دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

بدبینی چگونه باعث افزایش اضطراب می شود؟

برخی از عوامل و شرایط سبک زندگی می توانند باعث افزایش اضطراب شوند، اما ویژگی های شخصیتی مانند بدبینی نیز ممکن است عصبی و مضطرب بودن را تشدید کنند. نگرش ما در مورد زندگی، هر تجربه ای را رنگ می کند، بنابراین داشتن دیدگاه منفی و بدبینی منجر به نتایج ناخوشایندتری می شود. البته گاهی اوقات افراد خوشبین نیز با سلامت روان خود دست و پنجه نرم می کنند، اما به نظر می رسد که افراد بدبین بیشتر در بلاتکلیفی گیر می کنند. 

ممکن است در نهایت برای آن‌ها راحت‌تر باشد که روی منفی‌گرایی بمانند تا اینکه احساسات را پشت سر بگذارند. به این ترتیب، هیچ چیز آنها را ناامید نمی کند، زیرا آنها در حال حاضر در حالت ترش هستند. هیچ اشکالی ندارد که جنبه های تاریک زندگی را به جای فرار از آنها بپذیریم. اما، زمانی که مردم شروع به پیش بینی منفی کرده یا غرق در ناامیدی می شوند، مشکل شروع می شود.

فهرست عناوین
بدبینی چگونه باعث افزایش اضطراب می شود؟

 

این یک واقعیت است که بدبینی منجر به ضعف و خوش بینی منجر به قدرت می شود.

 

بدبینی می تواند بر همه چیز از مهارت های تصمیم گیری گرفته تا افزایش اضطراب سلامت جسمانی تأثیر بگذارد و ثابت کند که افکار و خلق و خوی ما مستقیماً بر واقعیت تأثیر می گذارد. داشتن شخصیت بدبین می تواند منجر به پیش بینی های نادرست و قضاوت ابری شود. این پیش‌فرض مطالعه‌ای است که اخیراً بررسی کرده است که چگونه انتظارات دانش‌آموزان از نمرات امتحانی می‌تواند دیدگاه کلی آنها را نسبت به زندگی آشکار کند.

آرون هلر، عضو ارشد این مطالعه می گوید:

 

"چه از آن آگاه باشیم یا نه، همیشه در حال شکل‌گیری انتظارات هستیم. هر زمان که انتظارات ما نادرست باشد، آنها به سیگنال یادگیری تبدیل می شوند که از آن برای ایجاد انتظارات بهتر در آینده استفاده می کنیم."

 

افراد بدبین معمولا انتظارات کمی از خود و دیگران دارند تا ناامید نشوند. با این حال، این معمولا آنها را برای مشکلات سلامت روان در آینده مانند اضطراب آماده می کند.

محققان این مطالعه نوشتند:

 

افراد با هیجانات منفی بالا، یک ویژگی شخصیتی مرتبط با ایجاد اختلالات اضطرابی، بدبینی جهانی و تفاوت‌های یادگیری را نشان می‌دهند که مانع از انتظارات دقیق و پیش‌بینی علائم اضطراب در آینده می‌شود.

 

در زیر، ما این مطالعه در مورد بدبینی را با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار می‌دهیم و مکانیسم‌های مقابله با اضطراب را به شما ارائه می‌کنیم. در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

 

 

مطالعات، ارتباط بین بدبینی و اضطراب بالاتر را ثابت می کند

مطالعات قبلی انجام شده در مورد تاثیر بدبینی بر افزایش اضطراب از شبیه‌سازی‌هایی استفاده می‌کردند که شامل پاداش‌های مالی کوچک بود. با این حال، از آنجایی که وظایف نسبتاً کم خطر بودند، محققان می خواستند بدانند که آیا خطای با وظایف با ریسک بالاتر رخ می دهد یا خیر. آنها تصمیم گرفتند انتظارات دانشجویان را در مورد نمرات امتحانی خود در یک کلاس شیمی در دانشگاه میامی بررسی کنند.

محققان داده‌های 625 دانشجویی را که موافقت کردند نمرات خود را برای چهار آزمونی که در طول ترم گرفته شده بود به اشتراک بگذارند، جمع‌آوری کردند. پس از هر امتحان، دانشجویان پیش‌بینی‌هایی را درباره نمرات خود برای هلر و همکارانش ارسال می‌کردند که از صفر تا 100 متغیر بود. در مطالعات کوچک‌تر قبلی، داده‌ها نشان داد که بسیاری از دانش‌آموزان «سوگیری یادگیری خوش‌بینانه» از خود نشان می‌دهند، به این معنی که آنها از موارد مثبت و تجربیات منفی تخفیف داده شده، بیشتر یاد می‌گیرند. 

مطالعه فعلی منتشر شده در مجله Science Advances نیز یافته های مشابهی داشت. به طور کلی، بیشتر دانش جویان تمایل به یادگیری خوش‌بینانه داشتند و هنگامی که در آزمون‌ها عملکرد خوبی داشتند، اطلاعات بیشتری را جذب می‌کردند. با این حال، دانشجویانی که با بدبینی به دنیا واکنش نشان می دادند، رویکرد دیگری را در پیش گرفتند.

هلر در این باره می گوید: 

 

زمانی که دانشجویان خوش‌بین‌تر نمره‌ای کمتر از آنچه پیش‌بینی می‌کردند دریافت کردند، انتظارات خود را به درستی تغییر دادند و به دنبال ناامیدی بیش از حد در امتحان بعدی نبودند. اما دانشجویانی که بدبین‌تر بودند، پیش‌بینی می‌کردند که در امتحان بعدی نمره کمتری می‌گیرند، حتی اگر آخرین نمره آنها کمی بالاتر از آن چیزی بوده باشد که پیش‌بینی می‌کردند.

 

خوش بینی منتظر حقایق نمی ماند و به چشم انداز ها می پردازد. اما بدبینی بزرگترین اتلاف وقت است.

 

 بدبینی منجر به عدم دقت و سردرگمی می شود

 

هلر در ادامه می گوید: 

 

این باعث شد که آنها در مورد انتظاراتشان نادقیق‌تر باشند و به دلیل نحوه یادگیری شان، پیش‌بینی شود که این افراد بعداً در زندگی دچار علائم اضطراب می‌شوند.

 

زمانی که گروه مثبت بدتر از حد انتظار عمل کردند، انتظارات خود را بر این اساس تعدیل کردند. با این حال، آنها همچنان معتقد بودند که می توانند در آینده نمرات خوبی کسب کنند. از سوی دیگر، دانش‌آموزانی که بدبین بودند، فکر نمی‌کردند که بتوانند نمره بالایی را در یک آزمون تکرار کنند.

این مطالعه ثابت می کند که نمرات امتحان به تنهایی بر احساسات دانش آموزان تأثیر نمی گذارد. در عوض، به نظر می‌رسد که انتظارات دانش آموزان در مورد نمراتشان، تأثیر بیشتری بر روی آن ها داشته باشد. همچنین بدبینی در این افراد ارتباط تنگاتنگی با افزایش اضطراب دارد.

 

همچنین بخوانید: تفکر منفی با مغز و بدن ما چه می کند؟ جایگزینی تفکر منفی با مثبت اندیشی

 

هلر می گوید:

 

کمک به افراد برای داشتن انتظارات دقیق‌تر، یک گزینه درمانی مهم برای مواردی مانند اضطراب و افسردگی است.

 

متأسفانه، کسانی که تمایل به بدبین بودن دارند ممکن است از حوادث نامطلوب و غیرقابل پیش بینی اجتناب کنند. از آنجایی که آنها نسبت به خطاهای پیش‌بینی نشده حساس‌تر هستند، با تکیه بر بدبینی، تلاش می کنند که خود را از درد آینده محافظت کنند.

اما این ممکن است با افزایش اضطراب ناشی از پیش بینی یک رویداد نامطلوب در آینده، نتیجه معکوس داشته باشد. محققان این مطالعه، سه سال بعد شرکت‌کنندگان را پیگیری و دنبال کردند و دریافتند که افراد بدبین سطح اضطراب بالاتری داشتند.

 

سه راه برای کاهش اضطراب ایجاد شده به واسطه بدبینی

اگر شما هم در دسته افرادی قرار می گیرید که به واسطه بدبینی دچار اختلال اضطراب بعد از آن شده اید یا نگران بروز این اختلال در آینده هستید، می توانید با تغییر دیدگاه خود و داشتن نگرش مثبت و تمرین مثبت اندیشی، و البته استفاده از این سه راه که در ادامه به شما ارائه می دهیم، دریچه ای امن تر و مثبت تر را به زندگی آینده خود باز کنید.

 

ذهن آگاهی را تمرین کنید

ذهن آگاهی بدان معنا نیست که شما باید از آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد لذت ببرید. این به سادگی به این معنی است که شما نتیجه خوب یا بد را بپذیرید و دیدگاهی بی طرف نسبت به رویدادها داشته باشید. و این یعنی کنار رفتن بدبینی. مطالعات نشان می دهد که یوگا و مدیتیشن به تعادل ذهن و کاهش اضطراب کمک بسیار خوبی می کنند.

 

ورزش روزانه داشته باشید

غرق کردن ذهن و بدنتان در هورمون های احساس خوب بوسیله عرق کردن در ورزش و فعالیت بدنی، می تواند به سرعت اضطراب را کاهش دهد. حتی زمانی که غرق در بدبینی هستید، سعی کنید حداقل 30 دقیقه ورزش با شدت متوسط تا زیاد داشته باشید. با این کار، شما احساس آرامش بیشتری خواهید کرد و توانایی بیشتری برای مدیریت هر چیزی که زندگی به شما می دهد، خواهید داشت.

 

آداپتوژن ها را مصرف کنید

مکمل‌هایی به نام آداپتوژن‌ می‌توانند به شما کمک کنند استرس را به طور موثرتری مدیریت کنید و احساس آرامش بیشتری داشته باشید. یکی از محبوب ترین آنها آشواگاندا است. آشواگاندا یک گیاه دارویی است که قرن هاست در هند مورد استفاده قرار می گیرد. مطالعاتی بی‌شمار شواهدی مبنی بر تأثیر مثبت بسیار قوی آن بر سلامت روان ارائه کرده‌اند. در یک مطالعه، شصت نفر به مدت دو ماه، روزانه 240 میلی گرم آشواگاندا مصرف کردند و کاهش چشمگیری در سطح اضطراب داشتند.

 

مواردی که در بالا خواندید، تنها چند نکته در مورد راه هایی برای کاهش سطح اضطراب هستند. سایر موارد عبارتند از:

 

  • داشتن خواب کافی و با کیفیت
  • داشتن یک رژیم غذایی متعادل
  • معاشرت و خندیدن با دوستان و عزیزان
  • گذراندن وقت در طبیعت

 

شما لایق این هستید که بهترین احساس را داشته باشید، پس بدبینی را رها کنید و روی چیزهایی تمرکز کنید که باعث ایجاد شادی در قلب شما می شود.

 

فرد بدبین هرگز در هیچ نبردی پیروز نمی شود. و حتی در صورت پیروزی خود را بزرگترین بازنده نبردهای آینده می داند.

 

آخرین افکار در مورد اینکه چگونه بدبینی می تواند باعث افزایش اضطراب شما شود

یک دیدگاه بدبینانه به این معنی است که ممکن است همیشه باور داشته باشید که بدترین اتفاق خواهد افتاد. در این صورت، هرگز نمی توانید از زندگی نهایت لذت را ببرید. بدبینی باعث می شود که با ترس و ناراحتی دائمی در مورد رویدادهای آینده زندگی کنید و از لحظه حال دور شوید. این باعث می شود که مضطرب شده و افزایش اضطراب را تجربه کنید. در حالی که تغییر طرز فکرتان آسان نیست، مثبت بودن بیشتر به شما کمک می کند تا دنیا را واضح تر ببینید. موقعیت ها یا تجربیات منفی ممکن است اتفاق بیفتد، اما اگر انتظارات واقع بینانه داشته باشید، بال های شما آسیب نمی‌بینند و به پرواز کردن ادامه می دهید. خوش بینی یعنی تاریکی را در زندگی خود تشخیص دهید، اما با این وجود آنقدر شجاع و با اعتماد به نفس باشید که باز هم بدرخشید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید