دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

جملات انگیزشی برای ادامه دادن و حرکت

چه چیزی در مورد نقل قول ها و جملات انگیزشی وجود دارد که آنها را بسیار دوست داشتنی و پر طرفدار می کند؟ هر فردی که در تلاش برای رسیدن به هدفی است، در همه چیز به دنبال الهام و انگیزه است. او می خواهد با دیدن، شنیدن و احساس کردن همه چیز، برای خود سوخت و انرژی ادامه دادن و حرکت کردن دریافت کند و با انگیزه و قدرت بیشتری به سمت هدفش پیش برود.

در مقابل، یک فرد بی انگیزه و بی هدف که زمین گیر شده است هم، چیزی می خواهد که او را تکان دهد و از زمین جدا کند. او نیرو و الهامی می خواهد که باعث حرکت کردن و ادامه دادنش شود. اینجاست که عبارات و جملات انگیزشی فواید خود را نشان می دهند. هر فردی با مرور این عبارات و نقل قول های الهام بخش، متوجه چیزهایی می شود که در خودش وجود دارد. یافتن یک عبارت یا نقل قول مختصر که به ما الهام بخشیده و کاملاً باورهای ما را تقطیر کند، ارزشی بی نظیر دارد.

فهرست عناوین
جملات انگیزشی برای ادامه دادن و حرکت

هنگام مرور عبارات و جملات انگیزشی و الهام بخش، اغلب به نظر می‌رسد که در حال بازدید مجدد نظرات خودمان هستیم، فقط با این تفاوت که آن ها توسط فردی مجهز به استعداد نویسندگی، تقویت شده اند. نقل قول ها و جملات الهام بخش مناسب در زمان مناسب، می‌توانند چیزها را تغییر دهند. کلمات مهم هستند و عبارات انگیزشی می‌توانند ما را تشویق کنند که بلند شویم، بر زمان‌های سخت غلبه کنیم، اقدام کنیم، از به تعویق انداختن دست برداریم، از منطقه آسایش و راحتی خود خارج شویم، به یک تیم انگیزه بدهیم، روی رشد شخصی سرمایه‌گذاری کنیم و شروع کنیم. این به شما کمک می کند که یک کسب و کار و یا کار سختی که باید انجام شود را به بهترین شکل انجام دهید.

 

 

آیا فقط افراد ناموفق از عبارات و جملات انگیزشی استفاده می کنند؟

استفاده از عبارات و جملات انگیزشی و الهام بخش فقط مخصوص افراد ناموفق و بی انگیزه نیست. حتی افراد بسیار موفق نیز به عبارات و جملات انگیزشی و الهام‌بخش مورد علاقه خودشان احترام می‌گذارند. آن ها هنوز هم برای گذر از روزهای سخت، به یاد آوردن یک اصل مهم شخصی یا حتی گرفتن مقداری الهام برای بهره‌وری بیشتر در حین کار، این جملات را مرور و تکرار می کنند. 

فرقی نمی کند، هم در تجارت و هم در بقیه ابعاد زندگی، جملات انگیزشی تکه‌های کوتاهی از شوخ طبعی و خرد هستند که وقتی برای ادامه دادن و حرکت به آن‌ها نیاز داریم، به راحتی در دسترس هستند.

 

همیشه به یاد داشته باشید که منبع اصلی انگیزه از درون خودتان است.

 

آیا مرور و تکرار جملات انگیزشی در همه حال برای من مفید است؟

چه روز سختی را پشت سر می گذارید و به انگیزه ای نیاز دارید تا به خود اطمینان دهید که همه چیز خوب خواهد بود، و چه فقط به دنبال یک بیانیه محکم برای انجام ماموریت آن روز هستید، نقل قول های الهام بخش و جملات انگیزشی به شما کمک می کنند تا یک پای خود را جلوی پای دیگر قرار دهید. در هر حال و هوایی که باشید، این عبارات انگیزه دهنده به شما کمک می کنند تا تغییرات کوچک یا بزرگی که می خواهید را ایجاد کنید.

مهم نیست که یک ستاره سینما باشید، یا یک نویسنده، یک قهرمان ورزشی، یک شخصیت علمی، یک فرد در حال تحصیل یا کسی که مشغول انجام کارهای روزمره است، به هر حال مطمئناً یک نقل قول الهام بخش پیدا خواهید کرد که نشان دهنده انگیزه و اراده شما باشد. در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و با مرور و تکرار این عبارات و جملات انگیزشی برای ادامه دادن و حرکت، تغییر خود را ایجاد کنید.

 

تو خیلی بیشتر از آن چیزی هستی که احساس می کنی

 

تو خیلی بیشتر از آن چیزی هستی که احساس می کنی

من می دانم که ممکن است این فصل زندگی تو پاییزی باشد... می دانم که ممکن است در حال حاضر احساس گم شدن داشته باشی... اما اعتماد کن و باور داشته باش که به جایی میروی که می خواهی باشی. در حالی که انتظارش را می کشی، با تمام وجود برایش کار کن. باور کن که زندگی ای که آرزو و لیاقتش را داری تو را در آغوش خواهد گرفت! تو خیلی بیشتر از آن چیزی هستی که احساس می کنی!

 

بگذار که تغییرات تو را قویتر، باهوشتر و مهربان تر کنند

 

بگذار که تغییرات تو را قویتر، باهوشتر و مهربان تر کنند

لحظات بسیار دردناکی در زندگی تو وجود خواهد داشت که تو را تغییر خواهد داد. بگذار که آنها تو را قویتر، باهوشتر و مهربان تر کنند. اما هرگز اجازه نده که تبدیل به کسی بشوی که نیستی. گریه کن، اگر مجبور شدی جیغ بزن… اما بعد از آن تاجت را صاف کن و به حرکتت ادامه بده…

 

قدم به قدم پخته تر خواهی شد

 

قدم به قدم پخته تر خواهی شد

با هر قدم، با هر درد، با هر درس… پخته تر خواهی شد. ادامه بده و نگران نباش. روزی سختی‌های حال حاضر، برای تو خم خواهند شد. امید داشته باش و قدم بردار و حرکت کن.

 

گذشته را کنار بگذار و حرکت کن

 

گذشته را کنار بگذار و حرکت کن

تو از فرصت های جدید، موقعیت های جدید، عشق جدید، افراد جدید و رفتار جدید نمی ترسی. ترس تو فقط از دردهای قدیمی است… این است که تو را زمین گیر کرده. گذشته را کنار بگذار و فقط درسی که از آن گرفته ای را بکار بگیر و حرکت کن تا بتوانی مسیر تغییر و پیشرفت را طی کنی…!

 

سختی یک هدیه بزرگ است

 

سختی یک هدیه بزرگ است

سختی یک هدیه بزرگ است. بجای اینکه از آن فرار کنی یاد بگیر که در آغوشش بگیری در این صورت رشد خواهی کرد. در این صورت است که در مسیر رشد قرار گرفته و به سمت مثبت حرکت خواهی کرد.

 

سرت را بالا بگیر و پیش برو

 

سرت را بالا بگیر و پیش برو

سرت را بالا بگیر. امروز از زندگی کتک خورده‌ای؟ هیچ اشکالی ندارد. از کبودی و زخمهایت خجالت نکش. از آن‌ها بیاموز، تو زخمی شده‌ای، شکسته شده‌ای… اما در ازای آن تجربه بی نظیری را پیدا کرده‌ای که تو را قویتر می‌کند. تجربه ای که قیمت ندارد…

سرت را بالا بگیر و پیش برو. روزی از خودت تشکر خواهی کرد که امروز با قدرت سرت را بالا گرفتی.

 

آرام باش و آرامش خودت را حفظ کن

 

آرام باش و آرامش خودت را حفظ کن

آرام باش و آرامش خودت را حفظ کن. همیشه لازم نیست حرکت کنی و کاری انجام دهی. استراحت کن تا بتوانی خود و شرایطت را بازیابی و نوسازی کرده و دوباره حرکت کنی!

 

زندگی درونی شما پیشرفت بیرونی شما را تعیین می‌کند

 

زندگی درونی شما پیشرفت بیرونی شما را تعیین می‌کند

گاهی فراموش می‌کنید که زندگی درونی شما، پیشرفت بیرونی شما را تعیین می‌کند. این ایده ای است که من مدت ها پیش پذیرفته ام و دکتر هنری کلود" به خوبی در مورد آن میگوید:

 

زندگی ،خوب گاهی ربطی به شرایط بیرونی ندارد. ما بیشتر اوقات از طریق چیزی که درون خود داریم خوشحال و راضی هستیم… و زندگی درونی ما تا حد زیادی به ایجاد بسیاری از شرایط خارجی ما کمک می‌کند.

 

برای من یک زندگی درونی خوب، با شکرگزاری شروع می‌شود . گاهی اوقات سه چیزی را که در لحظه، مخصوصاً در سخت ترین مواقع از آنها سپاسگزارم را یادداشت می‌کنم و این کار، بلافاصله دیدگاه من را تغییر می‌دهد. زندگی درونی ما، با صرف زمان برای انعکاس چیزهای مثبت و مؤثر رشد می‌کند و به ما انرژی می‌دهد تا این روند را تکرار کنیم.

 

تو گذشته ات نیستی

 

تو گذشته ات نیستی

تو، گذشته ات نیستی. تو راه را هموار خواهی کرد، حتی اگر مجبور به تنها راه رفتن باشی… نگران نباش و به راه رفتن ادامه بده. افرادی که قرار است با تو سفر کنند، در مسیر تو را ملاقات خواهند کرد.

 

با تمام وجود شروع کن و ادامه بده

 

با تمام وجود شروع کن و ادامه بده

یک ضرب المثل هست که می‌گوید: اگر تصمیم داری به جهنم هم بروی، با تمام وجود برو…

معنی این ضرب المثل این است که یا کاری را شروع نکن، یا اگر تصمیم به شروع گرفتی با تمام وجود شروع کن و انجامش بده و حرکت کن.

 

به خاطر بیاور که تا این لحظه چقدر جلو آمده ای

 

به خاطر بیاور که تا این لحظه چقدر جلو آمده ای

هر زمانی که به توانایی خود برای پیش روی شک کردی و احساس کردی که دیگر نمیتوانی به جلو حرکت کنی، فقط به خاطر بیاور که تا این لحظه چقدر جلو آمده ای. همه چیزهایی را که تا اینجای مسیر با آن ها روبرو شده ای، همه پستی و بلندیهایی که تا اینجا پشت سر گذاشته ای، تمام نبردهایی که برنده شده ای، تمام ترس هایی که بر آنها غلبه کرده ای… همه و همه را به یاد بیاور.

 

همیشه ارزش خودت را به خودت یادآوری کن

 

همیشه ارزش خودت را به خودت یادآوری کن

این که چقدر جلو آمده ای و همین که به جای کنونی رسیدی را جشن بگیر. سرت را بالا بگیر و افتخار کن و برای اینکه دیگران راحت باشند، درخشندگی خودت را کم نکن و خودت را کوچک نشمار. در همین لحظه، در هر جایگاهی که هستی، ارزش خودت را به خودت یادآوری کن…

 

برای رسیدن به هدف خودت آماده باش

 

برای رسیدن به هدف خودت آماده باش

آماده باش. برای بودن آماده باش. برای رسیدن به خود واقعی‌ات، آماده باش! برای تبدیل شدن به چیزی که برای آن خلق شده ای، آماده باش! و ایمان داشته باش که منابع، روابط، فرصت ها و قدرت لازم به تو داده خواهد شد تا هدف خود را به ثمر برسانی.

 

در مسیری که داری خودت را با کسی مقایسه نکن

 

در مسیری که داری خودت را با کسی مقایسه نکن

خیلی محکم این را میگویم: در مسیری که پیش رو داری، خودت را با دیگران مقایسه نکن. با همان چیزی که هستی صادق باش و با تمام توان پیش برو و هر لحظه یاد بگیر…

 

تو خودت را داری و می توانی رشد کنی

 

تو خودت را داری و می توانی رشد کنی

این سوال را از خودت بپرس:

 آیا هنوز چیزی وجود دارد که مرا صدا کند؟ چه چیزی در دنیا هست که می خواهم آن را تجربه کنم؟ و اگر پاسخی به ذهنت رسید، به تو تبریک می گویم. این یعنی تو هنوز زنده هستی و برای انجام آن وقت داری. همین امروز شروع کن، همین الان شروع کن. تو خودت را داری و می‌توانی تا زمانی که خورشید بر زمین می تابد، رشد کنی…!

 

به انگیزه داشتن عادت کن

 

به انگیزه داشتن عادت کن

انگیزه چیزی است که تو را به حرکت وامیدارد و عادت چیزی است که باعث می‌شود آنرا مکررا انجام بدهی. به انگیزه داشتن عادت کن تا همیشه میل به حرکت کردن و پیش روی داشته باشی.

 

وقتی رویایی داری، آن را بگیر و هرگز رها نکن

هر رویا و هدفی که داری را همیشه در مقابل خودت نگه دار و برای رسیدن به آن حرکت کن. تو آن را تصور و تجسم کردهای و این یعنی که آن را ساخته و به وجود آورده ای. تنها چیز دیگری که لازم است این است که آن را به دنیای ماده وارد کنی. آن را بگیر و تا جایی که به دنیای مادی تو وارد نشده است هرگز رهایش نکن.

 

شجاعت دنبال کردن رویاهایت را داشته باش

اگر شجاعت دنبال کردن رویاهای خود را داشته باشی، همه آن ها می توانند محقق شوند. اگر آنقدر جسور باشی که لحظه به لحظه با تمام وجودت به دنبال اهداف و رویاهای خودت باشی، به تک تک آن ها دست خواهی یافت. فقط حرکت کن و ادامه بده.

 

هیچ چیزی غیرممکن نیست

بله، هیچ چیزی غیرممکن نیست. حتی خود کلمه "غیرممکن" هم در حال گفتن این است که من ممکن هستم. غیرممکن، فقط توجیه و ترمزی برای حرکت نکردن است. با حرکت کردن، پیش رفتن و رسیدن خواهی فهمید که هیچ غیر ممکنی وجود ندارد.

 

خودت را محدود نکن

بسیاری از مردم خود را فقط به کاری که فکر می کنند توانایی انجام آن را دارند محدود می کنند. شما می توانید تا جایی که ذهنتان به شما اجازه می دهد پیش بروید. آنچه را باور دارید، به خاطر بسپارید و بدانید که می توانید به آن برسید. همیشه انگیزه این را داشته باشید که می توانید فراتر بروید و با این بینش، حرکت کنید.

 

بهترین زمان شروع همین حالا است

به این فکر کنید که اگر قرار بود همین امروز یک درخت تنومند و بارور داشته باشید، بهترین زمان کاشت این درخت کی بود؟ شاید بگویید 20 سال پیش. خب حالا به این فکر کنید که 20 سال دیگر از عمر شما گذشته است و می خواهید دوباره به این سوال جواب بدهید. باز هم جواب شما 20 سال قبل خواهد بود.

پس همین لحظه، همین ساعت و همین ثانیه بهترین زمان شروع است. درنگ نکنید و خود را در قفس گذشته و آینده حبس نکنید. همین حالا بهترین زمان برای شروع و حرکت کردن است.

 

در کنار استفاده از جملات انگیزشی از چه نکاتی برای انگیزه دادن به خودمان استفاده کنیم؟

کارها و نکات زیادی وجود دارند که می توانید در کنار استفاده و مرور عبارات الهام بخش و جملات انگیزشی از آن ها بهره ببرید. در اینجا 3 نکته ساده اما بسیار مفید وجود دارد که برای دریافت انگیزه و انرژی مثبت بیشتر، آن ها را به شما ارائه می دهیم.

 

یک محیط مثبت ایجاد کنید

موسیقی می تواند به اندازه نقل قول های الهام بخش و جملات انگیزشی یک محرک قوی باشد. این یک ابزار ارزان و بسیار لذت بخش است که می توانید از آن برای ایجاد یک محیط مثبت استفاده کنید.

هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید، قبل از شروع روز، چند آهنگ انرژی بخش پخش کنید و برای شروع حرکت از آن کمک بگیرید. با داشتن طرز فکر صحیح، می توانید به انگیزه دادن به خودتان نزدیک تر شوید.

 

 

پیروزی های کوچک خود را جشن بگیرید

هنگامی که به هدف بزرگ خود فکر می کنید، گاهی اوقات احساس خستگی می کنید. اما دلیل آن چیست؟ جواب ساده است: زیرا اهداف بزرگ فوراً به دست نمی آیند. درعوض، اهداف کوچکی ایجاد کنید تا قبل از خسته شدن به آن ها دست پیدا کنید. به این ترتیب، می توانید بیشتر هدف گرا باشید و عادت موثرتر بودن را در خود ایجاد کنید.

جشن گرفتن دستاوردها و پیروزی های کوچک به شما کمک می کند تا در طول سفر خود انگیزه داشته باشید. به علاوه، جشن گرفتن همیشه فوق العاده سرگرم کننده است. شاید بهتر باشد که اهداف خود را به 10 قسمت کوچکتر تقسیم کنید و قدم به قدم برای دستیابی گام به گام به این قسمت های کوچکتر پیش بروید.

بعد از دستیابی به هر کدام از 10 قسمت کوچکتر از اهداف خود، یک جشن کوچک بگیرید. این جشن کوچک می تواند به سادگی خرید یک نوشیدنی یا غذای خوشمزه برای خودتان باشد. همین کار به ظاهر ساده و کوچک، سوخت انگیزشی شما را در تمام مسیر تامین خواهد کرد.

 

اطراف خود را با افراد با انگیزه احاطه کنید

جان ران، یکی از معروف ترین کارآفرینان، می گوید: "شما میانگین پنج نفری هستید که بیشترین زمان را با آنها می گذرانید." اینکه آیا این درست است یا نه قابل بحث است. واقعیت این است که بودن در کنار افراد مناسب فقط می تواند به رشد شما کمک کند.

اگر با کسانی احاطه شوید که جاه طلبی شما را دوست دارند، جاه طلب تر خواهید بود و به دستاوردهای بیشتری خواهید رسید. اگر در محاصره عزیزانی هستید که به شما می گویند اهدافتان احمقانه هستند و شما را مجبور به تغییر آن ها می کنند، از آن به عنوان انگیزه ای برای اثبات اشتباه آنها استفاده کنید.

در کنار کسانی باشید که به شما کمک می‌کنند با داشتن جاه‌طلبی، احساس راحتی کنید و بتوانید با تمام انگیزه، به فردی موفق تبدیل شوید.

 

سخن پایانی دنیای موسیقی درمانی در مورد جملات انگیزشی برای ادامه دادن و حرکت

این جملات انگیزشی و نقل قول ها و عبارات الهام بخش فقط اولین قدم از سفر شما برای داشتن انگیزه بیشتر است. در زمانی که به یک ضربه اضافی برای ادامه کار نیاز دارید، آن ها را بخوانید و مرور کنید تا انگیزه داشته باشید. شما هر آنچه که برای انجام هر چالشی لازم است را دارید، فقط کافیست که آن را دوباره به خود یادآوری کنید.

چه به دنبال دستیابی به یک هدف بزرگ یا تکمیل یک پروژه باشید، این عبارات و جملات انگیزشی می توانند به شما یادآوری کنند که چرا این کار را انجام می دهید. مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که بزرگترین منبع انگیزه از درون خود شما خواهد بود. وقت آن است که به سمت آنچه که لیاقتش را دارید حرکت کنید، ادامه دهید و آن را بدست آورید.

 

منابع

parade

shopify

oberlo

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید