دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 سوالی که باید برای سنجش وفاداری و تعهد شریک زندگی خود از او بپرسید

بخشی از یک رابطه که در مورد وفاداری و تعهد است می تواند ترسناک باشد. ممکن است کاملاً مطمئن نباشید که شریک زندگی‌تان چه برنامه‌هایی دارد یا چقدر به شما وفادار خواهد ماند، به‌خصوص اگر مدت زیادی نیست که با هم هستید. ممکن است این نگرانتان کند که خودتان برای مدت طولانی وفادار و متعهد مانده باشید، اما برای طرف مقابلتان مهم نباشد - یا حداقل هنوز تصمیم به وفاداری نگرفته باشد.

بسیاری از مردم برای کشف حقیقت به «آزمون‌های» ناخوشایند وفاداری متوسل می‌شوند. اما انجام بازی‌های ذهنی و اجرای سناریوها و موقعیت‌های حقه‌آمیز برعکس چیزی است که ما از آن دفاع می‌کنیم. این نوع ترفندها ناسالم هستند و فقط دلایل بیشتری برای از دست دادن وفاداری شخصی ایجاد می کنند.

فهرست عناوین
10 سوالی که باید برای سنجش وفاداری و تعهد شریک زندگی خود از او بپرسید

پس در عوض چه کاری باید انجام دهید؟ داشتن مکالمات و گفتگوهای صادقانه و باز با شریک زندگی تان راهی است که بهترین کمک را به شما می کند. اما فهمیدن اینکه از کجا و چگونه باید شروع کرد می تواند دشوار باشد. برای کمک به شما، در اینجا چند سوال واضح و مشخص را ارائه می دهیم که می توانید با پرسیدن آن ها از شریک زندگی تان، میزان وفاداری و تعهد او را بسنجید.

 

 

10 سوالی که باید از شریک زندگی خود بپرسید تا وفاداری او را بسنجید

1. تعریف تو از وفاداری و تعهد چیست؟

اکثر مردم تصور می کنند که همه به یک شکل به وفاداری فکر می کنند. حقیقت این است که مردم نظرات متفاوتی در مورد اینکه وفاداری و تعهد واقعاً چیست، دارند. برای برخی افراد، این یک چیز بسیار سختگیرانه است، و برای برخی دیگر، بسیار کم اهمیت است. به هر طرفی که بیفتید، یا هر جایی که بین آن قرار بگیرید، نباید در دام این تصور بیفتید که شریک زندگی شما نیز همین احساس را دارد.

برای کسانی که در یک رابطه هستند مهم است که از سطح فکری یکدیگر اطلاع داشته باشند. در مورد معنای وفاداری و تعهد برای هر یک از شما، آنچه که هر دو به عنوان خیانت تعریف می کنید و اساساً چه تعهدی توسط شما و شریک زندگیتان تعریف می شود، بحث کنید.

دانستن اینکه شریک زندگی‌تان چگونه وفاداری را تعریف می‌کند، به جلوگیری از مشاجره در آینده کمک می‌کند، زیرا هر دوی شما می‌دانید که وارد چه رابطه ای می‌شوید. همچنین یک راه عالی برای اطمینان از این است که شریک زندگی شما کسی است که برای وفاداری و تعهد ارزش قائل است و قدردان آن است.

 

2. اولویت های فعلی تو چیست؟

این سوالی است که بهتر است خارج از زمینه رابطه شما پرسیده شود، بنابراین آن را در یک مکالمه معمولی مطرح کنید - نه زمانی که قبلاً در حال بحث در مورد رابطه خود هستید. دلیل آن هم این است که ممکن است زمانی که در حال صحبت در مورد عشق خود هستید دقیق ترین پاسخ را دریافت نکنید و احساسات بر مکالمه شما حاکم شود.

کارول وارد، روانشناس دارای مجوز و مددکار اجتماعی بالینی دارای مجوز، به شما پیشنهاد می کند که به این نکته توجه کنید که آیا شریک زندگی شما در مورد روابط بلندمدت و متعهدانه به عنوان بخشی از اولویت های خود صحبت می کند یا خیر. در غیر این صورت، او ممکن است آماده تعهد به یک مشارکت جدی نباشد.

 

 • این همچنین یک راه خوب برای اطمینان از این است که هر دوی شما در یک نقطه مشترک از زندگی هستید یا خیر.
 • اگر شما روی کار متمرکز هستید و او نیز متمرکز است، همه چیز درست می شود.
 • اما اگر شما یا شریک زندگی تان آماده هستید که مسائل را حل و فصل کرده و طرف مقابل را در اولویت قرار دهید، اما با این حال این کار بی نتیجه است، وقت آن است که یک قدم به عقب بردارید.

 

اگر شریک زندگی شما در مورد روابط طولانی مدت و متعهدانه به عنوان یک اولویت صحبت نکند ممکن است تعهدی به یک رابطه جدی نداشته باشد.

 

3. فکر می کنی این رابطه به کجا می رود یا می خواهی به کجا برسد؟

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای دانستن اینکه شریک زندگی‌تان چقدر به شما وفادار یا متعهد است، این است که مستقیماً از او بپرسید. از او بپرسید که در حال حاضر فکر می کند که رابطه به کجا می رود. اگر جواب مطمئنی نمی دهد، از او بپرسید که شخصاً دوست دارد به کجا برود.

دکتر کانی عمری، مشاور حرفه‌ای و پزشک بالینی می‌گوید دلیل اینکه بسیاری از افراد در زندگی مشترک خود شفافیت را احساس نمی کنند، صرفاً به دلیل عدم رابطه مثبت است. بدون ارتباط خوب، نمی توانید مطمئن باشید که شریک زندگیتان به شما وفادار است. به احتمال زیاد، حتی ممکن است همسرتان نداند که شما چنین انتظاری از او دارید!

آیا شریک زندگی شما پاسخ روشنی ندارد؟

 

 • زمین را برای بحث باز کنید.
 • در مورد آینده رابطه خود صحبت کنید و ببینید آیا هر دوی شما خواسته های مشابهی دارید یا خیر.
 • خوب است که همه چیز را به صورت واضح بررسی کنید.
 • اگر شریک زندگی شما عصبانی می شود یا نمی خواهد در مورد آن صحبت کند، این احتمال وجود دارد که وفاداری و تعهدی که شما انتظارش را دارید در ذهن او نباشد.

 

همچنین بخوانید: این تست ساده می تواند آینده رابطه شما را پیش بینی کند!

 

4. نظر تو در مورد روابط بلند مدت در مقابل روابط کوتاه مدت چیست؟

همه به "یک زندگی مشترک تا آخر عمر" معتقد نیستند. برای برخی، همه چیز به قرار ملاقات با فرد مناسب در زمان مناسب مربوط می شود و زمانی که آن زمان به پایان رسید، روابط بعدی را ادامه می دهند. برخی افراد نیز نمی توانند برای مدت طولانی در یک رابطه شاد باشند. هیچ کدام از این ها اشکالی ندارد، به شرطی که هر دوی شما در مورد آن اطلاع داشته باشید!

این سوال را به صورت معمولی و نه پرخاشگرانه مطرح کنید و به روشی فرضی آن را بپرسید. آیا شریک زندگی شما روابط طولانی مدت را ترجیح می دهد یا ترجیح می دهد گزینه های خود را حفظ کند و در کمال آزادی، بعد از رابطه ای کوتاه مدت با شما به سراغ آن ها برود؟ آیا او به تک همسری اعتقاد دارد یا از گره خوردن فقط با یک نفر خودداری می‌کند؟

این همچنین به شما بینشی در مورد ایده طرف مقابلتان در مورد وفاداری و تعهد می دهد و می تواند شما را برای آنچه پیش رو دارید آماده کند. به‌علاوه، می‌دانید که آیا احتمال دارد که این فرد در مواقع بروز مشکل در کنار شما بماند یا خیر، که این ما را به مورد بعدی پیوند می‌دهد.

 

5. چگونه می توانیم با یک چالش پیش رو مقابله کنیم؟

همه روابط در طول مسیر خود به مشکلات و سختی هایی برخورد می کنند، و شما باید آماده باشید تا با شریک زندگی خود از عهده آنها برآیید. اگر چالشی را در مسیر خود پیش‌بینی می‌کنید، با شریک زندگی خود در مورد نحوه مدیریت آن بحث جدی داشته باشید. هیچ چالش قریب الوقوعی ندارید؟ فرضیه ای را مطرح کنید که احتمالاً در یک رابطه طولانی مدت رخ خواهد داد.

مددکار اجتماعی بالینی و روان درمانگر ارین کی. تیرنو بیان می کند که زوجین باید مایل به گفتگو در مورد این حوادث باشند. اگر طرف مقابل شما نمی خواهد در مورد آن صحبت کنند، این نشانه خوبی برای طول عمر رابطه شما یا برای سطوح تعهد و وفاداری او نسبت به شما نیست.

در زمان‌های سخت، زوج‌ها باید بتوانند مسائل را بپذیرند، مشکلات را مورد بحث قرار دهند، تفکر مثبت را ادامه دهند و شنونده ای صبور برای حرف‌های مهم یکدیگر باشند. بنابراین اگر طرف مقابل شما اکنون حاضر به انجام این کار نباشد، احتمالاً یک پایش از در این رابطه بیرون است!

 

 

6. به نظر تو مهمترین جنبه یک رابطه طولانی مدت چیست؟

زوجین متعهد دقیقاً می دانند که در یک رابطه طولانی مدت چه می خواهند، یا حداقل می دانند چه چیزی در آن اهمیت دارد. اگر طرف مقابل شما مطلقاً نمی داند که چه چیزی در زندگی های مشترک بلندمدت مهم است، احتمالاً به این دلیل است که او یک شراکت طولانی را در نظر ندارد.

گاهی اوقات، ممکن است یک شریک زندگی هنوز در مورد آن فکر نکرده باشد. اگر اینطور است، آماده باشید که او کمتر متعهد باشد - به خصوص اگر به نظر می رسد که هرگز نمی تواند تفکر مثبتی در مورد آن داشته باشد.

 

7. فکر می کنی چه مدت طول می کشد تا به طرف مقابل متعهد شوی؟

این یک سوال نسبتاً ساده است. شریک زندگیتان به شما خواهد گفت که چقدر طول می کشد تا باور کند که احساس بودن با فرد مناسبی را دارد و به او متعهد و وفادار است. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که مدت زمانی را که با او بوده اید را با جوابی که دریافت کرده اید مقایسه کنید و ببینید که آیا با این شرایط مطابقت دارید یا خیر.

 

 • حتی اگر هنوز یک زوج جدید هستید، پرسیدن این سوال مفید است، زیرا به شما ایده ای درباره احساس طرف مقابل در مورد تعهد و وفاداری می دهد.
 • آیا چند ماه طول می کشد تا او به شما متعهد شوند؟ شما شانس خوبی دارید.
 • آیا چند سال طول می کشد؟ در نظر بگیرید که آیا واقعاً مایلید منتظر آن باشید.

 

اگر مدت زمان زیادی طول می کشد تا شریک زندگی شما احساس تعهد پیدا کندشاید در مورد وفاداری او شانس خوبی نداشته باشید.

 

8. آیا فکر می کنی یکی از ما بیشتر روی این رابطه سرمایه گذاری می کند؟

در یک رابطه ایده آل، هر دو طرف به طور مساوی روی یکدیگر و رابطه خود سرمایه گذاری می کنند. با این حال، ممکن است رسیدن به آن نقطه برای زوج های جدید کمی طول بکشد. بنابراین، از شریک زندگی خود بپرسید که به نظر او چه کسی بیشتر در این رابطه سرمایه گذاری می کند، و پاسخ چیزهای زیادی را به شما خواهد گفت.

آیا او فکر می کند که شما بیشتر سرمایه گذاری کرده اید؟ بپرسید که آیا این چیزی است که او قصد تغییرش را دارد. آیا او فکر می کند خودش بیشتر سرمایه گذاری می کند یا اینکه هر دو در آن زمینه برابر هستید؟ ببینید که آیا کاری که انجام می دهد واقعاً با آنچه می گوید مطابقت دارد یا خیر.

اگر متوجه می‌شوید که برنامه‌های خود را لغو می‌کنید، بر روی برنامه او کار می‌کنید و تلاش بیشتری انجام می دهید در حالی که او نمی‌تواند همین کار را برای شما انجام دهد، شریک زندگیتان به اندازه شما سرمایه‌گذاری نمی‌کند. اگر به تازگی آشنایی را شروع کرده باشید، همیشه این چیز بدی نیست، اما اگر این تعادل در طول رابطه وجود نداشته باشد، در نهایت نتیجه دردناک خواهد بود.

 

9. آیا دوست داری برای صرف شام با خانواده یا دوستان من باشی؟

ارین پاریسی، مشاور سلامت روان بیان می‌کند که کسی که در رابطه جدی نبوده یا به آن متعهد و وفادار نیست، هیچ علاقه‌ای به ملاقات با دوستان یا خانواده شما نشان نخواهد داد. بنابراین اگر می خواهید بدانید که آیا شریک زندگی تان نسبت به بودن با شما مثبت است، از او بخواهید که با عزیزانتان ملاقات کند!

دلیل آن این است که این کار مستلزم تلاش اضافی است، می تواند ناخوشایند بوده، و حتی یک دردسر یا کاری دشوار باشد. اگر قرار نیست رابطه ای طولانی مدت با شما داشته باشند، چه دلیلی دارد که خود را آزار دهند؟ البته، انتظار نداشته باشید که شریک زندگی شما بخواهد بلافاصله پس از شروع یک رابطه، خانواده یا دوستان شما را ملاقات کند. اما اگر برای مدت طولانی با هم هستید و او هنوز نمی خواهد با عزیزان شما کاری داشته باشد، این یک پرچم قرمز است.

 

 • در صورت تمایل می توانید این سوال را برعکس بپرسید.
 • از او بپرسید که آیا می توانید دوستان یا خانواده اش را ملاقات کنید.
 • اگر سریع بگوید نه، ممکن است مدت زیادی شما را در زندگی خود نبیند.

 

اگر شریک زندگی شما حاضر به ملاقات خانواده یا دوستانتان نیست ممکن است تعهد و وفاداری او به شما برای مدت زمان زیادی طول نکشد.

 

10. پنج سال دیگر خود را کجا می بینی؟

خوب، این سوال مستقیماً از مصاحبه شغلی بیرون آمده، اما سوال مهمی است. شریک زندگی شما فکر می کند که در پنج سال آینده چه خواهد کرد؟ هنوز با شما خواهد بود؟ دنبال یک رویای بزرگ در سراسر جهان خواهد بود که شما نمی توانید آن را دنبال کنید؟ جایی که شما هستید؟ هر جایی بدون شما؟

ساده است. اگر شریک زندگی‌تان در پنج سال آینده زندگی خودش هم شما را جای داده است، به فکر این است که در درازمدت در این رابطه باشد. اما اگر در برنامه‌های آتی او شما را در نظر نمی‌گیرد، به این دلیل است که او قصد ندارد شما را در آنجا داشته باشد.

 

 

آخرین افکار در مورد سؤالاتی که باید از شریک زندگی خود بپرسید تا وفاداری و تعهد او را بسنجید

روابط سخت است. به همین دلیل است که ارتباط برای یک فرد سالم و شاد بسیار حیاتی و مهم است. اگر مطمئن نیستید که شما و شریک زندگیتان در مورد وفاداری و تعهد در یک سطح هستید، ممکن است لازم باشد که خودتان را برای شکست آماده کنید.

این 10 سوالی که می توانید وفاداری و تعهد شریک زندگی خود را به وسیله آن ها محک بزنید، عالی هستند زیرا بحثی مهم را آغاز کرده و شروع یک گفتگوی عمیق را ترغیب می کنند. بعد از اینکه هر کدام از شما کمی بیشتر در مورد طرف مقابل بدانید، شفافیت را دیده و احساس خواهید کرد که می‌توانید بیشتر از همیشه به او اعتماد کنید - و آیا این همان چیزی نیست که یک رابطه محکم به آن نیاز دارد؟

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید