دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

چگونه با یافتن آرامش درونی، رنج و عذاب کشیدن را متوقف کنیم؟

مردم وقتی به عذاب و رنج کشیدن می‌افتند، هر کاری می کنند تا دوباره آرامش و شادی پیدا کنند. رها کردن درد فقط به معنای فراموش کردن آن و تظاهر به عدم وجود آن نیست، در صورتی که اکثر افراد این را باور دارند. مردم برای شاد بودن تلاش می کنند اما نمی دانند چگونه به آن سطح برسند. دلیل آن این است که آنها سعی می کنند راه های پرانرژی و فعالی برای متوقف کردن رنج و جایگزینی آن با شادی پیدا کنند.

اما شاد بودن به این معنی نیست که همیشه در حال حرکت باشید یا دائماً کارهای هیجان انگیز انجام دهید. در عوض، شادی اغلب از یافتن آرامش درونی ناشی می شود. راحت بودن و احساس رضایت می‌تواند دقیقاً همان چیزی باشد که برای تغییر زندگی و شروع به راحتی بیشتر در پوست خود به آن نیاز دارید. مسئله این است که افراد نمی دانند آرامش درونی چیست و چگونه به آن برسند.

فهرست عناوین
چگونه با یافتن آرامش درونی، رنج و عذاب کشیدن را متوقف کنیم؟

وقتی افراد به آرامش درون فکر می کنند، شخصی را تصور می کنند که در بالای کوه نشسته و مشغول مراقبه است. و مطمئنا درست است و این می تواند یکی از راه های رسیدن به آرامش درونی باشد. اما فقط همین یک راه وجود ندارد. ناگفته نماند که آرامش درونی فقط یک کلمه رایج نیست. این فواید روانشناختی زیادی دارد و این فواید فقط یک اثر گول زننده مثل دارونما نیستند.

 

 

این مزایا، از ذهن آرام و یافتن راه هایی برای هماهنگی بیشتر با افکار و خواسته های شما ناشی می شود. یافتن راه‌هایی برای رسیدن به آرامش درونی نه تنها به شما کمک می‌کند که شادتر باشید، بلکه به شما یک روال و چیزی می‌دهد که در مواقع سختی شما را محکم کند. بنابراین، اگر این چیزی است که ممکن است به آن علاقه داشته باشید، برای نکاتی در مورد دستیابی به آرامش درونی با وبسایت دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و به خواندن این مطلب ادامه دهید.

 

آرامش نتیجه بازآموزی ذهن شماست تا زندگی را آنطور که هست پردازش کند، نه آنطور که فکر می کنید باید باشد.

 

آرامش درونی چیست؟

آرامش درون مفهومی است که هزاران سال است مورد استفاده قرار می گیرد. اما افرادی که این حالت ذهنی را انجام می دادند، معنوی ترین اعضای جامعه بوده‌اند. از نظر تاریخی، کشیشان، راهبان و سایر افراد با ایمان آرامش درونی را ستایش می‌کردند، در حالی که مردم عادی چندان به چنین چیزهایی اهمیت نمی‌دادند. حتی در دوران مدرن، معمولا مردم در جوامع غربی به چنین مفاهیم معنوی اهمیتی نمی دهند.

اما هنوز میزان قابل توجهی از اشتیاق پیرامون این موضوع در جوامع شرقی وجود دارد. زیرا جامعه شرقی همیشه با جنبه های معنوی زندگی هماهنگی بیشتری داشته است. به همین دلیل است که آنها هنوز به مراقبه و یکی بودن با طبیعت و جهان اهمیت می دهند. اکنون واضح است که آرامش درونی با جنبه های معنوی زندگی گره خورده است. هنگامی که به اکثر تعاریف این اصطلاح نگاه می کنید، این مسئله واضح‌تر می‌شود.

محبوب ترین راه برای تعریف آرامش درونی، آرام بودن روح و روان است. این یک حالت آرامش حتی در حالی است که عوامل استرس زا در اطراف شما وجود داشته باشد. اما این فقط یک روش وجودی نیست که کسی بتواند به طور تصادفی با آن برخورد کند. دستیابی به آرامش درونی نیازمند کار است و شما باید انگیزه داشته باشید که برای رسیدن به یک حالت حساب شده شادی و آرامش، به کار ادامه دهید.

 

هیچ چیز بیشتر از تزلزل های خودتان شما را از همه چیز باز نمی دارد.

 

دستیابی به آرامش درونی (و پایان دادن به رنج و عذاب)

وقتی کسی به آرامش درونی می‌رسد، به حالتی می‌رسد که در آن به همه چیزهای کوچک اطراف خود فکر نمی‌کند. در حالت ایده آل، دیگر هیچ اضطراب یا استرس مخربی وجود نخواهد داشت. حتی اگر هنوز عوامل استرس زا در زندگی شما وجود دارند، دستیابی به آرامش درونی اینگونه است که یاد بگیرید بدون اینکه اجازه دهید روی زندگی شما تأثیر بگذارند، با آنها کنار بیایید.

برخلاف بسیاری از ترفندهای دیگر برای غلبه بر تکه های خشن زندگی، یافتن آرامش درونی تضمین می کند که دیگر اجازه نخواهید داد عوامل بیرونی شما را نابود کنند. شاید شنیده باشید که صلح فقط در نبودن خشونت است. اگر این چیزی است که شما یاد گرفته اید، ممکن است با منطق آرامش درونی و نحوه کمک آن به شما مشکل داشته باشید. به هر حال بدانید که بعد از رسیدن به آن، با وجود خشونت در اطرافتان باز هم هیچ خشونتی در بدن شما اتفاق نمی افتد.

اگر بخواهیم بهتر به این عبارت نگاه کنیم، باید بدانیم که آن در مورد خشونت فیزیکی نیست. درست است که صلح، فقدان خشونت است، اما می تواند بسیار بیشتر از این باشد. این تعریف از صلح و آرامش یک تعریف غربی است. و همانطور که ثابت کردیم، غرب به هیچ عنوان نماینده خوبی برای معنویت نیست. پس در این مورد، صلح به آرامش و رضایت و شادمانی اشاره دارد. و آرامش درونی تنها ابزاری است که از طریق آن می توان به این حالت ذهنی رسید.

در نهایت، آرامش درونی این است که از نظر ذهنی قوی باشید و اجازه ندهید رنج، سختی و عذاب زندگی شما را کنترل کند. اکثر افراد وقتی با سختی‌ها مواجه می‌شوند، فقط می‌خواهند تسلیم شوند و در درد غوطه‌ور شوند، و این طبیعی است. اما این روش به هیچ عنوان به شما کمک نمی کند که فرد بهتری شوید یا بر چیزهای بد زندگی خود غلبه کنید. بنابراین، آرامش درونی در مورد انعطاف پذیری و یافتن انگیزه برای بهت عمل کردن حتی زمانی که انجام آن بی فایده است، می‌باشد.

فقط این دلیل که کسی می تواند به آرامش درونی دست یابد به این معنی نیست که زندگی او پر از آفتاب و رنگین کمان خواهد بود. هنوز هم چیزهایی وجود خواهند داشت که زندگی زیبا را لکه‌دار کنند. بعد از رسیدن به آن، شما همچنان باید با بسیاری از مسائل، رنج ها و مشکلات دست و پنجه نرم کنید. اما این آرامش درونی به شما کمک می‌کند که بر آن مسائل غلبه کنید و بدون هیچ زخمی از موقعیت‌های بد خارج شوید. به طور کلی، دستیابی به آرامش درونی بهترین راه برای اطمینان از داشتن زندگی شادتر و سالم تر است.

 

چگونه به آرامش درونی دست یابیم؟

1. با طبیعت یکی شوید

آرامش درونی معمولاً از برقراری ارتباط با خودتان و درک آنچه در درون مغزتان می‌گذرد ناشی می‌شود. و یکی از بهترین راه ها برای داشتن زمان برای درون نگری، یکی شدن با طبیعت است. حضور در طبیعت نه تنها به شما فرصت تفکر و تامل می دهد، بلکه ده ها فایده دیگر نیز دارد. به عنوان مثال، ثابت شده است که حتی چیزی به سادگی پیاده روی در طبیعت، سطح شادی و رفاه فرد را افزایش می دهد.

اما این مزیت را می توان حتی بدون تعهد قوی به حضور در طبیعت به دست آورد. بنابراین، اگر زمانی برای گذراندن روزهای خود در بیرون از خانه را ندارید، حداقل انجام برخی کارها را در طبیعت، هر چقدر هم که کوچک باشند، به عنوان مأموریت خود قرار دهید. تعهد طولانی مدت به طبیعت می تواند مزایای بیشتری به شما بدهد. اما دستیابی به آن ارتباط واقعی و عمیق با طبیعت دشوارتر است.

با این حال، وقتی به آن متعهد شوید، رنج و عذاب شما التیام پیدا خواهد کرد. فقط بدانید که برای ارتباط با دنیای بیرون، باید بدون حواس پرتی در آن حضور داشته باشید. هر زمان که بیرون می روید تلفن یا وسایل الکترونیکی خود را با خود نبرید. فقط بدون هیچ گونه دخالتی از زندگی روزمره و عوامل استرس زا، از طبیعت لذت ببرید. و برای تأمل و گوش دادن به بدن و ذهن خود وقت بگذارید.

 

همیشه، همیشه و همیشه چیزی برای سپاسگزاری وجود دارد.

 

2. مدیتیشن کنید

مدیتیشن یکی از عادت‌هایی است که صرف نظر از اینکه می‌خواهید به آرامش درونی برسید، باید آن را در زندگی خود بگنجانید،. این تکنیک به شما کمک می کند به طور کلی زندگی بهتر و شادتری داشته باشید. بارها ثابت شده و نشان داده شده است که انجام مراقبه، به افراد کمک می کند تا اضطراب و استرس خود را مدیریت کنند. و همچنین این تمرین، یک چیز فوق‌العاده مفید برای روح و جسم است که بهتر است آن را به عنوان بخشی از روال خود داشته باشید. اما در نهایت بدانید که این تمرین شفابخش، یکی از مؤثرترین راه‌ها برای دستیابی به آرامش درونی است.

شما می توانید به طرق مختلف مدیتیشن کنید و تکنیکی را بر اساس آنچه که بیشتر مناسب شماست و بیشتر دوست دارید انتخاب کنید. به عنوان مثال، تمرکز حواس یکی از محبوب ترین انواع مدیتیشن است. اما این بدان معنا نیست که این تنها نوعی است که باید امتحان کنید.

همچنین مدیتیشن متعالی، مدیتیشن مانترا و بسیاری انواع دیگر از این تمرین وجود دارد. اما همه آنها یک چیز مشترک دارند. تمام تکنیک‌های مدیتیشن، در مورد تمرکز توجه و نگاه به درون برای درک بهتر خود است. همچنین، این تمرین راهی برای استراحت و کمی تنها ماندن با افکارتان است.

اگر قبلا هرگز مدیتیشن نکرده اید، می توانید با یک تکنیک ساده که می توانید هر زمان که نیاز دارید آن را انجام دهید، شروع کنید. ساده ترین راه برای مدیتیشن این است که راحت باشید، چشمان خود را ببندید و تمام عواملی که از بیرون باعث حواس‌پرتی شما می شوند را کنار بگذارید. اگر بتوانید مکانی آرام برای مدیتیشن پیدا کنید، بهتر است. سپس، باید با افکار و احساسات خود هماهنگ شوید. این به شما کمک می کند خود و نیازهای خود را درک کنید. به علاوه، شما را آرام‌تر می‌کند و به شما کمک می‌کند تا با خودتان در صلح و دوستی باشید.

 

3. سپاسگزار باشید

یکی از بهترین راه‌ها برای غلبه بر رنج این است که به خاطر داشته باشید برای همه چیزهایی که دارید شکرگزار باشید. مردم اغلب اشتباها همه چیز را بدیهی می دانند. به همین دلیل، آنها فراموش می کنند که چقدر خوش شانس هستند و چقدر چیزهای خوبی در زندگی خود دارند. هرچقدر هم که چیزی کوچک باشد، باز هم می تواند شما را شاد کند و به شما کمک کند که بیشتر راضی باشید.

بنابراین، حتی اگر کسی فقط در را برای شما نگه داشته است، باز هم باید قدردان آن حرکت خوب باشید. این بدان معنا نیست که شما باید وانمود کنید که همه چیز در زندگی شما خوب است. درعوض، باید زمانی را که همه چیز مطابق میل شما پیش نمی رود، تصدیق کنید و بپذیرید. یافتن آرامش درونی به مدیریت نگرش و نحوه برخورد با مسائل مربوط می شود. شک نداشته باشید که داشتن ذهنیت مثبت و تلاش برای تغییر اوضاع، برای شما بسیار بهتر است.

این ثابت شده است که قدردانی به افراد کمک می کند تا از تغییرات زندگی آگاه شوند، و در مقابل به آنها کمک می کند تا بیش از حد معطل چیزهایی که نمی توانند آن‌ها را کنترل کنند، نشوند. افراد سپاسگزار به جنبه های روشن نگاه می کنند و به جای جنبه های مادی، بر جنبه های معنوی و عاطفی زندگی تمرکز می کنند. مطمئناً اگر این افراد شغل خود را از دست بدهند زندگی برایشان شدیدا سخت می‌شود. اما آن‌ها به جای اینکه روی چیزهایی که نمی‌توانند کنترلشان کنند، تمرکز کنند و استرس داشته باشند، آن زمان را صرف پیدا کردن بهترین راه رو به جلو می‌کنند. به همین دلیل، آنها می توانند بسیار آرام تر و آسوده تر باشند.

 

آخرین افکار در مورد اینکه چگونه با یافتن آرامش درونی رنج را متوقف کنیم

یکی از اصلی‌ترین چیزهایی که مردم می‌خواهند این است که دست از رنج کشیدن بردارند و راه‌هایی برای شادتر شدن در پوست خود بیابند. اما بسیاری از مردم این راه را اشتباه می روند. آنها فکر می کنند که شادی از دارایی های مادی یا فعالیت های آدرنالینی می آید.

و مطمئناً، پریدن از صخره یا خریدن یک ساعت جدید سرگرم کننده و خوب است، اما این تضمینی نیست که زندگی شما عاری از درد باشد. برای اطمینان از اینکه می توانید با درد کنار بیایید، باید مکانیسم های مقابله ای بهتری ایجاد کنید. و یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید رسیدن به آرامش درونی است. این شما را آرام تر، شادتر و از زندگی خود راضی تر کرده و ابزارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بر مشکلاتی که در زندگی شما پیش می آید غلبه کنید.

چند کار وجود دارد که می توانید برای رسیدن به آرامش درونی انجام دهید. و یکی از سالم ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که با طبیعت یکی شوید. حتی پیاده روی کوتاه می تواند معجزه کند. مدیتیشن و تمرین قدردانی هم راه‌هایی عالی برای آرام‌تر شدن و یافتن شادی حتی در تاریک‌ترین زمان‌ها هستند.

 

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید