دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

وقتی بهترین دوست خودتان باشید این اتفاق ها می افتد!

آیا می‌دانستید که برخی افراد آنقدر از گذراندن وقت در تنهایی با خود متنفرند که ترجیح می‌دهند بجای آن شوک‌های الکتریکی دردناک را تحمل کنند؟

در مطالعه‌ای که در مجله Science منتشر شد، تیموتی ویلسون، استاد روان‌شناسی دانشگاه ویرجینیا و دانیل گیلبرت، استاد روان‌شناسی هاروارد، دریافتند که افراد حاضر در این مطالعه حتی از تنها ماندن به مدت 6 تا 10 دقیقه هم احساس عذاب می کنند!

فهرست عناوین
وقتی بهترین دوست خودتان باشید این اتفاق ها می افتد!

آنها ابتدا از شرکت کنندگان خواستند که به آرامی در یک اتاق بنشینند و به مدت شش تا پانزده دقیقه هیچ کاری انجام ندهند و سپس تجربه را از 0 تا 9 ارزیابی کردند. اکثر داوطلبان به این تجربه نمره 5 دادند.

 

 

در بخش جالبتر، محققان در نیمه دوم مطالعه، عکس‌های زیبایی را به داوطلبان نشان دادند و به آنها شوک الکتریکی کمی دردناک دادند. آنها سپس از داوطلبان پرسیدند که اگر بتوانند برای جلوگیری از برق گرفتگی هزینه ای را بدهند، چقدر می پردازند. پس از شنیدن پاسخ ها، اساتید از شرکت کنندگان خواستند که دوباره به مدت پانزده دقیقه در اتاقی به تنهایی بنشینند. آنها این گزینه را داشتند که یک دکمه را فشار دهند تا به خود شوک بزنند، چیزی که مانند یک شوک استاتیک دردناک روی مچ پا احساس میشد.

و اما نتایج: از 42 نفری که گفته بودند ترجیح می دهند هزینه را به جای تحمل شوک ها پرداخت کنند، دو سوم مردان و یک چهارم زنان ترجیح دادند به خود شوک بزنند. حتی یکی از زن ها دکمه را 190 بار فشار داد!

این به شما چه می‌گوید؟ در بیشتر موارد، مردم ترجیح می دهند مانند طاعون از تنهایی اجتناب کنند. آنها نمی دانند چگونه از بودن با خود لذت ببرند یا بهترین دوست خود شوند. با این حال، یادگیری اینکه به جای ترسیدن، به زمان تنها بودن با خودتان درست نگاه کنید، زندگی شما را به طرق مختلف بهبود می بخشد.

 

گاهی اوقات باید با خودم تنها باشم. من غمگین نیستم. من عصبانی نیستم. فقط در حال شارژ باتری های خودم هستم!

 

در اینجا پنج چیز وجود دارد که وقتی بهترین دوست خود می شوید اتفاق می افتد:

1. یاد می گیرید که چگونه خود را دوست داشته باشید.

همانطور که قبلاً گفتیم، اکثر مردم هیچ ایده زمینی در مورد اینکه که چگونه خود را دوست داشته باشند یا حتی با خودشان دوست باشند ندارند، زیرا نمی توانند تنها بودن را تحمل کنند. آنها ترجیح می دهند دائماً از خود فرار کنند و حتی پنج دقیقه در سکوت با افکار و احساسات خود ننشینند. بسیاری تمام زندگی‌شان را صرف فرار از خود می کنند، فقط برای اینکه مجبور نباشند با چیزی که از خود می‌فهمند کنار بیایند. با این حال، کشف هر دو جنبه تاریک و روشن درون، شروع و اکتشافات زیبای جدیدی در مورد اینکه از چه چیزی ساخته شده‌اید و چه کسی هستید، به همراه خواهد داشت.

هنگامی که شروع به تبدیل شدن به بهترین دوست خود می‌کنید، یاد خواهید گرفت که مانند هر دوست دیگری با خود رفتار کنید. همچنین یاد خواهید گرفت که با خودتان رابطه واقعی داشته باشید و برای عشق و توجه، به دیگران وابسته نباشید.

 

2. تنهایی دیگر شما را نمی ترساند.

بسیاری از مردم از گذراندن وقت خود در تنهایی می ترسند، اما این نباید شما را بترساند. در واقع، باید شما را آزاد کند. شما مجبور نیستید به دیگران پاسخ دهید یا سعی کنید خود را برای دیگران توضیح دهید. شما فقط می توانید باشید و لذت زنده بودن را ببرید.

در تنهایی، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد خودتان پیدا کنید و کارها را با ساعت خود و طبق زمان های مقرر خود انجام دهید. اگر می خواهید ساعت ها وقتتان را در طبیعت بگذرانید، این کار را انجام می‌دهید. اگر می خواهید زمانی را به باغبانی، طراحی یا رنگ آمیزی بگذرانید، این کار را انجام می‌دهید. گذراندن وقت به تنهایی به معنای یادگیری چیزهایی در مورد خودتان است که دوست دارید و یا آن‌ها را نمی‌پسندید. و این به شما کمک می‌کند که حقایق بیشتری را در مورد خودتان کشف کرده و لایه‌های روحتان را جدا کنید.

 

همچنین بخوانید: 20 جمله تاکیدی روزانه که به شما یادآوری می کند خود را دوست داشته باشید

 

3. همه روابط شما بهبود خواهد یافت.

هنگامی که بهترین دوست خود شوید، به طور جادویی شاهد بهبود همه روابط دیگر در زندگی خود خواهید بود. شما دیگر روابط گسسته یا تیره ای نخواهید داشت، زیرا شروع به ترمیم هر چیز از هم گسیخته و سردی که در درون خود دارید، خواهید کرد. اگر می خواهید روابط بهتر و معنادارتری در زندگی خود داشته باشید، ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه بهترین دوست خود باشید و خود را بدون توجه به هر چیزی دوست داشته باشید. این کار را انجام دهید و بیینید که چگونه روابط شکوفا و فوق العاده ای با دیگران خواهید داشت که به جای طاقت فرسا بودن، بی دردسر و جذاب به نظر می رسند.

 

دوست واقعی کسی است که وقتی تمام دنیا می روند، او وارد می‌شود!

 

4. بهترین دوست خود بودن به معنای ایجاد شادی برای خود است.

همانطور که بهترین دوست خود، یعنی خودتان را پیدا می‌کنید، مشخص می شود که هیچ چیز خارج از شما نباید شادی شما را تنظیم کرده و تحت تاثیر قرار دهد. شما سلطنت را در دست دارید و می توانید در زیباترین مزرعه گل های وحشی یا تاریک ترین و طوفانی ترین شب تاخت و تاز کنید. شما می توانید انتخاب کنید و تنها شما می توانید خود را به سمت یک زندگی شادتر هدایت کنید. با تبدیل شدن به بهترین دوست خود، خواهید آموخت که چه چیزی شما را خوشحال می کند و شروع به انجام کارهای بیشتری برای آن می کنید! اگر ما زمانی را برای کشف خودمان صرف نکنیم و متوجه نشویم که چه چیزی بیشترین شادی را در قلب ما به ارمغان می‌آورد، نمی‌توانیم یاد بگیریم که شادی خودمان را خلق کنیم.

 

5. احساس استقلال بیشتری خواهید کرد.

هیچ چیز بهتر از رهایی از انتظارات و وابستگی به دیگران نیست. به زبان ساده، اگر برای شادی، همراهی، امنیت یا هر چیز دیگری فقط به افراد دیگر تکیه کنید، وقتی آنها شما را ترک کنند، دیگر هیچ چیزی نخواهید داشت. شما باید همه اینها را در خود پرورش دهید و واقعاً متوجه شوید که هر آنچه را که نیاز دارید، از قبل دارید. شما به عنوان یک موجود کامل و آفریده الهی به این زمین آمده‌اید، بنابراین هیچ کمبودی در شما وجود ندارد. این دنیا ممکن است شما را وادار کند که فکر کنید برای احساس خوشبختی، به همه این چیزها در خارج از خودتان نیاز دارید، اما هرگز آن را قبول نکنید.

شما همه چیز دارید، و هنگامی که این را درک کردید و زندگی را بر اساس باور فراوانی به جای کمبود یا ناکافی بودن انتخاب کردید، بهترین دوست ممکن را در کنار خود خواهید داشت: خودتان!

 

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید