دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 راه بسیار موثر برای ایجاد قدرت درونی

"قدرت از برنده شدن به دست نمی آید. مبارزات شما نقاط قوت شما را توسعه می دهد. وقتی سختی ها را پشت سر می گذارید و تصمیم می گیرید تسلیم نشوید، این قدرت شما است." - آرنولد شوارتزنگر

 

فهرست عناوین
10 راه بسیار موثر برای ایجاد قدرت درونی

در زندگی فقط یک قطعیت وجود دارد و آن تغییر است. شرایط خوب یا بد پیش می آید که نیاز به پاسخ دارد. نحوه واکنش ما، به ویژه در برابر ناملایمات، به شخصیت و عزم ما بستگی دارد. به قدرت درونی مان. مانند بسیاری از عادت ها، می توان به قدرت درونی هم دست یافت.

مهم نیست که فردی ضعیف یا ترسو تصور شود. چنین افرادی هنوز هم می توانند رشد کنند و به قدرت درونی لازم برای غلبه بر هر یک از چالش های زندگی دست یابند. اما باید قبول کنیم که این اصلا آسان نیست.

استحکام درونی، انعطاف پذیری، و هرچیز دیگری که نامیده می شود، باید ایجاد شود. تنها راهی که می توان آن را ایجاد کرد، تلاش آگاهانه است. چالش ها را باید به عنوان فرصت در نظر گرفت، زیرا این دقیقاً همان چیزی است که هستند. بدون چالش نمی توان به قدرت درونی دست یافت. این امر چالش ها را برای رشد حیاتی می کند. وقتی بدون مبارزه تسلیم چالش ها می شویم، ضعیف تر می شویم. اما در مقابل، وقتی تصمیم می گیریم بر هر مانعی غلبه کنیم، قوی تر می شویم. درک این مسئله بسیار ساده است، اما دستیابی به آن به همان میزان دشوار.

کارهایی وجود دارد که می‌توانیم برای تقویت قدرت درونی خود انجام دهیم. قبل از ورود به لیست این کارها، چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. اول اینکه هیچ کس 100% مواقع قوی نخواهد بود. دوم، شکست در مسیر دستیابی به قدرت درونی اجتناب ناپذیر است و این پاسخ است که مهم است. این ضروری است که دوباره بلند شوید و تصمیم بگیرید که بهتر عمل کنید. تنها یک مانع برای دستیابی به قدرت درونی وجود دارد و آن از خود راضی بودن است!

 

 

در اینجا 10 راه برای ایجاد قدرت درونی را می خوانید:

1. آرامش و آرام بودن را یاد بگیرید

ایجاد قدرت درونی به معنای عجله کردن و تخلیه کردن خود نیست. برای ایجاد قدرت درونی، داشتن مقداری انرژی مهم است. اگر مشکلاتی وجود دارد - از نظر مالی، خانواده، کار و غیره - راهی برای شارژ مجدد باتری های خود پیدا کنید. اگر این به معنای دویدن، مدیتیشن، حمام کردن، مطالعه یا هرکار مثبت دیگری است که شما را شارژ مجدد می کند، این کار را انجام دهید. وقتی نبردهایمان را عاقلانه اولویت بندی می کنیم و عاقلانه انتخاب می کنیم و برای شارژ مجدد وقت می گذاریم، در موقعیت بسیار بهتری قرار می گیریم تا از پس هر کاری برآییم.

 

2. با افراد مثبت و سازنده وقت بگذرانید

و باز هم، ذخایر انرژی شخصی برای پرورش قدرت درونی مهم هستند. گذراندن وقت با افرادی که به خود و دیگران اهمیت می دهند راهی عالی برای به دست آوردن و حفظ انرژی است. افراد منفی، مانند دستگاه سنگ شکن، انرژی را خرد می کنند. آنها تمایل به شکایت دارند و با رفتار خود، زندگی دیگران را دشوارتر می کنند. هنگام تلاش برای ایجاد قدرت درونی، این یک بار غیر ضروری است. در مقابل، وقت خود را با افرادی بگذرانید که مولد و موفق هستند - انرژی نیز از این طریق جریان می یابد.

 

نیروی مورد نیازتان در درون خودتان است. پس در درون خود به دنبال آن باشید.

 

3. خودتان را ببخشید

وقتی سعی می کنیم هویتی جدید و قوی تر بسازیم، این امکان وجود دارد که به مواقعی فکر کنیم که ممکن است کوتاهی کرده باشیم. چه باور داشته باشیم یا نه، گذشته، گذشته است و فقط باید تجربیاتی که به دردمان می‌خورد را از آن استخراج کرده و باقیداستان را رها کنیم. البته باز هم این کار سختی است. با این حال، هنگامی که ما فعالانه در تلاش برای بهبود خود، به ویژه شخصیت خود هستیم، بسیار مهم است که توانایی بخشیدن خود بخاطر تمام اشتباهات گذشته‌ای که داشته‌ایم را داشته باشیم.

 

همچنین بخوانید: 5 نشانه اینکه شما قوی تر از چیزی هستید که فکر می کنید

 

4. برای خود اعتماد به نفس ایجاد کنید

اگر می‌خواهیم قدرت درونی خود را بسازیم، داشتن یک سطح قابل اعتماد از ذهن و اعتماد به نفس ضروری است. چند راه برای رسیدن به این هدف وجود دارد. ابتدا، به تمام دستاوردهای گذشته خود فکر کنید و از خود بپرسید که در آن موقعیت‌ها، چه موانعی وجود داشت که باید بر آنها غلبه می‌کردید و کردید. این کار بسیار مهم است، چرا که این درک را تقویت می کند که با وجود دشواری، باز هم می توان به اهداف دست یافت. دوم، به یاد داشته باشید که هیچ کس کامل نیست. حتی افرادی که فکر می کنیم موفق هستند هنوز در زندگی با مشکلاتی روبرو هستند. اغلب این قدرت درونی است که عامل تعیین کننده است.

 

5. سعی کنید از جملات تاکیدی استفاده کنید

بسیاری از مردم جملات تاکیدی را بخش مهمی از وجودشان می دانند و این به آن ها کمک بزرگی را می کند. زمانی که سعی می‌کنید خودی جدید و قوی‌تر بسازید، عبارات تأییدکننده‌ مثبتی برای بیان در طول روز گردآوری کنید(حتی اگر این جملات را شخصا طراحی کرده باشید). شاید بخواهید اول صبح بعد از بیدار شدن چند جمله تاکیدی و هنگام رفتن به رختخواب و قبل از خواب چند جمله تاکیدی مثبت دیگر را به خودتان بگویید. در هر صورت، مهم است که به خود یادآوری کنیم که ما ارزشمند هستیم و هر کدام برای چیزی منحصر به فرد به این دنیا آورده شده‌ایم. برخی از جملات تاکیدی که شامل عباراتی در مورد قدرت درونی است را نیز به لیست جذاب خود اضافه کنید.

 

6. قدرت بیرونی ایجاد کنید

ایجاد یک خود درون قوی در واقع بیشتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. مهم است که با مراقبت از نیازهای فیزیکی خود، پایه ای قوی داشته باشیم. ما باید زمانی را برای انجام نوعی ورزش بدنی – دویدن، دوچرخه سواری، یوگا، و غیره – برای ایجاد و حفظ این پایه اختصاص دهیم. همچنین، تلاش آگاهانه ای برای داشتن الگوی تغذیه مناسب و خوردن غذای‌های سالم داشته باشید و هر شب به میزان کافی و با کیفیت مناسب بخوابید.

 

تا زمانی که قوی بودن تنها انتخابت نباشد هرگز نخواهی فهمید که چقدر قوی هستی.

 

7. چیزی انگیزشی را بخوانید یا تماشا کنید

چه در گذشته و چه در حال حاضر، افرادی وجود داشته‌اند که بیشتر به این دلیل که از نظر ذهنی فوق العاده قوی بوده‌اند، به موفقیت های خارق العاده ای دست یافته اند. برخی از این افراد که پیشنهاد می کنیم صحبت‌های انگیزشی آن ها را بخوانید یا بشنوید عبارتند از: استفان کاوی، برایان تریسی، زیگ زیگلار، جیم ران، وین دایر، اپرا و تونی رابینز. برخی از افراد حاضر در این لیست در مسیر رسیدن به آنچه که دارند و هستند، بر شرایط بسیار دشواری غلبه کردند.

 

8. مسئولیت را بر عهده بگیرید

در اینجا یک مسئله بسیار مهم وجود دارد: ما نمی توانیم (هرگز نمی توانیم!) با بهانه تراشی قدرت درونی ایجاد کنیم. اگر موقعیتی وجود دارد که ما مسئول آن هستیم و در آن شکست می خوریم، باید آن را قبول کنیم. آیا ناراحت کننده است؟ بله. اما کاملاً ضروری است که مسئولیت اعمال خود را بپذیریم. افراد قوی از نظر ذهنی، هرگز برای خود بهانه نمی آورند. اگر می خواهیم هسته ای از قدرت درونی را پرورش دهیم، باید از آنها الگوبرداری کنیم. اگر در مسئولیت خود اشتباهی مرتکب شدید، آن را بپذیرید، ببخشید و ادامه دهید.

 

9. برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تلاش کنید

یکی از راه های عالی برای به دست آوردن قدرت درونی، دستیابی به اهداف گام به گام است. به سه کلمه "گام به گام" توجه کنید. گاهی اوقات، ما تمایل داریم که چیزهایی که می خواهیم را همین حالا بدست آوریم. این نمی تواند در مورد هیچ چیز ارزشمندی اینگونه باشد، اما این چیزی است که ما می توانیم انتظار داشته باشیم: می توانیم انتظار داشته باشیم که با هر قدمی که در جهت دستیابی به اهداف خود برمی داریم، قدرت درونی به دست آوریم. هیچ چیز مانند پیشرفت باعث ایجاد اعتماد به نفس، موفقیت و قدرت درونی نمی شود. پیشرفت یکی از کلیدهای ساختن نسخه های قوی تر از ما است.

 

شجاعت زیبایی و زینت تحت فشار و سختی است.

 

10. موفقیت را جشن بگیرید

این موفقیت لازم نیست پول یا موقعیت باشد. در واقع، احتمالاً هم نخواهد بود. اما اگر به طور مداوم از اصول مناسب برای ساختن یک فرد قوی تر استفاده کنیم، نتایج قطعی را خواهیم دید. با قوی‌تر بودن، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که پاداش‌هایی به دست آوریم که دیگران هرگز آن ها را نخواهند داشت. وقتی همه چیز شروع به نتیجه دادن و به ثمر رسیدن می کند، با تمام وجود از لحظاتی مانند این لذت ببرید. تمام آن تلاش سخت شما در توسعه شخصیت‌تان نتیجه داده است و نتایج جذاب و شیرین آن ادامه خواهد داشت.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید