دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

با این 12 عادت زندگی شادتری داشته باشید

تمرکز روی همه چیزهای بدی که شما را تحت فشار قرار داده کاری بسیار آسان است. اما با این حال، باید طرز فکر خود را تغییر دهید تا شادتر باشید و در زندگی خود احساس رضایت بیشتری داشته باشید. کارهایی که هر روز انجام می دهید و عاداتی که دارید، می توانند بر شادی کلی شما تأثیر بگذارند. شما با انجام این کارها یا در شاد کردن زندگی خود سهیم می شوید، یا اینکه با هر قدم خود، در حال نابود کردن احساس شادی و رضایت در زندگی خود هستید.

آیا تا به حال این ضرب المثل قدیمی را شنیده اید که می گویند زندگی با حسرت های زیاد، اصلا زندگی نیست؟ به این جمله عمیق فکر کنید و از آن برای ارزیابی زندگی خود استفاده کنید.

فهرست عناوین
با این 12 عادت زندگی شادتری داشته باشید

آیا یک لیست پر از آرزو و کارهایی دارید که منتظر محقق شدنشان هستید، یا آنقدر خود را به یک میز در دفتر کار خود وابسته کرده اید که کار به زندگی شما تبدیل شده است؟ از تجربیات گذشته برای نوشتن آینده خود استفاده کنید و از تحقق آن اطمینان حاصل کنید.

 

با این عادات، شادی و رضایت بیشتری خواهید داشت

اکنون زمان شروع زندگی و لذت بردن از هر چیزی است که به شما داده شده است. از ای کاش هایی که در سر خود برای داشتن زندگی شادتر دارید، دست بردارید و عمل را پشت سر این افکار قرار دهید. در اینجا دوازده کار را به شما ارائه می دهیم که می توانید برای بهبود زندگی خود انجام دهید تا آن را شادتر و کامل تر کرده و احساس رضایتمندی بیشتری داشته باشید.

 

خوشبختی این نیست که همیشه چیزی را که می خواهید بدست آورید. خوشبختی یعنی چیزی که دارید را دوست داشته باشید و سپاسگزار آن باشید.

 

1. تمرکز بر روابط و نه دارایی ها

آیا تمرکز شما دور از ذهن است؟ آیا تمام انرژی خود را صرف ذخیره ثروت و دارایی می کنید در حالی که باید روی افراد و روابط متمرکز شوید؟ در آگهی ترحیم هیچ‌کدام از ما هرگز درباره خانه‌ها، اتومبیل‌ها و قایق هایی که داریم صحبتی نمی‌شود. بلکه در مورد میزان محبت و مهربانی ما با دیگران صحبت خواهد شد.

وقتی روی مردم و روابط خود با آن‌ها تمرکز کنید، پاداش دوستی و عشق خوب را درو خواهید کرد. برای داشتن دوستان خوب، باید وجودی دوستانه را از خود نشان دهید، و زمانی که با شغل خود ازدواج کرده اید، انجام این کار بسیار دشوار است.

 

2. برای شادتر بودن به جامعه برگردید!

هیچ احساسی بهتر از این نیست که به کسی که به یاری شما نیاز دارد، کمک کنید. این احساس برتر، چیزی نیست که برای دریافت تحسین از سمت دیگران، نیازی به اشتراک گذاشتن آن در رسانه های اجتماعی داشته باشید. اما در هر صورت این احساس، یک ژست مهربانی است که از درون وجودتان آن را حس می کنید.

"اگر دو پیراهن دارید، یکی را به برادرتان بدهید". این یک اصل قدیمی است که هنوز هم صادق است. اگر می خواهید خوشبختی واقعی را بیابید، به دنبال راه هایی برای خوشبخت کردن دیگران باشید.

 

3. از مسئولیت پذیری استفاده کنید!

هر حرف یا عملی که انجام می دهید می تواند عواقبی به همراه داشته باشد. اگر کاری را اشتباه انجام می دهید، پس باید صاحب آن هم خودتان باشید. این درست نیست که خودتان را فقط مالک اعمال درست بدانید. احساسات دیگران را جریحه دار نکنید و اگر ایرادی در رفتار و گفتار خود با دیگران دارید، آن را اصلاح کنید.

اگر به کسی دروغی گفته اید، پس مطمئن شوید که دروغگویی خود را اصلاح کرده اید. اگر با کسی بدرفتاری داشته‌اید، مطمئن شوید که بدرفتاری خود را اصلاح کرده‌اید. متوجه این باشید که اگر در قبال کردار خود مسئولیتی نداشته باشید، دروغ ها و سایر مسائل بد شما، دیگران و متعاقب آن خودتان را هدف قرار خواهد داد.

 

 

4. منضبط باشید!

آیا تفاوت بین یک فرد با نظم و انضباط عالی و فردی بدون آن را دیده اید؟ یک فرد منظم می‌داند که بعد از تنظیم یک قرار ملاقات، باید سر وقت در آن حاضر شود. همین فرد منضبط می داند که برای رسیدن به محل قرار خود، باید منظم و طبق اصول رانندگی کرده و رضایت کسی را از رانندگی خدشه دار نکند. یک فرد با انضباط، نه شادی خود را فدای بهم زدن اعصاب دیگران می کند، نه رضایت بقیه را.

این افراد بر اساس ساختاری زندگی می کنند که به همه پاسخگو و برای آن ها قابل اعتماد باشند. داشتن نظم و انضباط به این معنی نیست که شما کامل هستید، به این معنی است که شما ذهنیتی برای انجام وظایف ضروری خود دارید.

 

5. ذهن و قلب خود را از نفرت آزاد کنید!

اگر اجازه دهید، نفرت تمام فیبرهای وجود شما را خواهد خورد. حتی اگر کسی به شما ظلم کرده است، باید یاد بگیرید که آن را رها کنید.

رهایی قلبتان از نفرت به شما کمک می کند تا روی شادی و رضایت تمرکز کنید. به هر حال شما به این کینه و منفی بودن هیچ نیازی ندارید.

 

6. مشتاق بخشش باشید (این کار قلب شما را شادتر می کند!)

آیا از کسی کینه دارید؟ آیا نسبت به افرادی که در گذشته به شما بدی کرده اند احساسات سیاهی دارید؟ اگر می خواهید بخشیده شوید باید اجازه دهید بخشش در وجود شما رخنه کرده و موج بزند. این است که زندگی شما را شادتر می کند.

عدم بخشش، زمینه پرورش نفرت است و شما چه بخواهید و چه نخواهید می دانید که بدخواهی می تواند به حدی برسد که زندگی شما را نابود کند. شما هرگز دوست نخواهید داشت که به عنوان یک فرد غرغرو، نفرت‌انگیز و کینه توز شناخته شوید. بگذارید میراث شما بخشش، شادی و عشق باشد.

 

7. افراد مورد علاقه خود را در اولویت قرار دهید!

شما در هر صورت باید برای رفع امورات زندگی خود کار کنید، اما در مقابل باید برای حفظ روابط خود و رسیدگی به خانواده‌تان هم تلاش کنید. به یاد داشته باشید که هیچ چیز برای شما مهمتر از خانواده نیست. مجله فوربس در مقاله ای به این اشاره کرده است که چگونه اعتیاد به کار می تواند ازدواج ها را نابود کند.

متأسفانه، اعتیاد به کار یک قاتل بی رحم برای ازدواج بوده و می تواند روابط دیگر را نیز خراب کند. خانواده و دوستان شما باید در زندگی شما حضور داشته باشند تا واقعا احساس شادی و رضایت داشته باشید. به یاد داشته باشید که همیشه، بی‌نهایت شغل برای شما وجود خواهد داشت، اما شما فقط یک خانواده دارید!

 

8. زندگی هدفمند داشته باشید!

هدف، در هسته رضایت و خوشبختی قرار دارد. سر کار رفتن و بزرگ کردن فرزندان، بخشی از این تصویر است، اما یافتن هدف بسیار فراتر از این سنت ها است. دلیل شما برای روی زمین بودن چیست؟

شما باید چیزی را پیدا کنید که در پایان روز شما را خوشحال کند، حتی اگر چیز کوچکی باشد. اگر می خواهید در رضایت و شادی زندگی کنید، یافتن هدف کلیدی است.

 

9. هرگز از تعقیب رویاهای خود برای شادتر بودن دست نکشید!

چقدر از آخرین باری می گذرد که پشت سرتان را به دست خود تکیه داده و رویاپردازی کرده‌اید؟ آیا تا به حال آن رویاها را روی کاغذ نوشته اید؟ رویاهای شما نیروی محرکه شادی شما در زندگی هستند. وجود شما کسل کننده خواهد بود اگر چشم اندازی رویایی برای آینده خود نداشتید.

شاید وقت آن رسیده باشد که دیگر نگران ریتم سنتی زندگی خود نباشید و دوباره، زمانی را به رویاپردازی اختصاص دهید. آیا می خواهید خلبان شوید، به سرزمینی دور سفر کنید یا در شرکت خود موقعیتی داشته باشید که دست نیافتنی به نظر می رسد؟

رویا به شما امید به فردا و دلیلی محکم برای ادامه دادن می دهد!

 

10. از منطقه امن و راحتی خود خارج شوید!

این مرحله ممکن است برای بسیاری از افراد سخت باشد. منطقه امن شما جایی است که برای حفاظت شدن دارید و خارج شدن از این محدوده ها می تواند ترسناک باشد. با این حال، اگر کمی خودتان را گسترش نداده و محدودیت‌هایتان را کاهش ندهید، هرگز نخواهید فهمید که زندگی شما چقدر می‌تواند عالی‌تر باشد.

آیا تا به حال به شما پیشنهاد شده است که کاری در زندگی انجام دهید، اما در مقابل آن به توانایی های خود شک داشته باشید؟ این مثل یک سفر با قایق است که در آن مردم برای یک شنای خوب و لذت‌بخش از روی آن به درون آب می پرند. اگر در قایق بنشینید و انگشتان پای خود را در آب قرار ندهید و احساسات شگفت انگیز آب لطیفی که زیر پای شما است را احساس نکنید، چگونه متوجه می شوید که آن را دوست ندارید؟

اگر در همان موقعیتی که هستید بمانید، دچار رکود خواهید شد. افراد پیش‌رونده و تغییر دهنده زندگی کسانی هستند که وقتی شانسی جلوی پای آن‌ها قرار می‌گیرد، به دل آن می‌پرند، حتی اگر طناب حائلی به آن ها وصل نباشد!

 

11. نعمت های خود را بشمارید!

شب هنگام قبل از اینکه سرتان را روی بالش بگذارید، به خاطر همه چیزهایی که به شما داده شده سپاسگزار باشید. در همین حالی که شما راحت در رختخواب گرم خود خوابیده‌اید، کسانی وجود دارند که برای داشتن یک تخت خوب و گرم برای خوابیدن، حاضر به انجام هرکاری هستند. راستی آیا امروز غذا خورده‌اید؟!

با توجه به اقدام علیه گرسنگی، بیش از 690 میلیون نفر در سراسر جهان تغذیه کافی ندارند و هر شب گرسنه به رختخواب می روند. وقتی می بینید که چقدر غذا در اطراف شما هدر می رود، ناراحت کننده خواهد بود. مطمئناً، شما مشکلاتی دارید و ممکن است احساس کنید که در افسردگی یا موارد دیگر غرق شده اید.

با این حال، حتما همیشه کسی وجود دارد که وضعیتش بدتر از باشد. اختصاص دادن قسمتی از وقت روزانه برای شاد بودن در مورد همه چیزهایی که دارید، نگرش شما را نسبت به قدردانی تغییر می دهد. کسی وجود دارد که در گوشه ای از این کره خاکی، در تلاش است تا کسری از چیزهایی که شما دارید را داشته باشد.

 

12. هر روز پیشرفت کنید!

هر روزی که می‌گذرد، درس های ارزشمندی در دل خود دارد که باید برای یادگیری و درس گرفتن از آنها وقت بگذارید. برای برآورده شدن رضایت و شادی، باید تلاش کنید تا هر روز پیشرفت هایی هرچند کم داشته باشید. اگر بتوانید هر روز فقط یک درصد خود را بهبود ببخشید چه اتفاقی می‌افتد؟ در پایان سال، 37 برابر بهتر از زمانی که شروع کردید، خواهید بود.

بنابراین بسیاری از مردم در فکر این هستند که باید تغییرات اساسی ایجاد کنند. در حالی که اگر بتوانید چنین تغییراتی بزرگی را ایجاد کنید، همه چیز خوب و رضایت‌بخش خواهد بود. اما بسیاری از اوقات، این تغییرات طولانی مدت نیستند. با این حال، اگر بتوانید یاد بگیرید که تغییرات کوچک روزانه ایجاد کنید، شانس پایبندی به این اصلاحات بیشتر است.

 

حتی با وجود اینکه نمی دانم فردا چه خواهد شد مثبت فکر می کنم و به بهترین ها امیدوار هستم...

 

آخرین افکار در مورد رضایت بیشتر و شادتر بودن در زندگی

به گزارش نیوز ساینتیست، بیش از ۷.۷ میلیارد نفر روی زمین زندگی می کنند. به طرز شگفت انگیزی، تنها یک "شما" وجود دارد. شما منحصر به فرد هستید و هیچ کس دیگری کاملاً شبیه شما نخواهد بود. شما این را مدیون خود و خانواده خود هستید بخاطر آن باید به بهترین شکل خودتان زندگی کنید.

بخشی از رضایت و شادی این است که بدون پشیمانی زندگی کنید. طوری زندگی کنید که وقتی زمان حضور شما بر روی زمین به پایان می‌رسد، مانند افرادی نباشید که می‌ترسند دنیا را ترک کنند، چرا که می‌خواهند همه بدی‌های زندگی‌شان را دوباره تکرار کنند.

در عوض، در آن زمان باید از این که زندگی خود را به بهترین شکل ممکن زندگی کرده اید، احساس شادی و رضایت بیشتری داشته باشید. در این صورت است که وقتی به پایان سفر دنیوی خود رسیدید، می توانید مانند یک قهرمان، با عزت و افتخار دنیا را ترک کنید.

امروز چه تغییراتی می توانید ایجاد کنید تا خود و دنیای اطرافتان را به مکانی بهتر تبدیل کنید؟ گنجاندن چند مورد از این موارد را در زندگی خود شروع کنید و از تغییراتی که احساس می کنید شگفت زده شوید. همیشه به یاد داشته باشید که شما نمی توانید اشتباهات دیروز را اصلاح کنید، اما می توانید اشتباهات فردا را متوقف کنید!

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید