دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
چگونه دوباره زندگی خود را هیجان انگیز کنیم؟
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

چگونه دوباره زندگی خود را هیجان انگیز کنیم؟

چگونه می توانیم دوباره از زندگی خود هیجان زده شویم؟ به نظر می رسد که پاسخ دادن به این سوال باید آسان باشد، اما واقعیت این است که انجام این کار می تواند یک چالش بزرگ باشد.

قبل از اینکه بتوانیم دوباره نسبت به زندگی خود هیجان زده شویم، باید بفهمیم انرژی ما کجا تخلیه می‌شود. هر چیزی که با بالاترین حقیقت ما هماهنگ نباشد، انرژی ما را تخلیه کرده و ما را تحریک پذیر و خسته می کند. شرط می بندم اگر به آن فکر کرده باشید، می توانید یک لیست بلند بالا از چیزهایی که شما را آزار می دهد و در عین حال مجبور به انجام آن‌ها هستید، تهیه خواهید کرد. این‌ها همان چیزهایی هستند که هیجان را در زندگی ما می کشد. هیجان زده شدن در مورد زندگی، بشدت به نحوه برخورد شما با "موضوعات" مرتبط است. در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

 

 

در اینجا ده راه برای هیجان انگیز کردن دوباره زندگی را می خوانید:

1. خودتان شادی و هیجان تولید کنید!

وقتی زندگی کمی خسته کننده به نظر می رسد، متوجه باشید که این به خاطر خود ماست، نه به خاطر یک کار، شغل یا کمبود زندگی و تفریح شبانه! ما این توانایی را داریم که در هر کاری که انجام می دهیم شادی و هیجان ایجاد کنیم و این از افکار ما در مورد موقعیت‌ها شروع می شود. این در مورد تلاش برای اصلاح موقعیت یا خودمان نیست، بلکه در مورد یادگیری چیزهای جدید، یافتن چیزهای خوب و تمرکز انرژی بر فعالیت هایی است که معنای شخصی دارند، می‌باشد.

 

2. ذهن خود را از چیزهای منفی زندگی خود آزاد کنید!

ما باید زمانی را برای مراقبت از سلامت عاطفی خود اختصاص دهیم و هر هفته زمانی را برای یک کلاس یوگا یا کمی مدیتیشن اختصاص دهیم. راهبردهای تنفس آرامش بخش به از بین بردن استرس و کاهش اضطراب کمک می کند. ما احساس بهتری خواهیم داشت و به مسائل متفاوت نگاه خواهیم کرد.

 

3. تغییرات کوچک اما مثبت در زندگی ایجاد کنید!

وقتی تغییرات کوچکی در برنامه روزانه خود ایجاد می کنید، هیجان به شما باز می گردد. در یک کلاس تمرینی جدید شرکت کنید، کتاب بخوانید یا خودتان دست به قلم شوید. اینها می توانند شما را از رکود خارج کرده و خلاقیت شما را شعله ور کنند. به زودی متوجه خواهید شد که شروع و انجام کاری جدید می‌تواند به شما اعتماد به نفس خوبی برای ادامه خلق کردن چیزهای جدید بدهد.

 

من می خواهم هر چیزی که در اطرافم هست را زیبا کنم... و این زندگی من خواهد بود...

 

4. تفکر منفی را دوباره چارچوب بندی کنید!

تفکر منفی بسیار رایج است، اما همین چیز رایج و ظاهرا عادی، تمام انرژی ما برای مدیریت افکار یا هیجان ما را برای زندگی تخلیه می کند یا بر روی آن ایجاد می کند. ما نمی توانیم در میان منفی ها بمانیم و امیدوار باشیم که بهترین خودمان باشیم. درک افکار منفی و چارچوب بندی مجدد و تبدیل آنها به افکاری که بهتر به ما خدمت می کنند، ما را از گیر کردن باز می دارد.

 

5. خوش بینی را تمرین کنید!

یک فرد خوش بین نه فقط به زندگی، بلکه به همه چیز هیجان زده تر است! اگر فردی خوش بین نیستید، نگران نباشید، چرا که خوش بینی می‌تواند آموخته شود و شما می‌توانید آن را به خود بیاموزید. بعد از آن دیگر مهم نیست که لیوان نیمه پر باشد یا نیمه خالی. دانستن این که می توانید آن را پر کنید، همه چیز را جذاب می‌کند.

به خود بیاموزید که حتی در زمان مواجه شدن با موانع و شکست‌ها، ناملایمتی‌ها، ناامیدی‌ها، سختی‌ها و محرومیت‌ها در تجربیات روزانه، جنبه دیگری را ببینید. به دنبال درس ها باشید و باور داشته باشید که همه چیز درست می‌شود. وقتی این کار را انجام می دهید، هیجان زده شدن در مورد همه چیز و البته زندگی، آسان می‌شود.

 

6. زمان تلف شده را از زندگی خود حذف کنید!

وقتی به روز خود نگاه می کنیم، احتمالاً متوجه خواهیم شد که زمان زیادی برای فعالیت های بدون ارزش افزوده مانند پرسه زدن در شبکه‌های اجتماعی یا اخبار تلویزیون تلف می کنیم. تلف کردن زمان، دقیقا برابر است با تخلیه انرژی. همانطور که قبلا ذکر شد، وقتی انرژی شما تخلیه می شود، هیجان زده شدن به اتفاقی سخت تبدیل می‌شود. وقتی عمیقا بدانید که نیاز به انجام کاری دارید، زمان و انرژی آن را خواهید یافت. اما مراقب باشید زیرا پرکننده های زمان راه‌های زیادی برای نفوذ در انرژی شما دارند.

 

7. دیگر به آنچه دیگران فکر می کنند اهمیت ندهید!

یکی از دلایل اصلی که ما خواسته‌های خود را دنبال نمی‌کنیم این است که خیلی به فکری که دیگران در مورد ما می‌کنند اهمیت می‌دهیم. در نتیجه، ما دلسرد می شویم و دنبال چیزهایی که می‌توانند ما را سرشار از شادی کند نمی‌رویم. ما باید صرف نظر از اینکه دیگران چه فکری می کنند، بر روی یافتن شجاعت برای انجام کارهایی که ما را خوشحال می کند، تمرکز کنیم. ما باید چیزی که هستیم باشیم، نه آن چیزی که دیگران از ما می‌خواهند.

 

8. اجازه ندهید ترس شما را کنترل کند!

در هر صورت، زندگی غیرقابل پیش‌بینی است و ما می‌توانیم در این مسیر غیرقابل پیش‌بینی، ترس‌هایمان را بپذیریم و یا اینکه اجازه دهیم آنها ما را کنترل کرده و عقب نگه دارند. حضور ترس رها شده در قلب تمام احساساتی که داریم، ما را به شدت ناآرام و پریشان می‌کند. در مقابل هم اگر اصلا احساس دلهره یا ترس نداریم، نشانه آن است که به اندازه کافی تلاش نمی‌کنیم. زمانی که فقط کارهایی را انجام می‌دهیم که به آن نیاز داریم، هیجان‌زده شدن سخت است. کنترل ترس را با در آغوش گرفتن آن، از خود بردارید و با امتحان چیزهای جدید و سازنده، هیجان را به زندگی خود بازگردانید.

 

زندگی خوب و خوشبختی یک فرآیند است نه یک حالت موجود. این یک مسیر است نه یک مقصد...!

 

9. خودتان را غافلگیر کنید!

هرکسی باید راه هایی بیابد تا بوسیله آن‌ها کمی لذت را وارد زندگی خود کند. بدون برنامه‌ریزی و البته طوری که به زندگی شما آسیب نزند، با دوستان خود بیرون بروید، وسط روز ماساژ بگیرید، خودتان یک فیلم جدید ببینید یا روی مبل لم بدهید و کتاب جدیدی بخوانید. وقتی خودمان را با کارهایی خارج از برنامه غافلگیر می‌کنیم، روال خسته کننده روزانه ما تغییر کرده و عنصری از هیجان و لذت به آن اضافه می‌شود.

 

10. به رویدادهای جالب و هیجان‌انگیز زندگی به طور منظم بله بگویید…

نه فقط در زمانی که نیاز داشتید، بلکه همیشه درک کنید که کجا هستید و اگر چیزی درست است، آن را انجام دهید و وقتی چیزی اشتباه است، از انجام آن صرف نظر کنید. بدانید که همیشه انتخاب نهایی با خودمان است و وقتی آنطور که دیگران از ما انتظار دارند پاسخ نمی دهیم، بر قدرت خود تاکید کرده و با خودمان صادق هستیم. این زندگی کردن در حقیقت خودمان است که هیجان را به زندگی ما باز می‌گرداند.

 

افکار نهایی در مورد داشتن زندگی هیجان‌انگیز و پربارتر

زندگی فراتر از ترس‌ها، اضطراب‌ها و نگرانی های شما است. باور داشته باشید که این حقیقت است و نه یک شعار تکراری! با ایجاد این تغییراتی که به شما ارائه کردیم، از هر لحظه لذت ببرید. این به شما کمک می‌کند تا از زمان حضور خود در این جهان شگفت‌انگیز، بهترین استفاده را ببرید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید