دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

20 رفتاری که یک رابطه شکست خورده را آشکار می‌کند

اگر این نشانه ها را دارید، به شکست در رابطه نزدیک هستید!

آیا در یک رابطه شکست خورده یا در حال شکوفایی هستید؟ واقعیت این است که دوره ماه عسل فقط برای یک مدت کوتاه به نسبت کل دوره طول می کشد، و بعد از آن واقعیت‌ها نمایان می‌شوند و ممکن است مانند یک تن آجر به شما فشار وارد کنند. حتی بهترین زوج‌ها هم مسائلی دارند که باید بر آنها غلبه کنند. هرگز اجازه ندهید که این مشکلات و مسائل فرسایشی شوند. چون اگر همین مسائل به ظاهر عادی را به سرعت حل نکنید، ممکن است پایان‌دهنده یک چیز عالی باشند.

هیچ‌کس نمی‌خواهد شاهد روند رو به پاشیدگی رابطه‌اش باشد، اما آیا نشانه‌های هشداردهنده‌ای وجود دارد که نشان‌دهنده رو به خرابی پیش رفتن رابطه باشد؟ شش ماه تا دو سال اول رابطه، مرحله "ماه عسل" است، چرا که همه چیز جدید و تازه است. عشق، داغ و هیجان‌انگیز است، و این زمان با هر اوج دیگری که تجربه خواهید کرد متفاوت است.

فهرست عناوین
20 رفتاری که یک رابطه شکست خورده را آشکار می‌کند

اما واقعیت این است که اصلا مهم نیست که در ابتدا چقدر سرخوشی در رابطه بالا باشد، زمانی که به یکدیگر عادت کنید، همه‌چیز به یک توپ‌بازی روتین تبدیل خواهد شد. کم کم بحث های قدیمی را به خاطر می‌آورید که مثلا او صندلی را بالاتر گذاشت یا او بود که فراموش کرد درپوش را روی خمیر دندان بگذارد... خوب، اینها فقط شکایات رایجی هستند که به هیچ‌چیزی نمی‌رسند.

 

وقتی متوجه علائمی مانند سوء استفاده، عدم اعتماد، عدم ارتباط و بی احترامی می شوید، ممکن است نشانه هایی از شکست رابطه شما باشند.

 

رابطه شکست خورده چیست؟

ممکن است پذیرش آن سخت باشد، اما وقتی متوجه علائمی مانند سوء استفاده، عدم اعتماد، عدم ارتباط و بی احترامی می شوید، ممکن است نشانه هایی از شکست رابطه شما باشد و شاید زمان آن باشد که آن را لغو کنید. حتی زمانی که تمام تلاش خود را می کنید تا قطعه های شکسته رابطه را دوباره کنار هم بچینید، ممکن است متوجه شوید که آسیب وارد شده، خیلی شدیدتر از چیزی است که فکرش را می کردید.

مشکلات واقعی زمانی به وجود می آیند که باید با مسائل مالی، فرزندان، اعضای خانواده و فشارهای شغلی مقابله کنید. در این مرحله، چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد یک رابطه شکست خورده است.

 

1. عدم وجود صمیمیت در یک رابطه!

همه خنده‌ها، صمیمیت‌ها و شب‌های ملاقات جذاب و هیجان انگیز، در زمانی که به روال عادی رابطه می‌رسید، به نظر محو می‌شوند. زمانی که دیگر برای احساسات و عواطف یکدیگر وقت نمی گذارید دچار مشکل می‌شوید. در حالی که صمیمیت تنها بخشی از یک رابطه است، اما مهمترین بخشی است که برای داشتن یک ارتباط گرم به آن نیاز دارید.

وقتی صمیمیت بین شما از بین رفته است، باید به اصل ماجرا برسید. ممکن است این سردی، با یک مسئله پزشکی یا استرس مرتبط باشد، اما به هر حال باید چیزی را که در جریان است را دقیق بررسی کنید.

 

 

2. خیانت در رابطه!

خیانت، بزرگترین نشانه است که نشان می دهد چیزی اشتباه است. این بدان معنا نیست که حتما مشکل از هر دو طرف است، زیرا ممکن است مشکل فقط یکی از طرفین باشد. وقتی یکی از شما برای برآورده شدن خواسته‌های فیزیکی خود از رابطه خارج می‌شود، چیزی در زیر سطح رابطه پنهان می‌ماند که نیاز به رسیدگی دارد. برای برخی افراد، تقلب آخرین نشانه و دلیل پایان دادن به همه چیز است.

 

3. رنجش!

رنجش، از حل نشدن صحیح و سریع مسائل و آسیب به احساسات ناشی می‌شود و اگر رفع نشود می‌تواند منجر به شکست رابطه شود. شما آن احساسات آسیب دیده را دفن می‌کنید، و آنها مانند سرطان در اعماق وجود شما رشد می‌کنند. شاید شریک زندگی تان عمدا شما را در مقابل دیگران خجالت زده یا تحقیر می‌کند، بنابراین، برای اینکه آسیب نبینید، جلوی خود دیوار می‌سازید. رنجش نشانه بزرگی است که در صورت عدم رسیدگی به آن، شکست خوردن رابطه غریب‌الوقوع خواهد بود.

 

4. کمبود اعتماد!

عدم اعتماد، همیشه به دنبال ارتباطات ضعیف بوقوع می‌پیوندد. وقتی آنطور که باید با هم صحبت نمی‌کنید، به راحتی، برای سوء ظن‌های ناعادلانه، احساسات جریحه‌دار شده و افرادی که دو زندگی جداگانه دارند، جا باز می‌کنید.

 

در یک رابطه، هرگز دلیلی برای دروغ گفتن طرفین به یکدیگر وجود ندارد.

 

5. عدم صداقت!

در یک رابطه، هرگز دلیلی برای دروغ گفتن طرفین به یکدیگر وجود ندارد. اگر شریک زندگی شما در مورد برخی چیزها با شما بدون صداقت رفتار می‌کند، باعث می‌شود همیشه به این فکر کنید که در مورد چه چیرهای دیگری هم به شما دروغ می‌گوید! یکی از پایه‌های اصلی رابطه شما اعتماد است، و هنگامی که شکسته شود، همه‌چیز می‌تواند خراب شود.

 

6. همیشه در حال جنگ و جدل بودن!

روزهای عشق خالص و سعادت را به یاد دارید؟ شما همه اینها را فراموش کرده‌اید، زیرا هم‌اکنون تنها کاری که انجام می دهید بحث و جدل است. شما حتی دیگر نمی‌دانید که دقیقا در مورد چه چیزی بحث می‌کنید و کافیست که برای چند دقیقه در یک اتاق باشید، دعوا شروع می شود!

 

7. همسو نبودن در مشکلات مالی!

یکی از دلایل شکست بسیاری از روابط، مسائل مالی است. هر دوی شما باید در مورد مسائل مالی همسو باشید و نقش فعالی در مدیریت داشته باشید وگرنه مشکلات بدی پیش خواهد آمد.

 

8. احساس بدبخت بودن بخاطر حضور در رابطه!

تنها چیز بدتر از مجرد بودن این است که با کسی که برای شما مناسب نیست وارد رابطه شوید. شما می‌توانید در زمانی که مجرد و کاملا تنها هستید احساس بدبختی کنید و این کاملا طبیعی است. اگر متوجه شدید که این روزها فقط با شریک زندگی خود ناراحت هستید و احساس بدبختی می‌کنید، می‌تواند نشانه شکست رابطه باشد.

 

9. هردوی شما، هرکاری که می‌خواهید انجام می دهید!

زمانی، همه کارها را با هم انجام می‌دادید، اما اکنون به نظر می‌رسد که زندگی مستقلی دارید. تعطیلات به طور جداگانه گذرانده می‌شوند و گشت و گذارها با افراد دیگر انجام می‌شود. شما هیچ زمانی را برای رابطه خود سرمایه‌گذاری نمی‌کنید، و این آشکار کننده یک موضوع مهم است!

 

 

10. بی احترامی!

بی احترامی از جهات مختلفی رخ می‌دهد. شریک زندگی شما ممکن است در مورد خانواده و دوستان شما بد بگوید، دائماً شما را قضاوت و تحقیر کند، یا ممکن است از شما انتقاد کند و سعی کند احساسات شما را جریحه‌دار کند. به نظر می‌رسد که این روزها، از نظر آنها نمی‌توانید هیچ‌کاری را درست انجام دهید. شخصی که زمانی شما را تحسین می‌کرد و بزرگترین تشویق کننده شما بود، اکنون شما را سرکوب می‌کند و هیچ حرف خوبی برای گفتن ندارد.

 

11. آزار فیزیکی یا کلامی!

این یکی از نشانه‌های بسیار قوی که رابطه شما تیره شده است. وقتی شروع به آزار کلامی یا فیزیکی یکدیگر می‌کنید، باید از این رابطه شکست خورده خارج شوید. هرگز دلیلی وجود ندارد که در هنگام عصبانیت دست خود را روی شریک زندگی‌تان بلند کنید و همچنین دلیلی وجود ندارد که با زخم زبان زدن و یادآوری مسائلی خاص، عزت نفس او را از بین ببرید.

 

12. نادیده گرفتن مسائل مهم!

وقتی کسی بخواهد چیزهای بدیهی را نادیده بگیرد، سنگ اندازی به یک رفتار معمولی تبدیل می شود. در این حالت، طرفین ترجیح می‌دهند بجای مبارزه و حل کردن مشکلات، آن‌ها را به زیر فرش جارو کنند. وقتی در مورد موضوعی مهم با شریک زندگی خود صحبت می‌کنید، او از این مکانیسم برای جدا شدن از موقعیت استفاده می‌کند، زیرا این مواجهه، از نظر احساسی او را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 

13. یک رابطه شکست خورده مملو از حسادت است!

داشتن کمی حسادت در یک رابطه سالم، طبیعی است، چرا که می‌خواهید این احساس را منتقل کنید که مالک اما آسیب‌پذیر هستید. با این حال، حسادت می تواند به رفتار ظالمانه و مخرب تبدیل شود. اگر شریک زندگی شما حسادت بی‌موردی داشته باشد، مدام شما را متهم به مسائلی کرده و به افرادی که با آنها صحبت و معاشرت می‌کنید مشکوک می‌شود. این نشانه مهمی است که چیزی اشتباه است.

به گفته انجمن روانشناسی آمریکا، حسادت تقریبا همیشه نشانه فردی است که عزت نفس ضعیفی دارد. این شخص می‌تواند به سرعت در مورد از دست دادن کسی که دوستش دارد، اقدام کند. همچنین، حسادت نشان دهنده مسائل کنترلی و اختلالات اساسی سلامت روان است.

 

14. عدم تعادل و توازن قدرت بین طرفین!

تقسیم همه‌چیز در روابط باید به نسبت 50/50 باشد و این بهترین روش است. با این حال، اگر یک نفر سعی کند کنترل دیگری را در دست بگیرد، عدم تعادل قدرت بوجود آمده و می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود که رابطه را به شکست بکشاند. این موضوع می‌تواند در مورد فرزندان، امور مالی و برنامه روزمره خانه شما نیز رخ دهد. شما هر دو برابر هستید، و وقتی یکی از طرفین فکر می‌کند که بهتر یا بالاتر از دیگری است، ویرانی آغاز می‌شود.

 

15. یک رابطه بدون حمایت عاطفی!

همدلی بخش بزرگی از هر رابطه است، و یکی از دلایلی که شما به یک شریک زندگی نیاز دارید این است که شما را در روزهای سخت در آغوش بگیرد. اما ممکن است به تدریج متوجه شوید که دیگر حمایت عاطفی وجود ندارد. شریک زندگی شما ممکن است موقعیت را کم اهمیت جلوه بدهد و به شما این احساس را بدهد که گویی در حال بزرگنمایی هستید!

 

هیچ کتاب قانونی نمی‌گوید که شما تنها به این دلیل که در یک رابطه هستید، هرگز تنها نخواهید بود.

 

16. احساس تنها بودن در رابطه!

هیچ کتاب قانونی نمی‌گوید که شما تنها به این دلیل که در یک رابطه هستید، هرگز تنها نخواهید بود. وقتی اوضاع خیلی خوب پیش نمی‌رود، ممکن است ناگهان متوجه شوید که روزها و شب‌های خود را تنها می‌گذرانید. شریک زندگی‌تان می‌تواند در کنار شما باشد، اما با شما صحبتی نمی‌کند و وقت با کیفیتی را با شما نمی‌‍‌گذراند و شما عمیقا احساس تنهایی می‌کنید.

 

17. عدم وجود مهر و محبت!

بسیاری از افراد محبت و رابطه جنسی را با هم اشتباه می‌گیرند، اما آنها کاملا متفاوت هستند. رابطه جنسی می‌تواند در هر لحظه‌ای در اتاق خواب رخ دهد، اما کیفیت و سازندگی آن، به نحوه ابراز محبت شما در خارج از اتاق خواب بستگی دارد. فقط روش‌های کوچک اما حیاتی ابراز محبت هستند که نشان می‌دهند که طرفین عمیقا به یکدیگر اهمیت می‌دهند. از بین رفتن این اعمال کوچک، برای یک رابطه ویرانگر است.

 

18. انزوا از خانواده و دوستان!

آیا شریک زندگی شما سعی می‌کند شما را از دوستان و اعضای خانواده جدا کند؟ این یک ویژگی معمول یک فرد خودشیفته است که می‌ترسد اگر در اطراف دیگران باشید، به فکر ترک کردن او بیوفتید و یا دیگران، اشتباه رفتارش با شما را ببینند.

جدا شدن از دیگران و انزوا بسیار خطرناک است و می‌تواند برای شما مشکلاتی ایجاد کند. به گفته انجمن روانشناسی آمریکا، دوری از دنیا و محیط اطراف می‌تواند بر سیستم ایمنی شما تأثیر بگذارد. این می‌تواند باعث شود که شما در یک موقعیت طولانی مدت "جنگ یا گریز" قرار بگیرید، و این بدان معنی است که همیشه بدن شما تحت استرس خواهد بود. قرار گرفتن در این حالت، می‌تواند باعث ایجاد التهابات گسترده شده و سیستم ایمنی بدن شما را تخریب کند. اجازه ندهید کسی شما را برای منافع خود منزوی کند، زیرا می تواند به سلامت شما آسیب برساند.

 

19. برگشتن به خانه، عذاب‌آور است!

یکی یا هر دوی شما ممکن است تا حد امکان، از برگشتن به خانه اجتناب کنید. کارهایی را برای ایجاد مشغله بیشتر برای خود ایجاد کنید و یا برای اجتناب از مواجهه با شریک زندگی خود، افراد دیگری را برای وقت‌گذرانی پیدا کنید. چنین رفتارهای اجتنابی، نشانه بزرگی از شکست رابطه است.

 

20. عدم اطمینان در یک رابطه شکست‌خورده موج می‌زند!

فردی که می‌توانستید برای همه‌چیز روی او حساب کنید، ناگهان تبدیل به بی‌مسئولیت‌ترین فردی شده است که می‌شناسید. او همیشه دیر می‌کند، به تماس‌های تلفنی یا پیامک شما در یک بازه زمانی معقول پاسخ نمی‌دهد و هرگز آنچه را که می‌‎گویند، انجام نمی‌دهد. رابطه برقرار کردن با چنین فرد غیرقابل اعتمادی سخت نیست؟

 

آیا می توان یک رابطه شکست خورده را اصلاح کرد؟

بله. حتما می توانید برای ترمیم یک رابطه شکست خورده قدم بردارید. برای اصلاح یک رابطه شکست خورده، باید نشان دهید که شفاف، پاسخگو و قابل اعتماد هستید. با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید و برای ایجاد صمیمیت با یکدیگر وقت بگذارید. دریافت کمک حرفه ای نیز می تواند تفاوت ایجاد کند.

 

چه زمانی باید یک رابطه شکست خورده را ترک کنیم؟

اگر هر دو شریک به طور مساوی در زندگی هزینه بپردازند، رابطه حتی از توع شکست خورده آن، کار خواهد کرد. اما اگر شریک زندگی‌تان تلاش های شما را بدیهی می‌داند یا به شما احترام نمی‌گذارد، این به معنای دردسر است. 

گاهی اوقات این نتیجه استرس و اضطراب رابطه است که می توان آنها را برطرف کرد. اما اگر عمیقا احساس می کنید که علیرغم تمام تلاش ها و دست و پا زدن های شما، شریک زندگی تان دیگر برایتان ارزشی قائل نیست، احتمالا زمان آن رسیده است که او و آن رابطه را ترک کنید.

 

 

افکار نهایی در مورد تصمیم‌گیری در مورد چگونگی حرکت رو به جلو در یک رابطه شکست خورده

اگر به یاد داشته باشید که هیچ رابطه‌ای کامل نیست و همیشه فراز و نشیب‌های زیادی وجود خواهد داشت، کمک بسیار زیادی را به خود خواهید کرد. این ضروری است که علائمی را که نشان می‌دهد چیزی اشتباه است را بشناسید و قبل از تبدیل شدن رابطه به یک رابطه ناموفق و شکست خورده، مشاوره یا کمک بگیرید. حتی اگر هم همه‌چیز درست نشود و شما راه جدید خود را انتخاب کنید، حداقل می‌دانید که تلاش خود را برای حفظ این رابطه کرده‌اید.

همیشه بهتر است به طور بالغانه به همراه شریک زندگی خود با مسائل روبرو شوید تا اینکه از رفتارهای اجتنابی و سنگ‌اندازی استفاده کنید و وانمود کنید که هیچ‌چیز اشتباهی در مورد طرفین و در رابطه وجود ندارد. اگر برای مدت طولانی در این حالت و تحت این رفتارها باشید، لحظات بدی پیش خواهد آمد. اما مهمترین مسئله این است که یاد بگیرید در این فصول چه کارهایی انجام داده و چه رفتاری داشته باشید تا رابطه خود را سالم و قوی نگه دارید.

 

منابع

powerofpositivity

marriage

healthline

tonyrobbins

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید