دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

افراد شاد 30 دقیقه پایانی روز را چگونه می گذرانند؟

وقتی درگیر برنامه‌های شلوغ روزمان می‌شویم، مشتاقانه منتظریم که به خانه برگردیم تا بتوانیم آرامش داشته باشیم. ممکن است تلویزیون را روشن کنیم، در شبکه های اجتماعی پیمایش کنیم یا حتی هر دو را باهم انجام دهیم. در حالی که این کار به ظاهر بی ضرر و مناسب به نظر می رسد (به هر حال، ما یک روز کامل کار کرده‌ایم)، اما نحوه پایان دادن به روزمان می تواند بر شادی کلی ما تأثیر بگذارد. افراد شاد تمایل دارند کارهای خاصی را در پایان روز انجام دهند که افراد ناراضی آن ها را انجام نمی دهند. البته همه افراد شاد و خوشحال، تمام این کارها را انجام نمی دهند، اما برخی از افراد هستند که تمام این لیست را به لیست پایانی روز خود اضافه کرده اند. و در اینجا موضوع اصلی مربوط به زمانی نیست که برای این چیزها صرف می کنید، بلکه بیشتر درباره پایان دادن به روزتان با یک ریتم درست و تنظیم یک روند برای داشتن فردایی شادتر است.

 

فهرست عناوین
افراد شاد 30 دقیقه پایانی روز را چگونه می گذرانند؟

 

افراد شاد 30 دقیقه آخر روز را چگونه می گذرانند:

آن ها سکوت را می یابند

وقتی سر و صدای دنیا مدام توجه ما را به خود جلب می کند، خوشحال بودن سخت است. شادترین افراد روز خود را با یافتن آرامش برای تفکر در تجربیات و زندگی خود به پایان می‌رسانند. آنها اهمیت ساکت کردن دنیای اطرافشان را می شناسند و با این کار، چالش ها را در چشم انداز قرار می دهند، اشتباهاتی را که مرتکب شده اند را می بخشند، عهد می کنند که فردای بهتری را بسازند و خلاقیت، کنجکاوی و عشق به زندگی را دوباره شعله ور می کنند.

 

برای فردا برنامه ریزی می کنند

وقتی فهرستی از کارهایی که باید انجام دهیم را در سرمان نگه می داریم و هر لحظه آن را مرور می کنیم، به جای دستاوردهایی که به دست آورده ایم، ذهن خود را روی کارهایی که باید انجام دهیم ، نگه می داریم. این مهم است که پیشرفت خود را تشخیص دهیم، در صورت لزوم تنظیمات لازم را انجام دهیم، به آنچه در لحظه اتفاق می‌افتد توجه کنیم و به رشد و تکامل خود ادامه دهیم تا شاد باشیم. اما وقتی نگران آنچه در دستور کار فردا قرار دارد هستیم، نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم. به جای نگرانی در مورد آن، برنامه فردای خود را ایجاد کنید و سپس آن را تا صبح رها کنید.

 

احساس خوشبختی محصول یک ذهن آرام است.

 

آنها از تأییدیه های خود بازدید می کنند

افراد شاد تصویر واضحی از چیزهایی دارند که آنها را خوشحال می کند. آنها همچنین در جستجوی دائمی رشد و پیشرفت هستند و شادی خود را بدیهی نمی دانند. بخشی از این فرآیند ایجاد جملات تاکیدی است که از رشد آنها حمایت می کند. آن‌ها روز خود را با ملاقات این جملات تاکیدی مثبت به پایان می‌رسانند تا روی اهداف خود متمرکز شوند.

 

آنها قطع ارتباط می کنند و سپس دوباره متصل می شوند

افراد شاد، آخرین قسمت روز خود را صرف قطع ارتباط با دفتر خود با تنظیم تلفن خود در حالت مزاحم نشوید، خاموش کردن رایانه و خاموش کردن تلویزیون می کنند. آنها ارتباط خود را قطع می کنند تا بتوانند به طور کامل با افرادی که برایشان مهم هستند ارتباط برقرار کنند.

افراد شاد می دانند که این نزدیکان آن ها و افراد مهم زندگی‌شان هستند که بر آنها تأثیر می گذارند و باعث ایجاد احساس خوشحالی و خوشبختی در آن ها می شود. آنها از این افراد محافظت می کنند و با حضور در روابطشان به خود و آن ها احترام می گذارند. زیرا هیچ چیز به اندازه در مرکز توجه کسی بودن، عشق را بیان نمی کند.

 

همچنین بخوانید: 9 روش ثابت شده برای احساس بیشتر شادی و خوشحالی

 

آنها یک روال شخصی را دنبال می کنند

افراد شاد از انجام کارهای روزمره و معمولی که ما را برای زمان خواب آماده می کند، مراقبت می کنند. بهداشت شخصی برای سلامت کلی ما مهم است و اگر ما به سلامت خود اهمیت ندهیم، نمی توانیم خوشحال باشیم. واقعا نمی توانیم. پس بشویید، مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و به سمت شادی و خوشحالی غرغره کنید!

 

رمز خوشحالی و خوشبختی در کارهایی است که انجام می دهیم!

 

آنها برای انعکاس افکار خود در یک ژورنال شخصی وقت می گذارند

افراد شاد می دانند که زندگی پر از چالش های مختلف است و اجازه نمی دهند این چالش ها بر شادی کلی آنها تأثیر بگذارد. یکی از راه هایی که آنها این کار را انجام می دهند، نویسندگی در ژورنال اختصاصی خودشان است. خواه نوشتن در مورد چیزهایی که آنها را سپاسگزار می کند یا نوشتن در مورد چالش هایشان باشد، نوشتن باعث می شود که لحظه های نه چندان شادی که در آنها وجود دارد را رها کنند. آنها آزادی پاکسازی ذهن را پذیرفته اند تا به آنها اجازه دهد از تجربیات خود بیاموزند و به سمت چیزهای بهتر بروند.

 

آنها بر تنفس خود تمرکز می کنند

ما می رویم، می رویم، تمام روز را می رویم، و این نوع برنامه در نهایت ما را خسته خواهد کرد. افراد شاد آخرین قسمت روز خود را صرف یافتن زمانی برای تمرین تنفس ترمیمی می کنند. چه آنها این کار را از طریق مدیتیشن انجام دهند، چه تمرین یوگای سبک یا فقط نفس کشیدن، زمانی را صرف ارتباط مجدد با راهنمای درونی خود می کنند. آنها این کار را انجام می دهند چون می دانند که این منبع درونی خرد است که از چالش های روز بعد عبورشان خواهد کرد.

 

آنها سعی نمی کنند بیدار بمانند

افراد شاد می خوابند. به همین سادگی. و نه تنها می خوابند، بلکه با استراحت کامل شبانه، رها کردن تلفن همراه خود در خارج از اتاق خواب، به خواب خود نیز احترام می گذارند. بنابراین آن را قطع نمی کنند و زمان خواب را در اولویت قرار می دهند. این یک راز نیست؛ ما زمانی که به خوبی استراحت می کنیم و خواب مناسبی داریم، تصمیمات هوشمندانه‌تری می گیریم، بهره وری بیشتری داریم و چالش ها را بهتر بررسی و مدیریت می کنیم. افراد شاد این دانش واضح را دریافت می کنند و با رفتن به رختخواب به آن عمل می کنند.

 

آنها کارهایی انجام می دهند که احساس خوبی در آنها ایجاد می کند

غیرعادی نیست که به پایان یک روز پرمشغله برسید و از خستگی بیهوش شده و فقط به رختخواب بیفتید. اما افراد شاد روزهای خود را با انجام کارهایی به پایان می رسانند که آنها را خوشحال می کند. خواه خواندن یک کتاب خوب، دودلینگ روی کاغذ (دودلینگ، نوعی تمرین خط‌خطی‌کردن است با پیشینه‌ی عقل و نه فقط شهود. وقتی دودلینگ برای یک فرد به عادتی روزمره تبدیل‌شود و از فرآیند سرگشتگی خارج شود، گویی فرد هم از سرگشتگی رها شده است…) یا پیاده روی با شریک زندگی خود، در هر صورت چند دقیقه وقت را برای انجام کارهایی که به آنها احساس خوبی می دهد، پیدا می کنند. این کار روح آنها را تغذیه می کند.

 

در پایان، همانطور که افراد شاد می دانند، کلید شاد ماندن این است که کارهای بیشتری را انجام دهید که شما را خوشحال می کنند، و همیشه عاقلانه است که روز خود را با شادی به پایان برسانید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید