دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 نشانه اینکه شما زمان بیش از حدی را در تنهایی می گذرانید

شواهد در مورد تنهایی و اینکه چقدر می تواند برای سلامتی ما مضر باشد در حال افزایش است. در واقع، تنها ماندن بیش از حد، دو برابر بیشتر از چاقی افراد را می کشد. علاوه بر این، افزایش خطر مرگ و میر مربوط به تنهایی در مقایسه با سیگار کشیدن، روز افزون است.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط شبکه های دانش، تنهایی از دهه 1980 دو برابر شده است، به طوری که 40 درصد از بزرگسالان احساس تنهایی می کنند. این در حالی است که تا چند دهه پیش، این مقدار 20 درصد از بزرگسالان را شامل می شد. در چند سال آینده، بسیاری از دانشمندان با افزایش استفاده از فناوری برای برقراری ارتباط به جای تعاملات رو در رو، یک اپیدمی تنهایی را پیش‌بینی می‌کنند که آمریکا و حتی جهان را فرا خواهد گرفت.

فهرست عناوین
5 نشانه اینکه شما زمان بیش از حدی را در تنهایی می گذرانید

با این حال، فقط اینکه اکنون احساس تنهایی می کنید، به این معنی نیست که نمی توانید با مردم ارتباط معناداری برقرار کرده و این خلا را در قلب خود پر کنید. بسیاری از مردم می ترسند که برای همیشه تنها بمانند، بنابراین حتی از تلاش برای رسیدن به دیگران و ایجاد روابط مثبت هم منصرف می شوند. اگر افراد برای مبارزه با تنهایی اقدامی نکنند، تنهایی می‌تواند باعث مشکلات سلامتی متعدد، حتی مرگ شود.

پس از منزوی کردن خود، تقریباً می‌توانیم احساس کنیم که این حالت طبیعی است، و ما فقط تمایل داریم به جای معاشرت با دیگران، درون پوسته‌های گرم و ایمن خود بمانیم.

 

 

در اینجا پنج نشانه وجود دارد که شما زمان بیش از حدی را در تنهایی می گذرانید:

1. شما مشتاق ارتباطات معنی دار و عمیق با مردم هستید.

بسیاری از افراد تنها، از صرف زمان بیش از حد در تنهایی لذت نمی برند. آنها به تازگی ارتباط خود را با مردم از دست داده اند و بنابراین، نمی دانند چگونه آن را بازگردانند. اگر متوجه شدید که هوس تعاملات اجتماعی و ایجاد روابط عمیق با مردم دارید، احتمالاً زمان زیادی را در تنهایی می گذرانید. حتی اگر چند دوست داشته باشید و هر از گاهی آنها را ببینید، اگر عمیقاً با آنها ارتباط نداشته باشید، همچنان می توانید احساس تنهایی کنید.

 

زمانی که احساس تنهایی می کنید، زمانی است که بیشتر به بودن با خودتان نیاز دارید.

 

2. برای فراموش کردن تنهایی خود از غذا خوردن، مواد مخدر، الکل یا چیز دیگری استفاده می کنید.

متأسفانه، بسیاری از افراد برای پر کردن خلاء زندگی خود چه تنهایی باشد و چه افسردگی، اضطراب، بی هدفی یا هر چیز دیگری که باعث ناراحتی می شود، از مواد مضر استفاده می کنند. اگر بیش از سایر افراد برای پر کردن وقت خودتان به انبار یا یخچال خود مراجعه می کنید، احتمالاً زمان زیادی را به تنهایی می گذرانید. در حالی که باید گهگاهی از خوردن غذا و نوشیدنی لذت ببرید، هرگز نباید برای راحتی یا فرار از زندگی خود به آنها مراجعه کنید. آنها هرگز به شما کمک نمی کنند که احساس تنهایی نکنید. آنها فقط مشکل را برای مدتی پنهان می کنند.

 

همچنین بخوانید: چرا راحت گریه کردن به این معنی است که شما از نظر ذهنی محکم هستید؟

 

3. احساس بی قراری و بی حوصلگی زیادی می کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد، وقتی احساس بی حوصلگی می کنیم، احساسات خود را از طریق برنامه های تلویزیونی، بازی های ویدیویی، غذا خوردن، مواد مخدر یا الکل بی حس می کنیم و این یعنی اعتیاد! اما چه اتفاقی می افتد اگر زمانی که احساس بی حوصلگی یا بی قراری می کنیم، با دوستان یا خانواده خود رفت و آمد کنیم؟ در حالی که باید از وجود خود لذت ببرید و بتوانید بدون احساس تنهایی با خودتان تنها باشید، انجام بیش از حد این کار می تواند احساس تنهایی شما را افزایش دهد. ما موجوداتی اجتماعی هستیم و به همدیگر نیاز داریم تا در این زندگی به موفقیت برسیم. اگر احساس بی حوصلگی می کنید، با یک دوست قدیمی تماس بگیرید و ببینید که آیا دوست دارد ملاقات یا گپ و گفتی داشته باشید یا خیر. یا برای ایجاد ارتباطات جدید و احتمالاً یافتن یک سرگرمی مورد علاقه جدید، گروه های محلی خود را بررسی کنید.

 

4. فراموش کرده اید که چگونه در یک مکالمه با مردم صحبت کنید.

انزوای اجتماعی می تواند به مهارت های اجتماعی ما آسیب برساند، به خصوص اگر برای مدت طولانی خود را منزوی کرده باشیم. ظهور رسانه‌ها و شبکه های اجتماعی و سایر اشکال سرگرمی تنها کاهش مهارت‌های اجتماعی ما را تسریع می‌کند، زیرا از اینترنت به‌عنوان یک شبکه ایمنی برای خودمان استفاده می‌کنیم و هر زمان که حوصله صحبت کردن نداشته باشیم، به سراغ آن می‌رویم. با این حال، اگر در این روند تعادل ایجاد نکنیم، می تواند به سرعت از کنترل خارج شود. اگر احساس ناراحتی می کنید یا طریقه صحبت کردن با افراد در موقعیت های اجتماعی را به خاطر نمی آورید، احتمالاً در حال آسیب دیدن از تنهایی بیش از حد هستید.

 

اگر کسی که با او تنها هستید را  دوست داشته باشید هرگز احساس تنهایی نخواهید کرد...!

 

5. در نتیجه منزوی شدن خود دچار اضطراب اجتماعی شده اید.

در نهایت، هرچه بیشتر خود را منزوی کنید، رفتن به سراغ مردم و گفتگو با آنها سخت‌تر می‌شود. طبق گزارش انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا، تقریباً 15 میلیون یا 6.8 درصد آمریکایی ها از اضطراب اجتماعی رنج می برند. تنها راه برای غلبه بر این موضوع این است که با مردم صحبت کنید، زیرا اگر می خواهید اضطراب اجتماعی را شکست دهید، باید با ترس های خود روبرو شوید. با این حال، افرادی که بیش از حد وقت خود را به تنهایی می گذرانند، در نهایت آنقدر از انجام این کار احساس راحتی می کنند که تمایل خود را برای ایجاد رابطه با دیگران از دست می دهند. اگر از نظر اجتماعی مضطرب هستید و انگیزه خود را برای صحبت با دیگران از دست داده اید، احتمالاً بیش از حد زمان خود را صرف تنهایی‌تان می کنید.

پیوستن به گروه‌های حمایتی برای اضطراب اجتماعی را در نظر بگیرید تا به شما کمک کند راه خود را برای صحبت با دیگران آسان‌تر کنید، یا شاید به سازمان یا فعالیتی بپیوندید که به آن علاقه دارید تا بتوانید با افراد همفکر دیگری ملاقات کنید.

شما نباید از تنهایی خجالت بکشید. بسیاری از مردم احساس تنهایی می کنند، اما هرگز آن را به دلیل ترس از تمسخر یا طرد شدن به دیگران اعلام نکرده و اعتراف نمی کنند. با این حال، انزوای اجتماعی باید جدی گرفته شود. هیچ کس احساس تنهایی را دوست ندارد، اما متأسفانه، تعداد شگفت انگیزی از مردم در دنیای امروز احساس تنهایی می کنند.

 

سخن پایانی در مورد نشانه های تنهایی بیش از حد شما

به یاد داشته باشید که برای اجتماعی شدن دوباره باید قدم های کوچک و کودکانه بردارید و برای حمایت به دوستان و خانواده مورد اعتماد خود مراجعه کنید. تا زمانی که به خود ایمان داشته و انگیزه ایجاد مجدد ارتباط را داشته باشید، به آن خواهید رسید. از طرف دیگر، اگر زمانی که در بیرون از خانه هستید فردی را دیدید که تنها یا افسرده به نظر می رسد، حتما با او ارتباط بگیرید. یک لبخند ساده و یک "حالت چطور است؟" می تواند راه دراز و شفابخشی را ایجاد کند، به خصوص برای کسی که احساس انزوا و تنهایی می کند.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید