دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
صبر یک فضیلت است: 10 نکته برای داشتن صبوری بیشتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

صبر یک فضیلت است: 10 نکته برای داشتن صبوری بیشتر

شما این ضرب المثل قدیمی را شنیده اید که "صبر یک فضیلت است"، اما تا زمانی که مدت ها صبوری کرده باشید، متوجه نخواهید شد که چقدر این جمله درست است. آیا می دانستید که افراد صبور عشق، شادی، آرامش و زندگی بهتری دارند؟ همه چیز این است که یاد بگیرید برای چیزهای زیبا سپاسگزار باشید و چیزهای چالش برانگیزی که نمی توانید تغییر دهید را بپذیرید.

بعضی ها می گویند وقتی بر صبر مسلط شدی قدرت پیدا می کنی. هنگامی که این مهارت را توسعه دادید، می توانید بیاموزید که منتظر بمانید و بدون اینکه آشفته شوید، از تأخیرهای زندگی بگذرید. مهم نیست که چه سختی برای شما پیش می آید، می توانید آرام بمانید و تکانه های طبیعی خود که سعی می کنند شما را از مسیر خارج کنند را کنترل کنید.

 

چرا صبر یک فضیلت است

آیا جای تعجب است که در این دوره مدرن، مردم تا این حد بی تاب هستند؟ جوامع ما تبدیل به جوامعی شده اند که طرفدار لذت آنی هستند. با لمس یک دکمه می توانید پیتزا سفارش دهید و قبوض آب و برق خود را بپردازید. شما مجبور نیستید چک بنویسید یا با شرکت تماس بگیرید تا تعهدات ماهانه خود را انجام دهید زیرا بانک شما از طریق پرداخت خودکار صورتحساب مراقب آن هست.

به راحتی می توان فهمید که چرا برخی افراد بی تاب می شوند، زیرا به همه چیز در تماس خود عادت کرده اند. وقتی یک جستجوی سریع در Google می تواند حتی به کوچکترین سؤالات پاسخ دهد، نیازی به تمرین صبر نیست. با این حال، به خاطر داشته باشید که سفارش غذا یا پیدا کردن مکان سینما، چیزی بیش از راحتی نیست.

وقتی نوبت به اهداف و زندگی روزمره شما می رسد، داشتن صبر ضروری است. مشکل در داشتن تحمل و صبوری بیشتر به این دلیل است که جامعه به شما آموزش داده است تا در راحتی نسبی زندگی کنید و این به همه زمینه های زندگی شما سرایت می کند.

 

 

وقتی صبور باشید، موفق تر می شوید

مشکل کم حوصلگی و بی صبری این است که باعث می شود تصمیمات ضعیفی بگیرید که می تواند عواقب پایداری داشته باشد. چرا جامعه همیشه به دنبال راه‌حل‌های سریع یا طرحی برای سریع‌تر ثروتمند شدن است که به شما امکان می‌دهد میانبرها را انتخاب کنید؟ متأسفانه، این روش ها معمولاً سودآور نیستند، زیرا در نهایت راهی برای رهایی از کار سخت وجود ندارد.

با این حال، در طول تاریخ به افرادی نگاه کنید که صبور بوده اند و سخت تلاش کرده اند تا به آنچه می خواستند برسند. آیا می دانستید که توماس ادیسون بیش از 1000 تلاش ناموفق برای ساخت لامپ داشت؟ رشته های لامپ همچنان روی او می سوخت، اما او تسلیم نمی شد.

هنگامی که او بر لامپ مسلط شد، به خلق چیزهای شگفت انگیز دیگری ادامه داد. او اولین گرامافون را توسعه داد و اولین ضبط او شعر "ماری یک بره کوچک داشت" بود. داشتن اولین صدای ضبط شده توسط انسان و روشنایی نجات دهنده لامپ بسیار مهم است، اما او ۱۰۹۳ صبوری دیگر برای اختراعات شگفت انگیز داشت. آیا جای تعجب دارد که به او لقب "جادوگر هاید پارک" را داده اند؟

تصور کنید اگر ادیسون نمی فهمید که صبر یک فضیلت است چقدر داستان متفاوت می شد؟ اگر او عجله داشت و صبوری نمی کرد، زمان لازم را برای تحقق ایده هایش اختصاص نمی داد. خوشبختانه، او تعهد بلندمدتی با خود داشت که فداکار باشد و به هر مانعی در مسیر حمله کند.

تسلیم شدن برای او خیلی آسان بود، اما جامعه بدون لامپ کجا بود؟ به تعویق انداختن، تسلیم شدن و عجله کردن با چشم بسته، هیچ کمکی به پیشرفت شما در زندگی نمی کند. پس صبر چیست، و چگونه می توانید آن را با عباراتی که درک می کنید بیان کنید؟

صبور بودن بسیار شبیه به استفاده از سیستم ترمز در وسیله نقلیه شماست. هنگامی که در جاده با مانعی روبرو می شوید، از ترمز برای کاهش سرعت خود استفاده می کنید تا از تصادف جلوگیری کنید. در این موارد، اگر از سیستم ترمز خود استفاده نکنید، با مانع برخورد می کنید و... صبر به شما می آموزد در مواقعی که لازم است در مقابل چیزها ترمز کنید تا از هر بلا و مشکلی جلوگیری کنید.

 

صبور بودن بسیار شبیه به استفاده از سیستم ترمز در وسیله نقلیه شماست. کمی به نداشتن ترمز فکر کنید.

 

ده نکته مفید برای داشتن صبر بیشتر

صرف نظر از اینکه چقدر کوشا هستید، همیشه مواقعی وجود خواهد داشت که طبیعت بی حوصله شما بهترین ها را از شما خواهد گرفت. و مشکل اینجاست که این می تواند از جهات مختلف به شما آسیب برساند. نداشتن صبر و این تلاش ها برای انجام سریع کارها نه تنها مانع شما در زندگی می شود، بلکه می تواند به روابط شما آسیب برساند و همچنین اهداف شما را از بین ببرد.

آیا آموخته اید که صبر یک فضیلت است یا در این زمینه به کار بیشتری نیاز دارید؟ در اینجا ده راه وجود دارد که می توانید به وسیله آن ها تمرین کنید که تحمل، پشتکار و صبوری بیشتری در زندگی داشته باشید.

 

همچنین بخوانید: 3 کلید برای به دست آوردن هر چیزی در زندگی

 

1. آن را جعل کنید تا زمانی که آن را بسازید

مواقعی وجود دارد که پاسخی نخواهید داشت و به نظر می رسد همه چیز در هرج و مرج است. گاهی اوقات، باید وانمود کنید که همه چیز خوب است، حتی زمانی که اینطور نیست. شما باید بیاموزید که چگونه بدون اینکه دچار بحران شوید از لحظات چالش برانگیز زندگی گذر کنید، بنابراین گاهی اوقات باید راه خود را جعل کنید.

 

2. تنفس عمیق یا مدیتیشن را تمرین کنید

مدیتیشن و تنفس عمیق می تواند به طور قابل توجهی به شما کمک کند تا یاد بگیرید که صبر یک فضیلت است. وقتی افکار خود را کنترل کرده و ذهن خود را پاک می کنید، می توانید به سرعت یاد بگیرید که چگونه آرام شوید و مسائل را رها کنید. اگر همیشه سعی می‌کنید موقعیت‌های خارج از کنترل خود را مدیریت کنید، تسلط بر مدیتیشن می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

 

تنفس عمیق به شما می آموزد که صبر یک فضیلت است.

 

3. آن را با ژورنالینگ بنویسید

آیا می خواهید از کائنات سؤال کنید که چرا همه چیز در زندگی شما اینگونه است؟ ژورنالینگ یا روزنامه‌نگاری شخصی ابزاری عالی است که می تواند به شما در رشد شخصی کمک کند. وقتی چیزی را به صورت نوشتاری پیاده سازی می کنید، می‌تواند به شما کمک کند تا دیدگاه خود را به دست آورید.

برخی از چیزهایی که روی آنها تاکید می کنید احمقانه و بی اهمیت هستند و وقتی آن را به صورت مکتوب می بینید، متوجه ارزش اصلی آن ها خواهید شد. اگر می خواهید صبر خود را افزایش دهید، همه چیز را بنویسید.

 

4. قدرت برتر خود را تصدیق کنید

یک تصویر بزرگتر وجود دارد که شما توانایی دیدن آن را ندارید. بنابراین، اگر به قدرت بالاتر خود برای کمک به خودتان تکیه کنید، کمک را دریافت خواهید کرد. با توکل، ایمان و دعا، می توانید از چیزی بزرگتر و داناتر از خودتان راهنمایی و پاسخ بگیرید.

 

 

5. چیزها را همانطور که هستند بپذیرید

حتی اگر موقعیت‌هایی که در حال حاضر پیش می‌روند را دوست ندارید، باید یاد بگیرید که آنها را بپذیرید. از دعوا با خودتان بر سر چیزهایی که نمی توانید تغییر دهید دست بردارید. یک نفس عمیق بکشید و بدانید که صبر فضیلتی است که وقتی همه چیز بد پیش می رود به آن نیاز دارید.

 

6. ذهن آگاهی را تمرین کنید

شما باید ارتباط بین احساسات، افکار و رفتار خود را بیاموزید. چه افکار منفی دارید که شما را از انجام کاری که باید انجام دهید باز می دارد؟ آیا تمایل دارید در گذشته زندگی کنید و با شکست ها تسخیر می شوید؟

وقتی یاد گرفتید در لحظه زندگی کنید و به خاطر شکست ها و اشتباهات خود را سرکوب نکنید، می توانید از این ذهنیت منفی فراتر بروید. همدلی با خود و دیگران را تمرین کنید.

 

7. با خود مهربان باشید

آیا با خود مهربان هستید یا از میزان خودارزشمندی و اعتماد به نفس خود رنج می برید؟ شما باید یاد بگیرید که نقاط ضعف خود را در آغوش بگیرید و آنها را فرصتی برای رشد بدانید. عشق به خود را تمرین کنید و به یاد داشته باشید قبل از اینکه این فضیلت جدید را در مورد دیگران امتحان کنید، با خودتان صبور باشید.

 

قبل از اینکه این فضیلت بزرگ را در مورد دیگران امتحان کنید با خودتان صبوری کنید.

 

8. رها کنید

آهنگ معروف فیلم دیزنی فروزن را شنیده اید؟ بچه ها در سرتاسر دنیا آهنگ "Let It Go" را می خواندند تا اینکه والدین آنها تقریباً دیوانه شدند. اگرچه این یک آهنگ کودکانه است، اما معنای قدرتمندی دارد.

از چنگ زدن به چیزهایی که نمی توانید آنها را درک کنید و فقط به شما آسیب رسانده اند دست بردارید. نیازی نیست که کامل باشید یا همه چیز را با هم داشته باشید، پس تمام آن احساساتی که شما را عقب نگه می دارند را کنار بگذارید.

 

9. قدر زندگی که به شما داده شده است را بدانید

خیلی آسان است که همه چیز را بدیهی بدانید، زیرا درگیر تصویر بزرگ می شوید. زمانی را برای بوییدن گل های رز اختصاص دهید و زیبایی هایی را که پیش روی شماست را تشخیص دهید. همین لحظات کوچک در زندگی شما هستند که آن را ارزشمند می کنند.

در حالی که وقت می گذارید تا در بین گل های رنگارنگ بچرخید، خواهید آموخت که چرا صبر فضیلتی است که باید آن را توسعه دهید.

 

10. تاثیر بدن و هورمون های خود را بشناسید

هر روز نمی تواند کامل باشد. گاهی اوقات، با سردرد از خواب بیدار می شوید، و در برخی مواقع دیگر هم برای خروج از رختخواب ناامید خواهید بود. سطح بدن و هورمون شما می تواند بر احساس شما تأثیر بگذارد، که این می تواند سطح صبوری شما را تغییر دهد.

وقتی روزها طولانی و سخت به نظر می رسند، باید به خودتان استراحت بدهید. تاریکی لحظه به زودی می گذرد و فردا دوباره خورشید می درخشد. اجازه ندهید یک روز بد، داستان شما را خراب کند، زیرا روزهای بهتری در راه است. برای شمردن نعمت های خود وقت بگذارید.

 

 

سخن پایانی دنیای موسیقی درمانی در مورد درک اینکه چرا صبر یک فضیلت است

اشکالی ندارد که سوال بپرسید و گاهی اوقات به خاطر احساس ناعدالتی به همدردی نیاز داشته باشید، اما اجازه ندهید این به یک عادت تبدیل شود. صبر داشته باشید، همدلی با خودتان را تمرین کنید و در حالی که تغییر را پذیرفته اید، اشتباهات خود را ببخشید. هر زمان که دوست داشتید دست به کار شوید و بدانید که زندگی چیزهای خیلی زیادی برای شما دارد. توماس ادیسون بزرگ و 1000 تلاش او برای ساختن لامپ را به یاد بیاورید.

گاهی اوقات طول می کشد تا مهم ترین چیزها در زندگی شما متولد شوند. با خود و دیگران صبور باشید و از زندگی کردن لذت ببرید. وقتی یاد بگیرید که صبر یک فضیلت است، کل زندگی شما می تواند به سمت بهتر شدن تغییر کند.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
۱۴۰۲/۰۴/۲۹

چقدر باید صبور باشیم یه ماه یه سال پنج سال ده سال بیست سال چهل سال پنجاه سال چقدر خنده داره این همه صبوری واقعا زندگی برای بعضی ها یه توهم پوچ وتوخالی

برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید