دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

7 کاری که تا جوان و مجرد هستید باید انجام دهید

جوان بودن با مزایای زیادی همراه است. احتمالاً هنوز همسر، فرزندان و شغلی ندارید که نگران آن باشید، بنابراین آزادی زیادی برای انجام کارهایی دارید که واقعاً از آن‌ها لذت می برید. ممکن است بعداً از برخی از این کارها پشیمان شوید، اما در هر صورت، نگران نبودن برای قدم بعدی یا عواقب تصمیماتتان و همراه و هم مسیر شدن با باد، بخشی از زندگی است!

در حالی که مردم، ناگزیر ایده های متفاوتی در مورد نحوه گذراندن دوران جوانی خود خواهند داشت، پیشنهادات موجود در این لیست ممکن است در قلب بسیاری از شما تاثیرگذار باشد. همه ما کارهای کلیشه‌ای را شنیده‌ایم که باید قبل از 30 سالگی انجام دهیم، مانند سفر انفرادی به سراسر جهان یا شرکت در کلاس‌های هنری یا یادگیری یک زبان جدید، اما این کارهایی که در ادامه خواهید خواند، ممکن است شما را شگفت‌زده کند.

فهرست عناوین
7 کاری که تا جوان و مجرد هستید باید انجام دهید

 

در اینجا 7 کاری را می‌خوانید که باید تا زمانی که هنوز جوان هستید امتحان کنید:

1- رایگان سفر کنید!

اکثر جوانان در یافتن پول نقد اضافی برای خرید بلیط هواپیما، غذا، اقامت و تمام هزینه های همراه با سفر مشکل دارند، اما اگر می توانستید به صورت رایگان سفر کنید چه می شد؟ خوشبختانه، سازمان‌ها و گروه‌هایی مثل WWOOF وجود دارند که این امکان را برای هر کسی که مایل است در ازای دریافت غذا و مکانی برای خوابیدن در یک مزرعه کار کند، فراهم می کند. شما همچنین این فرصت را دارید که در مورد کشاورزی ارگانیک بیاموزید و برای یک هدف خوب داوطلب شوید. البته اگر بخواهید در یک کشور خارجی داوطلب شوید، باز هم باید هزینه بلیط هواپیما را بپردازید، اما حداقل غذا و اسکان تحت پوشش قرار می گیرد!

 

 

2. با ظاهر خود بازی کنید!

نمی توان گفت که افراد مسن نمی توانند سبک‌های مختلف ظاهری را آزمایش کنند، اما به نظر می رسد که جوانان نیاز یا تمایل کمتری برای شناسایی با ظاهر یا هویت خاصی دارند. وقتی جوان هستید، رنگ کردن و آرایش موهایتان به سبک‌ها و رنگ‌های مختلف، جذاب‌تر از زمانی است که بزرگ‌تر می‌شوید، پس چرا این کار را انجام ندهید؟ این نه تنها به شما کمک می کند تا بیشتر در مورد خودتان بیاموزید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، بلکه تغییر ظاهرتان شما را تشویق می کند که از منظری کاملاً جدید به خود نگاه کنید. و از طرفی، شاید بعد از دوران مجردی خود بخاطر احترام به سلیقه شریک زندگیتان، دیگر نتوانید تغییرات زیادی را در ظاهر خود اعمال کنید.

 

3. در دوران جوانی به مشاغل مختلف بپردازید!

امتحان کردن مشاغل مختلف می تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید، به علاوه، می توانید مهارت های خود را در محیط های جدید آزمایش کنید. ماندن فقط در یک زمینه و حرفه کاری ممکن است بعد از مدتی بسیار کسل کننده شود، پس چرا به کار خود به عنوان مهماندار هواپیما، راهنمای تور، یا شاید یک فروشنده مشغول نشوید؟ این به شما این امکان را می‌دهد که دنیا را از دریچه‌های مختلف ببینید و به طور کلی شما را به فردی متنوع‌ و جالب‌تر تبدیل می‌کند.

 

4. یاد بگیرید چگونه از تنهایی خود لذت ببرید!

اکثر مردم نمی دانند چگونه زمان خود را به تنهایی بگذرانند. آنها در تنهایی مضطرب، بی حوصله یا تنها می شوند و معمولاً حواس خود را با تلویزیون، بازی های ویدیویی یا خرید برای گذراندن وقت پرت می کنند. با این حال، در جوانی، ممکن است زمان بیشتری برای خود داشته باشید، که به شما فرصت های بیشتری می دهد تا یاد بگیرید چگونه خود را دوست داشته باشید و در واقع منتظر زمان تنهایی باشید. مدیتیشن و سفر انفرادی روش های عالی برای آشنایی بهتر با خودتان هستند که در تمام جنبه های زندگی به شما کمک می کنند. دوست داشتن و درک خود، ابزارهای ضروری نه تنها برای زنده ماندن، بلکه برای شکوفایی در این دنیا هستند، پس از جوانی خود بهره ببرید و در شگفتی های وجود خود فرو بروید.

 

5. یاد بگیرید چگونه در جوانی بدن خود را دوست داشته باشید!

حتی متناسب‌ترین افراد از نظر اندام هم ممکن است در مورد وضعیت بدن خود دچار ناراحتی شوند. ظاهر بیرونی ما اولین چیزی است که مردم در مورد ما متوجه می شوند، بنابراین طبیعتاً گاهی اوقات می توانیم کمی از خود انتقاد کنیم. با این حال، بخشی از دوست داشتن خود این است که یاد بگیرید از همه چیز در مورد بدن خود قدردانی کنید. به هر حال، هر وضعیتی که در اندام خود داشته باشید، باز هم بدنتان به شما این امکان را می دهد که به اطراف حرکت کنید، وسایل را بردارید، از فعالیت های خارج از منزل لذت ببرید و خیلی چیزهای دیگر. بدن ما ماشینی فوق‌العاده و باورنکردنی است، بنابراین باید با آن‌ رفتاری محترمانه داشته و همیشه قدردان آن باشیم.

برای اینکه احساس راحت و بهتری را در پوست خود داشته باشید، سعی کنید گاهی اوقات آفتاب گرفتن در ساحل را امتحان کنید. نه تنها نور خورشید و آب روی پوست شما احساس خوبی خواهند داشت، بلکه این فرصت را خواهید داشت که با افراد دیگری ملاقات کنید که به اندازه کافی خود را دوست دارند تا بدن خود را به رخ بکشند و نسبت به خود اعتماد به نفس داشته باشند. بیشتر مردم در سواحل برهنه فقط می خواهند احساس آزادی کامل را تجربه کنند، بنابراین فرصتی عالی برای رهایی از ترس های قدیمی و الگوهای فکری است.

 

وقتی زندگی شیرین است سپاسگزاری کن و لبخند بزن وقتی که زندگی تلخ است شکر کن و پیش برو...

 

6. غذاهای جدید را آزمایش کنید!

اکثر افراد مسن غذاهای خاصی دارند که از آنها لذت می برند و تمایل دارند از هر چیز خیلی ماجراجویانه دوری کنند. با این حال، ممکن است در جوانی ذهن بازتری داشته باشید و بتوانید با ماجراجویی های غذایی زندگی کنید. حتی اگر از غذاهای خاصی متنفر هستید، حداقل می توانید بگویید که آنها را امتحان کرده اید.

 

7. روی صحنه حضور پیدا کنید!

تعداد بسیار زیادی از مردم ترس از صحنه دارند. حتی اجراکنندگان باتجربه هم گهگاه این ترس را تجربه می کنند. با این حال، حضور روی صحنه و اجرا کردن، چه آواز بخوانید، چه سخنرانی کنید، اجرا کنید یا ساز بزنید، واقعا می تواند به شما کمک کند که اعتماد به نفس خود را به دست آورید و حتی اشتیاق واقعی خود را در زندگی آشکار کنید.

به علاوه، اگر بتوانید در مقابل صدها یا هزاران نفر اجرا کنید، تقریباً از پس هر کار دیگری هم بر خواهید آمد. و هیچ چیزی بهتر از شکست ناپذیری نیست.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید