دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

20 جمله تاکیدی مثبت برای افزایش احترام به خود

نگاه منفی به چیزهای مختلف و احساس اینکه نمی توانید از عهده چالش ها برآیید، می تواند نشان دهنده عدم احترام به خودتان باشد. بدون احترام به خود، عملکرد کاری شما ممکن است آسیب ببیند و از فرصت های جدید واهمه داشته باشید. جملات تأکیدی می تواند به شما کمک کند تا احترام به خود را افزایش دهید و به شما این امکان را می دهد که یک زندگی کامل و پر از تجربیات جدید را تجربه کنید.

احترام به خود، بر نحوه برخورد شما با تجربیات زندگی تأثیر می گذارد. همه انسان ها، روزها و هفته های بدی را تجربه می کنند و این می تواند بر عزت نفس آن‌ها تأثیر بگذارد. استفاده از جملات تاکیدی مثبت روزانه می تواند به شما کمک کند اوضاع را تغییر دهید و احترام خود را، هم در نزد خود و هم در نزد دیگران دوباره به دست آورید.

فهرست عناوین
20 جمله تاکیدی مثبت برای افزایش احترام به خود

 

 

عبارات تاکیدی مثبت، تاییدی بر جنبه های مثبت شما هستند و می توانند به شما کمک کنند که خود را بپذیرید و عشق به خود را دوباره کشف کنید. بنابراین، همانطور که به شخصیت خود اطمینان پیدا می کنید، عزت نفس شما نیز افزایش می یابد. انجام این حرکت بسیار سودمند، نه تنها بخش کیفیت زندگی کاری شما را بهبود می بخشد، بلکه ذهن شما را هم ارتقا داده و آن را آرام تر می‌کند.

وقتی احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید، افکار منفی زیادی را تجربه نخواهید کرد. زمان زیادی را صرف فکر کردن به آنچه قبلاً انجام داده اید یا گفته اید، نمی کنید. اگر با این چیزها دست و پنجه نرم می کنید و می خواهید احترام خود را بهبود ببخشید، این جملات تاکیدی، بهترین گزینه برای شما هستند. در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

 

اینگونه با خودت محترمانه صحبت کن

شما می توانید این جملات تاکیدی را هر زمان که بخواهید بگویید، اما بهترین زمان برای گفتن آنها در صبح و زمانی است که برای شروع کردن روز آماده می شوید. در آینه نگاه کنید و هنگام گفتن این عبارات معجزه‌گر، لبخند بزنید. ذهن شما آنها را به عنوان حقیقت پردازش کرده و به شما کمک می کند تا عزت نفسی به دست آورید که در طول روز همراه شما بوده و ادامه دارد.

 

تو کافی‌تر از کافی هستی

 

1. من هر روز به سمت اهدافم پیشرفت می کنم.

با یادآوری اینکه در حال پیشرفت به سمت اهداف خود هستید، نسبت به کاری که انجام داده و می‌دهید احساس بهتری خواهید داشت. این به شما کمک می کند تا دستاوردهای روزانه خود را شناسایی کنید و به شما این امکان را می دهد که ببینید چقدر عالی هستید. این تایید نه تنها باعث می شود احساس بهتری داشته باشید بلکه شما را تشویق می کند تا پیشرفت بیشتری داشته باشید.

 

2. من مراقب خودم هستم و سلامتی ام را در اولویت قرار می دهم.

یکی از بهترین راه ها برای افزایش عزت نفس، مراقبت از خود است. سلامت روحی و جسمی شما هر دو برای رفاه شما ضروری است. اگر می خواهید نسبت به شخصیت خود احساس خوبی داشته باشید، شروع به اولویت بندی خود و سلامتی خود کنید.

 

3. خودم را همان چیزی که الان هستم می پذیرم.

پذیرش خودتان (همان چیزی که در این لحظه هستید) برای داشتن احترام به خود ضروری است. شما می توانید تلاش کنید تا نسخه بهتری از خود شوید و در عین حال اهمیت احترام به خود را درک کرده و آن را رعایت کنید. این به شما کمک می کند تا عیب ها، اشتباهات و هر چیز دیگری را که با آن مبارزه کرده اید را بپذیرید.

هر چه بیشتر از این جملات تاییدی مثبت استفاده کنید، احساسات مثبت شما بیشتر می شود. هیچ کس کامل نیست و بنابراین شما هم هیچوقت کامل نخواهید بود. بنابراین، در هر حالی می توانید به خودتان احترام گذاشته و خود را دوست داشته باشید.

 

4. من هر روز به دنیای اطرافم کمک می کنم.

ممکن است گاهی احساس کنید که به جامعه کمک نمی کنید و فردی مصرف کننده و اضافی هستید، اما همیشه این کار را می کنید. چه با یک لبخند به فردی غریبه، چه با نگه داشتن در برای کسی که توان آن را ندارد، یا هر عمل محبت آمیز دیگری، شما در این امر سهیم هستید.

راه های بسیار دیگری نیز وجود دارد که شما بدون اینکه حتی فکرش را کرده باشید، بوسیله آن ها به دیگران کمک می کنید. همه مشاغل به دنیای اطراف کمک می کنند و بنابراین شما هر شغلی که داشته باشید و به هر حرفه‌ای مشغول باشید، در حال کمک کردن به محیط اطراف و جامعه هستید. یا بیایید در مورد تربیت کودکان و تحصیل صحبت کنیم. شما با تربیت مناسب فرزندان خود، افرادی مفید را تحویل جامعه خواهید داد و با تحصیل و علم آموزی و تبدیل شدن به فردی متخصص، در خدمت جامعه خواهید بود. خارج از چارچوب فکر کنید و در نظر بگیرید که چگونه با گفتن این جمله تاکیدی مثبت، خیر و خوبی را به دنیای خود و دیگران وارد می کنید.

 

5. من سزاوار مهربانی و شفقت هستم، پس با خودم با احترام رفتار می کنم.

مجدداً تأیید کنید که شما شایسته مهربانی و شفقت هستید و حتما آن را به خود نشان خواهید داد. ما به راحتی می توانیم فراموش کنیم که ما هم لایق چیزهای خوب هستیم، بنابراین یک یادآوری روزانه می تواند تفاوت را ایجاد کند.

مهربانی با خود می تواند به سرعت حس احترام به خود را در شما تقویت کند و ارزشتان را به شما یادآوری کند. این تایید به شما کمک می کند در طول روز احساس بهتری داشته باشید. در واقع، این عبارت تاکیدی مثبت به شما لطف و شفقت می بخشد.

 

6. من از آنچه هستم خوشحالم و ویژگی های منحصر به فرد خود را می پذیرم.

هر انسانی با انسان دیگر متفاوت است و این اصلا برای هیچ‌یک از ما جای خجالت ندارد. در عوض، ویژگی های منحصر به فرد خود را در آغوش بگیرید زیرا آنها هستند که شما را از بقیه متمایز می کنند. لازم نیست مثل بقیه باشید تا از آنچه هستید خوشحال باشید، پس از این تاکید به عنوان یادآوری به خود استفاده کنید.

 

7. من از خودم دفاع می کنم و اجازه نمی دهم مردم با من بدرفتاری کنند.

ایستادن و قد علم کردن برای خود، یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش عزت نفس است. لازم نیست برای دفاع از خود نامهربان باشید. اتفاقا اگر خوب و مهربان باشید، خودتان را بهتر خواهید فهمید و تسلط بیشتری روی خود خواهید داشت. بنابراین، دیگران هم منظورتان را بهتر متوجه می‌شوند. این باعث می شود هنگام صحبت کردن، احساس قدرت و اعتماد به نفس داشته باشید.

 

8. من در حال حاضر همه چیزهایی را که در زندگی ام نیاز دارم، دارم.

ممکن است اکنون همه آنچه را که می خواهید نداشته باشید، اما شک نکنید که آنچه را که برای زنده ماندن و رشد نیاز دارید، دارید. اذعان به اینکه نیازهای شما روزانه برآورده می شود می تواند به شما کمک کند تا در کل احساس بهتری داشته باشید. سپس، نسبت به زمانی که فقط به کمبودهای خود فکر می کردید، احترام بیشتری را تجربه خواهید کرد.

 

9. من آنقدر قوی هستم که بتوانم هر چیزی را که برایم پیش می آید تحمل کنم.

شما محکم، قدرتمند و شجاع هستید. از این جمله تاکیدی برای یادآوری روزانه این واقعیت مهم استفاده کنید. شما می توانید هر چیزی را که در طول سفر خود با آن روبرو می شوید تحمل و مدیریت کنید. با یادآوری اینکه هیچ مانع یا سختی نمی تواند سد راه شما شود، به سرعت عزت و احترام و اعتماد به نفس بیشتری را تجربه خواهید کرد.

 

10. من از افراد حامی زندگیم قدردانی می کنم.

وقتی افرادی دارید که شما را دوست دارند و از شما حمایت می کنند، می تواند کمک بسیار زیادی را به افزایش عزت نفس شما کند. افرادی که به شما اهمیت می دهند با شما مهربانانه رفتار می کنند هم از همین دسته هستند. این جمله تاکیدی، یک یادآوری مفید است. با یادآوری روزانه این موضوع به خود، شروع به رفتار کردن با خودتان بر طبق همان رفتاری که عزیزانتان با شما دارند، خواهید کرد و این به سرعت باعث می شود احساس بهتری داشته باشید.

 

همه از تکامل شما قدردانی نخواهند کرد زیرا هنوز نسخه خاصی از شما در ذهنشان گیر کرده است. هرچند این مشکل آنهاست، نه شما. هر طور که دوست دارید تکامل پیدا کنید.

 

11. من می توانم هر کاری انجام دهم و می دانم چگونه زندگی ام را بهبود بخشم.

هیچ کاری وجود ندارد که وقتی ذهن خود را به آن اختصاص دهید، نتوانید انجامش دهید. به یاد داشته باشید که شما همه چیز لازم برای بهبود زندگی خود را دارید، پس با روحیه پیروزی طلب خود پیش بروید. با گفتن روزانه این جمله تاکیدی، در مورد تصمیمات زندگی خود احساس بهتری داشته و و احترام بیشتری را برای خودتان قائل خواهید شد.

 

12. من برای دنیای اطرافم ارزشمند هستم و مردم قدردان کاری که انجام می دهم هستند.

هرگز به خود اجازه ندهید باور کنید که برای دنیای اطرافتان ارزشمند نیستید. شما ارزشمند هستید و مردم قدردان وجود شما و کارهایی که انجام می دهید هستند. این جمله تاییدی مثبت برای شما بسیار مفید و مناسب بوده و به شما اجازه کشمکش و مبارزه با ارزش خودتان را نمی دهد.

 

13. اطرافم را با افرادی احاطه می کنم که مهربان و حامی هستند.

اگر زمانی را در کنار افرادی خاص که افکار منفی دارند می گذرانید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که در آن تجدید نظر و اولویت بندی کنید. گذراندن وقت با افراد منفی که مهربان و مثبت نیستند، می تواند بر احترام و عزت نفس شما تأثیر بگذارد. با استفاده روزانه از این جمله تاکیدی شفابخش، دوستان و عزیزانی که از شما حمایت می کنند و باعث نمی شوند نسبت به خودتان احساس بدی داشته باشید را در اولویت قرار خواهید داد.

 

14. من قادر به انجام هر کاری هستم که می خواهم یا نیاز دارم.

اگر خودتان را وقف آن کنید، می توانید هر کاری را انجام دهید، و اگر فکر می کنید نمی توانید، احتمالاً به این دلیل است که شما عزت نفس ندارید. هر زمان که به خود می گویید نمی توانید کاری را انجام دهید، نشان دهنده این است که به خودتان اعتقاد ندارید. پس با تکرار این عبارت معجزه‌گر، این اعتقاد را در خودتان بوجود بیاورید.

 

15. من در حال ایجاد تغییراتی هستم تا همانطور زندگی کنم که می خواهم.

اگر هر روز خود را زیر سوال می ببرید و به این فکر کنید که آیا انتخاب درستی انجام می دهید یا خیر، این عبارت تاکیدی مخصوص شما است. به خودتان اطمینان دهید که در حال انجام کارهای لازم برای بهبود زندگی خود هستید. علاوه بر این، این یادآوری مفید، احترام به خود را در شما تقویت کرده و به شما اجازه می دهد در مورد کاری که انتخاب می کنید و انجام می دهید، احساس خوبی داشته باشید.

 

16. من در هر شرایطی با خودم با احترام و مهربانی رفتار می کنم.

وقتی به خود بگویید که با خودتان خوب رفتار می کنید، می توانید همه چیز را در زندگی خود تغییر دهد. وقتی چیزی را به اندازه کافی به خود می گویید، ذهن شما آن را به عنوان حقیقت پردازش می‌کند.بنابراین، برای کمک به افزایش احترام به خود و احساس بهتر در مورد زندگی، این جمله تاکیدی روزانه را تکرار کنید.

 

17. من عاشق کسی هستم که در حال تبدیل شدن به آن هستم.

تغییر بخشی جدایی ناپذیر از زندگی است و حتی اگر متوجه آن نباشید، هر روز کمی تغییر خواهید کرد. این عبارت تاکیدی به شما کمک می کند که احترام به خود را تقویت کنید و کسی که هستید را عاشقانه دوست بدارید. زندگی زمانی بسیار بهتر می شود که خوبی ها را در خود ببینید و هر قدم از سفرتان را با تمام جان بپذیرید.

 

18. بخاطر چیزهایی که در آنها مهارت دارم شکرگزارم و از آنها به نفع خودم استفاده می کنم.

هیچ کس در همه چیز خوب نیست، پس خود را به خاطر نقاط ضعفتان مورد شماتت و سرزنش قرار ندهید. در عوض، چیزهایی که در آنها مهارت دارید را بپذیرید، بخاطر آن‌ها شکرگزار باشید و ببینید چگونه می توانید از آنها به نفع خود استفاده کنید. این جمله تاکیدی مثبت را هر روز صبح تکرار کنید تا به شما کمک کند که نقاط قوت خود را بشناسید و از آنها بهترین استفاده را ببرید.

 

19. من برای نحوه گذراندن وقتم ارزش قائل هستم.

وقتی برای وقت خود ارزش قائل هستید، به افزایش احترام نسبت به خود کمک می کنید. شما در یک شبانه روز که یک مقطع کوتاه حساب می شود هم زمان زیادی دارید، بنابراین احترام گذاشتن به نحوه گذراندن آن به شما این امکان را می دهد که کنترل مقاطع بلند مدت و کل زندگی خود را در دست بگیرید.

با کارهایی که برای شما مناسب نبوده و نمی خواهید انجام دهید موافقت نکرده و تا جای ممکن، نیازهای دیگران را بر نیازهای خود ترجیح ندهید. شما نمی توانید آن زمانی که تلف شده را به عقب برگردانید، و اتلاف وقت در زندگی، بر عزت نفس شما تأثیر بسیار بدی خواهد گذاشت. با تاکید و تایید روزانه این عبارت مفید، برای وقت خود ارزش قائل شده و از این تاثیر بد جلوگیری خواهید کرد.

 

20. من سزاوار این هستم که شادی را در زندگی خود در اولویت قرار دهم.

خودگویی منفی ممکن است شما را به این باور برساند که لایق خوشبختی نیستید. با این حال، افراد خوب سزاوار شادی و خوشحالی در زندگی خود هستند. این جمله تاکیدی شفابخش را تا آنقدر بصورت روزانه با خود تکرار کنید تا به اندازه کافی به خود احترام گذاشته و شادی را در آغوش بگیرید.

 

نفس خواهم کشید. به راه حل هایی فکر خواهم کرد. اجازه نمی دهم نگرانی ام مرا کنترل کند. اجازه نمی دهم سطح استرسم مرا بشکند. من به سادگی نفس می کشم و همه چیز درست می شود زیرا من تسلیم نمی‌شوم...

 

سخن پایانی در مورد جملات انگیزشی برای افزایش احترام به خود

وقتی به خودتان احترام می گذارید، می توانید زندگی معناداری را داشته باشید که نشان دهنده شخصیت شما باشد. بنابراین اگر با مشکلی در احترام قائل شدن برای خودتان دست و پنجه نرم می کنید، تکرار این جملات تاکیدی مثبت می تواند در طرز فکر شما تغییرات خوبی ایجاد کند. تکرار روزانه آنها می تواند به شما کمک کند تا برای خود احترام قائل شوید و سلامتی جسم و روح و منافع خود را در اولویت قرار دهید.

همه انسان ها در مواقعی فکر می کنند که شایسته احترام نیستند، اما شما باید بر این احساس و فکر اشتباه غلبه کنید. به یاد داشته باشید که شما شایسته و ارزشمند هستید. در واقع، شما می توانید هر کاری که در ذهن خود دارید را انجام دهید. تکرار این عبارات تأییدی مثبت به شما کمک می کند تا شایستگی و ارزشمندی خود را به خاطر بسپارید و به شما این امکان را می دهد که هر روز احترام بیشتری را برای خود قائل باشید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۶/۱۷

عالی بسیارممنون

مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید