دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 راه برای افزایش انگیزه توسط خوش بین بودن

آیا تا به حال به ارتباط اساسی بین خوش بین بودن و انگیزه فکر کرده اید؟ چگونه می توانید سلامت و شادی خود را بهبود بخشید و موفق تر باشید؟ این کار می تواند به سادگی تغییر طرز فکر و پذیرش تفکر مثبت باشد.

محققان دریافتند که خوش بین بودن می تواند از هر لحاظ به خصوص افزایش انگیزه، به نفع شما باشد. این می تواند خلاقیت شما را افزایش دهد و احساس خوب بودن شما را بهبود بخشد. داشتن نگاه مثبت، همانطور که باعث می شود آینده روشن تر به نظر برسد، می تواند به عنوان جرقه ای برای ایجاد انگیزه و تعیین اهداف بالاتر عمل کند.

فهرست عناوین
10 راه برای افزایش انگیزه توسط خوش بین بودن

منفی بافی مانند یک سطل آب راکد عمل می کند که شعله های امید و رویاهای شما را خاموش و خفه می کند. به زودی، ممکن است احساس بدبینی کنید و این تمام ذهنیت شما را تحت الشعاع قرار دهد. در حالی که همیشه نمی توانید شرایط خود را کنترل کنید، می توانید نحوه تفکر و واکنش خود به آنها را انتخاب کنید.

 

 

ده راهی که خوش بین بودن از طریق آن ها باعث افزایش انگیزه می شود

آیا می خواهید انرژی مثبت قوی تری بسازید و در زندگی خود تغییر ایجاد کنید؟ خبر خوب این است که شما در حال حاضر قدرت تغییر ذهنیت خود را دارید. این ده نکته موثر را برای خوش بین بودن و افزایش انگیزه خود در نظر بگیرید.

 

1. با زندگی در لحظه، خوش بین بودن را در آغوش بگیرید 

چرا زندگی در گذشته و نگرانی در مورد آینده آسان تر از زندگی در لحظه به نظر می رسد؟ متأسفانه، شما با این کار شادی و انگیزه خود را نابود می کنید. نگرانی گاه به گاه طبیعی است، اما نگرانی مداوم در مورد چیزی نشانه یک اختلال اضطرابی است.

طبق یک مطالعه، تعداد افراد مبتلا به اختلال اضطراب در ایالات متحده بیشتر از تعداد مشترکین نتفلیکس است. همین تحقیق از دانشگاه بریگهام یانگ نشان داد که چهل درصد از مردم نگران چیزهایی هستند که هرگز رخ نخواهند داد.

در نهایت، از خواب بیدار می شوید و متوجه می شوید که وقت خود را تلف کرده اید و نعمت های خود را یکی پس از دیگری نادیده گرفته اید. یاد بگیرید که با زندگی در لحظه، مثبت اندیشی و خوش بین بودن خود را تقویت کنید. کاملاً حضور داشته باشید و از همه چیزهایی که حواس شما جذب می کنند آگاه باشید. با این کار، نسبت به زندگی خود خوش بین تر خواهید بود و انگیزه بیشتری برای انجام دادن کارها خواهید داشت.

 

خوش بین بودن، اعتماد به نفس و پشتکار کلیدهای طلایی زندگی هستند. پس هرگز از آن ها دست نکشید.

 

2. اهداف را تعیین کرده و به آن ها دست پیدا کنید

وقتی قصد رفتن به سفر را دارید، برنامه‌ریزی می‌کنید، همه چیز را بسته‌بندی می‌کنید، هزینه ها را تضمین می‌کنید و مطمئن می‌شوید که همه چیزهایی که برای موفقیت در سفر نیاز دارید را در اختیار دارید. اما چرا با زندگی خود متفاوت رفتار می کنید؟ اگر اهداف و برنامه هایی برای کمک به خود در انجام کارها داشته باشید، از هر لحاظ بهتر است.

اگر اهدافی نداشته باشید، در روزهای خود بدون هدف و رضایت سرگردان خواهید شد. در این صورت، هیچ چیز هیجان‌انگیز به نظر نمی‌رسد، شما خسته می‌شوید و احساس مثبت و انگیزه ای نخواهید داشت. شما هیچ حس موفقیتی نخواهید داشت، زیرا مقصد خود را نمی دانید.

از این سناریوی خسته کننده اجتناب کنید و برای خود اهدافی تعیین کنید. اگر اهدافی کوچک را تعیین کنید و هر دستاوردی را جشن بگیرید، تشویق می‌شوید تا آرزوهای بزرگ‌تری داشته باشید. هر موفقیتی می تواند باعث افزایش انگیزه، اعتماد به نفس و خوش بین بودن شما شود. این برای افزایش انگیزه شما عالی است.

 

3. دیدگاه خود را تغییر دهید

اگر نگرش بدبینانه ای در خود ایجاد کرده اید، خیلی از خودتان انتقاد نکنید. طبیعت انسان این است که بیشتر بر مسائل منفی تأکید کند تا موارد مثبت. این عادت روانشناختی رایج سوگیری منفی نامیده می شود.

با گذشت زمان و تمرین، می توانید مغز خود را طوری آموزش دهید که بیشتر روی خوش بین بودن تمرکز کند. به تدریج یاد می گیرید که چگونه در دیدگاه خود تجدید نظر کنید. این ممکن است موانع موجود در مسیر شما را تغییر ندهد، اما ذهنیت شما گسترده تر و برای راه حل ها بازتر خواهد بود.

بسیاری از مردم این تصور اشتباه را دارند که مثبت اندیشی و خوش بینی غیر واقعی و نوعی انکار است. برعکس، خوش بین ها واقع گرا هستند و جنبه های منفی زندگی روزمره را انکار نمی کنند. با این حال، انرژی خوش بینانه این افراد، آنها را برای شناسایی و تغییر این مسائل تحریک می کند، و این یعنی افزایش انگیزه.

اگر در مورد شکست های گذشته و سایر موارد منفی در زندگی خود نشخوار فکری کنید، یک اثر گلوله برفی ایجاد می کنید. شما احساس دلسردی خواهید کرد و کمتر احتمال دارد که ماجراجو باشید و برای رویاهای خود ریسک کنید. رها کردن گذشته باعث افزایش انگیزه تان شده و به شما این امکان را می دهد که روی زمان حال کار کنید و خوش بینی بیشتری به آینده داشته باشید.

 

4. به خود یادآوری کنید که می توانید به هر چیزی که می خواهید برسید

اگر یاد بگیرید که تشویق کننده خودتان باشید، به خود کمک بزرگی خواهید کرد. افراد مثبت اندیش و خوش بین این فرضیه را از بسیاری جهات درست یافته اند. ژورنال نویسی و ایجاد یک تابلوی رویاها، راه های بسیار خوبی برای ثبت افکار، رویاها و موفقیت های شما و افزایش خوش بین بودن و انگیزه است.

وقتی روی تابلوی رویاها و نوشته های دفتر یادداشت خود فکر می کنید، احساس الهام و انگیزه خواهید کرد. اگر در این موارد موفق بودید، می توانید دوباره این کار را انجام دهید. به زودی، انگیزه شما قوی‌تر می‌شود و متوجه می‌شوید که پتانسیل‌هایتان قابل توجه تر از همیشه است.

 

خوش بین بودن مانند یک ماهیچه است: به ورزش دادنش ادامه دهید و آن را به یک عادت تبدیل کنید.

 

5. برای آینده خود برنامه ریزی کنید

اگر می خواهید موفق شوید، تعیین اهداف ضروری است. هنگامی که مقصد خود را شناختید، به برنامه ای نیاز دارید تا شما را به آنجا برساند. برخی از افراد با تهیه فهرست کوتاهی از الزامات که منجر به دستاوردهای نهایی می شود، خوب عمل می کنند.

برای مثال، فرض کنید برای شروع سال تحصیلی آماده هستید و می خواهید در نهایت یک CPA باشید. برنامه های شما شامل تکمیل دوره و دریافت مدرک حسابداری و سپس قبولی در آزمون CPA است. برای دستیابی به این اهداف، همچنین باید برای تامین هزینه تحصیل خود و جایی که می خواهید حرفه جدید خود را تمرین کنید، برنامه ریزی کنید.

خواه این ها اهداف شغلی یا مربوط به سلامتی و روابط، برنامه ریزی کردن شما را با انگیزه نگه می دارد. برنامه‌ریزی خوب آن انرژی‌های مثبت را قوی نگه می‌دارد و به شما انگیزه می‌دهد که به حرکت ادامه دهید. به یاد داشته باشید که به هر حال، زندگی موانعی بر سر راه رسیدن به اهدافتان قرار خواهد داد، اما شما باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشید تا یک برنامه جایگزین برای اهداف خود پیدا کنید.

 

همچنین بخوانید: همیشه مثبت بمانید: 10 راز افرادی که همیشه مثبت هستند

 

6. نگرانی برای چیزهایی که نمی توانید کنترل کنید را متوقف کنید

هر کسی که دعای آرامش را نوشته است باید درک معنوی عمیقی داشته باشد. هر کس که برای تغییر چیزهایی که خارج از کنترل خودش است تلاش می کند، فقط و فقط در حال تلف کردن وقت خودش است. اگر از همان انرژی برای تغییر چیزی که می‌توانید تغییر دهید، استفاده کنید، چه می‌توانید بکنید؟ چند لحظه به همین جمله فکر کنید.

 

مطالعه ای که توسط BMC Medical منتشر شده است، اثرات نشخوار فکری و افسردگی را مورد بحث قرار می دهد. افراد مورد مطالعه که نشخوار فکری داشتند، سطح انگیزه و امید پایینی را گزارش کرده و بیشتر در معرض افسردگی بودند. با این حال، کسانی که سطح بالایی از امید و انگیزه را گزارش کردند، افسردگی کمتری داشتند.

خوش بین بودن و داشتن چشم انداز امیدوارانه، حتی اگر نشخوار فکری داشته باشید می تواند خطر ابتلا به افسردگی را کاهش دهد. وقتی اذعان کنید که نمی توانید چیزی که در کنترل شما نیست را تغییر دهید، می توانید از آزاد شدن از گذشته و آینده لذت ببرید. مهمترین نکته قابل توجه این است: کاری که در زمان حال انجام می دهید تاثیر قابل توجهی بر آینده شما دارد.

 

7. با یادگیری و رشد از اشتباهات خود، خوش بین بودن را تقویت کنید

کسانی که ادعا می کنند همیشه موفق بوده اند فقط خودشان را گول می زنند. همه اشتباه می کنند و این بخشی از رشد و یادگیری است. اگر به دلیل ترس از شکست هیچ تلاشی نکنید، شادی و رضایت همیشه از شما دور خواهند شد.

آیا می‌دانستید که والت دیزنی یک بار از شغلی که در دفتر روزنامه‌ داشت اخراج شد؟ دلیل اخراج شدنش این بود که سردبیرش عقیده داشت که او خلاقیت ندارد. اما در نهایت او به موفق ترین شخصیت در عرصه های مختلف، به خصوص پویانمایی تبدیل شد. همچنین، قبل از اینکه جی کی رولینگ به یک نویسنده برجسته تبدیل شود، یک مادر مجرد بود که کمک های عمومی دریافت می کرد. فهرست افراد نمادین در طول تاریخ پر از شکست است.

چیزی که تفاوت را ایجاد کرد این بود که آنها از اشتباهات خود به عنوان ابزار یادگیری استفاده می کردند. آنها آنقدر انرژی مثبت داشتند که بعد از شکست، بلند شوند و دوباره حرکت کنند. و شما هم می توانید از آنها الگو بگیرید. از سرزنش کردن خود در مورد شکست های گذشته تان دست بردارید و در عوض از آنها به عنوان انگیزه ای برای پیشرفت استفاده کنید. اگر به اندازه کافی به خود و اهدافتان ایمان داشته باشید، هرگز تسلیم نخواهید شد. به تلاش خود ادامه دهید تا به جایی که می خواهید باشید، برسید.

 

خود را با افراد خوب احاطه کنید؛ و اطراف خود را با خوش بینی و افرادی که به برای بهتر بودنتان به شما انگیزه می دهند، پر کنید.

 

8. اطراف خود را با افراد مثبت پر کنید

هر فردی مانند یک آهنربا است و شما انرژی را از اطرافیان خود جذب می کنید. اگر با افرادی که همیشه منفی هستند احاطه شده باشید، مثبت و خوش بین بودن برایتان سخت خواهد بود. برعکس، ایجاد یک حلقه از افراد خوش بین می تواند انرژی مثبت شما را بسازد و همان را جذب کند.

انتخاب کنید که با کسانی که انگیزه و انرژی مثبت دارند ارتباط برقرار کنید. آنها با مکالمات و اقدامات نشاط آور خود به شما انگیزه و الهام می بخشند. در حالی که همیشه نمی توانید از اعضای بدبین خانواده و دوستان نزدیک خود دور شوید، می توانید ارتباط خود با آن ها را محدود کنید.

 

9. برای جشن گرفتن دستاوردها وقت بگذارید

همانطور که برای تابلوی رویاهای خود برنامه ریزی می کنید، جشن گرفتن را تا رسیدن به اهداف بزرگ خود به تعویق نیندازید. هر قدمی که به سوی آن رویاها برمی دارید، نیاز به اقدام و اراده دارد و ارزش جشن گرفتن را دارد. پاداش دادن به خود برای موفقیت‌های کوچک، به شما کمک می‌کند تا برای دستیابی به موفقیت‌های بزرگ انگیزه پیدا کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید برای بهبود سلامت خود سیگار را ترک کنید، منتظر نمانید تا کاملاً سیگار را کنار بگذارید و بعد به خودتان پاداش دهید. همانطور که به تدریج این عادت منفی را ترک می کنید، هر نقطه عطف جدید را جشن بگیرید. از پولی که معمولاً برای سیگار خرج می‌کنید برای خرید یک خوراکی خاص برای خود استفاده کنید. این انگیزه شما برای رهایی کامل از سیگار کشیدن را افزایش خواهد داد.

 

10. خوش بین بودن و انگیزه را با لذت بردن از هر چیزی بیابید

اگر چیزی در زندگی روزمره خود ندارید که برای شما شادی ایجاد کند، وقت آن است که تغییراتی ایجاد کنید. درست است که موفقیت نیاز به فداکاری و کار دارد، اما به هر حال، شما به تفریح و خنده نیز نیاز دارید. زمان با کیفیتی را با خانواده و دوستان خود بگذرانید و از یک ورزش یا سرگرمی مورد علاقه لذت ببرید.

موهبت شوخ طبعی را به خاطر بسپارید و خودتان را آنقدر جدی نگیرید. شوخ طبعی مهربانانه و سرگرمی سالم، خوش بینی، انگیزه و بهترین قسمت های زندگی شما را خواهد ساخت.

 

اگر بتوانی در شرایط و موقعیت های منفی هم خوش بین بمانی برنده واقعی خواهی بود.

 

سخن پایانی دنیای موسیقی درمانی در مورد افزایش انگیزه با خوش بین بودن

خوش بین بودن عصایی نیست که به طرز جادویی مشکلات را از بین ببرد و تمام آرزوهای شما را برآورده کند. با این حال، دیدگاه مثبت تر می تواند به شما انگیزه دهد تا با چالش های خود روبرو شوید و برای تحقق رویاهای خود تلاش کنید. وقتی مثبت اندیشی، عزم راسخ و سخت کوشی را با هم ترکیب کنید، مطمئناً به ستاره ها خواهید رسید.

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید