در مدرسه نیاموخته اید

 

3- بدون خجالت کنجکاو باشید

این ممکن است شبیه به مشاهده محیط اطراف شما باشد، اما فراتر از آن چیزی است که حواس شما تولید می کند و بیشتر در مورد این است که کنجکاوی شما می تواند شما را به کجا برساند. مردم از پرسیدن سؤالات زیاد دلسرد می شوند، اما اتفاقا ما باید در این مورد تشویق شویم. دانش قدرت است و می تواند به تحریک خلاقیت شما کمک کند. در مورد آنچه که دیگران فکر می کنند نگران نباشید و به طور شهودی کنجکاو باشید. یادگیری بیشتر در مورد جهان نه تنها از تخیل شما پشتیبانی می کند، بلکه می تواند در سایر زمینه های زندگی به شما کمک کند. اگر چیزی را نمی دانید، آن را جستجو کنید یا حتی داستانی درباره معنای آن اختراع کنید!

 

4- بدون هدف بازی کنید

آیا اصطلاح "بازی" را به خاطر دارید؟ این اصطلاح اغلب با کودکان مرتبط است، اما همانطور که قبلا هم در یک مقاله به آن اشاره کردیم، بزرگسالان هم باید بازی کنند. ظاهرا دلیلی وجود ندارد که با اسباب بازی ها، ابزارهای دیگر بازی یا کتاب های رنگ آمیزی بازی کنید، اما به هر حال این کار را انجام دهید. سوال نکنید که این چیزها برای چه هستند. فقط خوش باشید. گاهی اوقات، وقتی هدفی ندارید، خلاق ترین نسخه خود هستید. گاهی می توانید آنقدر در برنامه های خود گیر کنید که کلا فراموش کنید از خلاقیت خود استفاده کرده و در لحظه زندگی کنید.

در طول همه گیری کرونا، هزاران نفر بنیانگذار پادکست، کارآفرین و صاحب کسب و کار شدند. آنها ممکن است به یک هدف یا جهت نیاز داشته و در آن موقعیت آن را پیدا کرده باشند. به جای اینکه در آن مسیر سخت بی جهت غر بزنند، تصمیم گرفتند این عدم اطمینان را به سوی موفقیت دنبال کنند. گاهی اوقات، زمانی که مردم در پایین ترین و سخت ترین لحظات خود هستند، تخیلی و خلاق ترین نسخه ای از خود هستند که تا به حال تجربه کرده اند.

 

5 - به خاطرات دوران کودکی خود دسترسی داشته باشید

در ابتدا، این فعالیت از شما درخواست می کرد که به دوران کودکی خود بازگردید. برای برخی از افراد، دوران کودکی ممکن است آسیب زا بوده باشد. اگر اینطور است، لازم نیست نگران این بخش باشید. در دوران کودکی، شما تشویق می‌شوید که قلمروی ناشناخته را کشف کنید و تخیل داشته باشید. اما به عنوان یک بزرگسال، شما آن جنبه های تخیل و خلاقیت خود را فراموش می کنید. کارهایی را که در کودکی دوست داشتید انجام دهید را به خاطر بسپارید و به جایی برگردید که می توانستید هر چیزی باشید. دسترسی به خاطرات کودکی خود که با کودک درونتان مرتبط است، می تواند به شما کمک کند تا خواسته ها و احساسات فراموش شده خود را به یاد آورید. امنیت زمانی که بیشترین تخیل را داشتید، می تواند اکنون به شما منتقل شود. هرگز تخیل کودکانه خود را از دست ندهید.

 

من به زمان بندی الهی اعتماد دارم. کائنات همیشه پشت من است!

 

آخرین ایده ها در مورد نحوه استفاده از تخیل و خلاقیتی که نمی دانستید آن را دارید

تخیل موهبت بزرگ و مهمی است که همه آن را دارند، اما کاوش نکنید که برای آن ها چه معنایی می تواند داشته باشد. شما می توانید از آن برای هر کاری استفاده کنید. فرقی ندارد و اگر مشکلی دارید، می خواهید از آن لذت ببرید، یا فقط نیاز به فرار دارید از آن استفاده کنید. زمانی که این مراحل کوچک را اجرا کردید، خلاقیت و تخیل بیشتری وارد زندگی شما می شود و در نهایت عادت های خود را تغییر خواهید داد. بعد از آن، شما طبیعتاً کنجکاوتر، متفکرتر و خلاق تر خواهید بود. این روش کار شما را تغییر می دهد، جهان شما را هدایت می کند و حتی بر روابط شما تأثیر می گذارد. از اصیل بودن نترسید و ارکستراسیون زیبایی تخیل خود را رهبری کنید!

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید