دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

با این 4 قدم به رویاهای خود برسید

در زندگی، همه ما می‌خواهیم به رویاهای خود برسیم، اما بسیاری از ما نمی‌دانیم چگونه این رویاها را به واقعیت تبدیل کنیم. بسیاری از کتاب های خودیاری و مقالات آنلاین به شما می گویند ابتدا ایده خود را تصور کنید و آنقدر به آن ایمان داشته باشید که چاره ای جز آشکار شدن در برابر چشمان شما نداشته باشد. با این حال، در برخی موارد، دستیابی به رویاهای شما به میزان فداکاری و پشتکار شما در تحقق آن اهداف بستگی دارد.

بسیاری از کتاب‌های موجود، مردم را گمراه می‌کنند و آنها را به این باور می‌رسانند که برای رسیدن به نتیجه باید مناسک و اعمال خاصی را انجام دهند. با این حال، اگر می‌خواهید بدون اتلاف وقت ارزشمند خود، راه‌هایی واقعی برای رسیدن به اهداف خود را دنبال کنید و دستورالعمل‌هایی را اجرا کنید که کارساز باشند، از مشاوره گابریل اوتینگن، روانشناس دانشگاه نیویورک استفاده کنید.

فهرست عناوین
  • برنامه چهار مرحله ای برای رسیدن به رویاهایتان
با این 4 قدم به رویاهای خود برسید

 

 

در «پادکست روانشناسی» که توسط روانشناس شناختی اسکات بری کافمن آغاز شد، گابریل اوتینگن طرح چهار مرحله ای را که پس از سال ها تحقیق فشرده به آن دست یافت، فاش کرد و ثابت کرد که افراد را در مسیر درست به سمت رسیدن به رویاهایشان هدایت می کند. 

البته، برای اینکه ببینید رویاهایتان به واقعیت می پیوندند، باید به خودتان ایمان داشته باشید و مثبت فکر کنید، اما صرف زمان زیاد برای اصلاح الگوهای تفکرتان می تواند شما را از رسیدن به رویاهایتان باز دارد. در پادکست هفتگی روانشناسی، اوتینگن برنامه چهار مرحله‌ای خود را به تفصیل برای کافمن اینگونه توضیح می‌دهد:

 

زندگی را با مبارزات پر نکنید! زندگی را با شادی پر کنید. یک گل همیشه برای زنده ماندن تلاش می کند، اما هرگز فراموش نمی کند که از شادی شکوفا شود.

 

برنامه چهار مرحله ای برای رسیدن به رویاهایتان

آرزو کردن:

این بخش شامل تجسم لازم برای دستیابی به رویاهای شماست. این دقیقا چه چیزی است که شما می خواهید و در پی آن هستید؟ شما باید این را به وضوح در ذهن خود تعریف کنید، و حتی می توانید برای آسان شدنش، آن را یادداشت کنید. ایده این نیست که بزرگ‌ترین آرزوی دنیا را داشته باشید، اما اگر این را هم بخواهید، باز هم می‌توانید. ایده اصلی این است که چیزی ساده و قابل دسترس را برای کار کردن داشته باشید، مهم نیست که چقدر کوچک به نظر می رسد. آرزوی شما می تواند از چیزی نسبتاً کوچک، مانند بیدار شدن 15 دقیقه زودتر در روز بعد، تا رویای بزرگ مانند خرید یک خانه سه طبقه در سال آینده متغیر باشد.

رویای شما هر چه باشد، مطمئن شوید که واقعاً آن را در قلب خود می خواهید و آن را در آنجا نگه دارید.

 

همچنین بخوانید: 7 کاری که تا جوان و مجرد هستید باید انجام دهید

 

تجسم مثبت نتیجه:

بعد از اینکه به آنچه که می خواهید فکر کردید، تصور کنید که در صورت تحقق رویاهایتان چه احساسی خواهید داشت. اگر به رویاهای خود برسید، نتیجه چه خواهد بود؟ 

اوتینگن می‌گوید:

 

"در بسیاری از اوقات، این یک احساس است. شما آن نتیجه را تعریف می کنید و آن نتیجه را تصور می کنید. و هنگامی که نتیجه را تصور کردید، واقعاً خود را در این رویاها غوطه ور خواهید کرد." 

 

این بخش نیاز به تفکر مثبت داشته و از این مرحله برای پیشبرد مراحل بعدی استفاده خواهید کرد. کلید رسیدن به رویاهایتان این است که فقط در رویاپردازی متوقف نشوید. برای تماشای زنده شدن آن رویاها باید سختی بکشید. 

 

روبرو شدن با موانع:

احتمالاً این مرحله چندان لذت بخش به نظر نمی رسد، اما اگر می خواهید تمام مراحل رسیدن به رویاهای خود را طی کنید، ضروری است. اگر به سادگی از رویاپردازی متوقف شوید، هرگز ابزار لازم برای رسیدن به رویاهای خود را نخواهید داشت، زیرا پیروی از آنها هم به ایمان تزلزل ناپذیر و هم به عمل اختصاصی نیاز دارد. با این حال، بسیاری از مردم چیزی در درون خود دارند که آنها را از دستیابی به رویاهای خود باز می دارد.

بعد از اینکه اجازه دادید احساس موفقیت شما را فرا بگیرد و در عین حال تصور کردید رسیدن به رویاهایتان چه حسی دارد، به موانع واقع بینانه ای که با آن روبرو بوده و شما را از آن اهداف باز می دارد، فکر کنید .

اوتینگن می‌گوید:

 

"سپس می گویید، چه چیزی در من وجود دارد که من را از تجربه آن آرزو و آن نتیجه باز می دارد؟ اغلب اوقات این یک احساس است، همان عادت های قدیمی است... و شما آن مانع را تصور می کنید."

 

طراحی برنامه عملی:

در نهایت، شما باید برای هر یک از آن موانع برنامه‌های عملی داشته باشید. فهرستی از تمام موانع احتمالی که برای دستیابی به رویاهای خود با آن روبرو خواهید شد تهیه کنید و برای هر یک از آنها راه حل هایی ارائه دهید. 

اوتینگن می گوید:

 

"زمانی که آن مانع را تصور کردید، متوجه خواهید شد که برای غلبه بر آن چه باید بکنید."

 

یک طرح خوب که قرار است از همین حالا شروع شود بهتر از یک طرح فوق العاده عالی است که از هفته دیگر شروع می شود!

 

سخن آخر در مورد رسیدن به رویاها در 4 قدم

تحقیقاتی که اوتینگن تاکنون انجام داده است به مردم کمک کرده تا همه چیز را از خوردن غذاهای سالم‌تر گرفته تا احساس امنیت و اطمینان بیشتر در روابط عاشقانه‌شان انجام دهند.

به یاد داشته باشید که هنگام تلاش برای رسیدن به رویاهای خود صبر و شکیبایی را تمرین کنید. تمام گام‌های کوچکی که برمی‌دارید در نهایت به مراحل بزرگ تبدیل می‌شوند، بنابراین فقط هر روز فهرستی از کارهایی که برای رسیدن به اهدافتان باید انجام دهید تهیه کنید و به دنبال آن‌ها بروید! اجازه ندهید هیچ چیز، به خصوص ذهن خودتان، شما را از سرنوشتتان باز دارد.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید