دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 چیزی که مردان با اعتماد به نفس بالا را تحت تاثیر قرار نمی دهد

داشتن اعتماد به نفس بالا اغلب یک مبارزه داخلی است. جامعه، انتظار دارد که مردان با اعتماد به نفس بالا همیشه قوی و جسور باشند، زیرا این مشخصات، مردانگی آنها را مشخص می کند. و همچنین این باور را دیکته می کند که معمولا مردی که اعتماد به نفس ندارد ضعیف، پست تر یا کمتر از دیگران است.

در حالی که جامعه این خواسته ها را از مردان و زنان دارد، مردی که واقعا دارای اعتماد به نفس بالا است، از خود نمایش بزرگ بودن نشان نمی دهد. او می‌داند که اعمالش بسیار بلندتر از حرف‌هایش صحبت می‌کنند، بنابراین با استاندارد خاصی زندگی می‌کند. وقتی فردی اعتماد به نفس نداشته باشد، هرچقدر هم که نمایش بزرگ و بالا بودن را در مقابل دیگران اجرا کند، باز هم در درون خود احساس ناامنی می کند.

فهرست عناوین
10 چیزی که مردان با اعتماد به نفس بالا را تحت تاثیر قرار نمی دهد

مردی که اعتماد به نفس ندارد، برای ایجاد هرگونه احساس ارزشمند بودن دائماً به دنبال تأیید شدن توسط دیگران است. در درون وجود او جایی هست که بیشترین اهمیت را دارد و مرد با اعتماد به نفس ارزش اساسی خود را در آن جا درک می کند. او ارزش خودش را می داند و مجبور نیست آن را به دیگران ثابت کند.

 

توجه: زنان سطح اعتماد به نفس سالم را به روش‌های بسیار متفاوتی نسبت به مردان نشان می‌دهند، بنابراین در مقاله‌ای دیگر به صورت جداگانه به آنها می‌پردازیم.

 

 

ده چیزی که مردان با اعتماد به نفس بالا تحت تأثیر آنها قرار نمی گیرند

چه به دنبال یک دوست یا یک معشوق و شریک زندگی باشید، باید بدانید که برخی از رفتارها برای مردی که اعتماد به نفس بالایی دارد یک ضربه بزرگ است. اگر می خواهید توجه او را جلب کنید، باید از تلاش برای موارد زیر اجتناب کنید.

 

1. مردان با اعتماد به نفس بالا از ایجاد تصور نادرست اجتناب می کنند

برخی افراد برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران، بدهی هنگفتی بالا می آورند. به عنوان مثال، خود را به دل دردسر می اندازند و خودروها و خانه های گران قیمتی را می خرند و سعی می کنند وضعیت خاصی را به دست آورده و به نمایش بگذارند. با این حال، یک مرد با اعتماد به نفس می تواند در درون خود، احساس یک میلیاردر که در خانه ای متحرک زندگی می کند را داشته باشد. او می‌داند که انتخاب‌های احمقانه به امید تحت تأثیر قرار دادن دیگران، در نهایت برای خودش دردسرساز می شود.

ایجاد یک تصور نادرست از خودتان برای بقیه، به معنای نشان دادن خود واقعی تان به آن ها نیست. اگر می خواهید توجه مرد با اعتماد به نفس بالا را به خود جلب کنید، باید یاد بگیرید که نماها را از بین ببرید و از تلاش برای همگام شدن با دیگران دست بردارید.

 

اگر صدای خودباختگی در ذهنت تو را آنچنان ناراحت کرده است که حتی نمی توانی به داشته های خود فکر کنی، بنشین و فهرستی از ریز و درشت آنچه که داری را بنویس. به خودت افتخار خواهی کرد!

 

2. مردان با اعتماد به نفس بالا از گفتن دروغ های کوچک اجتناب می کنند

مردم دوست دارند برای دروغ های خود بهانه بیاورند، زیرا نمی دانند چگونه راستگو باشند. چند بار در این دروغ های کوچک مقصر بوده اید؟ به عنوان مثال، دوست شما از شما می خواهد که به یک مهمانی در خانه آنها بروید.

دوستتان را دوست دارید و می خواهید دعوت او را قبول کرده و بروید، اما آنقدر تعهدات دیگری دارید که برای رفتن به این مهمانی خسته هستید. به جای اینکه فقط حقیقت را بگویید، کمی دروغ هم چاشنی کار می کنید تا بگویید باید کار کنید. مردم همیشه به دنبال این هستند که تقصیر را به گردن شخص یا چیز دیگری بیاندازند.

وقتی یک مرد با اعتماد به نفس بالا با فردی راستگو مواجه می شود، بدون شک از او خوشش می آید. مردان با اعتماد به نفس بالا، افرادی را در زندگی خود می خواهند که پیشرو و صادق باشند. اگر با آنها صادق نباشید، وقت خود را با شما نمی گذرانند و شما هم فقط وقت خود را برای جذب کردن آن ها هدر خواهید داد.

مطالعه ای که توسط دانشگاه ویسکانسین انجام شد، بررسی کرد که مردم چقدر دروغ می گویند. این مطالعه زندگی 632 نفر را طی سه ماه مورد ارزیابی قرار داد. در طول این دوره، آنها دریافتند که 75٪ از شرکت کنندگان 0-2 بار در روز دروغ می گویند. با این حال، 6 درصد از شرکت کنندگان در مطالعه بیشتر از حد متوسط دروغ می گفتند.

متأسفانه، 1٪ از این جمعیت، توجه محققان را جلب کرد. این افراد به طور متوسط 17 بار در روز دروغ می گویند. یکی دیگر از یافته‌های تکان‌دهنده این مطالعه این بود که افراد در مکالمات تلفنی یا پیامکی، نسبت به مکالمات حضوری، تمایل بیشتری به دروغ گفتن دارند.

 

3. مرد های با اعتماد به نفس بالا از رویارویی نمی ترسند

اعتماد به نفس داشتن به این معنی است که شما می ایستید و برای آنچه درست است می جنگید. برخی افراد به هر قیمتی از رویارویی اجتناب می کنند. حتی اگر کسی از آنها سوء استفاده می کند، از گفتن چیزی در اعتراض به آن رفتار خودداری می کنند.

این افراد، از رویارویی با اشخاص و موقعیت ها می ترسند. یک مرد با اعتماد به نفس بالا دوست ندارد با مردم دعوا و مشاجره کند، اما هیچ مشکلی هم برای دفاع از آنچه درست است ندارد. اگر حرکت غلطی انجام دهید، آنها حتما در مورد آن به شما چیزی را گوشزد خواهند کرد. مردان با اعتماد به نفس بالا، افرادی که مایل به ایستادگی هستند را به عنوان یک ستون فقرات قوی می بینند.

 

4. مردان با اعتماد به نفس بالا پشت پرده پنهان نمی شوند

اگر تجربه حضور در شبکه های اجتماعی را داشته باشید، همه چیز را در مورد ترول ها می دانید. این ها افرادی هستند که قدرت خود را در پنهان شدن در پشت صحنه و صفحه نمایش و قلدری برای مردم پیدا می کنند. مقاله ای که توسط دانشگاه پیتسبورگ منتشر شده است، آنها را گروهی بزدل از افراد عصبانی می نامند که متاسفانه تعدادشان کم هم نیست.

این افراد به دلیل توانایی شان در تمسخر کودکان، نوجوانان، خانواده های داغدار و اقلیت ها به راحتی شناخته می شوند. آنها همچنین عقیده دارند که گفتن چیزهای نفرت انگیز و نسبت دادن آن ها به دیگران کار سختی نیست، زیرا آنها هیچ رابطه ای با آن اشخاص ندارند. این کار باعث نمی شود که آنها خواب و خوراکشان را از دست بدهند، زیرا به دیگری و به یک غریبه توهین کرده اند.

مردان با اعتماد به نفس بالا عقیده دارند که اگر شما حرفی دارید، باید آن را رو در روی مخاطب خود بیان کنید. فقط یک ترسو می‌تواند شبکه های اجتماعی، ایمیل یا سایر روش‌های الکترونیکی را برای ضرب و شتم کلامی دیگران استفاده کند.

 

اگر برای درخشان کردن خودت به دنبال تیره کردن دیگران با توهین و تحقیر آن ها نیستی تو یک موجود قابل احترام هستی!

 

5. تلاش برای انجام همه کارها به تنهایی، یک مرد با اعتماد به نفس را تحت تاثیر قرار نمی دهد

مواقعی وجود دارد که همه به کمی کمک نیاز دارند. حتما تابحال فیلم‌هایی را دیده‌اید که در آن ها مردان راهنمایی نمی‌خواهند، زیرا باعث می‌شود احساس ضعف یا حقارت کنند. با این حال، اعتماد به نفس واقعی به شما اطمینان می دهد که همیشه همه پاسخ ها را در جیب خود ندارید. اشکالی ندارد که گهگاه درخواست کمک کنید، به خصوص اگر بار شما بیش از حد سنگین است.

 

6. مردان با اعتماد به نفس بالا از رفتار بد با دیگران اجتناب می کنند

اندکی مهربانی می تواند راه درازی از خوبی داشته باشد. اعتماد به نفس بالا به این معنی است که شما مجبور نیستید با تحقیر دیگران احساس بهتری در خود ایجاد کنید. آیا تا به حال با کسی که رفتار بدی با کارکنان پیشخدمت داشته باشد به رستوران رفته اید؟

هیچ چیز بیشتر از این رفتار، شخصیت ضعیف را نشان نمی دهد. پیشخدمت بودن کار سختی است و برخورد با مردم مختلف برای یک پیخدمت زحمتکش مثل تفریح و پیک نیک نیست. کار این افراد و تلاش شان برای امرار معاش، سخت اما ستودنی است.

مردان با اعتماد به نفس بالا با افرادی که چنین شغل سختی دارند احساس همدلی می کنند. آنها با کسانی که دوست دارند به دیگران بی احترامی کنند و آن ها را پایین بیاورند معاشرت نخواهند کرد. این کار در نظر آن ها بی ادبی و نشان دهنده فقدان اخلاق است.

 

همچنین بخوانید: 10 نشانه اینکه یک جنتلمن واقعی را پیدا کرده اید

 

7. مردان با اعتماد به نفس بالا تحت تاثیر همسالان خود قرار نمی گیرند

فشار گروه همسالان هر روز در اطراف شما وجود دارد. مواقعی وجود دارد که توسط دوستان یا اقوام همسال خود به انجام کارهای ناشایست تشویق می شوید. داشتن صداقت و اعتقاد به این معنی است که شما فقط به این دلیل که دیگران آن کار را انجام داده و به شما پیشنهاد می دهند، به آن تن نمی دهید.

یک مرد با اعتماد به نفس بالا بر اعتقادات خود می ایستد و شما نمی توانید او را در مورد چیزی غیر از آن متقاعد کنید. او به همان ویژگی های زنانی که با او قرار ملاقات می گذارند و دوستانش احترام می گذارد و آن را تحسین می کند، اما هرگز تحت تاثیرشان قرار نمی گیرد.

 

8. ترس از تغییر در مردان با اعتماد به نفس بالا وجود ندارد

آیا دیده اید که برخی از مردم از ترس تغییر و آنچه ممکن است برایشان اتفاق بیفتد فلج می شوند؟ این طبیعی است که وقتی یک مصاحبه شغلی دارید، برای اولین قرار ملاقات می روید یا در این ماه کمبود پول دارید، مضطرب باشید. اما با این حال، کسی که همیشه در ترس و مخصوصا ترس از تغییر زندگی می کند، اجازه می دهد آن ترس بر تمام زندگی اش مسلط شود.

به عنوان مثال، فرض کنید به شما کاری در یک شهر دیگر پیشنهاد شده است که درآمد شما را دو برابر می کند. به جای اینکه در مورد چنین پیشنهاد عالی و معتبری هیجان زده باشید، به همه چیزهایی فکر می کنید که ممکن است اشتباه پیش بروند. چشم انداز شکست، دوری و شرایط آب و هوایی یا چیزهایی از این دست، فقط شما را فلج می کند. وقتی با این اضطراب ها بازی کنید، آنها فقط رشد خواهند کرد.

اگر هم به سمت این کار جدید بروید، فقط با ترس از تصادفات رانندگی در جاده های جدید رانندگی می کنید. مردان با اعتماد به نفس بالا دوست ندارند در کنار افراد سمی منفی گرایی باشند که به طور مداوم از عذاب و غم می ترسند. این الگوهای فکری سمی می‌توانند در دیگران نیز نفوذ کرده و بر روی آن ها تاثیر بگذارند. در نتیجه مردان با اعتماد به نفس بالا ترجیح می‌دهند با افراد خوش‌بین معاشرت کنند.

 

ترس از تغییر را کنار بگذار و با تمام وجودت، آن را در آغوش بگیر. خواهی دید که زندگی چگونه تو را در آغوش خود می گیرد.

 

9. مردان با اعتماد به نفس بالا عجولانه نتیجه گیری نمی کنند

در زندگی، هیچوقت نباید در مورد مردم و اتفاقات زود قضاوت کنید. شما همیشه نمی توانید نتیجه گیری عجولانه داشته باشید یا در مورد همه چیز با فرضیات پیش بروید. چند بار فقط به این دلیل که فکر کرده‌اید یک رفتار یا یک اتفاق کاملاً متفاوت است، یک طرفه به قاضی رفته اید؟

برای مثال، فرض کنید خواهرتان با شما تماس گرفته است تا در مورد مراقبت از مادرتان صحبت کنید. او با شما کوتاه و با لحنی تند صحبت می کند. او ناگهان تلفن را قطع می کند و به نظر می رسد که از دست شما عصبانی است.

شما به مدت سه هفته با او تماس نمی گیرید یا او را نمی بینید، فقط به این دلیل که فکر می کردید او از شما ناراحت است. اما نمی دانید که در واقعیت، در همان لحظه فرزندانش در حال به هم ریختن خانه بوده اند، او باید عجله می کرده، جلوی آن ها می گرفته و خرابکاری آن ها را مرتب می کرده است. او به این دلیل با شما کوتاه و تند صحبت کرد که از آنها ناراحت بود نه از شما. اینجاست که شما یک چیز کوچک را گرفته اید و آن را به یک مسئله بزرگ تبدیل کرده اید.

مردان با اعتماد به نفس بالا از افرادی که به این نتیجه گیری های عجولانه می پردازند خوششان نمی آید. آنها ترجیح می دهند شما با موقعیت ها روبرو شوید و نسبت به چیزی که ممکن است آنطور که به نظر می رسد نباشد، احساسات بد نداشته باشید.

 

10. برند های معروف و شیک چشم مردان با اعتماد به نفس بالا را نمی گیرد

اگر فکر می کنید مردان با اعتماد به نفس بالا تحت تأثیر مارک های پر زرق و برق وسائل و لباس های شما قرار می گیرند، سخت در اشتباه هستید. برای آنها اهمیتی ندارد که برند های معروف و طراحان مشهور را می‌پوشید یا چیزی را به تن می کنید که از فروشگاه خرده‌فروشی بزرگ محلی‌تان خریده اید. در هر صورت، آنها به شما به عنوان یک شخص نگاه می کنند.

یک ضرب المثل قدیمی می گوید:

 

شما نمی توانید یک کیف ابریشمی از گوش خروس درست کنید!

 

معنی این ضرب المثل این است که هیچ کس نمی تواند با پوشیدن لباس های شیک خودش را بهتر کند. ارزش واقعی افراد، از درونشان می آید. چنین مردی سطحی نیست و فقط به بیرون نگاه نمی کند، بنابراین پوشیدن لباس های گران قیمت او را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

 

آخرین افکار در مورد تحت تاثیر قرار دادن مردان با اعتماد به نفس بالا

آیا شما دارای نقاط قوت مردان با اعتماد به نفس بالا هستید؟ یا شاید ممکن است به دنبال مردی باشید که این ویژگی ها را از خود نشان دهد. این نقاط قوت درونی به شما اعتماد به نفس می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد بدون گفتن یک کلمه قدرت ناب تان را به نمایش بگذارید.

داشتن اعتماد به نفس به این معنی است که نیازی به لباس پوشیدن، صحبت کردن یا داشتن رفتار خاصی ندارید. شما علاقه ای به همگام شدن با دیگران یا اجرای نمایشی برای دوست داشته شدن ندارید. یافتن مردی مانند این، مانند یافتن یک گنج است و اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که او را به عنوان شریک زندگی یا دوست خود داشته باشید، خوشبخت هستید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید