دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

4 ترفند طبیعی ضد اضطراب که اکثر مردم فراموش می کنند

آیا به دنبال درمان های جامع ضد اضطراب بدون همه پیامدها و عوارض جانبی خطرناک داروها هستید؟ اگر برای اضطراب خود به پزشک مراجعه کرده اید، احتمالاً او یک کوکتل شیمیایی برای کمک به کاهش اضطراب شما ارائه کرده است. متأسفانه، مصرف داروها فقط این احساسات اضطراب را پنهان می کنند. اگر این راه حل تمام چیزی باشد که پزشک شما ارائه می دهد، علت اصلی مشکل شما در عمق وجودتان، درمان نشده و حل نشده باقی می ماند.

اضطراب یکی از وحشتناک ترین شرایطی است که هر انسانی می‌تواند تجربه کند. این وضعیت باعث می شود چیزهایی که درست نیستند را احساس کرده و به آنها فکر کنید. این می تواند شما را در خانه زندانی کند، شما را از دوستان و عزیزانتان دور کرده و کارهایی مانند غذا خوردن را سخت و حتی غیرممکن کند.

فهرست عناوین
4 ترفند طبیعی ضد اضطراب که اکثر مردم فراموش می کنند

راه های زیادی وجود دارد که اضطراب توسط آنها وارد زندگی شما می شود. برخی از افراد دارای پیوندهای ژنتیکی ناشی از سابقه خانوادگی بیماری روانی هستند. شاید والدینتان دائماً بیش از حد فکر می کردند و این عادات عصبی‌تان به شما آموزش داده شده است. برخی دیگر متوجه می‌شوند که تا زمانی که از تروما رنج نبرده بودند، هرگز با چنین نگرانی مقابله نکرده بودند.

 

 

چهار ترفند طبیعی ضد اضطراب

راه های زیادی وجود دارد که می توانید توسط آنها با اضطرابی که دارید مبارزه کنید. استفاده از این ترفندهای ضد اضطراب می تواند کل زندگی شما را تغییر دهد. چهار راه برای هک کردن سیستم اضطراب که بسیاری از افراد آنها را فراموش می کنند می توانند در مدیریت اختلالات اضطرابی موثر باشند. در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید تا با این ترفندهای جالب آشنا شوید.

 

1. اگر به دنبال یک ضد اضطراب قوی هستید کسی را بغل کنید

وقتی مضطرب هستید و بیش از حد فکر می کنید، لمس فیزیکی می‌تواند همان چیزی باشد که برای تسکین این ترس ها نیاز دارید. تحقیقات علمی زیادی وجود دارد که نشان می دهد در آغوش گرفتن می تواند شفابخش باشد. محققان می خواستند ببینند لمس فیزیکی چگونه بر افراد افسرده و مضطرب تأثیر می گذارد. هدف این بود که افراد شرکت کننده روزانه افراد را در آغوش بگیرند تا به بهبود علائم کمک کنند. نتایج قابل توجه بود، زیرا آنها دریافتند که فردی که زمانی با افسردگی دست و پنجه نرم می کرد، تنها با هشت بغل کردن در روز می تواند به ثبات روانی دست یابد.

حتی شگفت‌انگیزتر از آن این بود که فرد می‌توانست با افزایش تعداد بغل کردن‌های خود به 12 بار در روز، به رشد روانی دست پیدا کند. اگر پدر و مادر هستید، می دانید که بچه ها وقتی می ترسند به سمت شما می دوند. کودک از شما می خواهد که آنها را بگیرید، بغل کرده و ترس هایش را آرام کنید.

بزرگسالان بسیار شبیه به آن کودک هستند، اما رویکرد متفاوت است. مطالعات نشان می‌دهد که هنگام درگیر شدن در مواردی مانند در آغوش گرفتن یا لمس کردن، اضطراب به شکل بسیار خوبی کاهش پیدا می‌کند. آیا می دانستید هک اضطراب می تواند به سادگی قرار دادن دست خود روی سینه‌تان در هنگام حمله باشد؟ همین کار به ظاهر ساده به رفع عدم تعادل مواد شیمیایی استرس در بدن کمک می کند.

اگر در زمانی که وحشت‌زده هستید شریک زندگی‌تان شما را در آغوش بگیرد یک واکنش شیمیایی قوی در بدن‌تان ایجاد می‌شود که می تواند ترس شما را متوقف کند. این کار لذت‌بخش به همین راحتی می‌تواند اضطراب شما را نابود کند.

 

همچنین بخوانید: تاثیر قدرتمند بغل کردن بر سلامتی ما

 

2. ورزش هورمون های ضد اضطراب را آزاد می کند

هنگامی که احساس اضطراب می کنید، یک واکنش شیمیایی در بدن شما رخ می دهد که باعث ایجاد این احساسات می شود. ما انسان ها یک واکنش جنگ یا گریز درونی داریم که به ما کمک می کند از آسیب در امان بمانیم. هنگامی که یک محرک خارجی باعث نگرانی می شود، این سیستم به سرعت بالا می رود تا شما را از خطر دور کند.

به این اتفاق چرخه استرس می گویند که در سیستم عصبی شما اتفاق می افتد. با این حال، شما باید چرخه را کامل کنید تا حل و فصل شود. از قضا، هراس شما یک نقطه شروع، میانه و پایان دارد و در بسیاری از مواقع در مرکز این چرخه گیر کرده و چرخه را کامل نمی‌کنید. اینجاست که یادگیری ترفندهای ضد اضطراب می تواند مفید باشد.

 

در عصر حجر، انسان‌ها تهدیداتی از سوی حیات وحش داشتند. فرض کنید در آن دوره یکی از همسایه ها فردی را در خطر می بیند، در خانه‌اش را باز می کند تا او اجازه ورود پیدا کند، سپس در را می بندد تا او را در امان نگه دارد. بستن در نماد پایان خطر است.

از نظر روانی، شخص احساس بهتری دارد زیرا به تهدید پایان داده است، اما اتفاقی که در حال رخ دادن است کمی گسترده‌تر می‌باشد. آیا تحرک بدنی و دویدن او نیز باعث کاهش تنش شده است؟ هنگامی که او با دویدن به سمت خانه همسایه خود می‌آمد، بدن خود را حرکت داد و به فعالیت وا داشت، که این یک درمان قوی ضد اضطراب است.

طبق نتایج تحقیقات، ورزش باعث افزایش اندورفین در مغز می شود که به شما کمک می کند تا احساس آرامش کنید. بنابراین، با دویدن، چرخه استرس را کامل می کنید. 

جامعه امروزی بعید است که توسط یک خرس تعقیب شود. اما هنگام رانندگی به سمت محل کار خود، می توانید در همان ابتدای روز اضطراب را در خود ایجاد کنید. شما باید راهی برای تکمیل چرخه پیدا کنید. بنابراین دفعه بعد که شروع به فکر کردن بیش از حد کردید و اضطراب شما به اوج خود رسید، سعی کنید بدن خود را حرکت دهید.

شاید تنها کاری که برای متوقف کردن نگرانی و اضطراب باید انجام دهید رقصیدن، انجام چند جک پرش یا قدم زدن در اطراف خانه یا محل کارتان باشد. از آنجایی که شما با آزاد کردن اندورفین برای کمک به مبارزه با هورمون های استرس، با فرآیند شیمیایی آن مقابله می کنید، ممکن است حرکت و ورزش تمام چیزی باشد که نیاز دارید.

 

همچنین بخوانید: ورزش چگونه افسردگی را بهتر از دارو درمان می کند؟

 

به جای انکار افکار مضطرب خود آنها را احساس کنید.

 

3. به جای انکار افکار مضطرب خود آنها را احساس کنید

اگر پزشک به شما بگوید که اضطراب خود را احساس کنید، احتمالاً فکر می‌کنید که در این صورت هیچ چیزی در این دنیا وجود ندارد که بتوانید از آن اجتناب کنید. شما به دنبال نکات ضد اضطراب هستید و در آن گیر نمی کنید. هیچ کس نمی خواهد با ترس های خود روبرو شود، زیرا این ناراحت کننده است.

آیا ممکن است خود را از افکار و احساساتی که بدن شما را به این حالت می‌رسانند جدا کنید؟ اگر به جای فرار از آنها، صدایشان بزنید چه؟ به عنوان مثال، چرا در طول حمله پانیک بعدی خود به این توجه نمی‌کنید که دقیقا با شما چه می کند؟ سعی کنید جملاتی مانند اینها را بگویید:

 

  • "من بیش از حد فکر می کنم و این باعث می شود که در سینه ام احساس سنگینی کنم."
  • "به دلیل حالت مضطربم احساس بی حسی می کنم."
  • "احساس می‌کنم از شدت نگرانی‌ام نمی‌توانم نفس بکشم، و این به من حس خفگی می‌دهد."

 

بنابراین شما حالاتی که این وضعیت مضطرب برای شما ایجاد می کند را صدا کرده و بمبی را منفجر می کنید. وقتی متوجه می شوید که این احساسات موقتی از بین خواهند رفت، از این وضعیت قدرت می گیرید. هنگامی که علائم فیزیکی خود را شناسایی کردید، زمان آن است که تقویت های مثبت را شروع کنید. سعی کنید این جملات را به خودتان بگویید:

 

  • "این حالت مضطرب موقتی است و نباید چند دقیقه بیشتر طول بکشد."
  • "احساس می‌کنم دارم می‌میرم، اما هرگز این اتفاق نمی‌افتد، چون اضطراب چیزی است که بسیاری از مردم با آن روبرو هستند."
  • "اضطراب چیزی عادی است و فکر و نگرانی بیش از حد من باعث این حالت شدید شده است."

 

و حالا، چند ترفند قدرتمند ضد اضطراب در حال انجام است. اول، شما به روان خود می گویید که قبلاً این اتفاق افتاده و هیچ اتفاق وحشتناکی برای شما رخ نداده است، بنابراین ترس را خاموش می کنید. دوم، شما از حمله فرار نمی کنید. شما تشخیص می دهید که با شما چه کاری انجام می دهد و با آن روبرو می شوید.

زمانی که از بدن خود جدا شده اید و احساس می کنید تحت تاثیر پنیک قرار گرفته اید، اینها کارهایی ضروری هستند. وقتی تشخیص دادید که این فقط اضطراب کار اضطراب است، واکنش متفاوتی نشان خواهید داد.

 

از بین بردن ترس از ناشناخته‌ها یکی از بهترین ضد اضطراب‌های طبیعی است.

 

4. از بین بردن ترس از ناشناخته‌ها

این مثال را در نظر بگیرید. لیندا از احساس وحشتناک‌زدگی خسته شده بود. هر روز با احساس بدتر از روز قبل از خواب بیدار می شد. او مطمئن بود که سرطان یا بیماری دیگری دارد و در حال مرگ است. ذهنش تند حرکت می‌کرد و فکر کردن زیاد باعث می شد به مسیرهای تاریک برود.

لیندا پزشکان زیادی را ملاقات کرد و آزمایشات مختلفی را انجام داد. اما متأسفانه، همه چیز عادی بود و یافته ها به تشخیص بیماری او کمک نکرد. او ناامید بود زیرا هیچ کس نمی توانست آنچه که او احساس می کرد را تشخیص دهد. لیندا در این حالت آسیب پذیر احساس اضطراب شدیدی می کرد و همیشه منتظر عذاب قریب الوقوع بود.

با این حال، یک روز، یک دکتر به او گوش داد و آزمایشاتی را انجام داد که سایر پزشکان از آنها غافل شده بودند. بعد از انجام این آزمایشات پزشکی، مشخص شد که او به لوپوس سیستمیک که یک بیماری خود ایمنی می‌باشد مبتلا است. هنگامی که او توانست مشکل خود را شناسایی کند، در مورد چگونگی مبارزه با مشکلات رایج مربوط به این بیماری خودایمنی تحقیق کرد و قدرت یافت.

چرا اینقدر مهم بود که نامی برای بیماری او پیدا شود؟ این یک ترفند رایج ضد اضطراب است زیرا دانستن اصل موضوع، ذهن شما را از مسابقه افکار باز می‌دارد. او با سناریوهایی مانند سرطان، لخته شدن خون، بیماری قلبی و هر چیزی که او را از بین می‌برد، مواجه شد زیرا از ناشناخته‌ها می‌ترسید.

هنگامی که این راه حل ضد اضطراب را برای نگرانی مزمن خود امتحان می کنید، همین اتفاق می افتد. شما باید به جای تسلیم شدن در برابر آن ترس ها و بدتر کردن اوضاع، آن را صدا کنید. به خود بگویید این نگرانی شماست.

وقتی احساسات خود را در قالب کلمات بیان می کنید، قدرت حمله اضطرابی را از بین می برید. مطالعات انجام شده نشان می دهد دلیلی وجود دارد که چرا می توانید احساسات و استرس خود را به سادگی با شناسایی علت اصلی تنظیم کنید. همه اینها در قسمت آمیگدال مغز اتفاق می افتد.

بیان احساسات خود در قالب کلمات، فعالیت آمیگدال را مختل می کند و این به بدن شما کمک می کند تا سطح استرس و احساسات شما را تنظیم کند. بنابراین وقتی لیندا بالاخره نتیجه‌ای که سال‌ها به دنبالش بود را به دست آورد، می‌توانست با تشخیص اینکه مشکلش لوپوس است، نه سرطان یا بیماری دیگری، اوضاع را کنترل کند.

 

 

آخرین افکار در مورد ترفندهای طبیعی ضد اضطراب

بسیاری از مردم جهان از اضطراب رنج می‌برند و تعداد آنها بسیار بیشتر از چیزی است که فکرش را می‌کنید. در حالی که بسیاری برای کاهش درد و کاهش نگرانی خود به سراغ داروها می روند، بسیاری از رویکردها و ترفندهای کم خطر و کم هزینه‌تر وجود دارند که مردم آنها فراموش می کنند.

مقابله با اضطراب امری فراتر از ذهن است. یادگیری قرار دادن این افکار و احساسات در چشم انداز مناسب، کلید رهایی از افراط اندیشی مزمن است.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید