دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

9 نعمتی که اکثر افراد آن ها را نادیده می گیرند

بسیاری از مردم نعمت های مادی خود را می شمارند و بقیه را فراموش می کنند. با این حال، اگر به یاد داشته باشید که نعمت های مادی همه چیز ما نیستند، می تواند به شما کمک کند تا تمام بخش های مثبت زندگی خود را به خاطر بسپارید. بسیاری از جنبه های غیر مادی زندگی شما، واقعا لایق قدردانی و سپاسگزاری هستند.

رسانه ها و شبکه های اجتماعی ممکن است شما را به این باور برسانند که باید چیزی را داشته باشید که دیگران دارند. تماشای زندگی و پیشرفت دیگران می تواند باعث شود فکر کنید که خودتان نه زندگی دارید و نه پیشرفت، و یا مزایای زیادی را تجربه نمی کنید. با این حال، دور شدن از حلقه برجسته رسانه های اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا بهترین بخش های زندگی خود را در آغوش بگیرید.

فهرست عناوین
9 نعمتی که اکثر افراد آن ها را نادیده می گیرند

وقت گذاشتن برای پذیرفتن چیزهایی که معمولاً بدیهی به نظر می رسند، می‌تواند افکار مثبت و شادی شما را تقویت کند. شما می توانید در حالی که رویاها و جاه طلبی هایی دارید، هنوز هم گاهی سرعت خود را کم کرده و قدردان نعمت های روزانه خود باشید. این به شما کمک می کند تا آنچه را که در سفر زندگی خود واقعا اهمیت دارد کشف کرده و فراوانی را در برکات خود مشاهده کنید.

وقتی نعمت های خود را در نظر می گیرید، می توانید فوراً طرز فکر خود را تغییر دهید. وقتی همه چیز خوب پیش نمی رود، این به شما کمک می کند روز خود را تغییر دهید. این تغییر می تواند به تغییر زندگی شما کمک کند، زیرا بوسیله آن بر مثبت بودن و یافتن شادی در چیزهایی که بیشترین اهمیت را دارند تمرکز می کنید.

 

9 نعمتی که اکثر مردم آن ها را نادیده می گیرند

بخش های زیادی از زندگی شما ارزش جشن گرفتن و ابراز قدردانی را دارد. در حالی که همه چیز همیشه آنطور که انتظار داشتید پیش نمی رود، شما هنوز چیزهایی دارید که دیگران یا آرزوی داشتن آن ها را دارند و یا از داشتن آنها سپاسگزار هستند.

ممکن است باور داشته باشید که بسیاری از چیزها در زندگی شما یک امر داده شده است، اما اینطور نیست. گاهی اوقات ممکن است فراموش کنید که برکات زندگی خود را بیابید و بخاطر آن ها قدردان و سپاسگزار باشید. در هر صورت، دیدن و دانستن موهبت‌هایی که بسیاری از مردم آن ها را نادیده می‌گیرند، می‌تواند به شما کمک کند کمی بیشتر روی آنها تمرکز کنید. در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و فقط 9 نمونه از این برکات را ببینید.

 

اولین نعمت روز من بیدار شدن از خواب است.

 

1. داشتن یک خانه امن را در میان نعمت ها و موهبت های خود بشمارید

ممکن است جایی که زندگی می کنید را دوست نداشته باشید، اما هنوز مکانی امن برای پناه گرفتن از دنیاست. به یاد داشته باشید که زمانی که برای یافتن چیزهای مثبت در موقعیت زندگی خود تلاش می کنید، خانه شما از شما در برابر عوامل مختلف محافظت می کند.

بدون خانه خود، ممکن است مجبور شوید بدون محافظت در بیرون زندگی کنید. بسیاری از مردم بدون اینکه به نعمت پناهگاه بودن خانه خود فکر کنند، در مورد محل زندگی خود استرس دارند.

 

2. توانایی انتخاب

شما می توانید انتخاب کنید که چه چیزی بخورید، بپوشید و یا با چه کسی ازدواج کنید، و به خودتان تجملی بدهید که دیگران آن را ندارند. وقتی آزادی تصمیم گیری دارید، این موهبتی است که نباید نادیده گرفته شود.

اگر از زمان تولد خود، با توانایی انتخاب رشد کرده باشید، ممکن است آن را بدیهی بدانید، اما این چیزی نیست که همه آن را تجربه کنند. این گونه فکر کردن به این موضوع کمک می کند که این دیدگاه را درک کنید که توانایی انتخاب خود یک نعمت و موهبت بزرگ است.

 

3. داشتن منابع در دسترس

زندگی بدون منابعی که در دسترس شماست، بسیار سخت خواهد بود. امروزه می‌توانید به سرعت در مورد نحوه انجام کاری یا یافتن پاسخی برای سوال خود، با استفاده از همان تلفن همراهی که در دست دارید، اقدام کرده و آن را منابع بین المللی جستجو کنید.

ابزارهای قدرتمندی نیز وجود دارد که به شما کمک می کند کارهایی را انجام دهید که به تنهایی در آن ها به اندازه کافی قوی نیستید. شما منابع زیادی در دسترس دارید که افراد در گذشته نداشتند، و این که چگونه این منابع به شما کمک می‌کنند همیشه یک نعمت یزرگ است.

 

4. دوستان و خانواده همیشه نعمت هستند

دوستان و خانواده شما گاهی افراد مورد علاقه شما هستند و گاهی اوقات کسانی هستند که باعث ناراحتی شما می شوند. با این حال، مهم نیست که چه اتفاقی بیفتد، می‌دانید که وقتی شرایط سخت شود، این افراد در کنار شما خواهند بود.

حضور دوستان و خانواده شما در هر زمان که به آنها نیاز دارید دلیلی است که ممکن است آنها را بدیهی و عادی بدانید. وقتی می دانید که هروقت که بخواهید، آنها در کنار شما ظاهر می شوند، ممکن است باعث شود که آن ها را عادی بشمارید، به آن ها سخت بگیرید یا فراموش کنید که چقدر حضور آنها در زندگی شما عالی است.

ممکن است گاهی اوقات اجازه دهید چیزهای کوچک در این روابط دخالت کرده و آن را خدشه‌دار کنند. با این حال، شما باید هر کاری که می توانید برای محافظت از این روابط انجام دهید، چرا که خانواده و دوستان شما یک نعمت بزرگ هستند.

به جای اینکه اجازه دهید ناراحتی های جزئی رابطه شما را مختل کند، می توانید به خود یادآوری کنید که افراد نزدیکتان به زندگی شما نور می بخشند. ایجاد فضایی برای اشتباهات و عیوب آنها می تواند به شما کمک کند هر لحظه را با کسانی که دوستشان دارید گرامی بدارید. هیچ کس کامل نیست، و بخشی از قدردانی از کسانی که دوستشان دارید، درک و حمایت از تک تک آن ها، بدون توجه به آنچه از سر می گذرانید است.

بنابراین، زمانی که با دوستان و خانواده خود وقت می گذرانید، روی گذراندن اوقات خوش تمرکز کنید. وقتی با هم هستید بخندید، صحبت کنید و مثبت اندیشی خود را با آنها در میان بگذارید. شما همچنین می توانید با هم گریه کنید و در مورد مشکلات خود صحبت کنید.

به هر طریقی که می خواهید با دوستان و خانواده خود وقت بگذرانید، مطمئن شوید که آنها را به عنوان نعمتی که هستند می بینید. آنها کسانی هستند که برای ارائه حمایت یا تشویق شما در کنارتان حضور خواهند داشت.

 

همچنین بخوانید: 15 جمله ای که باعث می شود دوباره شکرگزار و قدردان باشید

 

5. سلامتی

داشتن سلامتی نعمتی است که بسیاری از مردم آن را بدیهی می دانند. اگر بدن شما همانطور که باید کار می کند و مزایای فیزیکی مثبتی را تجربه می کنید که دیگران آن را ندارند، این یکی از موهبت های بزرگ زندگی شما است. نمونه هایی به ظاهر ساده از این مزایای ساده عبارتند از:

 

 • توانایی راه رفتن یا ورزش کردن
 • داشتن دید روشن
 • تنفس بدون مشکل
 • ذهن و مغزی سلامت که مستعد فکر کردن بیش از حد نیست
 • توانایی صحبت کردن

 

این کارهای به ظاهر ساده ای که ما هر روز انجام می‌دهیم، اعمالی هستند که شاید دیگران آرزوی آن ها را داشته باشند. وقتی هیچ نعمتی برای شکرگزاری پیدا نمی کنید، می توانید سلامتی خود را در نظر بگیرید.

 

ذهن خود را برای دیدن خوبی ها در هر چیزی تربیت کنید. مثبت بودن یک انتخاب است. خوشبختی زندگی شما به کیفیت افکار شما بستگی دارد.

 

6. داشتن دوستان و خانواده ای که دور از ما زندگی می کنند موهبت است

اینکه دوستان و خانواده ای دارید که دور از شما زندگی می کنند، ممکن است تاسف بار به نظر برسد. با این حال، این یک نعمت است، زیرا به ما اطمینان می دهد که در دور دست ها باز هم کسی را داریم و تنها نیستیم. زمانی که آنها پیامی می‌فرستند یا با شما تماس می‌گیرند تا از حال و وضعیت شما با خبر شوند، احتمالاً روزتان را خوب می‌کنند.

در حالی که ترجیح می دهید آنها را در نزدیکی خود داشته باشید، همان شنیدن صدای دوستان، خانواده و عزیزان از راه دور، خود یک نعمت است. عزیزان شما از شما دور هستند، اما هنوز به شما اهمیت می دهند، شما را دوست دارند و به یاد شما هستند.

 

7. داشتن آب آشامیدنی و غذا

همه افراد غذا و آب تمیز و مناسب برای مصرف ندارند، و این باعث می شود که بسیاری از ما آن را نادیده بگیریم. سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که نزدیک به 820 میلیون نفر در سراسر جهان غذای کافی ندارند. این بخشی از زندگی شماست که خیلی ها آرزوی آن را دارند.

دسترسی به آب آشامیدنی پاک نیز یک موهبت است. بسیاری از ما هرگز بدون آن زندگی نکرده‌ایم، بنابراین سخت است که آن را چیزی برای شکرگزاری بدانیم. با این حال، بسیاری از مردم جهان، به راحتی به آب تمیز دسترسی ندارند.

 

8. پیری

ممکن است از پیر شدن هراس داشته باشید، اما پیری چیزی است که باید از آن سپاسگزار باشید. نگاه کردن به پیری به عنوان یک نعمت می تواند به شما کمک کند تا هر روز از زندگی خود را در آغوش بگیرید.

در حالی که ممکن است از خواب بیدار شوید و به لیست کارهای خود فکر کنید، گاهی اوقات فکر کردن به نعمت بیدار شدن بهتر از هر فکر دیگری است. این می تواند به شما کمک کند در طول روز بر روی افکار مثبت تمرکز کنید و خوبی های دنیای اطراف خود را ببینید.

بسیاری از مردم، پیری را به عنوان دوره‌ای ترسناک از کاهش سلامتی، ناتوانی و از دست دادن می بینند. حتی ممکن است آن را به عنوان زمان درد و از دست دادن کرامت در نظر بگیرند. با این حال، این می تواند بخش شادی از زندگی شما باشد که همه نمی توانند آن را تجربه کنند.

 

9. زمان

یکی از نعمت‌های مهم زندگی که بیشتر مردم آن را نادیده می‌گیرند، زمان است. شما زمان دارید تا برای رسیدن به رویاهای خود کار کنید، برنامه ریزی کنید و عمل کنید و با افرادی که دوستشان دارید وقت بگذرانید. مهم نیست که چه تغییراتی در زندگی ایجاد می شود، شما هنوز 24 ساعت در روز فرصت دارید تا همه چیز را به حساب بیاورید.

ممکن است تمام برنامه‌ریزی‌هایتان را انجام ندهید، و کارها ممکن است بیشتر طول بکشد، اما این که همان ۲ ساعت را هم برای انجام کار دلخواه‌تان دارید، یک نعمت است. داشتن فرصت برای انجام کارها، چیزی است که باید برای آن شکرگزار بود. 

حتی لحظه ای را هم هدر ندهید، زیرا حتی استفاده از زمان خود برای استراحت و لذت بردن از فعالیت های فراغتی هم ارزشمند است. زمان را به هر نحوی که فکر می کنید بهتر است بگذرانید. مطمئناً این نعمتی است که هرگز از شما دریغ نمی شود.

 

چرا باید از نادیده گرفتن موهبت های خود دست بردارید و مثبت بودن را در آغوش بگیرید؟

تمرکز بر سفر خود برای یافتن ثروت و موفقیت می تواند در زمان حال شما اختلال ایجاد کند. این می تواند باعث شود که نعمت‌های خود را نادیده بگیرید و چیزهای اساسی زندگی خود را فراموش کنید. تمرکز محض بر روی اهداف، می تواند باعث شود که قدر چیزهایی را که از قبل دارید و دیگران فقط رویای آنها را دارند ندانید.

قدردانی می تواند به شما کمک کند که نعمت های ریز و درشت خود را جشن بگیرید و شادی را در زمان حال پیدا کنید. گاهی اوقات، زندگی شما آنقدر خوب پیش می رود که متوجه نمی شوید از چه مقدار خوبی و نعمت برخوردار هستید.

شما گاهی اوقات تا زمانی که چیزی یا کسی که برایتان مهم است را از دست ندهید، متوجه نعمت های زندگی خود نمی شوید. با این حال، وقتی روی چیزهای خوب زندگی خود تمرکز می کنید، قبل از اینکه خیلی دیر شود، متوجه خواهید شد که آن چیزها چقدر خوب هستند. شما می توانید بهترین انتخاب ها را انجام دهید تا به شما کمک کند چیزهایی که برای شما مهم هستند را حفظ کنید.

 

چگونه می توانیم یاد بگیریم که قدر نعمت های خود را بدانیم؟

این که برای دیدن نعمت های خود مشکل دارید، اغلب به این معنی است که باید سرعت خود را کاهش دهید و زمانی را برای تفکر اختصاص دهید. چیزهایی را در نظر بگیرید که زندگی شما را ساده‌تر، لذت‌بخش‌تر یا راحت‌تر می‌کنند. برخی از راه هایی که می توانید یاد بگیرید که قدر نعمت های زندگی خود را بدانید، عبارتند از:

 

 • فهرستی از همه چیزهایی که برایتان بدیهی است تهیه کنید
 • نقل قول های سپاسگزاری را بخوانید
 • این هفته زمانی را اختصاص دهید تا به دیگران بگویید که چگونه برای شما یک نعمت بوده اند
 • برای ارتقای سلامت خود بر تغذیه و ورزش تمرکز کنید
 • جملات تاکیدی مثبت را با خود تکرار کنید
 • در همه شرایط و موقعیت ها، چیزهای خوب را پیدا کنید

 

مهم نیست چه اتفاقی می افتد... به یاد داشته باشید که شما چقدر خوشبخت هستید!

 

آخرین افکار در مورد نعمت هایی که اکثر مردم آن ها را نادیده می‌گیرند

زندگی همیشه عالی نیست، اما در هر حال، شما موهبت هایی دارید که ممکن است آن ها در نظر نگیرید. در حالی که در واقعیت، در حالی که در واقعیت چیزهای زیادی برای شکرگزاری دارید، وقتتان را با این باور تلف نکنید که هیچ چیز ارزشمندی در زندگی خود ندارید.

شما همیشه می توانید چیزهای خوبی در زندگی خود پیدا کنید و بهتر است روی آن نعمت ها تمرکز کنید. چیزهای خوب و افراد مثبتی را که در اطراف خود دارید در آغوش بگیرید. نعمت‌های فوق‌العاده بیشتری از آنچه تصور می‌کنید در زندگی شما وجود دارد، و به شما کمک می‌کند تا شادی و خوشحالی را پیدا کنید و روی افکار مثبت تمرکز کنید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید