دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

وقتی احساسات منفی دارید این اتفاق برای سلول های شما می افتد

افکار و احساسات بد اینگونه به سلول های ما آسیب می زنند!

تحقیقات زیادی در مورد اینکه چگونه احساسات منفی می توانند به سلول های بدن آسیب برسانند، انجام شده است. این فراوانی داده ها به این باور که ذهن ما واقعاً ماده را ایجاد می کند، اعتبار زیادی می بخشد! آنچه به طور منظم به آن فکر می کنید، به واقعیت شما تبدیل می شود. بنابراین افکار سمی به صورت بیماری، رویدادهای ناگوار و سایر موارد منفی در زندگی فرد ظاهر می شوند. انرژی مثبت سلول ها را منبسط کرده، در حالی که انرژی منفی آنها را منقبض می کند.

 

فهرست عناوین
وقتی احساسات منفی دارید این اتفاق برای سلول های شما می افتد

آیا تابحال در مورد اثر دارونما و اثر نوسیبو چیزی شنیده اید؟

اگر در مورد "اثر دارونما" شنیده باشید، می دانید که حتی درمان های جعلی نیز وجود دارد. دلیل تاثیر دارونما این است که افراد بیمار بواسطه ذهنیت خود معتقدند که داروی ارائه شده برای مشکلشان، می تواند بیماری را التیام بخشد. در حالی که اصلا دارویی وجود نداشته و چیزی که تجویز شده است فقط یک دارونماست. با این حال، برعکس آن نیز صادق است و "اثر نوسیبو" نامیده می شود. این اثر زمانی رخ می‌دهد که فرد بیمار معتقد است با درمان که البته دیگر یک درمان واقعی است، یک نتیجه منفی رخ خواهد داد. و شخص در واقع آن را در واقعیت خود نشان می دهد و همانی اتفاق می‌افتد که در ذهن او جریان دارد.

این افکار و احساسات منفی در واقع می توانند در سلول های شما مستقر شوند. بنابراین در برخی موارد انبوهی از بیماری‌ها و کسالت‌ها را ایجاد می کند.

 

اگر می دانستید افکارتان چقدر قدرتمند هستند هرگز هیچ فکر منفی به ذهن راه نمی دادید.

 

تاثیر افکار منفی بر مغز ما

دکتر کارن لاوسون می‌گوید وقتی احساسات خود را بدون هیچ وابستگی یا قضاوتی ابراز می‌کنیم، به آن‌ها آزادی می‌دهیم تا از بدن ما خارج شوند و وزن این انرژی سنگین‌تر را آزاد کنند. با این حال، به دام انداختن آنها در درون خود و نگه داشتن این افکار سمی می تواند باعث ایجاد مشکلات مختلفی شود. این مشکلات شامل فشار خون بالا و مشکلات گوارشی است.

استرس مزمن در واقع می تواند با کوتاه کردن تلومرها، طول عمر شما را کاهش دهد. اینها "کلاه های انتهایی" رشته های DNA هستند که تاثیر زیادی بر پیری دارند.

بنابراین، مغز واقعاً چه واکنشی نشان می‌دهد وقتی به افکار منفی فکر می‌کنید؟ خوب، هر بار که فکری به ذهنتان می رسد، مغز شما سیناپس ها و مسیرهای بیشتری را در راستای فرآیند فکری شما در آن زمان ایجاد می کند. بنابراین فکر کردن به افکار عمدتاً منفی فقط باعث ایجاد تعداد بیشتری از آنها می شود. با این حال، عکس آن نیز صادق است. به گفته بسیاری از دانشمندان، تفکر و احساسات منفی مانع از انتقال سیگنال ها بین سیستم عصبی مرکزی و مغز می شود. این به نوبه خود، یک "مه مغزی" ایجاد می کند. و این وضعیت می تواند سیستم ایمنی، حافظه، الگوهای خواب و موارد دیگر را به خطر بیندازد.

 

 

احساسات منفی باعث استرس می شود!

هنگامی که احساسات منفی را تجربه می کنید، هورمون استرس کورتیزول در بدن ترشح می شود تا به آن کمک کند تا با استرس های فوری مقابله کند. واکنش به یک موقعیت خطرناک، یک بخش طبیعی از انسان است، اما ادامه دادن استرس پس از وقوع آن رویداد، می تواند منجر به مشکلات سلامتی و بیماری‌های بسیاری از جمله میگرن، دردهای عضلانی و قفسه سینه و اختلالات خواب شود.

احساس ترس، که اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که بیش از حد روی آینده تمرکز می‌کنیم، در واقع می‌تواند فعالیت مخچه شما را کاهش دهد. این اتفاق، توانایی مغز را برای پردازش اطلاعات جدید مختل می‌کند و مانع از مهارت‌های خلاقانه حل مسئله می‌شود. همچنین، ترس می تواند بر لوب گیجگاهی چپ که همه چیز از خلق و خو گرفته تا حافظه را کنترل می کند، تأثیر بگذارد.

لوب پیشانی شما، به ویژه قشر جلوی مغز، نقش بزرگی در سازماندهی افکار و اعمال بر اساس اهداف و باورهای درونی شما ایفا می کند. بنابراین، وقتی افکار و احساسات منفی را در مغز خود پخش می کنید، گسترش این فرآیند فکری را آغاز می کنید، چرا که سیناپس ها و نورون های بیشتری برای تکرار افکار غالب شما ایجاد می شوند.

 

پس چگونه افکارمان را مثبت نگه داریم؟

بنابراین، اکنون که می دانید چگونه افکار و احساسات شما می توانند بر سلامت شما تأثیر بگذارند، چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که افکارتان مثبت می مانند؟

اول از همه، از این مطمئن شوید که احساسات منفی خود را به نحوی رها می‌کنید. این رها کردن می تواند مکالمه با یک دوست، نوشتن، نقاشی یا برخی از بیان های هنری دیگر باشد. هر چه بیشتر در مورد افکار منفی نشخوار کنید، بیشتر آنها را در مغز خود خواهید دید. در نهایت، شما واقعیت خود را تغییر خواهید داد.

ثانیاً، مدیتیشن به دفع افکار منفی کمک می‌کند و مغز شما را برای افکار مثبت دوباره سیم‌کشی می‌کند. اگر هنوز تمرین منظم مدیتیشن را در برنامه روزانه خود ایجاد نکرده اید، حتما مقاله ما را در مورد نکات مراقبه برای مبتدیان را بخوانید و شروع کنید.

همچنین، مطمئن شوید که اطراف خود را با تأثیرات مثبت احاطه کرده اید، زیرا انرژی مسری است. اجازه ورود دادن به افراد منفی به زندگی شما، فقط سطح انرژی شما را پایین می آورد. بنابراین، شما به طور منظم در معرض انرژی‌های سمی قرار خواهید گرفت. و این شرایط می تواند آسیب بزرگی را به روحیه شما وارد کند. با کسانی که برای شما الهام بخش و انگیزه دهنده هستند و شما را به داشتن بهترین زندگی ممکن تشویق می‌کنند، نشست و برخواست داشته باشید!

در نهایت، مطمئن شوید که زمان کافی را به مراقبت از خود اختصاص می‌دهید و متعهد به زندگی کردن در فرم زندگی مورد علاقه خود هستید. شادی خود را به خاطر دیگران به خطر نیندازید. بنابراین تنها راه برای تکامل شما به سمت بالاترین و بهترین خودتان، این است که از قلب خود پیروی کنید. به آن اعتماد کنید تا شما را به جایی که باید بروید، ببرد. به یاد داشته باشید که احساسات و افکار منفی، هرگز نمی توانند در قلب و ذهنی پر از زندگی، عشق و شادی واقعی زنده بمانند!

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید