دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 کاری که افرادی که خودشان را دوست دارند متفاوت انجام می دهند!

به گفته جامعه شناسان، حدود 80 درصد از مردم جهان در هر لحظه از زندگی خود، اعتماد به نفس پایینی دارند. این بدان معناست که بسیاری از ما می‌توانیم از 20 درصد افرادی که علی‌رغم منفی‌گرایی و آشفتگی‌های دنیا، به‌نظر می‌رسد خود را دوست دارند، چیزهای زیادی یاد بگیریم. داشتن تصویری سالم، واقعی و مثبت از خود می تواند چالش برانگیز به نظر برسد، به خصوص از آنجایی که رسانه های تبلیغاتی دائما سعی می کنند ما را ناقص جلوه داده و چیزی به ما بفروشند تا بتوانیم خود را کامل‌تر کنیم، و سایت ها و شبکه های اجتماعی مقایسه خود با دیگران را برای همه آسان می کنند. با این حال، اگر به خود و توانایی‌هایمان اعتماد نداشته باشیم، نمی‌توانیم کار زیادی در زندگی انجام دهیم. اگر حتی نمی‌توانیم خودمان را دوست داشته باشیم، اگر ترجیح می‌دهیم خود را از دنیا پنهان کنیم، فقط و فقط بخاطر اینکه از این می‌ترسیم که دنیا در مورد ما چه فکری می‌کند یا می‌گوید، پس نمی‌توانیم به نحوی مثبت به این سیاره کمک کنیم.

در حالی که داشتن عزت نفس بالا ممکن است برای برخی غیرممکن به نظر برسد، اما ما نیاز داریم که ارزش خود را درک کنیم و بالا نگه داریم تا بهترین عملکرد خود را داشته باشیم.

فهرست عناوین
5 کاری که افرادی که خودشان را دوست دارند متفاوت انجام می دهند!

 

 

در اینجا پنج کاری را می خوانید که افرادی که خود را دوست دارند، متفاوت انجام می دهند:

1. آن ها به خود ایمان دارند

افرادی که تصویر مثبتی از خود دارند ممکن است گاهی دچار شک شوند، اما اجازه نمی دهند این صداها زندگی آنها را دیکته کند. آن‌ها نگرش پیشرو دارند و حتی اگر شکست بخورند، اجازه نمی‌دهند که آنها را از دستیابی به اهدافشان و حرکت رو به جلو باز دارد. باور به خود به این معنا نیست که انتظارات غیرواقع بینانه ای داشته باشید و تصور کنید که همیشه همه چیز برایتان طبق برنامه پیش می رود، بلکه معنی آن این است که ایمان دارید که می توانید از هر دو زمان و موقعیت خوب و بد عبور کنید.

افرادی که دارای تصور مثبت از خود بوده و خودشان را دوست دارند، به خود اجازه نمی دهند که در باتلاق ناامنی و تزلزل فرو بروند. آنها با اطمینان به زندگی نزدیک می شوند و در آن پیش می روند و چشم انداز خوش بینانه ای را برای خود نگه می دارند.

 

برای کسانی اهمیت قائل باش که سزاوار وقت، انرژی و توجه تو باشند و به هرکس و هرچیزی پاسخ و واکنش نشان نده. جایی که لزومی ندارد در تاریکی پا بگذاری در نور خود بمان...!

 

2. آن ها هر زمان که اشتباهی مرتکب شوند، خود را مورد شماتت و سرزنش قرار نمی دهند

افرادی که خودشان را دوست دارند، از خود انتظار کمال مطلق ندارند. آنها می دانند که به ناچار اشتباهات زیادی در زندگی مرتکب خواهند شد و این قسمتی از طبیعت آن هاست. اما این افراد می‌دانند که اشتباهات به آنها کمک می‌کند یاد بگیرند و رشد کنند، بنابراین وقتی اشتباه می‌کنند آن را خیلی جدی نمی‌گیرند. آنها به سادگی و به آرامی آن را می پذیرند و به عنوان یک تجربه مثبت در سفر خود به حساب می آورند. افرادی که تصویر مثبتی از خود دارند معمولاً نگرشی بدون نگرانی و دلپذیر دارند. شاید آنها با آن متولد شده اند، یا شاید به مرور زمان یاد گرفته اند که زندگی را آنقدر جدی نگیرند، زیرا همیشه مسائل کمی متفاوت از آنچه آنها برنامه ریزی کرده بوده‌اند، خود را آشکار کرده است.

 

همچنین بخوانید: 20 جمله تاکیدی روزانه که به شما یادآوری می کند خود را دوست داشته باشید

 

3. افرادی که تصویر مثبتی از خود دارند، خود را با دیگران مقایسه نمی کنند

افرادی که خودشان را دوست دارند، از افراد دیگر به عنوان نقطه مقایسه استفاده نمی کنند. در عوض، آنها به سادگی از قلب خود پیروی می کنند و روی سفر منحصربفرد خودشان تمرکز می کنند. آنها می دانند که مقایسه خودشان با دیگران، فقط وجودشان را با تردید و ناامیدی پر می کند. در نتیجه به افراد دیگر اجازه می دهند که زندگی خود را بگذرانند و خودشان هم با اعتماد به نفس و جسورانه راه خود را طی می کنند. آنها می دانند که می توانند از سبک زندگی و انتخاب های دیگران بیاموزند، اما اجازه نمی دهند دیدن سفر دیگران در آنها حس حسادت یا ناامن را ایجاد کند. آنها به اندازه کافی احساس شادی و رضایت می کنند و این به تصویر مثبت که از خودشان دارند کمک می کند.

 

4. کسانی که خودشان را دوست دارند برای خود ارزش قائل هستند

افرادی که تصور مثبتی از خود دارند یاد گرفته اند که بهترین دوست خود باشند. آنها ممکن است یک شبه به این نقطه از پذیرش نرسیده باشند، اما آنقدر روی آن کار کردند تا از نظر خودشان احساس شایستگی کنند. مهم نیست که دیگران چگونه به آنها نگاه می کنند، زیرا آنها به ارزش و اهمیت خودشان در این سیاره پی می برند و اجازه نمی دهند کسی چیز دیگری به آنها بگوید. آن‌ها می‌دانند که با قدرت‌ها و استعدادهای منحصربه‌فرد خودشان می‌توانند دنیایی از تفاوت و تغییرات بسیار مورد نیاز در زمین را به ارمغان بیاورند، و این ارتعاش مثبت را در خود نگه می‌دارند تا هیچ چیز نتواند آنها را به پایین بکشاند.

افرادی که خودشان را دوست دارند و دارای تصور مثبت از خود هستند، ارزش خود را می دانند و اجازه نمی دهند کسی ارزش آنها را بی ارزش کند.

 

تمرکز خود را روی عشق ورزیدن قرار بده نه سخن چینی و ایجاد نفرت...

 

5- آنها به دیگران اجازه نمی دهند که تعریفشان کنند

از همه مهمتر ، افرادی که دارای یک تصویر مثبت از خود هستند ، خودشان خود را تعریف می کنند. آنها به عقاید دیگران گوش نمی دهند. هیچ کس نمی تواند آنها را به اندازه خودشان بشناسد، بنابراین آنها متوجه شده اند که فقط تعریف خودشان از خودشان، اهمیت دارد. چگونه کسی می تواند چیزی را که نمی داند و نمی شناسد را تعریف کند؟ بنابراین، بیشتر افرادی که سعی می کنند شما را تعریف کنند یا شما را به یکی از دسته‌بندی های موجود جامعه پرتاب کنند، هرگز نمی توانند این کار را انجام دهند. به احتمال زیاد، آنها فقط می خواهند شما را طبقه‌بندی کنند تا عزت نفس خود را تقویت کنند. در هر صورت مردم همیشه در مورد شما نظر خواهند داشت، اما این بدان معنا نیست که شما باید اجازه دهید این امر تحت تأثیرتان قرار دهد.

افرادی که دارای یک تصویر مثبت از خود هستند، اهمیتی برای آنچه دیگران در مورد آنها فکر می کنند یا می گویند قائل نیستند. آنها فقط روی مسیر خود تمرکز می کنند و خود را با مسائل بی اهمیت نگران نمی کنند.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید