دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 کاری که افراد شکرگزار انجام نمی دهند

وقتی همه چیز عالی پیش می رود، قدردانی و شکرگزار بودن آسان است، اما شادترین و سپاسگزارترین افراد به گونه‌ای هستند که خوشحالی و قدردانی آنها به شرایط مربوط نیست. آنها در مواقع سخت هم، با اجتناب از چیزهایی که می دانند کیفیت زندگی آنها را از بین می برد، خوشحال و سپاسگزار باقی می مانند.

 

فهرست عناوین
5 کاری که افراد شکرگزار انجام نمی دهند

در اینجا 5 کاری را می‌خوانید که افراد سپاسگزار از انجام آنها اجتناب می کنند تا به بهترین زندگی خود ادامه دهند.

1 - آنها شکایت نمی کنند یا به شاکیان گوش نمی دهند!

"وقتی چیزی را دوست ندارید، کاری که باید انجام دهید این است که آن را تغییر دهید. اگر نمی توانید آن را تغییر دهید، طرز فکر خود را در مورد آن تغییر دهید. شکایت نکنید." - مایا آنجلو

 

شکایت کردن مداوم و گوش دادن به شاکیان، ما را از فضای مثبت قدردانی خارج می کند. بدتر از آن، می تواند مغز را مختل کند. تحقیقات نشان می دهد که تنها 30 دقیقه قرار گرفتن در معرض شکایت و منفی گرایی می تواند بر توانایی شما در تصمیم گیری های خوب تأثیر بگذارد.

البته این غیرممکن است که زندگی را بدون کمی شکایت و اعتراض مقطعی فرض کنیم. زیرا زندگی می تواند سخت باشد و ناامیدی های زیادی در این راه وجود دارد. شکایت یا ابراز ناامیدی مقطعی چیزی نیست که به تمرین قدردانی شما آسیب برساند. ماندن در فضای منفی شکایت مداوم یا گوش دادن به شکایت‌های مکرر است که به شما ضرر خواهد رساند.

 

چه می توانیم انجام دهیم؟

ناامیدی خود را ابراز کنید و سپس اقدامی کوچک انجام دهید تا خود را از منفی گرایی خارج کرده و به فضایی مثبت و سپاسگزارتر منتقل کنید.

 

 

2- چیزهای کوچک را بدیهی و عادی نمی دانند!

"طبیعت انسان این است که وقتی خطر با صدای بلند به در نمی‌کوبد، دوباره چیزها را بدیهی و عادی فرض کند." - دیوید هکورت

 

می دانید افراد شکرگزا واقعی چه می‌گویند؟ می‌گویند: "این چیزهای کوچک هستند که زندگی را بزرگ می کنند." و این باور آن‌ها است. خوب، این در مورد تمرین شکرگزاری کاملاً صادق است. قدردانی فقط تمرکز بر چیزهای بزرگ زندگی ما نیست. در عوض، سپاسگزارترین افراد وقت خود را صرف تمرکز بر چیزهای کوچکی می کنند که لبخند را به قلبشان می آورد.

چیزهای کوچکی مانند یک گل زیبا، لبخند یک غریبه یا کسی که در را برای آن‌ها باز نگه می دارد... وقتی در آن لحظه، از آن چیز به ظاهر کوچک قدردانی می کنیم، این قدرت به ما القا می‌شود که تمرین شکرگزاری‌مان را بالا ببریم. توجه به همه معجزات کوچکی که در روزگار ما اتفاق می افتد، واقعاً در مرکز قدردانی است.

 

چه می توانیم انجام دهیم؟

هر روز، زمانی را صرف جستجوی لحظاتی کنید که در آن قدردانی خود را ابراز کنید. این کار، این قدرت را دارد که یک روز متوسط را به یک روز تماشایی تبدیل کند.

 

3- آنها انتظار یک زندگی عالی را ندارند!

"زندگی یا یک ماجراجویی جسورانه است یا اصلاً هیچ چیزی نیست." - هلن کلر

 

همه ما می دانیم که زندگی کامل نیست، و صرف نظر از اینکه چقدر سپاسگزار یا خوشحال هستیم، زندگی گاهی اوقات می تواند شادی را از ما بگیرد. در حالی که ما به خودی خود انتظار یک زندگی عالی را نداریم، چرا وقتی اتفاق غیرمنتظره ای رخ می دهد بهم می‌ریزیم و گیج و شوکه می‌شویم؟ به نظر می رسد که زندگی همیشه ما را غافلگیر می کند.

برخورد با چالش به گونه ای که گویی یک مشکل است، ما را از قدردانی دور می کند و در موقعیت دفاعی قرار می دهد. زمانی که برای دفاع از زندگی سپاسگزار و شادمان وقت صرف می کنیم، با تمرکز بر مشکل از آن دورتر می شویم. برای پیش آمدن چالش‌ها آماده باشید، چون در هر صورت اتفاق خواهند افتاد و می‌دانید که می‌توانید از پس آن برآیید.

 

چه می توانیم انجام دهیم؟

در زمان حال بمانید و فعال تر شوید. منتظر چالش باشید تا قدردانی و شادی شما را محک بزند. وقتی این اتفاق افتاد، روی همه چیزهایی تمرکز کنید که باید سپاسگزار باشید وقتی کارتان تمام شد، کمی شادتر خواهید بود.

 

هرروز خود را با یک فکر مثبت و قلبی شکرگزار شروع کنید.

 

4- اهمیت خواب را دست کم نمی گیرند!

"خواب بهترین مدیتیشن است." - دالایلاما

 

خواب احتمالا کم ارزش ترین و کم استفاده ترین ابزار برای داشتن یک زندگی سپاسگزارتر است. ما جامعه ای کم‌خواب و بی توجه به آن هستیم. وقتی خسته می شویم، احساساتی تر می شویم، بیشتر به درام وابسته می شویم و بیشتر مستعد واکنش بیش از حد هستیم.

زمانی که سلامت عاطفی و جسمی شما در حدی نیست که باید باشد، سخت است که واقعاً یک فرد سپاسگزار باشید. خواب بدن ما را برای مقابله با چالش‌ها درمان کرده و آماده می‌کند، و این نحوه برخورد ما با آن چالش‌ها است که بر تمرین سپاسگزاری ما تأثیر می‌گذارد.

 

چه می توانیم انجام دهیم؟

خواب با کیفیت داشته باشید.همین! یک روال قبل از خواب ایجاد کنید و به خواب احترام بگذارید تا قدردانی را در کانون توجه روز خود قرار دهید. خواب روح را تقویت می کند. بنابراین اگر خواب خوب و باکیفیتی داشته باشید، با احساس شادابی و آمادگی برای تقابل با روز بیدار خواهید شد. و این دقیقا چیزی است که باید برای آن سپاسگزار بود.

 

5- از افراد مهم (از جمله خودشان) غافل نمی شوند!

"کیفیت زندگی شما کیفیت روابط شماست." - آنتونی رابینز

 

عادی دانستن روابطی که با مردم داریم، از جمله رابطه با خودمان، برای شکرگذاری ما مضر است. در مورد آن فکر کنید. روابط ما نقش مهمی در این که چه کسی هستیم، به کجا می رویم و چگونه زندگی می کنیم بازی می کند. اگر از روابط خود غافل شویم، از زندگی خود غافل شده ایم.

این غافل شدن زمانی است که تمرکز خود را از مردم برداشته و به چیزهایی اختصاص می دهیم که به خود واقعی ما خدمت نمی کنند. خودمان و مردم، باید همیشه در کانون توجه باشند.

 

چه می توانیم انجام دهیم؟

به افراد توجه کنید نه به چیزها و مادیات. با تقویت روابط مهم از طریق ارتباط منظم و ابراز عشق و قدردانی، افراد را در اولویت قرار دهید.

ارتقای تمرین شکرگزاری ما، فقط نیازمند تعهد و تمرکز مداوم بر قدردانی است. این یک علم پیچیده نیست. فقط باید برای حضور در لحظه و شناخت این لحظات و سهم آنها در روز ما و زندگی ما، تلاش کنیم. به همین سادگی!

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید