دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

15 راه برای رشد و قوی شدن بعد از یک فقدان غم انگیز

هنگامی که یک از دست دادن تراژیک و غم انگیز را تجربه می کنید، تأثیرات روانی و عاطفی آن برای همیشه با شما باقی می ماند، اما شما نمی توانید برای همیشه روی آن ساکن باشید. هر فردی به شیوه خود و به نحوی غمگین می شود و شما نمی توانید خود را بر اساس توانایی دیگران برای غلبه سریع بر مسائل، قضاوت کنید. هیچ راه درست یا غلطی برای مدیریت یک تراژدی وجود ندارد، اما برخی از کارها وجود دارند که می توانید برای حفظ سلامت روان خود آن ها را انجام دهید.

هنگامی که از شوک اولیه موقعیت عبور کردید، کار زیادی برای التیام و تقویت سلامت روانی خود پس از از دست دادن دارید. ممکن است با از دست دادن خانه در اثر بلایای طبیعی، مرگ یکی از عزیزانتان یا یک حیوان خانگی یا استرس از دست دادن شغل دست و پنجه نرم کنید. باید بدانید که برای مقابله با تمام منفی‌های هر موقعیتی که شما را به نقطه شکست رسانده است، به اقدامات مثبت نیاز دارید.

فهرست عناوین
15 راه برای رشد و قوی شدن بعد از یک فقدان غم انگیز

خبر خوب این است که ناامیدی برای همیشه ادامه نخواهد داشت. انسان ها انعطاف پذیر هستند و شما یاد خواهید گرفت که با آن کنار بیایید. زمان، راهی برای تسکین همه چیز دارد، اما تمام دردها را پاک نمی کند. در صورتی که از انعطاف ناب خود استفاده کنید، نه تنها از زیر فشار خارج خواهید شد، بلکه می توانید بعد از تسکین حتی به یک فرد قوی تر تبدیل شوید.

برخی متوجه می‌شوند که درد برای آن ها طولانی‌تر از دیگران باقی می‌ماند و این جایی است که ممکن است غم و اندوه غیرقابل کنترلی داشته باشند که باید برطرف شود. وقتی فردی در اعماق ناامیدی است و نمی تواند راهی برای خروج پیدا کند، از دست دادن می تواند به سرعت به یک نگرانی برای سلامت روان او تبدیل شود.

 

 

پانزده راه برای کمک به سلامت روان پس از یک فقدان غم انگیز

وقتی برای اولین بار از دست دادن را تجربه می‌کنید، نمی‌دانید که چگونه حرکت کنید یا چه کاری انجام دهید. با این حال، نکته هایی وجود دارد که به شما کمک می کند راه هایی برای تجدید قوا و ادامه مسیر پیدا کنید. در اینجا چند راه برای کمک به سبک کردن درد و قوی تر شدن در طرف دیگر غم را به شما عزیزان ارائه می کنیم.

 

1. بدانید که آسیب دیدن و گریه کردن به دنبال از دست دادن، اشکالی ندارد

شما یک امتحان ناگوار را پشت سر گذاشته اید، و بدترین کاری که می توانید انجام دهید سرکوب احساسات طبیعی خودتان است. شما باید احساسات خود را رها کنید و اجازه دهید اشک هایتان سرازیر شوند. گریه شفابخش است زیرا تمام این احساسات بد را از درون شما به بیرون منتقل می کند.

افرادی که درد و رنج خود را پردازش نمی کنند، همان هایی هستند که در این راه مشکلات عمده ای دارند. مشاوران اغلب توصیه می کنند که اگر احساسات خود را رها نکرده و غم و اندوه خود را فعالانه هدایت نکنید، می توانید به افسردگی حاد دچار شوید.

 

سلامتی شما یک سرمایه گذاری است نه هزینه...

 

2. از دست دادن دردناک خود را بپذیرید

از دست دادن کسی که دوستش دارید، واقعا دردناک است. حتی افراد فوق العاده قوی هم متوجه می‌شوند که این نوع حوادث بیش از توانشان است. بد نیست اذعان کنید که درد دارد، و لازم نیست وانمود کنید که همه چیز به حالت عادی پس از تعمیرات بازگشته است!

این اصلا برای شما خوب نیست، و باید دردی را که متحمل شده‌اید را و پردازش کرده و بپذیرید.

 

3. اوقات خوب را به خاطر بیاورید

خاطرات چیزی است که هیچکس نمی تواند آن را از شما بگیرد. چه شما این شخص را برای چند سال می شناختید و چه یک عمر، پایگاه داده ای پر از خاطرات از او دارید.

به کارهای خنده داری که انجام دادند بخندید و عشقی که به دیگران نشان دادند و قلب شما را تحت تاثیر قرار دادند را به یاد بیاورید. این خاطرات می توانند شما را در زمانی که دنیا سرد و نامهربان است و نیاز به تشویق دارید، شما را حفظ کرده و تقویت کند.

 

4. به سرعت به روال عادی بازگردید

اکثر کارفرمایان چند روز مرخصی را به افراد داغ دیده می دهند تا آن ها کمی در غم از دست دادن خود تنها و آرام شوند، اما برخی افراد به زمان بیشتری نیاز دارند. نکته کلیدی در مورد این موقعیت این است که به یاد داشته باشید که بازگشت به زندگی روزمره بهتر است. هر چه مدت بیشتری خاموش باشید، ذهن شما زمان بیشتری برای فکر و خیال و غم پروری دارد. گاهی اوقات، زمانی که از یک فقدان غم انگیز رنج می برید، ترسناک است که با افکار خود تنها باشید.

 

5. برای کمک به سلامت روان خود به نیروی برتر خود مراجعه کنید

افراد قوی می دانند که قدرت برتر و بالاتر آنها، اولین جایی است که باید در هنگام از دست دادن غم انگیز به آن مراجعه کنند. بنابراین، اولین جایی که به آن رجوع می کنند، نزد خدای یکتایشان است. ایمان شما در چنین مواقعی مورد امتحان و آزمایش قرار می گیرد، و این دقیقا زمانی است که می توانید بزرگترین تحقق را در باورهای خود بیابید.

 

6. اطراف خود را با انرژی های مثبت احاطه کنید

شاید شما کسی را داشتید که در ارتش مجروح شده و جان خود را از دست داده است. بعد از آن متوجه خواهید شد که گوش دادن به اخبار و شنیدن در مورد سربازان و جنگ ممکن است برای شما بیش از حد زجرآور باشد. صرف نظر از موقعیت، اگر راه هایی بیابید که فقط انرژی های مثبت و مثبت اندیشی را به اطراف خود وارد کنید و منفی ها را از خود دور نگه دارید، به شما کمک می کند.

اگر نیاز دارید، فید اخبار گوشی خود را خاموش کنید، از شبکه های اجتماعی خارج شده و نفسی بکشید یا تلویزیون را خاموش نگه دارید. باید کاری را که برای سلامت روان خود نیاز دارید انجام دهید.

 

7. برای غلبه بر حس از دست دادن به دنبال درمان سلامت روان باشید

درمانگران، متخصصان آموزش دیده ای هستند که هر روز به افراد کمک می کنند تا از فقدان‌های غم انگیز عبور کنند. پیدا کردن مشاوری که بتوانید با او صحبت  و درد دل کنید و او شما را راهنمایی کرده و ترفندهایی برای مدیریت حس از دست دادن را به شما  ارائه دهد، راه مناسب و قدرتمندی برای کنترل حال و روز بد شماست.

 

8. کاری به افتخار آنها انجام دهید

از دست دادن کسی که دوستش دارید غم انگیز است، اما می توانید درد خود را تحمل کنید و کاری برای گرامیداشت یاد او انجام دهید. یکی از این نمونه ها "استفانی اسپیلمن" بود. او 31 ساله بود که تشخیص سرطان سینه را دریافت کرد.

او به جای اینکه در سایه ها زانوی غم بغل کند و نظاره گر این سفر تلخ باشد، تصمیم می گیرد دیگران را آموزش دهد. او صدایی برای زنان دیگر شد و این بیماری را به رسمیت شناخت. بر اساس تاریخچه UA، او و همسرش کریس، سال ها برای کمک به هموطنان اوهایو مرکزی با شرایط مشابه کار کردند.

در حالی که اسپیلمن در سال 2009 فوت کرد، تا آن سال آنها میلیون ها دلار برای بیمارستان سرطان جیمز دانشگاه ایالتی اوهایو جمع آوری کرده بودند. بنابراین، برای ارج نهادن به کار او پس از مرگش، شوهرش با بیمارستان همکاری کرد تا یک بخش ویژه برای سرطان سینه (که به یاد و نام او اختصاص داده شده است) اضافه کند. این تنها یکی از نمونه های متعددی است که برای یادبود از دست دادن کسی، به دیگران کمک می شود.

 

گاهی اوقات جاده های ناهموار به مقاصد عالی‌تری منتهی می شوند.

 

9. از بیان هنری برای مقابله با درد از دست دادن استفاده کنید

برخی از بهترین موسیقی و آهنگ هایی که تا به حال نوشته و ساخته شده اند در زمان غم انگیزی بوده اند و شاید به همین دلیل است که اشعار و موسیقی آن ها آنقدر تاثیرگذار است. به عنوان مثال، زمانی که نوتوریوس بی.آی.جی (Notorious B.I.G) کشته شد، دوستانش "پی دیدی" و "فیث ایوانز" گرد هم آمدند و آهنگی قدرتمند برای اندوه او نوشتند. این موسیقی حاوی خاطرات خاصی از دوست عزیزشان بود.

شاید بتوانید یک آهنگ، یک شعر، یا یک نقاشی بر طبق احساس فعلی خود خلق کنید تا به غم و اندوه شما کمک کند. فعال بودن و اجازه خروج دادن به این احساسات به روشی دیگر، می تواند شفابخش باشد.

 

10. در کوچکترین چیزها آسایش و مایه تسلی را پیدا کنید

هر فردی درمسیری که هنگام سوگواری انتخاب می کند متفاوت است. شما باید در این مسیر، چیزی را پیدا کنید که به شما آرامش می دهد، مانند یک کاردینال. کاردینال نوعی پرنده کوچک‌جثه است که در آمریکای شمالی زندگی می‌کند.بسیاری از مردم این خطه بر این باورند که وقتی یک کاردینال در نزدیکی شما ظاهر می شود، روح یکی از عزیزان شما به آن منتقل شده و آمده است تا به شما آرامش دهد.

این سنتی است که صدها سال در باور مردم وجود داشته است. همین چیزهای کوچک از این دست، آرامش را به ارمغان آورده و به شما قدرت ادامه دادن می دهند.

 

11. حس شوخ طبعی خود را حفظ کنید

اگرچه سخت خواهد بود، اما باید بخندید. چیزی را پیدا کنید که هر روز شما را به لبخند وادار کند، بخنداند یا حتی قلقلکتان دهد! همانطور که می گویند "خنده بر هر درد بی درمان دواست" خنده یکی از بهترین داروهای شفابخش است.

 

12. نامه ای به بهشت بنویسید

شاید مواردی وجود داشته که نتوانستید با فردی خداحافظی کنید و او را از دست دادید و سؤالات و حرف های زیادی که با او داشتید، بر دل شما باقی مانده و سنگینی می کند. یکی از بهترین راه‌ها برای کمک به خودتان در این شرایط، نوشتن نامه است. همه چیز و هر حرفی که با آن فرد از دست رفته دارید را روی کاغذ بیاورید، سپس به بیرون بروید و آن را بسوزانید و اجازه دهید دود حاصل از خاکستر به آسمان بلند شود.

 

13. اطراف خود را با خانواده و دوستان احاطه کنید

هنگام مواجهه با یک آسیب قابل توجه، نباید خود را در یک چهار دیواری منزوی کنید. باید درک کنید که هر چه بیشتر خود را از اجتماع دور نگه دارید، افسردگی راحت‌تر در شما رخنه می‌کند. سلامت روان شما از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل است که باید برای شام بیرون بروید یا با خانواده و دوستان خود معاشرت کنید.

 

14. در پی از دست دادن مراقب سلامت روان خود باشید

شما نمی توانید مراقبت از خود را تنها به این دلیل که از یک فقدان غم انگیز ویران شده اید، در معرض خطر قرار دهید. شما هنوز هم باید ورزش کنید، غذای سالم بخورید و خواب کافی داشته باشید.

 

15. احساسات خود در مورد از دست دادن فردی عزیز را با دیگران به اشتراک بگذارید

شما تنها کسی نیستید که یک فقدان غم انگیز را تجربه می کند. بسیاری از مردم خود را در دل این غم ناگوار دیده و آن را با تمام وجود لمس کرده اند. شما می توانید از یک پلتفرم اجتماعی بزرگ با نام Ted Talks استفاده کنید. در این پلتفرم افراد مختلف داستان های خود را در مورد غلبه بر موانع به اشتراک می گذارند. شما می توانید در مقیاس بزرگ با یکی از این پلتفرم ها کار کنید یا کاری کوچک در جامعه محلی خود انجام دهید، در کل، به اشتراک گذاشتن تجربیات و احساساتتان می تواند شفابخش باشد.

 

گاهی اوقات لازم نیست بایستی و درستش کنی، بلکه باید راه بروی و رد شوی...

 

سخن نهایی در مورد راه هایی برای قوی تر شدن پس از یک فقدان غم انگیز

آیا چیزی در این لیست پیدا کردید که فکر می کنید به شما کمک کند؟ همیشه به یاد داشته باشید که درد و ویرانی که از این فقدان غم انگیز احساس می کنید، طبیعی است. با این حال، نقطه ای وجود دارد که باید از آنجا دوباره ادامه دهید. شما باید یاد بگیرید آنچه را که اتفاق افتاده به عنوان یک واقعیت بپذیرید و راهی برای حرکت به جلو بیابید.

حتما متوجه خواهید شد که وقتی دوباره زندگی را در آغوش می گیرید همه چیز آسانتر می شود. باید هر کاری که برای بهبودی شما لازم است را انجام دهید. شما نمی توانید برای مدت طولانی در این وضع غمبار و ویران کننده بمانید، زیرا قوی و غلبه کننده هستید. به همه چیزهایی که قبلاً در زندگی بر آنها غلبه کرده اید نگاه کنید!

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید