دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

چرا راحت گریه کردن به این معنی است که شما از نظر ذهنی محکم هستید؟

"ما هرگز نباید از اشک هایمان خجالت بکشیم." - چارلز دیکنز

 

فهرست عناوین
چرا راحت گریه کردن به این معنی است که شما از نظر ذهنی محکم هستید؟

آیا می دانستید که گریه کردن واقعا برای شما مفید است؟ به گفته دکتر ویلیام فری، عصب شناس و محقق گریه و اشک:

 "گریه فقط پاسخ انسان به غم و ناامیدی نیست، بلکه یک پاسخ سالم است. گریه یک راه طبیعی برای کاهش استرس‌های عاطفی است که اگر کنترل نشوند، اثرات فیزیکی منفی بر بدن دارند، از جمله افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی و سایر اختلالات مرتبط با استرس."

تحقیقات نشان می دهد که 85 درصد از زنان و 73 درصد از مردان پس از گریه کمتر از قبل احساس خشم و غمگینی می کنند. بسیاری از مردم احساس می کنند که گریه آنها را ضعیف می کند و اجازه نمی‌دهد که با زندگی و احساسات خود کنار بیایند، در حالی که در واقعیت، گریه دقیقاً برعکس است!

 

 

در اینجا 5 دلیل وجود دارد که چرا گریه کردن به این معنی است که شما از نظر ذهنی محکم و استوار هستید:

1. شما با احساسات خود روبرو می شوید.

وقتی احساسات منفی که به نفع شما نیست را آزاد می کنید، به این معنی است که از احساسات خود فرار نمی کنید. شما مستقیماً در چشمان آنها خیره می شوید و آنها را دعوت می کنید و به آنها اجازه می دهید که بصورت موقت، کاملاً شما را تحت کنترل خود درآورند. با این حال، بعد از اینکه آنها را احساس کردید و به آنها اجازه دادید مسیر خود را طی کنند، آنها را رها می کنید و برای مدت طولانی روی آنها تمرکز نمی‌کنید. گریه کردن به این معنی نیست که توانایی اداره زندگی را ندارید. این بدان معناست که شما توانایی بیشتری برای مقابله با هر چیزی که سر راهتان قرار می گیرد دارید، زیرا سعی نمی کنید فرار کنید. شما قوی می ایستید و در آن لحظه حضور پیدا می‌کنید و برای‌تان مهم نیست که ممکن است چه چیزی به همراه داشته باشد.

اگر باید گریه کنید، می دانید که بدن شما باید انرژی اضافی را دفع کند یا بعد از یک رویداد استرس زا، باید دوباره خود را بازیابی کند. و شما این واقعیت را بدون احساس شرم یا عذرخواهی در مورد آن می پذیرید.

 

شما نمی توانید همیشه قوی باشید. گاهی اوقات فقط نیاز دارید تنها باشید  و اشک هایتان را بیرون بریزید.

 

2. برای شما مهم نیست که دیگران در مورد شما چه فکری می کنند.

گریه نمایش نهایی آسیب پذیری است. جسارت زیادی لازم است تا آن سمت خود را به دیگران نشان دهید و اهمیتی ندهید که آنها در مورد شما چه فکری می کنند. ما در دنیایی بسیار ساختاریافته زندگی می‌کنیم، جایی که تقریباً از نشان دادن احساسات جلوگیری می‌کنیم، زیرا تصور می‌کنیم که بروز احساسات باعث اختلال در روز کاری، کاهش بهره‌وری ما یا دلایل پوچ دیگر می‌شود.

گریه کردن به این معنی است که شما بر این هنجارهای اجتماعی غلبه کرده اید و متوجه شده اید که اتفاقا نشان دادن احساسات است که شما را به یک انسان تبدیل می کند. بدون وجود و بروز احساسات، ما به سادگی ماشین‌ها، چرخ‌دنده‌ها، روبات‌هایی خواهیم بود که وظایف خود را به شیوه‌ای منظم، پیش پا افتاده و حساب شده انجام می‌دهند. با این حال، توانایی ما در گریه کردن به این معنی است که ما بسیار بیشتر و بالاتر از یک ماشین هستیم و شما این را متوجه شده اید. راحت گریه کردن به این معنی است که شما از زندان افکار دیگران خارج شده اید و از محدوده هنجارهای اجتماعی فراتر رفته اید. شما می‌دانید که گریه کردن، بخش بزرگی از وجود یک فرد متعادل و سالم از نظر عاطفی است.

 

همچنین بخوانید: 5 نشانه اینکه احساسات خود را تحت کنترل دارید

 

3. می دانید که گریه کردن به شما کمک می کند تا احساسات فروخورده را رها کنید.

سرکوب احساسات، در پایان تنها منجر به انفجارهای بزرگ می شود، جایی که همه چیزهایی را که ماه ها احساس کرده اید را در یک لحظه و محیط رها می کنید. معمولاً این به معنای یک فروپاشی عاطفی یا یک دعوای بزرگ با شخص دیگری است، زیرا در آن لحظه انفجار مجبور هستید که این همه ناامیدی را بر سر کسی آوار کنید. هیچ یک از این موقعیت ها ایده آل نیستند و در درازمدت می توانند آسیب های روحی زیادی ایجاد کنند. گریه کردن به طور منظم به شما کمک می کند تا سیستم عصبی خود را کنترل کنید و همچنین به شما کمک می کند تا هر گونه احساسات کهنه ای که دیگر به بدن عاطفی شما تعلق ندارد را از بین ببرید.

 

من تنها کسی هستم که مسئول احساساتم هستم.

 

4. می دانید که گریه کردن به طور کلی شما را سالم تر می کند.

گریه کردن فواید زیادی فراتر از فواید احساسی دارد. در واقع با کاهش سطح منگنز، هورمون‌های حس خوب را آزاد می‌کند، که در صورت تجمع بیش از حد در سیستم بدنی شما می‌تواند باعث اضطراب و استرس شدید شود. گریه همچنین به روان شدن چشم ها و جلوگیری از کم آبی آن‌ها کمک می کند. بدون اشک، ما حتی نمی توانیم درست ببینیم! در نهایت گریه باکتری ها را از بین می برد و سایر سموم مضر را از بدن خارج می کند. بدون اشک، سلامتی بسیار ضعیف تری خواهیم داشت. و ناگفته نماند که با جلوگیری از گریه کردن، خود را از حجم احساسات سرکوب شده به دیوانگی می کشانیم!

 

شش پزشک برتر جهان:  آفتاب، آب، استراحت، هوا، ورزش و رژیم غذایی.

 

5. به دیگران کمک می کنید احساس راحتی بیشتری در بیان خود داشته باشند.

یک فرد قوی از نظر ذهنی لازم است، تا به افراد دیگر کمک کند که خود را از ترس آنچه دیگران فکر می کنند رها کنند. با گریه کردن و نشان دادن جنبه آسیب پذیر خود به مردم، نه تنها خود را آزاد می کنید، بلکه به دیگران هم کمک می کنید تا در انجام همین کار احساس راحتی بیشتری داشته باشند. بسیاری از مردم احساسات خود را از بین می‌برند و از آنچه دیگران ممکن است بگویند می‌ترسند یا فکر می‌کنند که نشان دادن خود در خالص‌ترین شکل، ممکن است مردم را بترساند یا نامناسب تلقی شود. با این حال، با مهار نکردن احساسات خود و گریه کردن در مقابل دیگران در صورت نیاز، به طور خودکار به جامعه کمک می‌کنید که به سمت معتبرتر، آزاد و سالم تر شدن حرکت کند.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید