دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 نشانه اینکه رابطه شما رضایت بخش نیست

آیا در رابطه خود احساس عدم رضایت یا ناخوشنودی می کنید؟ نگران نباشید، شما در داشتن این احساس تنها نیستید!

نظرسنجی دیلی میل نشان می دهد که از هر ده نفر، شش نفر از روابط خود ناراحت و ناراضی هستند.

فهرست عناوین
5 نشانه اینکه رابطه شما رضایت بخش نیست

با این حال، بسیاری به دلیل داشتن کمی راحتی، امنیت، ثبات یا حتی ترس از ترک، در روابطی که رضایت بخش نیستند باقی می مانند. افراد در روابطی باقی می‌مانند که برایشان خوشبختی نمی‌آورد، زیرا از تنها ماندن می‌ترسند، اما ماندن در رابطه با کسی که شما را ناراضی می‌کند هم به هیچ عنوان بهتر از این به نظر نمی‌رسد.

 

 

در زندگی، همه ما در مقطعی مجبور به انتخاب هستیم. در واقع، گاهی اوقات اینگونه است که چالش‌برانگیزترین چیزها، همان درست‌ترین چیزها هستند.

شما سزاوار رابطه ای هستید که شما را در مورد زندگی هیجان زده کرده و شما را تشویق و حمایت کند. هر رابطه ای که باعث می شود شما احساس وجد و شعف نکنید، ارزش داشتن و حضور را ندارد.

 

اصلا اهمیتی ندارد که چه کسی به تو آسیب زده و تو را شکسته است مهم این است که چه کسی دوباره لبخند را بر روی لبان تو آورده است...

 

در اینجا پنج نشانه وجود دارد که بیانگر این هستند که رابطه شما باعث ناراحتی شما می شود:

1. ترجیح می دهید وقت خود را با دوستان یا خانواده بگذرانید

اگر حتی نمی خواهید وقت خود را با شریک زندگی خود بگذرانید، این باید نشان دهنده نارضایتی شما از رابطه تان باشد. یک رابطه مستحکم و رضایت بخش باید دارای اعتماد، ارتباط و مهمتر از همه، تمایل به ماندن در کنار یکدیگر با وجود موانع باشد. اگر از شریک زندگی خود خسته شده اید و در اوقات فراغت خود با دوستان یا خانواده خود در حال معاشرت هستید، احتمالاً در یک رابطه ناراضی کننده هستید.

شما باید احساسات‌تان را با شریک زندگی خود در میان بگذارید و یا روی چیزهایی که باعث ناراحتی شما می شود کار کنید و اگر با وجود تمام این تلاش ها باز هم مشکلات حل نشدند، راه خود را انتخاب کنید. شراکت های ناراضی کننده و عدم وجود رضایت بخشی در زندگی ممکن است سال ها طول بکشد، اما شما هرگز مجبور به آن نیستند.

 

همچنین بخوانید: 20 رفتاری که یک رابطه شکست خورده را آشکار می‌کند

 

2. رابطه شما بیشتر احساس خستگی را منتقل می کند تا رضایت بخشی

اگر همیشه در اطراف شریک زندگی خود احساس خستگی می کنید و دیگر آن ارتباط را با او احساس نمی کنید، این به یک موقعیت ناخوشایند اشاره دارد. یک رابطه باید باعث شود که شما احساس انگیزه، شادی و سرزندگی کنید، نه بی حالی و بی الهامی. شاید شما دو نفر دیگر هم مسیر نیستید، یا ممکن است اهداف زندگی متفاوتی داشته باشید که از شما می خواهد مسیرهای جداگانه ای را طی کنید. این بدان معنا نیست که هر یک از افراد باید به خاطر کمبود روابط سرزنش شوند. فقط یک مکالمه متمدنانه و منطقی داشته باشید و با آنها در مورد احساسات خودتان صحبت کنید. به احتمال زیاد می توانید از پس این مسائل برآیید، اما اگر نه، خروج شما از این رابطه و طی کردن مسیر به تنهایی، بهتر از ماندن در رابطه‌ای است که رضایت بخش نیست.

 

بعد از تمام شدن همه اینها تو قوی تر از همیشه ظاهر خواهی شد.

 

3. دیگر از نظر جنسی جذب شریک زندگی خود نمی شوید

البته، ممکن است به اندازه ابتدای رابطه خود رابطه جنسی نداشته باشید، اما تمایل به داشتن رابطه جنسی با شریک زندگی خودتان هرگز نباید به طور کامل از بین برود. اگر متوجه شدید که بیشتر به رابطه جنسی نه می گویید، ممکن است مسائل عمیق تری در حال ظاهر شدن باشند. برای داشتن کشش جنسی به کسی، باید از نظر عاطفی و ذهنی نیز با او ارتباط برقرار کنید. رابطه جنسی تعیین کننده یک رابطه نیست، اما برای داشتن یک رابطه سالم حیاتی است.

اگر شما و همسرتان دیگر به طور منظم رابطه جنسی ندارید، باید با او صحبت کنید تا مشکل واقعی را بفهمید. یک ارتباط شاد مستلزم صمیمیت فیزیکی و عاطفی است و این دو جنبه باید متعادل باشند تا یک رابطه شکوفا شود.

 

4. از گذراندن وقت خود با همسرتان لذت نمی برید

وقتی با هم وقت می گذرانید، چه احساساتی به شما دست می دهد؟ آیا از بیرون رفتن با آنها، تماشای فیلم در خانه، یا از معاشرت با آنها وحشت دارید؟ قلب شما، همیشه شما را به بهترین تصمیم راهنمایی می کند، بنابراین اگر واقعاً دیگر از همراهی شریک زندگی خود لذت نمی برید، باید رابطه خود را دوباره ارزیابی کرده و به دنبال راه چاره باشید. اگر تلاش خود را کردید و اتفاق خاصی نیوفتاد، باید به این فکر کنید که چرا در رابطه ای بمانید که دیگر برای شما شادی به همراه ندارد؟

ممکن است پشت سر گذاشتن یک رابطه ترسناک به نظر برسد، به خصوص اگر سال ها با یک فرد زندگی کرده باشید. اما اگر راه شما فقط تمام کردن این رابطه بوده و آن را انجام بدهید، قلب شما در درازمدت از شما تشکر خواهد کرد، زیرا بالاخره دوباره احساس آزادی خواهید کرد. شما لیاقت این را دارید که با کسی باشی که آتشی را در روحتان روشن کند، نه اینکه هرروز آن را خاموش و خاموش تر کند.

 

هرگز اجازه نده که زشتی درون دیگران زیبایی درون تو را بکشد!

 

5. احساس می کنید در رابطه خود گرفتار شده و در حال خفه شدن هستید

یک رابطه نباید باعث شود که شما احساس گره خوردگی کنید یا احساس کنید که در حال از دست دادن زندگی و خفه شدن هستید. اگر چنین احساسی دارید، در یک رابطه با عدم رضایت بخشی هستید. شریک زندگی شما باید به زندگی شما ارزش بیافزاید، چیزهای جدیدی به شما بیاموزد و تجربیات فراموش نشدنی به شما بدهد. یک رابطه هرگز نباید شبیه یک سلول زندان باشد. اگر چنین شد، پس باید کسی را پیدا کنید که شما را آزاد کند یا اینکه خودتان از این زندان فرار کنید!

یک رابطه هرگز نباید مثل یک بار احساس شود. این فقط باید گسترش ارتباط شما با خودتان باشد. اگر رابطه خوبی با خود داشته باشید، شخصی که شما را منعکس می کند، عشق را به زندگی شما اضافه می کند نه اینکه از آن کم کند.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید