دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
7 ویژگی که مردان در مورد زنان بیشتر دوست دارند
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

7 ویژگی که مردان در مورد زنان بیشتر دوست دارند

مردان در مقایسه با زنان به راحتی تحت تأثیر تحریکات بصری قرار می گیرند. مردها عموماً دوست دارند به یک زن زیبا خیره شوند یا وقتی یک خانم توجه آنها را جلب می کند، به تمام حرکات او چشم بدوزند. این مسئله توضیح می دهد که چرا مردان عموماً بیشتر از زنان تماشای پورن و فیلم های وابسته به عشق شهوانی را دوست دارند. آنها به راحتی توسط این نشانه های بصری تحریک می شوند.

مردها بیشتر به لبخند، چشم ها، موها، لب ها، سینه ها، باسن یا پاهای زن توجه می کنند. در حالی که این ممکن است شبیه به عینیت به نظر برسد، برخی از دانشمندان علوم اعصاب بر این باورند که سیم‌کشی بیولوژیکی مردان، قبل از هر چیز دیگری، جذابیت و مطلوبیت یک زن را با ویژگی‌های فیزیکی او برابر می‌کند. در این مقاله، برخی از ویژگی های خاصی که بیشتر مردان در مورد زنان دوست دارند را با شما در میان خواهیم گذاشت. در ادامه این مطلب با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

توجه: ما در مقاله ای جداگانه به ویژگی های خاصی که زنان در مورد مردان بیشتر دوست دارند نیز پرداخته ایم.

 

مردان در مقایسه با زنان به راحتی تحت تأثیر تحریکات بصری قرار می گیرند.

 

7 ویژگی که مردان در مورد زنان بیشتر دوست دارند

1. مردان دوست دارند که یک زن موهای بلند داشته باشد.

موهای بلند قرن ها به عنوان استاندارد نهایی زیبایی در نظر گرفته شده است، بنابراین اصطلاحا "تاج جلال" نامیده می شود. تاریخ نشان داده است که موهای بلند به عنوان نمادی از جذابیت زنانه در فرهنگ های مختلف دیده می شود. انیمیشن «مولان» به تصویر می‌کشد که چگونه این شخصیت باید موهای پرپشت و بلند خود را کوتاه کند تا بتواند به عنوان یک جنگجوی مرد در ارتش چین ظاهر شود. در فرهنگ های دیگر، مردان زنان با موهای بلند و ضخیم را بارور و ایده آل برای بچه دار شدن می دانند.

اما موهای بلند علاوه بر جذابیت فیزیکی برای زن، می تواند نشانه سلامت و تندرستی او نیز باشد. در طول دوره جنگ داخلی امریکا، زنان ثروتمند معمولاً کلاه گیس‌های بلند و براق می‌پوشیدند، زیرا فرض بر این بود که آنها پول، زمان و منابع لازم برای مراقبت از سلامتی خود را دارند. 

با این حال، در دنیای مدرن امروزی، این دیدگاه کلی که مردان زنان با موهای بلند را جذاب‌تر از زنان با موهای کوتاه می‌دانند، همچنان وجود دارد.

البته، این به آن معنی نیست که تمام زنانی که موهای کوتاهی دارند در نزد مردان از جذابیت کمتری برخوردارند. امروزه زنانی هستند که با کوتاه کردن مناسب موی خود بسیار بهتر و جوان تر به نظر می رسند.

 

 

2. مردان جذب زنان با دندان های سفید می شوند.

یک مطالعه نشان داد که رنگ دندان‌های زن می‌تواند تأثیر زیادی بر نحوه نگاه مرد به جذابیت او بگذارد. کارشناسان دریافتند که برخی از مردان سفیدی دندان های زن را با "ارزش باروری" او برابر می دانند. مردانی هستند که زنان با دندان‌های سفید را ظاهراً جوان‌تر می‌بینند، بنابراین احتمالاً می‌توانند با آنها تولید مثل کنند. حتی اگر تصاویر نشان داده شده به مردان به صورت دیجیتالی دستکاری شده بودند، این در پاسخ های همه شرکت کنندگان در مطالعه مشترک بود.

خوشبختانه روش‌های زیادی برای سفید کردن دندان‌ها برای خانم‌ها یا هر شخصی وجود دارد. زنان امروزی علاوه بر مراجعه به دندانپزشک برای درمان مناسب و بلیچینگ، بسته به نیاز خود می توانند انواع مختلفی از محصولات دندانپزشکی و سفید کننده دندان را از داروخانه خریداری کنند.

شما همچنین می‌توانید ترفند قدیمی زیبایی استفاده از جوش شیرین برای سفید کردن دندان‌هایتان را امتحان کنید، زیرا ارزان‌تر و ایمن‌تر از خرید محصولات دندانپزشکی با مواد شیمیایی است.

فقط به یاد داشته باشید که دندان ها و لثه های شما ممکن است به دلیل سفید کردن بیش از حد حساس شوند.

اگر از دریافت نتایج مثبت مطمئن نیستید، قبل از استفاده از هر محصول سفید کننده ای که امکان آسیب زدن به مینای دندان شما را دارد، با دندانپزشک خود مشورت کنید.

 

اگر می خواهید برای مردان جذاب باشید نظافت دهان و دندان خود را رعایت کنید.

 

3. مردان صدای نازک زنان را بسیار جذاب می دانند.

تحقیقات دیگری از کارشناسان نشان داد که مردان بیشتر به سمت زنانی با صدای نازک کشیده می شوند. اگر یک خانم با لحن نازک، نرم و بلندش خودش را نشان دهد، احتمالا سطح بالایی از استروژن یا هورمون زنانه را دارد. بنابراین، جذابیت بیشتری در میان مردان دارد.

همچنین مردان از آن جهت صدای نازک و رسای زنان را دوست دارند که آنها را جوان تر به نظر می رساند. آنها همچنین می توانند اندام کوچک و باریک یک زن را فقط با شنیدن صدای او تصور کنند. اگر زنی صدای عمیق و بم تری داشته باشد، برای اکثر مردان قابل هضم نیست. وقتی مردان صدای چنین زنی را می‌شنوند، ناخواسته فکر می‌کنند که زن بزرگ‌تر یا حتی قوی‌تر از یک مرد است، به خصوص اگر او را شخصاً ندیده باشند.

علاوه بر این، کارشناسان خاطرنشان می کنند که اینکه مردان زنان با صدای نازک و بلند را ترجیح می دهند، می تواند اهمیت بیولوژیکی داشته باشد. ظاهراً صدای حیوانات نیز همان پیش‌فرض‌های صدای انسان ها را تداعی می‌کند.

در قلمرو حیوانات، این گونه‌های بزرگ‌تر هستند که غرش‌های عظیم‌تر، بلندتر و عمیق‌تری دارند. این حیوانات معمولاً قوی تر و غالب تلقی می شوند. از طرف دیگر حیوانات کوچکتر معمولاً صداهای نازک و سبک تری دارند. اغلب این حیوانات به عنوان موجوداتی ظریف و نیازمند حمایت در نظر گرفته می شوند. کارشناسان بر این باورند که احتمالاً به همین دلیل است که مردان زنان با صدای نازک را ترجیح می دهند، چرا که آنها کسانی هستند که مردان می توانند از آنها محافظت کرده یا نجاتشان دهند.

 

همچنین بخوانید: 10 ترفند برای اینکه یک مرد را عاشق خودتان کنید

 

4. مردان به خوبی به شکل پشت و خمیدگی بدن زن توجه دارند.

شکل پشت یک زن نیز می تواند مردان را وادار به چرخش دوگانه کند. خمش بدن زن یا نحوه انحنای ستون فقرات او تا جایی که باسنش شروع می شود جذابیت مثبتی زیادی برای مردان دارد.

کارشناسان دانشگاه بیلکنت مطالعه‌ای را انجام دادند که در آن به شرکت‌کنندگان مرد عکس‌های دستکاری شده دیجیتالی از زنان با اشکال و اندازه‌های مختلف خمش بدنشان نشان داده شد. مردان به طور کلی موافق بودند که جذاب ترین خمش بدن زن در زاویه 45 درجه است.

بخش دوم این تحقیق با هدف کشف این موضوع انجام شد که آیا دلیل جذابیت بیشتر زاویه خمیدگی 45 درجه توسط مردان به دلیل انحنای باسن زنان است یا خیر. اما این مطالعه نشان داد که صرف نظر از اینکه باسن‌ها بزرگ یا کوچک به نظر می‌رسند، این انحنای ستون فقرات زنان است که مردان آن را جذاب می‌دانند.

 

 

5. مردان قطعاً مجذوب سایز کمر و باسن یک زن هستند.

این به طور گسترده ای شناخته شده است که مردان دوست دارند زنان را با حالت ساعت شنی ببینند و تحقیقاتی وجود دارد که در واقع این تصور را تأیید می کند. با توجه به کتاب «روانشناسی اجتماعی: مفاهیم اصلی و روندهای نوظهور» به نویسندگی دانیل دبلیو بارت، مردان زنانی با کمر باریک اما باسن پهن را ترجیح می‌دهند زیرا فرم بدنی مناسب برای افرادی است که می‌توانند دردها و عوارض زایمان را تحمل کنند. نگاه مردان به زنان در دوران باستان و حتی در اواسط قرن این گونه بود.

در حالت ایده‌آل، اندازه دور کمر و باسن زنان باید با نسبت 7:10 باشد.

اگر این نسبت به خصوص در سمت بزرگتر افزایش یابد، ممکن است نشان دهنده مشکلات وزن زن باشد.

از سوی دیگر، مشکلات وزنی یک زن می تواند بر باروری او نیز تأثیر بگذارد. به همین دلیل، اکثر مردان معمولاً به سراغ زنانی می روند که نسبت دور کمر به باسن بزرگ تری ندارند.

بارت در کتاب خود می گوید که مردان به طور صریح اعتراف نمی کنند که نسبت بدن 7:10 برایشان جذاب تر است یا اینکه نسبت به زنان چاق و بزرگ تبعیض قائل می شوند. در واقع، اکثر مردان نمی بینند که چگونه بصورت ناخودآگاه انواع خاصی از بدن زنانه را ترجیح می دهند. اما باز هم، شما نمی توانید مردان را به خاطر چنین تفکری سرزنش کنید. ظاهراً و احتمالاً این ترجیح غریزی به عنوان بخشی از فرآیند تکامل روان مرد است.

 

برای مردان دست های بلند زنان جذاب تر از پاهای بلند است.

 

6. مردان زنان با دست های بلند را به زنانی با پاهای بلند ترجیح می دهند.

این زنان هستند که فکر می کنند داشتن پاهای بلند مانند سوپر مدل ها جذاب است. از سوی دیگر، همانطور که در نظرسنجی انجام شده توسط کارشناسان و دانشگاه نیو ساوت ولز مشخص شد مردان دستان بلند و خوش فرم را به پاهای بلند ترجیح می دهند.

شرکت‌کنندگان در مطالعه‌ای متشکل از مردان استرالیایی و چینی، دست‌های ستاره‌هایی مانند کورتنی کاکس، مدونا و کریستین بلیکلی را بهتر از پاهای بلند مدل‌های جذاب ارزیابی کردند. مردان اندازه باسن و کمر را نیز از نظر جذابیت به یک اندازه مهم ارزیابی کردند. با این حال، با کمال تعجب، همین مردان امتیاز قابل توجهی به زنان با پاهای بلند ندادند.

 

7. مردان برای تعیین جذابیت چهره زن، تقارن چهره او را در نظر می گیرند.

در سطح ناخودآگاه، مردان نیز توجه بیشتری به تقارن چهره یک زن دارند. آنها به دنبال یافتن عیوب و کمالات در چهره یک زن هستند زیرا این می تواند نشان دهنده کیفیت ژن های او باشد. دانشمندان بار دیگر این ترجیح را به فرآیند تکامل گره می زنند. حتی برخی از حیوانات و پرندگان برای تعیین اینکه آیا یک جفت بالقوه برای تولید مثل ایده آل است یا خیر از تقارن استفاده می کنند.

 

آیا می دانستید که راهی برای اندازه گیری جذابیت جنسی صورت شما وجود دارد؟

  • اندازه های صورت خود را بر حسب اینچ بگیرید.
  • طول (L) باید از پیشانی تا چانه باشد. عرض (W) باید زیر چشم شما، از چپ به راست باشد.
  • L را بر W تقسیم کنید تا نسبت را مشخص کنید.
  • نسبت ایده آل یک چهره زیبا باید 1.6 اینچ باشد.
  • سپس خط موی پیشانی خود را تا ناحیه بین چشم اندازه گیری کنید. سپس همین کار را برای ناحیه بین چشمان خود تا پایین بینی انجام دهید.
  • در نهایت از پایین بینی تا نوک چانه اندازه گیری کنید.
  • اگر اندازه‌های هر سه قسمت یکسان باشد، به این معنی است که صورت شما متقارن است و این برای مردان بسیار جذاب است.
  • در نهایت طول گوش خود را اندازه بگیرید و همین کار را برای طول بینی انجام دهید.
  • سپس پهنای چشم خود و همچنین فاصله بین هر دو چشم را اندازه گیری کنید.
  • اگر همه این اندازه‌ها اعداد یکسانی را منعکس کنند، صورت شما متقارن و متناسب است، بنابراین ژن‌های خوبی دارید.

 

 

آخرین نظرات در مورد ویژگی هایی که مردان در مورد زنان بیشتر دوست دارند

مردان زندگی شما ممکن است انکار کنند که آنها موجودات بصری هستند. آنها ممکن است بگویند که به خصوصیات بدنی یک زن اهمیت نمی دهند زیرا آنچه واقعاً مهم است نگرش مثبتش یا چیزی است که در قلب او است.

اگرچه این ممکن است درست باشد، اما باز هم این واقعیت را از بین نمی‌برد که مردان – به‌طور طبیعی یا تکاملی – توسط و بر اساس ظاهر زنان تحریک می‌شوند.

حقیقت این است که وضعیت جسمانی یک زن برای مردی که به دنبال همسری برای تشکیل خانواده یا گذراندن بقیه عمرش با او است، اهمیت زیادی دارد. برای آنها مهم است که ابتدا از نظر فیزیکی جذب زن شوند تا بتوانند رابطه را ایجاد کنند.

با این حال، در پایان، تحریک بصری برای حفظ یک ارتباط طولانی مدت کافی نخواهد بود. هنگامی که رابطه عمیق تر شد، برای مرد نیز غریزی است که در زنی که قرار است با او زندگی کند، چیزهای دیگری غیر از ویژگی های ظاهری بیابد. اینها می توانند شامل مهربانی، همدلی، درک و وفاداری باشد.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید