دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 چیزی که هرگز نباید برای عشق قربانی کرد

عشق و روابط عاطفی هم می توانند باعث رشد و شادی متقابل شوند و هم می‌توانند بعد از مدتی احساس خفگی و ناتوانی را به فرد منتقل کنند. در هر صورت، چه برای چند هفته با کسی بمانید یا یک عمر، همه روابط به هدف خود عمل می کنند. هر رابطه‌ای که برقرار می‌کنید باید از شما حمایت کند، در آن دوست داشته شوید، شما را تشویق کند، به شما روحیه دهد و شما را برای تبدیل شدن به یک فرد بهتر به چالش بکشد، نه اینکه انرژی‌تان را تخلیه کند و باعث شود نسبت به خودتان احساس بدی داشته باشید.

اگر مجبورید هر یک از موارد زیر را فدای عشق و رابطه عاطفی خود کنید، ممکن است لازم باشد ارزشی که آن شخص به زندگی شما می‌افزاید را دوباره بررسی و ارزیابی کنید.

فهرست عناوین
  • 5 چیزی که هرگز نباید فدای عشق کنید
5 چیزی که هرگز نباید برای عشق قربانی کرد

 

 

5 چیزی که هرگز نباید فدای عشق کنید

1. آزادی

اگر دائماً مجبور هستید با شریک زندگی خود تماس بگیرید یا از رفتن به جایی با دوستان یا خانواده احساس گناه می کنید، این نشان می دهد که طرف مقابل‌تان در درون خود به شما اعتماد ندارد. رفتار مالکانه تقریباً همیشه به ناامنی شدید درونی که اغلب ناشی از زخم های التیام نیافته دوران کودکی، مانند رها شدن یا بی توجهی والدین اشاره دارد مربوط است. حتی اگر این شخص مستحق محبت و مهربانی است، باید رابطه خود را با او قطع کنید تا به او اجازه دهید خودش بهبود یابد. رفتار کنترلی نشان می دهد که فرد با خودش احساس راحتی نمی کند و این باید قبل از اینکه به هر گونه رابطه طولانی مدت متعهد شوید، بررسی شود.

 

2. خودتان

هرگز خودتان را بخاطر فردی دیگر تغییر ندهید؛ فرد مناسب، شما را به خاطر خود واقعی شما دوست خواهد داشت. همچنین، فرد مناسب هرگز نمی‌خواهد شما تغییر کنید، زیرا آنها واقعاً جوهر واقعی شما را دوست دارند بدون اینکه شما مجبور باشید چیزی را تغییر دهید. مسلماً، همه روابط مستلزم سازش‌های کوچک هستند، مثلاً گاهی باید قبول کنید که بجای رفتن به رستورانی که خودتان دوست دارید، در رستورانی که شریک زندگی‌تان می‌خواهد غذا بخورید. با این حال، مجبور نیستید شخصیت یا باورهای خود را برای شخص دیگری تغییر دهید. بدون عذرخواهی خودتان باشید و اگر شریک زندگیتان نمی تواند شما را بپذیرد، باید وضعیت ادامه رابطه را مجددا بررسی کنید!

 

اگر کسی عمیقا شما را دوست داشته باشد قدرت پیدا می کنید و اگر کسی را عمیقا دوست داشته باشید شجاعت پیدا خواهید کرد.

 

3. شادی و رضایت

اگر کسی زندگی شما را بهبود نمی بخشد و به شادی شما نمی افزاید، پس چه هدفی را در زندگی شما دنبال می کند؟ خط پایانی: اگر شریک زندگی‌تان شما را پایین می‌کشد و باعث می‌شود نسبت به خود و زندگی خود احساس نارضایتی کنید، وقت آن رسیده است که رابطه را ترک کنید. شما به کسی نیاز دارید که با ارتعاش شما مطابقت داشته باشد و انرژی مثبت و جنب و جوش را وارد زندگی شما کند، نه کسی که مثل یک زالو انرژی را از زندگی شما بگیرد. البته، آن ها همیشه احساس خوشبختی کامل نخواهند کرد، اما اگر به نظر می‌رسد که نمی‌توانند به تنهایی خوشبختی را بیابند یا اصلاً آن را به شما پیشنهاد نمی‌کنند، آن‌ها را رها کنید... آنها باید روی عشق ورزیدن بیشتر به خود تمرکز کنند، روی شفای درونی خودشان، نه رابطه.

 

همچنین بخوانید: 15 نشانه اینکه کسی بصورت پنهانی شما را دوست دارد | روی شما کراش دارد

 

4. رویاهای شما

یک عشق و رابطه ایده آل شامل دو نفری است که مأموریت یکسانی دارند و در هر مرحله از یکدیگر حمایت می کنند. یا می‌تواند شامل دو نفری باشد که با وجود رویاهای متفاوت، هنوز همدیگر را حمایت و تشویق می کنند. اگر کسی که با او در رابطه هستید، شما را در  مسیرتان حمایت نمی‌کند، به رسیدن به رویاهایتان بی اعتناست و حتی اصلا پشتتان نیست، در ترک رابطه تردید نکنید. آنچه از زندگی می خواهید بخش بزرگی از شخصیت شما را تشکیل می دهد و نیازی به کسی ندارید که اهداف شما را نادیده بگیرد یا زیر پا بگذارد.

 

5. آرامش درونی.

طرف مقابل شما در رابطه، باید احساس عمیقی از عشق آرامش بخش داشته باشد که باعث می شود هرج و مرج اطراف خود را فراموش کنید. اگر آن ها بیشتر اوقات شما را مضطرب، عصبی یا ناراحت می‌کنند، تنها ارتعاش شما را ضعیف می کنند و باعث می شوند آرامش درونی خود را از دست داده و در برابر انرژی منفی آسیب پذیر شوید. شریک زندگی شما باید در درون خود آرامش داشته باشد و آن را به شما نیز منتقل کند.


 

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید