دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

25 راه تاثیرگذار برای افزایش انرژی مثبت

افزایش انرژی مثبت می تواند سخت باشد. مثبت اندیشی زمانی سخت تر می شود که شما با یک سری از منفی ها، شکست ها، ناامیدی ها و دلشکستگی ها بمباران می شوید.

هر چالشی که با آن روبرو می شوید، به خودی خود انرژی، انعطاف پذیری و کمی ایمان شما را به چالش می کشد. هنگامی که انرژی مثبت شما تخلیه شد، بدبینی به آرامی شروع به خزش و تسخیر شما می کند.

فهرست عناوین
25 راه تاثیرگذار برای افزایش انرژی مثبت

مثبت اندیشی حالتی ذهنی و عاطفی است که بر چیزهای خوب تمرکز می کند و انتظار نتایج مثبت را دارد.

توسعه و حفظ انرژی مثبت چیزی فراتر از فکر کردن به افکار شاد است. این شامل انتظار خیر و خوبی (یعنی خوشبختی، سلامتی و موفقیت) و این باور است که همه چیز (موقعیت ها، موانع و مشکلات) در پایان به خوبی به سرانجام می رسند.

البته به یاد داشته باشید که خوش بینی هرگز به معنی نادیده گرفتن منفی ها نیست. خوش بینی و مثبت نگری یعنی تصدیق نکات منفی، اما انتخاب تمرکز بر روی نکات مثبت. در اصل، این باور صرفاً بر مبنای این است که با وجود شرایط فعلی، همه چیز در نهایت مطلوب پیش خواهد رفت.

هرچه انرژی مثبت بیشتری جذب کنید، آرامش درونی بیشتری را تجربه خواهید کرد. مثبت اندیشی به شما در زندگی بسیار کمک می‌کند و رفاه کلی شما را به شکل چشمگیری بهبود می‌بخشد. شما این قدرت را دارید که با تغییر اعمال خود، مثبت بودن را در زندگی خود نشان دهید. شما می‌توانید این تغییرات را به روش‌های بی‌شماری دنبال کرده و اعمال کنید، اما نکته کلیدی این است که آنچه برای شما مفید است را پیدا کنید و برای دیدن نتایج به آن پایبند باشید.

تقریباً همه شخصی را می شناسند که تابش مثبت دارد. آنها کسانی هستند که به طور طبیعی دیگران را جذب می کنند و باعث می شوند مردم در کنار آن ها احساس راحتی کنند. در حالی که ممکن است برای برخی هدایت کردن چشم‌انداز صلح‌آمیز کار آسانی باشد، برای برخی دیگر، تمرین می‌طلبد، و این هرگز اشکالی ندارد. انرژی ای که از خود ساطع می کنید نه تنها تعامل شما با دیگران را تعیین می کند، بلکه به احساس شما در مورد خودتان نیز اشاره دارد.

این یکی از آن مهارت هایی است که قطعا ارزش تمرین را دارد. وقتی شروع به تغییر ذهنیت خود می کنید، شاهد خواهید بود که انواع فرصت های شگفت انگیز در راه شما قرار می گیرند و همچنین احساس سبکی بسیار بیشتری خواهید داشت.

 

 

مهمترین نکته افزایش انرژی مثبت چیست؟

اولین و مهمترین نکته و چیزی که برای افزایش انرژی مثبت به آن نیاز دارید، این است که خودتان را در اولویت قرار دهید. اگر احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید، بسیار آسان تر خواهد بود که این رضایت درونی را به جهان نشان دهید. مواظب خود باشید و انجام آن کارهای کوچک مراقبت از خود که به شما احساس خوبی می دهد را به عادت تبدیل کنید. این مسئله، تفاوت بزرگی در نحوه و کیفیت زندگی شما ایجاد می کند.

 

25 نکته اساسی برای افزایش انرژی مثبت

توجه داشته باشید که انرژی مثبت و نگاه کردن به نیمه پر لیوان کار آسانی نخواهد بود. از آنجایی که همه ما در جوامعی اصولا بدبین زندگی می‌کنیم، منفی بافی برایمان به کاری آسان تبدیل می‌شود. با این حال، شما باید یک تغییر ذهنی به دست آورید که به شما امکان می‌دهد آرامش درونی و بیرونی را باهم داشته باشید. در اینجا چند راه برای کمک به ایجاد مثبت اندیشی و داشتن بهترین زندگی ممکن وجود دارد که ما آن‌ها را به شما ارائه می‌کنیم. امیدواریم که با بکار بستن این موارد، بهترین و مثبت‌ترین تغییرات را در زندگی خود ایجاد کنید.

 

صرف نظر از آنچه در جریان است، ذهنیت مثبتی داشته باشید!

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها در سفر جدید شما مثبت ماندن است، بدون توجه به آنچه در اطراف شما اتفاق می‌افتد. شما نمی‌توانید اجازه دهید جو یا رویدادهای اطراف شما روحیه شما را تعیین کند. اگر شروع به منفی نگری کردید، جلوی خودتان را بگیرید و طرز فکرتان را تغییر دهید. داشتن نگرش مثبت به زندگی باعث می شود منفی‌گرایی کمتر ظاهر شود.

 

صرف نظر از آنچه در جریان است ذهنیت مثبتی داشته باشید.

 

با خود و دیگران صادق باشید!

راستگو بودن یکی از آن انرژی‌هایی است که نمی‌توانید باور کنید که چه تأثیری خواهد داشت. وقتی در مورد افکار و احساسات خود صادق باشید، به شما کمک می‌کند که کاملاً با خود واقعی‌تان هماهنگ باشید.

 

هنگام افزایش انرژی مثبت گام های کوچک بردارید!

انتظار نداشته باشید که یک شبه از یک فرد منفی به یک فرد تماما مثبت تغییر کنید. مثل یک کودک نوپا، گام‌های کودکانه را به سمت این طرز فکر جدید بردارید. از قدم‌های کوچک شروع کنید، مانند پیشروی به سمت اهداف کوچک... و همانطور که با این طرز فکر جدید سازگار می‌شوید، پیشرفت کنید.

 

برای ایجاد یک ذخیره انرژی مثبت، عشق ورزیدن به خود را تمرین کنید!

عشق‌ورزیدن به خود و دوست داشتن خودتان، یکی از آن قدم‌های انرژی‌بخش است که باعث می‌شود احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید و مثبت‌اندیشی را تقویت کنید. وقتی از نظر احساسی و جسمی از خود مراقبت کنید، مثبت‌تر خواهید بود. سعی کنید روزانه بیست دقیقه را به عشق ورزیدن به خود اختصاص دهید تا ببینید که چگونه کل نگرش شما تغییر می‌کند.

 

از شر منفی‌ ها در زندگی خود خلاص شوید!

منفی بودن از راه‌های مختلفی به وجود می آید. بهرحال می‌توانید افکار، اعمال، افراد و شرایط بدبینانه داشته باشید و زمان آن رسیده که همه موارد فوق را حذف کنید. وقت آن رسیده است که از شر افراد منفی خلاص شوید و خود را با مثبت اندیشی احاطه کنید. علاوه بر این، یوگا و مدیتیشن را امتحان کنید تا افکار منفی را از ذهن خود پاک کنید.

 

یک ذهن مثبت از قلبی پر از ایمان ناشی می شود.

 

از جملات تاکیدی روزانه برای حمایت از انرژی مثبت استفاده کنید!

جملات تاکیدی جملات کوچک اما قدرتمندی هستند که برای کمک به جذب انرژی مثبت به خود می‌گویید. با استفاده روزانه از این عبارات می‌توانید الگوهای فکری خود را تغییر دهید. با توجه به گفته‌های کتابخانه ملی پزشکی، هنگامی که در طول روز خوش بینانه صحبت می‌کنید، حفظ یک دیدگاه مثبت نسبت به خود آسان تر می‌شود. پیش بروید و شب هنگام قبل از رفتن به رختخواب و بعد از بیدار شدن از خواب، تعدادی از جملات مثبت در این حوزه را به وجود خود و اطرافتان بگویید و منتشر کنید.

 

روز خود را با پای مثبت آغاز کنید!

اگر می‌خواهید چیزهای مثبت بیشتری را در بدنه زندگی خود نشان دهید، داشتن یک شروع عالی برای روزتان حیاتی است. اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی استراحت کرده‌اید و در همان ابتدای باز شدن چشم‌هایتان، تلفن همراه را بر ندارید، از رسانه های اجتماعی اجتناب کنید و به خودتان برسید و به موقع از در خارج شوید. زمینه سازی برای مثبت اندیشی ضروری است. انرژی زاهایی مانند استراحت با کیفیت و شروع نکردن روز با پای منفی، می‌تواند قدرت‌بخش باشد.

 

به خودتان ایمان داشته باشید!

آیا خودتان را باور دارید؟ گاهی اوقات زمانی که در گذشته نزدیک شکستی را تجربه کرده‌اید، فکر کردن به اینکه چه توانایی‌هایی دارید، چالش برانگیز است. برای جذب انرژی مثبت، باید به خود یادآوری کنید که چه چیزی می توانید به دست آورید. به یاد داشته باشید، شما می‌توانید هر کاری را که در ذهن خود قرار دهید، انجام دهید.

 

از شبکه های اجتماعی جدا شوید تا مثبت اندیشی بیشتری داشته باشید!

رسانه های اجتماعی یکی از مهم‌ترین منابع منفی در زندگی شما هستند. آنقدر منابع جعلی در آن وجود دارد که تشخیص اینکه چه چیزی واقعا هست و چه چیزی نیست، دشوار است. در همین حال، اخباری در چشم و گوش شما در حال پخش است که شما را درباره همه چیزهای بد دنیا به‌روزرسانی می‌کند. هرچه سریع‌تر خود را نجات دهید و یاد بگیرید که چگونه این شبکه های اجتماعی را ترک کنید یا زمان خود را محدود کنید.

 

اگر صبر را بیاموزید در در مقابل خودتان و دیگران صبور باشید جاری شدن انرژی مثبت در زندگی تان را خواهید دید.

 

صبر را بیاموزید!

رسیدن به صبر سخت است، اما به این معنی نیست که نباید تلاش کنید. سخت است که باور کنید که کائنات به نفع شما کار می‌کند، اما باید به این روند اعتماد کنید. فقط به خود یادآوری کنید که پیشرفت‌ها و موفقیت‌ها یک شبه اتفاق نمی‌افتند. چشمان خود را از هدیه‌ای که در انتظار شماست برندارید، چون ارزشش را دارد!

 

ابراز قدردانی کنید و شکرگزار باشید!

آیا به خاطر چیزهایی که دارید سپاسگزار هستید یا اینکه آن‌ها را زیر پای خود له کرده و دائماً چیزهای بیشتری می خواهید؟ لزوماً لازم نیست از جایی که هستید راضی باشید تا شکرگزار باشید. وقتی برای نعمت‌های خود سپاسگزاری کنید، کائنات بیشتر و بیشتر به شما عطا خواهد کرد.

 

همچنین بخوانید: چگونه مثبت تر باشیم؟ راهکارهایی عالی برای مثبت اندیشی

 

از تکنیک های تجسم استفاده کنید!

یک انرژی‌زای طبیعی برای تقویت مثبت‌اندیشی، استفاده از تجسم است. یکی از راه‌هایی که به شما کمک می‌کند بینایی خود را به ثمر برسانید، استفاده از ویژن برد یا تابلوی رویاها است. وقتی بتوانید اهداف خود را تجسم کنید و تحقق آنها را مشاهده کنید، به شما کمک می‌شود تا انرژی مثبت را در زندگی خود نشان دهید.

 

برای بازگرداندن انرژی مثبت به خود، شادی را به دیگران منتقل کنید!

آیا شادی را به دیگران منتقل می‌کنید یا تمایل دارید که پتویی خیس برای نگرش مثبت دیگران باشید؟! شما می‌توانید به سادگی و با سخاوتمندی به دیگران اجازه دهید که به تماشای کلمات زیبایی که از دهانتان بیرون می آید بنشینند و کارهای محبت آمیز تصادفی انجام دهید. شما با این کار به خود بهترین کمک را می‌کنید تا خوشبین تر باشید. شاد کردن دیگران یکی از آن انرژی‌های مثبت نابی است که به خود شما باز می‌گردد.

مطالعه‌ای که توسط دانشگاه بریتیش کلمبیا انجام شد، نشان داد که کودکانی که در اوایل تربیت برای انجام کارهای مهربانانه تصادفی آموزش داده می‌شوند، در آینده رفتارهای اجتماعی مثبت‌تری دارند. شایستگی اجتماعی و عاطفی به افزایش همدلی کمک می‌کند، چیزی که همه به آن نیاز دارند.

 

حلقه درونی خود را با افراد مثبت پر کنید!

اگر می خواهید مثبت تر باشید، حلقه درونی خود را تغییر دهید. اطراف خود را با افراد خوش‌بین، مثبت‌اندیش و حمایتگر احاطه کنید و ببینید که با اینکار چه تغییرات زیادی را در زندگی خود مشاهده خواهید کرد. کسی که حالات مثبت را تشویق کرده و اخبار مثبت را با دیگران به اشتراک می‌گذارد، دارایی ارزشمندی است که در گوشه و کنار زندگی شما وجود دارد. کافیست کمی دقیق‌تر به اطراف خود نگاه کنید!

 

بدون هیچ هزینه ای در زندگی خود معجزه کنید. فقط کافیست که لبخند بزنید!

 

بیشتر لبخند بزنید!

آهنگ نات کینگ کول (Nat King Cole) را به خاطر دارید که می‌گوید "وقتی قلبتان در حال شکستن است باید لبخند بزنید و حتی زمانی که این کار جعلی است، بازهم لبخند بزنید"؟ او همچنین ادامه می‌دهد که "گریه کردن چه فایده ای دارد؟ اگر تمام وقتت را با بدبختی سپری کنی، زندگی از تو خواهد گذشت." یک چیز کوچک و در عین حال ساده مانند لبخند زدن و خنده، می‌تواند به شما کمک کند تا انرژی مثبت را نشان دهید و اندورفین های معجزه‌گر را به جریان بیاندازید.

 

 

برای افزایش انرژی مثبت، نعمت های خود را بشمارید!

وقتی اتفاقات خوبی برای شما می‌افتد، برای شمردن نعمت های خود وقت بگذارید. قدر چیزهایی را که دارید و باعث شادی شما می شوند را بدانید. انرژی‌دهنده‌هایی مانند قدردانی، به شما کمک می‌کنند ذهنیت مثبتی داشته باشید و همه چیزهایی که در این زندگی داشته‌اید را به شما یادآوری می‌کنند. شما می توانید نعمت های خود را در ذهن خود برشمارید، آنها را در یک دفتر بنویسید، یا آنها را در یک تابلوی رویاها فهرست کنید. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که شما آن را انجام دهید.

 

مثبت بودن طبیعی مادر طبیعت را جذب کنید!

وقتی یکجا نشسته‌اید و در درون خود جمع شده اید، مثبت ماندن سخت است. بیرون بروید و وقت خود را با مادر طبیعت بگذرانید. قدم زدن در چمن‌های سرسبز، دیدن حیوانات و لذت بردن از تمام شکوه بصری به شما کمک می‌کند که خود را سرشار از حس مثبت کنید. هوای تازه می تواند برای ذهن خسته شما معجزه کند و به شما کمک کند که قدر نعمت های موجود بر روی این زمین زیبا را بدانید.

 

لذت ببرید و کارهایی که دوست دارید را انجام دهید!

وقتی کارهایی را انجام می دهید که دوست ندارید انجام دهید، مثبت بودن چالش برانگیز می‌شود. وقتی کاری را انجام می دهید که دوست دارید، به بهبود وضعیت جریان شما کمک شده و فرکانس ارتعاش شما افزایش پیدا می‌کند. چیزهایی که شما را شاد می کنند تأثیر عمیقی بر دیدگاه شما دارند. انجام کارهایی فقط و فقط برای خودتان، یکی از انرژی هایی است که برای خوش بین بودن به آن نیاز دارید.

 

در گذشته نمانید و از آنجا حرکت کنید. ماندن در گذشته تمام انرژی مثبت شما را خواهد خورد.

 

در گذشته نمانید و از آنجا حرکت کنید!

هر کسی گذشته، حال و آینده ای دارد. هیچ کسی وجود ندارد که در گذشته خود، چیزهایی نداشته باشد که از آن‌ها پشیمان باشد. با این حال، برای نشان دادن مثبت بودن در زندگی خود، باید یاد بگیرید که اجازه دهید گذشته پشت سر شما بماند و بر آنچه در مقابل شماست تمرکز کنید.

 

به دیگران مهربانی و شفقت نشان دهید!

آیا با دیگران با شفقت و مهربانی رفتار می کنید؟ به یاد داشته باشید که شما نیز باید اینگونه و لبریز از محبت با خودتان رفتار کنید. اگر می‌خواهید خوش‌بینی بیشتری در زندگی‌تان داشته باشید، سعی کنید نسبت به خودتان و دیگران مثبت‌تر باشید. با خود و دیگران با کلمات محبت آمیز صحبت کنید و هرگز تندی نکرده و انتقاد کوبنده و ویرانگر نکنید.

 

مدیتیشن و مراقبه انجام دهید تا انرژی مثبت خود را بازیابی کنید!

مدیتیشن یک خروجی عالی است که به شما کمک می کند تا مثبت تر باشید، زیرا انرژی مثبت را جذب می کند. هنگامی که با خود برتر خودتان ارتباط برقرار می کنید، ذهن خود را از تمام منفی هایی که بلعیده است رها و آرام می کنید. انجام روزانه این عمل باستانی و فوق‌العاده سودمند می تواند تأثیر عمیقی در وجود شما داشته باشد و ضمیر ناخودآگاهتان می تواند به شما کمک کند که در طول جلسات خود از قانون جذب برای آشکار کردن چیزهای مثبت استفاده کنید.

 

چه بخواهید و چه نخواهید شما هرگز نمی توانید همه چیز را کنترل کنید. برای نجات خودتان هم که شده این را با تمام وجود باور کنید.

 

باور کنید که نمی توانید همه چیز را کنترل کنید!

آیا احساس می کنید که باید همه چیز را کنترل کنید؟ خوب، اگر اینطور است مشکلات قابل توجهی برای شما و اطرافیانتان ایجاد می‌شود. برای جذب چیزهای مثبت، باید یاد بگیرید که این راه های کنترل کننده را کنار بگذارید. وقتی مشکلات کنترلی این‌چنینی دارید، نمی توانید امکانات و فرصت های جدید را وارد زندگی خود کنید.

 

تغییر را در آغوش بگیرید!

یک مسئله خاص در این زندگی این است که همه چیز دائماً در حال تغییر و تکامل یافتن است. شما باید برای این تغییرات باز و آماده باشید زیرا اگر انعطاف پذیر نباشید، می تواند منجر به منفی بافی شما شود. پذیرفتن تغییر یکی از آن انرژی‌بخش‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا در دسترس امکاناتی باشید که هرگز فکرش را هم نمی‌کردید!

 

انرژی مثبت را به خودمهربانی تبدیل کنید!

همانطور که با دیگران رفتار می‌کنید با خودتان رفتار کنید. نسبت به خودتان از شفقت و درک استفاده کنید و بدانید که همیشه قرار نیست انتخاب های درستی داشته باشید. هنگام لغزیدن و زمین خوردن، خود را ببخشید تا ببینید که چگونه به تقویت خوش بینی و عزت نفس شما کمک خواهد شد.

 

به ندای درونی خود گوش دهید!

اگر می خواهید چیزهای مثبت بیشتری را در زندگی خود جذب کنید، باید اجازه دهید ندای درونی‌تان شما را راهنمایی کند. این احساس غرق شدن در وجود خود و شنیدن ندای درونی، می تواند به شما کمک کند تا با ارتباط معنوی خود هماهنگ باشید. همه در زندگی به انرژی زاها نیاز دارند و ندای نرم درونی‌تان، یکی از بهترین‌ آن‌ها است و شما را در مسیر درست هدایت می کند.

 

 

افکار نهایی در مورد افزایش انرژی مثبت

آیا نکات یا ترفندهایی پیدا کردید که بتوانید از آنها برای تقویت انرژی مثبت خود استفاده کنید؟ وقتی مغزتان را برای تمرکز روی چیزهای خوب آموزش دهید، مطمئناً دیدگاه بهتری برایتان به وجود خواهد آمد. تمرین چند مورد از این نکات بصورت روزانه بسیار مفید خواهد بود، زیرا با انجام این کار زمان زیادی طول نخواهد کشید تا انرژی مثبت را به خودتان و کل جهان بتابانید.

 

منابع:

powerofpositivity

lifehack

happify

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید