دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

اگر خودباوری خود را از دست دادی این جملات را به یاد آور

خودباوری عبارت است از باور فرد به توانایی خود برای تکمیل یک کار یا رسیدن به یک هدف. این شامل اعتماد فرد به خود برای کنترل رفتارش، اعمال نفوذ بر محیط خود و با انگیزه ماندن در تعقیب هدف است. افراد می توانند در موقعیت ها و حوزه های مختلف مانند تحصیل، کار، روابط و سایر زمینه های مهم خودباوری داشته باشند.

هنگام مواجهه با یک چالش، آیا احساس می کنید می توانید بلند شوید و به هدف خود برسید یا با پذیرفتن شکست تسلیم می شوید؟ آیا شما به این فکر می‌کنید که: ("من فکر می کنم می توانم، فکر می کنم می توانم!") یا به توانایی های خود برای برخواستن و غلبه بر مشکلاتی که زندگی سر راه شما قرار می دهد شک دارید؟ اگر تمایل دارید در مواجهه با موانع به راه خود ادامه دهید، احتمالاً میزان بالایی از خودباوری را دارید.

فهرست عناوین
اگر خودباوری خود را از دست دادی این جملات را به یاد آور

خودباوری مهم است زیرا در احساس شما نسبت به خودتان و اینکه آیا با موفقیت به اهداف خود در زندگی دست می‌یابید یا خیر، نقش دارد.

خودباوری و خودکارآمدی بخشی از سیستم خود است که از نگرش ها، توانایی ها و مهارت های شناختی فرد تشکیل شده است. این سیستم نقش عمده ای در نحوه درک و واکنش ما به موقعیت های مختلف دارد. خودکارآمدی بخش اساسی این سیستم خود است.

 

میزان خودباوری تمام جنبه‌های زندگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

چرا خودباوری مهم است؟

یادگیری چگونگی داشتن خودباوری در هر بخش از زندگی شما مهم است، اما مواردی وجود دارد که داشتن خودباوری در آنها بسیار مهم است - به خصوص در مواقعی که احساس می کنید می خواهید تسلیم شوید. اگر رهبر هستید و در موقعیتی هستید که مستلزم قانع کردن دیگران و قابل اعتماد بودن است، خودباوری و اعتماد به نفس غیرقابل مذاکره است. هیچ کس از رهبری که از خود مطمئن نیست پیروی نخواهد کرد. نداشتن خودباوری و اعتماد به نفس می تواند به طور جدی بر توانایی شما برای تشکیل یک تیم برنده تأثیر گذاشته و اعضای تیم‌تان را برای دستیابی به اهداف مشترک‌تان از شما سرد کند.

 

همچنین بخوانید: 7 فکر خودباوری که به من کمک کرد اعتماد به نفسم را افزایش دهم

 

حتی اگر در نقش رهبری نباشید، خودباوری برای یک عضو تیم در بسیاری از موقعیت‌ها حیاتی است - چه در موقعیت فروش باشید و چه نیاز به ارائه چهره ای مطمئن در طول تعاملات مکرر با مشتری داشته باشید. اعتماد به نفس و خودباوری به شما کمک می کند تا ارتباط فوری برقرار کنید و روابطی ایجاد کنید که موفقیت شما و شرکتتان را تضمین می کند.

دانستن اینکه چگونه به خودتان اطمینان داشته باشید فراتر از محل کار نیز مهم است. یادگیری اینکه چگونه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید می تواند به شما کمک کند شریک زندگی را جذب کنید که بتوانید یک رابطه سالم با او ایجاد کنید. همچنین می تواند به شما کمک کند تا به طور موثری از تعارضات مدیریت کنید و به دنبال فرصت های جدیدی باشید که رشد شخصی شما را تقویت می کند.

حتی مثبت ترین افراد هم نیاز به تشویق و حمایت دارند. هیچ کس در برابر دوره های شک و تردید و از دست دادن خودباوری به خود مصون نیست، و وقوع این اتفاق طبیعی، برای هر فردی ممکن است. بنابراین، در اینجا جملاتی را می‌خوانید که در صورت وقوع این حالت، به شما کمک می کند که مجددا خود را باور کنید.

 

 

15 چیزی که باید در زمانی که خودباوری خود را از دست دادید، بخوانید.

1. باور به خود از درون شروع می شود!

انسان موفق کسی است که بتواند با آجرهایی که دیگران به سوی او پرتاب کرده اند، پایه ای محکم را برای خود بسازد. - دیوید برینکلی

همیشه در زندگی افرادی که از ما متنفر و ناراضی هستند، وجود خواهند داشت و زمانی که احساس ناراحتی می کنیم، این افراد بیشتر آشکار می شوند. برای تایید و طرفداری شدن، به بیرون نگاه نکنید، چرا که شاخص‌ترین چیزهایی که می‌بینید، این افراد هستند. در این شرایط، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که به درون قلب خود نگاه کنیم.

 

2. شما موفقیت یا شکست خود نیستید!

به یاد داشته باشید که شکست یک رویداد است، نه یک شخص - زیگ زیگلار

اینکه ما چه کسی هستیم، بر اساس شخصیت ما مشخص می‌شود، نه بر اساس یک نتیجه. باید مواقعی مثل زمانی که به فردی نیازمند کمک کردید، دوستی را شاد کردید، گره از کار کسی باز کردید و به دیگران مهرورزی کردید را به یاد آورید. اینها اعمالی هستند که ما را شکل می دهند.

 

شما موفقیت یا شکست خود نیستید.

 

3. این زندگی شماست. با حقیقت خود زندگی کنید!

من می دانم به کجا می روم، و حقیقت را می دانم، و مجبور نیستم آن چیزی باشم که شما می خواهید. من آزادم که همان چیزی باشم که می خواهم. - محمد علی کلی

وقتی وقت خود را صرف برآوردن انتظارات دیگران می کنیم، سخت است که خودمان را باور کنیم. زندگی کردن با حقیقت، باور نهایی به خودتان است.

 

4. به حرکت رو به جلو ادامه دهید!

فرصت در نمی زند. وقتی در را می کوبید خودش را نشان می دهد. - کایل چندلر

همیشه مواقعی وجود دارد که تسلیم شدن، تنها گزینه به نظر می رسد. با این حال، به ندرت چنین است. اعتماد داشته باشید که در جایی هستید که باید باشید و قدم های کوچک رو به جلو بردارید.

 

5. شما به هدف خود، نزدیک‌تر از چیزی هستید که فکر می‌کنید!

بسیاری از شکست‌های زندگی افرادی هستند که وقتی تسلیم شدند، متوجه نشدند که چقدر به موفقیت نزدیک شده‌اند - توماس ادیسون

برای انجام یک کار عالی، همیشه آزمایش هایی در راه ما وجود دارد. انگار کائنات می خواهد ببیند که ما چقدر آن کار و هدف را می خواهیم. موفقیت زمانی بدست می آید که ما پشتکار داشته باشیم.

 

 

6. شما می توانید بهتر شوید!

بهترین و دقیق‌ترین تیرها، گلوله‌های کوچکی هستند که به نواخته شدن ادامه می دهند. - کریستوفر مورلی

سخت است که بدون سرمایه‌گذاری بر روی مهارت‌هایتان، بهترین باشید. مردم بهترین می شوند، زیرا برای بهبود مهارت های خود به کار ادامه می دهند.

 

7. خودتان را با یک لحظه در زمان تعریف نکنید!

اولین قدم به سوی موفقیت زمانی برداشته می شود که از اسارت در محیطی که برای اولین بار در آن قرار گرفتید خودداری کنید. - مارک کین

اینکه ما چه کسی هستیم و در چه چیزی توانایی داریم، بازتابی از شرایط فعلی ما نیست. اجازه ندهیم آنچه در هر لحظه اتفاق می افتد، طرز فکر ما را درباره خودمان را شکل دهد.

 

8. شما در حال تکامل هستید!

هیچ وقت برای تبدیل شدن به چیزی که قرار است باشیم، دیر نیست. - جورج الیوت

چیز زیبا در مورد زندگی این است که به ما فرصت هایی می دهد تا تکامل پیدا کنیم و به رشد خودمان ادامه دهیم. بدانید که هر روز ما، به فرآیند تبدیل شدن به آن چیزی که قرار است باشیم کمک می کند.

 

9. اهداف بزرگ و دور از دسترس را از بین ببرید!

مردی که کوه را جابجا می کند، با برداشتن سنگ های کوچک شروع می کند. - کنفوسیوس

زمانی که هدف‌های بزرگ ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، شک به خودمان می‌تواند در ما رخنه کند. اهداف بزرگ دست نیافتنی به نظر می رسند، اما وقتی آنها را از بین ببریم و روی یک چیز در دسترس‌تر تمرکز کنیم، دست یافتنی می شوند.

 

انسان نمی تواند اقیانوس های جدیدی را کشف کند، مگر اینکه شهامت فراموش کردن ساحل را داشته باشد.

 

10. شجاعت را پیدا کنید!

انسان نمی تواند اقیانوس های جدیدی را کشف کند، مگر اینکه شهامت فراموش کردن ساحل را داشته باشد. - لرد چسترفیلد

ما باید بیش از آنکه بخواهیم در جایی که هستیم بمانیم، بخواهیم به سمت چیزی که باعث ایجاد شک و تردید به خودمان می شود، حرکت کنیم. در لحظه ساکن نشوید و به جای آن، شهامت روبرو شدن با ترسی را که ما را عقب نگه می دارد، پیدا کنید.

 

11. این شما هستید که داستان را کنترل می کنید!

من می توانم با اتفاقاتی که برای من می افتد تغییر کنم. اما حاضر به افت کردن بخاطر این اتفاقات نیستم. - مایا آنجلو

گفتگوی درونی ما، نحوه نگاه و احساس ما به خودمان را کنترل می‌کند. در پاسخ به شرایط فعلی متفکر باشید و گفتگوی حمایتی و پرورش دهنده با خود را شروع کنید.

 

12. برای پیروزی در زندگی، باید وارد بازی شوید!

اگر چند سکه را در دستگاه شانس‌آزمایی نگذارید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که به جوایز داخل آن برسید. - فلیپ ویلسون

فقط به یاد داشته باشید که شما بالاخره روزی در زندگی برنده می شوید، اما اقداماتی که امروز انجام می دهید بر نگاه شما به فردا تأثیر می گذارد. کاری انجام دهید، هر کاری، تا در بازی بمانید.

 

13. روی خوبی ها تمرکز کنید!

من صادقانه فکر می کنم بهتر است در چیزی که آن را دوست دارید، شکست بخورید تا اینکه در چیزی که از آن متنفر هستید، موفق شوید. - جورج برنز

همیشه به دنبال یک درس خوب باشید. سپس، می توانید زندگی صادقانه و واقعی تری داشته باشید. وقتی تصمیم می‌گیریم کارهایی را انجام دهیم که قلب ما را به آواز درآورند، موفقیت راه خود را به سوی ما پیدا می‌کند.

 

 

14. درس ها را پیدا کنید!

شخصیت را نمی توان به راحتی و بی سر و صدا پرورش داد. تنها از طریق تجربه امتحان و رنج می توان روح را تقویت کرد، جاه طلبی را برانگیخت و به موفقیت دست یافت. - هلن کلر

وقتی روی درس‌ها تمرکز می‌کنیم، می‌توانیم با اطمینان از توانایی‌های خود به جلو برویم و بدانیم که در حال یادگیری چیزهایی هستیم که برای ادامه زندگی‌مان به بهترین شکل، به آن‌ها نیاز داریم.

 

15. منحصر به فرد بودن خود را جشن بگیرید!

خودت باش؛ بقیه افراد قبلا انتخاب شده اند. - اسکار وایلد

بیایید بدون مقایسه با دیگران به خودمان اجازه دهیم همانی که هستیم باشیم. همه چیزهایی که باعث شده‌اند که همین چیزی که هستیم باشیم را جشن بگیریم، زیرا تنها یکی از هرکدام از ما و شخصیت منحصربفردمان، مورد نیاز جهان است.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید