دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
5 عادتی که شادی و خوشبختی را از ما می گیرد| و راه های اجتناب از آن ها
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 عادتی که شادی و خوشبختی را از ما می گیرد| و راه های اجتناب از آن ها

اگر ناراضی و ناخشنود هستید، ممکن است به دنبال ایده هایی برای کمک به بهبود عادات خود باشید.

شادی و خوشبختی چیزی است که همه ما برای رسیدن به آن تلاش می کنیم. می توانیم بپذیریم که (الف) زندگی کوتاه است و (ب) ناراحتی زندگی ما را دشوار می کند. همانطور که می دانید، عادات ما به طور قابل توجهی بر کیفیت زندگی ما تأثیر می گذارد. به طور خاص، این عادات به طور مستقیم بر شادی ما (یا فقدان آن) تأثیر می گذارد. برای تمایز واضح، تفاوت قابل توجهی بین افسردگی بالینی و ناراحتی مزمن وجود دارد. افسردگی یک عدم تعادل شیمیایی در مغز است، در حالی که ناراحتی تمایلی است که ما اغلب از طریق انتخاب های زندگی خود به دست می آوریم. شبیه افسردگی. با این حال، ناراحتی قابل تشخیص و درمان است.

 

 

5 عادتی که شادی و خوشبختی را از ما گرفته و باعث نارضایتی و ناخشنودیمان می شوند

در اینجا پنج عادتی که شادی و خوشبختی را از ما گرفته و باعث نارضایتی و ناخشنودیمان می شوند را معرفی می کنیم و به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید از آن ها اجتناب کنید. در ادامه مطلب با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

آیا شما درگیر این رفتارها و عادات هستید؟

 

"من مصمم هستم در هر موقعیتی که پیدا کنم، شاد و خوشحال باشم. زیرا آموخته‌ام که بخش بزرگی از بدبختی یا ناراحتی ما نه با شرایط ما، بلکه به واسطه خلق و خوی ما تعیین می‌شود." - مارتا واشنگتن

 

1. شکایت مزمن

افراد شاد، موفق و خوشبخت زیاد شکایت نمی کنند. برعکس، به نظر می رسد که شاکیان مزمن همیشه حرف های منفی برای گفتن دارند، حتی وقتی اطرافیانشان خوشحال هستند! 

نتیجه نهایی: همه ما شرایط مختلفی داریم که در این زندگی به ما داده می شود، اما در نهایت، این شرایط متعلق به ما است - منصفانه یا ناعادلانه، خواسته یا ناخواسته. در عوض، به جای شکایت کردن از صبح تا شب و حتی داخل رختخواب، مشکلات خودتان را بپذیرید و به دنبال راه حل برای آن ها باشید.

 

2. اعتیادهای منفی

بیشتر چیزها در حد اعتدال خوب هستند – غذا خوردن، تفریح، سرگرمی... اما وقتی این چیزها در مرکز زندگی ما قرار می گیرند، تبدیل به یک مشکل می شوند. متأسفانه، بسیاری از افراد واقعا خوب، از طریق عادات اعتیادآور، عمدتاً از طریق وابستگی به الکل و مواد مخدر، به پایان خود رسیده اند. یک اقدام پیشگیرانه و درمانی عالی برای این اعتیادها برابر است با زندگی کردن با علایق خود و لذت بردن از آن ها در اوج شادی و خوشبختی.

 

وقتی کسی با توهین به شما یا با انجام یا گفتن چیزی که شما را عصبانی می کند سعی می کند شما را تحریک کند، نفس عمیقی بکشید و ایگوی خود را خاموش کنید. به یاد داشته باشید که اگر به راحتی مورد آزار و اذیت قرار بگیرید، به راحتی مورد دستکاری قرار می گیرید.

 

3. پشیمانی از گذشته

پشیمانی نه تنها بی فایده است، بلکه می تواند فوق العاده مضر نیز باشد. تحقیقات همچنان نشان می دهد که افکار تکراری و منفی در مورد تصمیماتی که در گذشته گرفته شده است، اغلب پیش درآمدی برای استرس مزمن و افسردگی است. شما سه روش برای مقابله با پشیمانی دارید: (1) از اشتباهات درس بگیرید اما درگیر آن ها نباشید، (2) اگر نمی توان چیزی را در مورد آن موقعیت تغییر داد و آن را رها کرد، مطمئن شوید که سرزنش بیش از حد بر عهده شما نیست، و (3) بازنگری وضعیت به صورت مثبت تر.

 

همچنین بخوانید: افراد شاد 30 دقیقه پایانی روز را چگونه می گذرانند؟

 

4. نگرانی بیش از حد در مورد آینده

ما می توانیم در مورد وضعیت آینده خود فقط حرف بزنیم. این نکته به معنای ناامید کردن و سلب قدرت نیست (کاملاً برعکس). در عوض، حقیقت ساده ای را بیان می کند. کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که در زمان حال زندگی کنیم و در عین حال توانایی ها و استعدادهای خدادادی خود را به طور کامل به کار ببریم و خودمان را قادر و توانمند کنیم تا زندگی شادتری داشته باشیم. دوباره این عبارت وجود دارد: زندگی در زمان حال. با مشکلاتی که به وجود می آیند روبرو شوید و آنها را رها کنید. از چیزهای زیبای زندگی لذت ببرید و آنها را به طور کامل تجربه کنید. در همین لحظه که حاضر است، حضور داشته باشید.

 

5. رانده شدن توسط ترس

بله، ترس می تواند عاملی برای از بین رفتن شادی و ایجاد ناراحتی باشد. با این حال، برای درک کامل این موضوع، باید دوباره به حضور بازگردیم. موضوع خیلی ساده است؛ ما نمی توانیم اجازه دهیم ترس از ناشناخته ها (و موارد اجتناب ناپذیر) کیفیت زندگی ما را فلج و آن را نابود کند. ترس یک فرآیند فکری منفی است که اغلب در حالت خلبان خودکار مغز انجام می شود.

 

مشغول بودن یک انتخاب است. استرس یک انتخاب است. شادی یک انتخاب است. چه چیزی را انتخاب می کنید؟

 

سخن پایانی در مورد عاداتی که شادی و خوشبختی ما را می گیرد

به یاد داشته باشید: ما افکار منفی خود نیستیم. ما ترس، نگرانی، اضطراب یا هر فرآیند فکری منفی دیگری نیستیم. ما سراسر عشق، شور، شادی و خوشبختی هستیم. فقط کافیست که درست بنگریم، درست تحلیل کنیم و درست پاسخ دهیم.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید