دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

9 راه برای تجلی و جذب یک تغییر مثبت در زندگی

زندگی یک نعمت است، اما گاهی اوقات می تواند چالش برانگیز باشد. وقتی همه چیز سخت می شود، تمرکز روی تفکر منفی آسان است. این نه تها کمکی نمی‌کند، بلکه شرایط را بدتر و پیچیده‌تر نیز می‌کند. در عوض، می‌توانید راه‌هایی برای تجلی تغییرات مثبت در زندگی خود برای بهبود وضعیت پیدا کنید. اما چگونه؟ با باز کردن قفل قانون جذب.

تجلی تغییرات مثبت زندگی شما را به روشی که هرگز انتظارش را نداشتید بهبود می بخشد. هنگامی که با چالش ها روبرو می شوید یا تفکر منفی را تجربه می کنید، می توانید به سرعت ذهنیت خود را تغییر دهید. با افکار مثبت، هر چیزی ممکن است، و شما به تحقق خواهید رسید.

فهرست عناوین
9 راه برای تجلی و جذب یک تغییر مثبت در زندگی

اگر برای غلبه بر افکار منفی تلاش می کنید، ایجاد این تغییرات در زندگی شما می تواند تفاوت ایجاد کند. لازم نیست اجازه دهید منفی بافی مانع شادی شما شود. در عوض، یک تغییر مثبت ایجاد کنید و رویاهای خود را زندگی کنید.

تجلی تغییرات مثبت در زندگی نیازمند فداکاری و پشتکار است. شما باید عادات جدیدی ایجاد کرده و از بازگشت به عادات قدیمی خودداری کنید. با این حال، می توانید این کار را انجام دهید و تغییرات مثبت خوشحال کننده را جذب و اعمال کنید.

 

تجلی چیست؟

خوشحال می شوید که بدانید می توانید هر چیزی از جمله مثبت بودن و تغییر را در زندگی تجلی بخشید. برای پایبندی به تغییرات مثبت، به تعهد و انضباط شخصی نیاز است. با این حال، زمانی که متوجه شدید تفاوت‌ها چقدر موثر هستند، دیگر نگاهی به گذشته وجود نخواهد داشت.

تجلی فرآیندی است که برای تحقق خواسته های خود از آن استفاده می کنید. اگر افکار، رویاها و اهداف خود را با تغییرات مثبت تظاهر کنید، می توانند واقعی شوند. این قانون جذب را شامل می شود که بیان می کند "هر چیزی مشابه خود را جذب می‌کند"، بنابراین مثبت اندیشی تغییرات سودمندی را به همراه دارد.

برای جذب چیزهای خوب به زندگی خود، باید انرژی مناسبی داشته باشید. انرژی شما باید مثبت باقی بماند تا به اهدافتان دست پیدا کرده و به خواسته هایتان برسید. بدانید که همه چیزهای خوب از درون می آیند، و شما آنها را در جای دیگری نخواهید یافت.

 

 

چگونه تغییر مثبت را در زندگی متجلی کنیم

مثبت ماندن یک انتخاب است. می توانید هر روز تغییرات مثبتی را در زندگی خود متجلی کنید. یادگیری نحوه انتخاب درست و مثبت هر روز زندگی شما را تغییر می دهد و به شما کمک می کند تا خوشبختی و سعادت را پیدا کنید.

 

1. تجسم کنید که دوست دارید روز بعد برای تان چگونه باشد

هر شب قبل از رفتن به رختخواب، تصور کنید که می خواهید روز بعد برای‌تان چگونه بگذرد. همانطور که روز بعد را تصور می کنید مثبت فکر کنید و انتخاب های مثبت را آسان تر کنید. انجام این کار قبل از خواب می تواند به تقویت افکار و احساسات در ناخودآگاه شما کمک کند. به علاوه، به خواب رفتن با طرز فکر مثبت به شما امکان می دهد در همان حالت بیدار شوید.

 

هر شب قبل از رفتن به رختخواب روز آینده را مثبت تصور و تجسم کنید.

 

2. از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید

جملات تاکیدی مثبت می تواند در تمام جنبه های زندگی شما کمک کننده کند. استفاده از آنها برای نشان دادن تغییرات مثبت می تواند به شما کمک کند افکار منفی را از بین ببرید و در عوض روی چیزهای خوب تمرکز کنید. آنها به شما کمک می کنند تا یک ذهنیت مثبت ایجاد کرده و هر چیزی که می خواهید و نیاز دارید را جذب کنید.

اگر به موارد تاکیدی خود رسیدید، مطمئن شوید که شامل موارد زی هستند:

 

 • در زمان حال
 • متمرکز بر مثبت بودن
 • واقع بینانه

 

اگر ترجیح می دهید از جملات تاکیدی مثبت از قبل ایجاد شده استفاده کنید، تعداد زیادی از آنها به صورت آنلاین در دسترس هستند. شما می توانید آنها را دقیقا هانطور که هستند تکرار کنید یا آنها را متناسب با شرایط خود تغییر دهید.

صبح هنگام آماده شدن برای روز، از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید تا روز خود را در مسیر درست شروع کنید. شما همچنین می توانید از این عبارات شگفت انگیز در شب استفاده کنید تا منفی ها را از روزی که گذرانده اید دور کرده و به خواب بهتر خود کمک کنید. بعلاوه، استفاده از آنها در طول روز می تواند به تمرکز ذهن شما بر روی چیزهای خوب کمک کند، حتی زمانی که همه چیز اشتباه می شود.

 

همچنین بخوانید: 20جمله تاکیدی مثبت که باید هر شب قبل از خواب بگویید

 

3. شکرگزاری را تمرین کنید تا قفل قانون جذب را باز کنید

قدردانی و شکرگزاری می تواند هر جنبه ای از زندگی شما را بهتر کند. اگر با افکار منفی یا مضطرب زندگی می کنید، به چیزهایی فکر کنید که بیشترین اهمیت را برای شما دارند. لطفاً روی چیزهایی که ممکن است اشتباه پیش بیاید یا درست نباشد تمرکز نکنید زیرا باعث می شود احساس کمبود یا ناکافی بودن کنید.

با سپاسگزاری، احساس می کنید که هیچ چیزی غیر ممکن نیست. تمرین های شکرگزاری روزانه را در زندگی خود پیاده کنید و ببینید که چگونه هر بار احساس بهتری خواهید داشت. برخی از راه هایی که می توانید شکرگزاری را تمرین کنید عبارتند از:

 

 • در حالی که سه چیز را متصور هستید که برای آنها سپاسگزار هستید، نفس عمیقی بکشید و بیرون بدهید
 • برای فهرست روزانه، یک دفتر یادداشت سپاسگزاری را پیش خود داشته باشید
 • برای افرادی که به شما کمک کرده‌اند نامه بنویسید

 

تمرکز بر قدردانی و شکرگزاری به شما این امکان را می دهد که افکار مثبت بیشتری را به زندگی خود جذب کنید. زمانی غلبه بر شکست ها یا موانع آسان‌تر به نظر می رسند که بدانید هر چه که باشند و هرچقدر که بزرگ باشند، شما هم در مقابل آنها چیزهای خوب و مثبتی دارید.

 

4. یک روال صبحگاهی را برای ایجاد تغییرات مثبت اجرا کنید

یک روتین صبحگاهی می تواند زندگی‌تان را تغییر دهد زیرا روال روز پیش روی شما را با یک نکته مثبت شروع می کند. شما باید انتخاب کنید که می خواهید روزتان چگونه پیش برود. البته، همه چیز با یک روال خوب شروع می شود. یک روال صبحگاهی نشان می دهد که شما متعهد به ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود هستید و در طول روز تشویق‌تان می کند.

بدون یک روال درست و مثبت، ممکن است چند بار چرت بزنید، با ناراحتی خود را از رختخواب بیرون بکشید و برای آماده شدن عجله کنید. این فرآیند استرس زا است و روز شما را به شکلی منفی شروع می کند.

در عوض، سعی کنید زود بیدار شوید، با حداقل استرس آماده شوید و روز خود را به موقع شروع کنید. تغییر مثبت زندگی شما را بهبود می بخشد زیرا در این صورت است که روزهای شما مثبت تر خواهند بود. نحوه شروع روزتان می تواند در بروز تغییرات مثبت تفاوت ایجاد کند. این ذهنیت شما را مثبت نگه می دارد و بر بقیه روز شما تأثیر می گذارد.

 

 

5. هنگامی که می خواهید تغییرات مثبتی ایجاد کنید، از محتوای منفی دوری کنید

چیزهایی که ذهن خود را با آنها پر می کنید، بر هر قسمت از زندگی شما تأثیر می گذارد. اگر دائماً محتوای منفی و مضر مصرف کنید، افکار غیر مفید به دست خواهید آورد. اگر می خواهید تغییرات مثبتی را در زندگی ایجاد کنید، باید به جای آنها از محتوای مثبت استفاده کنید.

اگر محتوای مضر زندگی شما را تحت تأثیر قرار می دهد، برای استفاده از قانون جذب موارد زیر را در نظر بگیرید:

 

 • به موسیقی نشاط آور گوش دهید
 • در شبکه‌های اجتماعی حساب های مثبت را دنبال کنید
 • کتاب های الهام بخش بخوانید
 • منابع خبری مثبت را پیدا کنید
 • به پادکست های مثبت گوش دهید
 • وقتی محتوای مضر ثابت به نظر می رسد، وسایل الکترونیکی خود را خاموش کنید

 

گاهی اوقات، اجتناب از محتوای مضر مستلزم اجتناب کامل از اخبار است. برنامه های خبری را از تلفن خود حذف کنید و صرف زمان خود در وب سایت ها را محدود کنید. اطلاعات منفی می تواند باعث تفکر مبتنی بر ترس و منفی گرایی شود، بنابراین بهتر است از افراط در آن دست بردارید.

 

6. تغییر مثبت را در تابلو آرزوها متصور شوید

تابلوی آرزوها یا ویژن برد به شما یادآوری مثبتی از آنچه در زندگی می خواهید می دهد. این به شما کمک می کند رویاهای خود را تصور کنید و به شما امکان می دهد آنها را به اهداف واقعی تبدیل کنید. تابلوهای آرزوها به شما کمک می کنند تا احساسات را به اهداف خود بچسبانید و به شما چیزی می دهند تا انرژی خود را به آن هدایت کنید.

ساخت تابلوی ویژن سرگرم کننده است و به شما کمک می کند در مورد آنچه واقعاً از زندگی می خواهید فکر کنید. هنگامی که آن را در تابلوی آرزوهای خود قرار دهید، احتمال بیشتری وجود دارد که یک برنامه عملیاتی ایجاد کنید که در رسیدن به آنجا کمک‌تان کند. به علاوه، این به شما امکان می دهد افکار منفی را از خود دور کنید، زیرا چشم خود را به جایزه خواهید دوخت.

 

7. در هر موقعیتی چیزی مثبت پیدا کنید

همانطور که همیشه گفته‌ایم و شما می‌دانید وقتی همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود، تمرکز روی منفی ها آسان است. با این حال، اگر در این موقعیت‌ها چیز مثبتی پیدا کنید، تغییرات مثبتی را متجلی خواهید کرد.

مثبت اندیشی به شما امکان می دهد به دنبال گزینه هایی باشید که در غیر این صورت به آنها فکر نمی کردید. بعلاوه، به شما کمک می‌کند در هنگام مقابله و رفع موانع ذهنی باز داشته باشید. شما می توانید جنبه های خوب را در هر موقعیتی پیدا کنید، حتی زمانی که آسیب دیده یا ویران شده اید.

تبدیل آن به یک عادت می‌تواند همه چیز را تغییر دهد، زیرا به شما کمک می‌کند به یاد داشته باشید که دنیا هنوز خوب است. یافتن جنبه مثبت موقعیت را باطل نمی کند، بلکه به شما روشنگری می دهد. اگر نمی توانید به چیز دیگری فکر کنید، می توانید یک درس زندگی مفید را در این تجربه بیابید.

 

8. ورزش و پیاده روی منظم داشته باشید

ورزش روزانه برای سلامت روحی و جسمی شما مفید است و می تواند به ایجاد تغییرات مثبت کمک کند. بیرون رفتن این تجربه را حتی سودمندتر نیز می کند. محققان دانشگاه کالیفرنیا برکلی دریافتند که در حضور زیبایی طبیعی احساسات مثبتی را تجربه خواهید کرد.

مطالعات بیشتر نشان می دهد که نور خورشید به طرق زیر به سلامتی شما کمک می کند:

 

 • عملکرد مغز را بهبود می بخشد
 • فشار خون را کاهش می دهد
 • سلامت استخوان ها را بهبود می بخشد
 • افسردگی خفیف و متوسط ​​را برطرف می کند

 

کاری کنید که روزانه 30 دقیقه پیاده روی در بیرون یا همان محله خود را داشته باشید. حتی در مواقعی که مشغول هستید، می توانید زمان کمتری را به آن اختصاص داده اما انجامش دهید.

 

 

9. از شبکه های های اجتماعی فاصله بگیرید

برای بهره مندی از قانون جذب باید مثبت اندیش باشید. رسانه‌های اجتماعی می‌توانند شادی شما را از بین ببرند و باعث منفی‌گرایی دائمی شوند. این می تواند با وجود مقالات خبری ترسناک، مقایسه ها و نمایش های آنلاین بسیار مضر باشد. هنگام استفاده از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به روحیه خود توجه کنید. ممکن است لازم باشد که با وقفه در استفاده از رسانه های اجتماعی به خودتان کمک کنید.

جدای از جدایی و استراحت، می توانید نسبت به استفاده از رسانه های اجتماعی خودآگاه‌تر باشید. برای خود مرزهای شخصی مانند محدود کردن زمان استفاده و نظارت بر افرادی که دنبال می کنید را تعیین کنید. اگر صفحات یا افراد خاصی به شما احساس بدی می دهند، مجبور نیستید آنها را دنبال کنید یا با آنها تعامل داشته باشید.

برنامه هایی که استفاده می کنید را نیز در نظر بگیرید. اگر یک برنامه بار منفی بیشتری از سایرین به همراه دارد، از شر آن خلاص شوید. به همین ترتیب، اگر زمان زیادی را صرف برنامه خاصی می‌کنید، محدودیت زمانی را برای گوشی خود تعیین کنید. زمانی که به حد مجاز خود نزدیک شوید، اعلانی دریافت خواهید کرد.

گزینه دیگر این است که ساعاتی از روز را برای خود تعیین کنید که در آن اجازه استفاده از رسانه های اجتماعی را ندارید. می توانید انتخاب کنید که از آنها در حین کار، شام، وقتی که در کنار خانواده هستید یا هر زمانی که فکر می کنید باعث ایجاد احساسات منفی می شود استفاده نکنید. دیگر زمان‌های مفید برای اجتناب از شبکه‌های اجتماعی، اول صبح و آخرین زمان روز در شب است.

 

همچنین بخوانید: چگونه از مقایسه خود با دیگران در شبکه های اجتماعی دست برداریم؟

 

افکار نهایی در مورد راه هایی برای تجلی و جذب تغییر مثبت در زندگی

اگر می خواهید در زندگی خود پیشرفت کنید، زمان آن فرا رسیده است که تغییرات مثبت را متجلی کنید. با اجرای برخی یا همه راه هایی که ذکر شد عادات بهتری ایجاد خواهید کرد. شما مثبت اندیشی و شادی بیشتری را تجربه خواهید کرد و قانون جذب مراقب بقیه مسائل خواهد بود. از قدم های کوچک شروع کنید و در ابتدا یک یا دو تغییر مثبت را در زندگی خود اعمال کنید. به تدریج روش های بیشتری را اضافه کنید و تا زمانی پیش بروید که به زندگی رویایی خود برسید.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید