دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

15 جمله خود تأییدی مثبت برای تسکین دل شکسته شما

دل شکستگی در برخی از روابط اجتناب ناپذیر است و بهبودی از آن آسان نیست. درد جدایی و شکستن دل‌تان ممکن است باعث شود شما احساس غمگینی، ناامیدی، عصبانیت یا سردرگمی کنید، و این اشکالی ندارد. با این حال، تمرکز بر روی منفی گرایی می تواند روند بهبودی شما را مختل کند، و خود تأییدی می تواند به شما کمک کند تا از این فرآیند فکری دور شوید.

خود تائیدی پس از جدایی می تواند به شما کمک کند تا روی مثبت بودن تمرکز کنید. شما می توانید از این عبارات تاکیدی مثبت در هر زمانی در طول روز استفاده کنید. آنها به شما کمک می کنند تا روی افکار سازنده و تشویق کننده تمرکز کنید که می تواند به شما در حرکت به جلو کمک کند.

فهرست عناوین
15 جمله خود تأییدی مثبت برای تسکین دل شکسته شما

زمانی که قلب شما شکسته است، احتمالاً می خواهید به سرعت بهبود پیدا کنید، اما همیشه اینطور نمی شود. هیچ چارچوب زمانی برای بهبودی وجود ندارد و هر کس سفر متفاوتی را تجربه خواهد کرد. جملات تاکیدی مثبت می تواند به شما کمک کند تا این تجربه تلخ را در آغوش گرفته و همانطور که با سرعت خاص خود بهبود پیدا می کنید از آن درس بگیرید.

در حالی که جدایی از نظر احساسی چالش برانگیز است، فرصتی برای رشد و تجربه های جدید نیز هست. تکرار جملات تاکیدی مثبت، حتی زمانی که درد دل خود را التیام می‌دهید، نعمتی که می‌توانید بیابید را به شما یادآوری می‌کند.

 

 

عبارات خود تأییدی چگونه به درمان شکستگی دل شما کمک می کند

دل شکستگی یکی از سخت ترین وضعیت‌هایی است که می توانید از آن عبور کنید. اگر در این وضعیت قرار بگیرید، درد و احساسات عمیقی را تجربه خواهید کرد که غلبه بر آنها به زمان و قدرت نیاز دارد. استفاده از جملات تاکیدی می تواند به شما در طول سفر شفا کمک کند، اما هرگز به معنی سرکوب احساس شما نیست.

عبارات مثبت باعث ناپدید شدن احساسات شما یا ایجاد شادی نمی شوند. در عوض، با انجام این کار به خودتان اجازه می‌دهید که خوب و بد را به محض آمدن احساس کنید، زیرا این تنها راه برای دستیابی به شفا است.

می توانید از جملات تاکیدی استفاده کنید که به شما کمک می کند روی کاهش سرعت تمرکز کنید و به خودتان اجازه دهید تا با صبر و سرعتی که برایتان مناسب است بهبود پیدا کنید. این عبارات همچنین می توانند به شما یادآوری کنند که بدون توجه به اینکه چرا جدایی رخ داده است، شما لایق بهترین‌ها هستید. آنها همچنین شما را تشویق می‌کنند که خودتان را دوست داشته باشید، زیرا شما نیز مانند دیگران سزاوار وقت گذاشتن، مراقبت، توجه و شفقت هستید.

 

همچنین بخوانید: 20 جمله تاکیدی روزانه که به شما یادآوری می کند خود را دوست داشته باشید

 

گاهی اوقات احساسات منفی مرتبط با جدایی باعث می شود احساس کنید که نمی توانید کاری انجام دهید. ممکن است انگیزه کار نداشته باشید، اشتها نداشته باشید و اغلب احساس تنهایی کنید. جملات تاکیدی مثبت می تواند به شما کمک کند تا احساسات خود را بدون اینکه اجازه دهید شما را از بخش های اساسی زندگی بازدارند بپذیرید.

استفاده از جملات تاکیدی به شما کمک می کند خود را در مکانی برای شفا و شادی تجسم کنید. تجسم می تواند خلق و خوی شما را تقویت کند و عزت نفس‌تان را بهبود بخشد زیرا به شما یادآوری می کند که چقدر عالی هستید. تصور کردن خود در موقعیت دلخواهتان می تواند به شما کمک کند تا رویاهایتان را در زندگی جذب کنید.

 

نحوه انتخاب جملات تاکیدی برای کاهش درد دل شکستگی

سفر شفای شما با پیش رفتن تغییر خواهد کرد و برخی از جملات تاکیدی برای بخش‌های خاص آن بهترین خواهند بود. عبارات مثبت را بخوانید و از آنهایی استفاده کنید که بیشتر در درون شما طنین انداز هستند.

با پیشرفت سفرتان، موارد مختلفی را انتخاب کنید که متناسب با احساسات و طرز فکر فعلی شما باشند. از آنجایی که وضعیت شما دائما تغییر می کند، ضروری است عباراتی که تکرار می کنید را تغییر دهید تا در هر مرحله از بهبودی به شما کمک کنند.

 

پانزده عبارت خود تائیدی مثبت برای التیام قلب شکسته شما

اگر آماده هستید که طرز فکر خود را تغییر دهید و روی شفا تمرکز کنید، این جملات تاکیدی می تواند به شما در شروع کار کمک کند. می توانید با یک یا دو مورد از آنها شروع کنید و در صورت راحتی بیشتر به تعداد آنها اضافه کنید.

 

من لایق عشق و خوشبختی هستم.

 

1- من لایق عشق و خوشبختی هستم.

مهم نیست که چرا رابطه شما به پایان رسیده است، بدانید که شما شایسته عشق بی قید و شرط هستید. ممکن است وقتی از جدایی آسیب می بینید ارزش خود را فراموش کنید، اما هنوز هم شایسته آن هستید.

این خود تأییدی می تواند طرز فکر شما را تقویت کند و به شما کمک کند به یاد بیاورید که سزاوار عشق و شادی هستید. هنگامی که این را به یاد آورید، می خواهید خودتان را همان طور که دیگران را دوست دارید دوست داشته باشید.

 

2- من خودم را همانطور که امروز هستم دوست دارم و می پذیرم.

همانطور که به دیگران اهمیت می دهید، به خدتان هم اهمیت بدهید و خود را دوست داشته باشید. شما نیز به اندازه آنها لایق عشق خود هستید و عشق به خود می تواند به شما کمک کند تا از شکستگی های قلب خود خلاص شوید. مراقب ذهن، بدن و روح خود باشید و ببینید که چگونه رشد مستمری را تجربه خواهید کرد.

 

3- من بدون رابطه عاشقانه هم کامل هستم.

شما نیازی به شریکی ندارید که شما را کامل کند، زیرا شما همان طور که هستید کامل هستید. استفاده از این جملات تاکیدی می تواند به شما کمک کند تا شادی را پیدا کنید زیرا به یاد می آورید که نیازی ندارید کسی آن را برای شما فراهم کند.

شما حتی وقتی از درد دل خود زجر می‌کشید باز هم کافی هستید. این تأیید به شما یادآوری می‌کند که شما کافی هستید و می‌تواند شما را تشویق کند که روی فردیت، نقاط قوت و علایق خود تمرکز کنید. شما شروع به اعتماد به خود خواهید کرد زیرا می بینید که به تنهایی چه توانایی هایی دارید.

 

 

4- برای التیام درد قلبم روی عشق به خود تمرکز می کنم.

دوست داشتن خود یکی از بهترین راه ها برای التیام قلب شکسته شماست. برای خودتان وقت بگذارید و از این خود تأییدی استفاده کنید تا احساس خوبی نسبت به آن داشته باشید.

شما می توانید با استفاده از این جمله تاکیدی مثبت هنگام بهبودی خود را مقدم بر دیگران قرار دهید و به خودتان یادآوری کنید که اولویت بندی نیازهایتان ضروری است. این باعث می‌شود همان طور که با یک دوست یا یکی از عزیزانتان رفتار می کنید، با خودتان مهربان باشید. مراقبت از خود به شما کمک می کند مثبت اندیش باشید و فرصت های یادگیری حاصل از جدایی خود را در آغوش بگیرید.

 

همچنین بخوانید: 55 نقل قول مثبت اندیشی که روز شما را روشن تر می کند

 

5- چیزهایی از گذشته که باعث دلشکستگی‌ام می شود را رها می کنم.

نشخوار کردن در مورد زمان های بد گذشته می تواند شما را از شفا و بهبودی باز دارد. این عبارت خود تأییدی مثبت می تواند به شما کمک کند تا روی زمان حال تمرکز کنید و سفر جدید خود را در آغوش بگیرید. همچنین به شما این امکان را می دهد که پنجره فرصت ها و تجربیات جدید را به روی خود باز کنید.

 

من امروز قوی تر از دیروز هستم.

 

6- من امروز قوی تر از دیروز هستم.

ممکن است همیشه متوجه نشوید، اما هر روز قوی‌تر می‌شوید. شما دیروز را پشت سر گذاشتید، و امروز می توانید حتی بهتر از دیروز کار کنید.

 

7- من از این دلشکستگی به عنوان یک شروع جدید استفاده می کنم.

در حالی که پایان رابطه شما سخت است، می توانید آن را به عنوان یک شروع جدید در نظر بگیرید. می توانید از آن به عنوان فرصتی برای انجام کارهای جدید برای بهبود زندگی خود استفاده کنید. اکنون زمان شروعی تازه با استفاده از همه چیزهایی است که از رابطه خود آموخته اید.

 

8- من وقتم را صرف کار کردن برای درمان قلب شکسته ام می کنم.

هنگام بهبودی با خود ملایم و صبور باشید زیرا این یک پروسه زمان‌بر است. شما نمی توانید در این روند عجله کنید، و ممکن است این سفر برای شما بیشتر از دیگران طول بکشد.

بعضی روزها احساس می کنید کاری جز نفس کشیدن انجام نداده اید، و این اشکالی ندارد. وقت خود را صرف کنید و با هر شرایطی که دارید روی درمان خود کار کنید. به هر حال، روزهای خوب و بدی خواهید داشت و می توانید با آمدن آنها کنار بیایید.

 

9- من اعتماد دارم که چیز بهتری برای من وجود دارد.

این عبارت تأییدی می تواند به شما کمک کند باور کنید که همه چیز به بهترین نحو پیش خواهد رفت. گاهی اوقات احساس می کنید غیرممکن است، اما تکرار این عبارت به شما یادآوری می کند که خوشبختی خواهد آمد.

جدایی به این معنا نیست که دیگر هرگز عشق را تجربه نخواهید کرد. در عوض، به این معنی است که چیز بهتری برای شما وجود دارد که هنوز آن را کشف نکرده اید.

 

10- در حال شفا هستم و به جلو می روم.

این جمله تأییدی مثبت به شما یادآوری می‌کند که دلشکستگی شما می گذرد، حتی اگر به سرعت اتفاق نیفتد. همه افراد با سرعت های مختلف بهبود می یابند، و این چیزی نیست که بتوانید آن را کنترل کنید.

از این عبارت استفاده کنید تا دوباره تأیید کنید که شفا در حال رخ دادن است و شما در حال حرکت به جلو هستید. این جمله تاکیدی مثبت می تواند در زمانی که احساس می کنید دیگر هرگز شادی را پیدا نخواهید کرد، شما را تشویق کند. همچنین می تواند الهام بخش شما برای پذیرش فرصت های جدید باشد.

 

11- من یاد می گیرم که هر روز بیشتر به خودم اعتماد کنم.

پس از جدایی، ممکن است از باز بودن در مقابل دیگران بترسید. ممکن است توانایی خود در انتخاب افراد دوست داشتنی که شما را ترک نمی کنند را زیر سوال ببرید. اگر با این مسئله مشکل دارید، این عبارت خود تأییدی می تواند تفاوت ایجاد کند.

 

با التیام درد قلبم، هر روز احساس بهتری دارم.

 

12- با التیام درد قلبم، هر روز احساس بهتری دارم.

دلشکستگی می‌تواند گاهی اوقات احساس بدبختی را به شما القا کند، اما می‌توانید اعتماد کنید که هر روز اندکی درد دلتان را التیام می‌دهید. این جمله تاکیدی مثبت می‌تواند به شما این حس را بدهد که هر روزی که می‌گذرانید، گامی به سوی بهبودی است و به شما کمک می‌کند آرامش و اطمینان پیدا کنید.

 

13 - من تمام احساساتم از شکستن دلم را احساس می کنم و برای بهبود آنها تلاش می‌کنم.

در حالی که ممکن است بخواهید احساسات خود را سرکوب کنید، این را هم باید بدانید که این کار هیچ کمکی به شما نمی‌کند. ضروری است که به خود اجازه دهید که احساساتتان را احساس کنید، حتی زمانی که ناراحت کننده هستند. هنگامی که احساسات خود را پردازش کردید، می توانید آنها را رها کنید و به جلو حرکت کنید.

 

14- من شریک زندگی سابقم را به خاطر دلشکستگی که احساس می کنم می بخشم.

سرزنش کردن اکس یا شریک زندگی سابق خود به خاطر احساس بدبختی‌تان آسان است، اما به بهبودی شما کمکی نمی‌کند. با این کار، به احتمال خیلی زیاد فقط خشم و عصبانیت را تجربه خواهید کرد. این تأیید می تواند به شما کمک کند که شریک زندگی سابق خود را ببخشید و کنترل احساسات‌تان را دوباره به دست بگیرید.

 

15 - من برای تبدیل شدن به بهترین نسخه از خودم هیجان زده هستم.

وقتی در یک رابطه هستید، نمی توانید به اندازه یک فرد زمان زیادی را صرف رشد خود کنید. در یک رابطه، باید زمانی که می‌توانید آن را به خود اختصاص دهید را برای شریک زندگی‌تان صرف کنید.

اکنون که مجرد هستید، می توانید تمام این زمان را برای رشد خود اختصاص دهید. شما می توانید روی خودتان کار کنید و همان چیزی شوید که می خواهید باشید، نه آن کسی که فکر می کنید باید برای یک شریک زندگی باشید.

 

 

آخرین افکار در مورد جملات خود تأییدی برای التیام دل شکستگی شما

تکرار جملات تاکیدی مثبت روزانه می تواند به شما کمک کند تا موقعیت خود را در آغوش بگیرید و برای التیام درد دل‌تان تلاش کنید. ممکن است فوراً فوایدی را تجربه نکنید، اما با تکرار مداوم آنها متوجه اتفاقات خوب و پیش رفتن روند شفا خواهید شد.

بهترین راه برای استفاده از این جملات خود تأییدی مثبت، گفتن آنها با صدای بلند است، اما این تنها راه نیست. همچنین می توانید آن ها را یادداشت کرده یا در ذهن خود تکرار کنید. استفاده از عبارات خود تأییدی برای بهبودی از دل شکستگی برای ادامه کار بسیار مفید است. هرگز فراموش نکنید که در هر حالتی، لایق بهترین‌ها هستید.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید