دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 راه برای اینکه رابطه خود را بسیار آسان تر کنید

به عنوان موجودات پیچیده‌ای به نام انسان، اصلا عجیب نیست که روابط ما گاهی اوقات کمی پیچیده شود. در طول جزر و مد زندگی، روابط ما می تواند تقویت شود یا به یک بار سنگین بر روی خوشبختی مان تبدیل شود.

روابط باید به شما احساس خوبی داده و به زندگی شما ارزش بدهد، نه اینکه آن را از بین ببرد. اگر متوجه شده اید که رابطه شما بسیار گیج کننده تر از گذشته به نظر می رسد، با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و نکاتی که به شما ارائه می دهیم را بخوانید. این نکات می توانند به شما کمک کنند.

فهرست عناوین
10 راه برای اینکه رابطه خود را بسیار آسان تر کنید

 

 

در اینجا 10 راه برای آسان کردن رابطه شما وجود دارد:

1. مطمئن شوید که ابتدا عاشق خود هستید

همانطور که قبلاً بارها گفته‌ایم، تا زمانی که یاد نگیرید خود را عاشقانه و بدون قید و شرط دوست داشته باشید، واقعاً نمی‌توانید یک رابطه سالم داشته باشید. آنقدر عمیقاً عاشق خود شوید که بخواهید آن را از پشت بام ها فریاد بزنید، خودتان را برای قرار ملاقاتی با خود بیرون بیاورید و در آینه به خود نگاه کنید و همه چیزهایی را که ممکن است نیاز داشته باشید ببینید. آن وقت، و تنها در آن صورت، می توانید واقعاً انسان دیگری را دوست داشته باشید، زیرا تعریف عشق را در هسته و وجود خود خواهید دانست و توانایی ارائه آن احساس را در سطح عمیق به دیگری خواهید داشت.

 

2. با احساسات خود صادق و صریح باشید

هیچ رابطه ای نمی تواند کارساز باشد مگر اینکه هر دو نفر متعهد شوند که هرچقدر هم که دشوار باشد، احساسات واقعی خود را در همه موارد به اشتراک بگذارند. اگر چیزی شما را آزار می دهد، آن را بگویید. اگر چیزی از شریک زندگی خود نیاز دارید، فقط آن را از او بخواهید. اگر از این کار خودداری نکنید و در عوض احساسات و افکار خود را به هر قیمتی برای شریک زندگیتان آشکار کنید، رابطه را بسیار روان‌تر خواهید کرد. اکثر مردم نمی توانند ذهن یکدیگر را بخوانند، بنابراین اگر از صدای خود برای بیان احساستان استفاده کنید، کار را برای هر دوی شما آسان تر می کند.

 

3. گاهی به یکدیگر فضا بدهید

دو نفر نمی توانند 24 ساعته در کنار یکدیگر باشند و در یک رابطه سالم بمانند. در این صورت یک رابطه حتما آسیب خواهد دید. افراد به فضایی برای رشد و یادگیری در تنهایی نیاز دارند و باید زندگی خارج از رابطه خود را ایجاد کنند. چند روز در هفته به یکدیگر فرصت دهید تا بدون حضور دیگری بیرون بروید و به گشت و گذار بپردازید، با دوستانتان بیرون بروید یا حتی زمانی را در خانه صرف تماشای فیلم مورد علاقه خود کنید و یا خودتان به تنهایی استراحت کنید. رابطه شما تنها زمانی تقویت می شود که به یکدیگر فضایی بدهید تا بتوانید در آن فضا به شخص خودتان تبدیل شوید و در این فرآیند به یادگیری بیشتر در مورد یکدیگر ادامه دهید.

 

عشق از روح واحدی تشکیل شده که در دو بدن ساکن است.

 

4. اجازه دهید دیوارهایتان پایین بیاید

شما مجبور نیستید همیشه برای شریک زندگیتان لباس های فوق العاده بپوشید یا عالی به نظر برسید، زیرا احتمالا او خیلی بیشتر از ظاهرتان در کنار شما خواهد ماند. اجازه دهید او شما را بدون آرایش ببیند، با شلوار گرمکن و یک تی شرت کهنه. بسیاری از ما با این نقاب زندگی می‌کنیم و در ترس اینکه اجازه دهیم دیگران خود خام و دست‌نخورده مان را ببینند، زندگی می‌کنیم. اما اگر می‌خواهید یک رابطه دوام بیاورد، باید آن نقاب را پاره کنید و اجازه دهید خود واقعی‌تان بدرخشد.

 

5. اجازه ندهید حسادت در روابط شما دخالت کند

حسادت می‌تواند هر رابطه‌ای را از هم بپاشد، مهم نیست چقدر این ارتباط عمیق است، در هر صورت کار رابطه را خواهد ساخت. به گفته دکتر هلن فیشر، حسادت معمولاً از آسیب های دوران کودکی یا سایر مسائل روانی مرتبط با رها شدن، بی کفایتی یا وابستگی بیش از حد به دیگران سرچشمه می گیرد. کمی حسادت در واقع می تواند آتش روابط را دوباره شعله ور کند، اما وقتی به مقدار بیش از حد رسید، می تواند یک شراکت و رابطه سالم را از بین ببرد. قبل از اینکه به کسی متعهد شوید، باید از قبل این مسائل را حل کنید و بفهمید که چه چیزی باعث حسادت شما می شود. در غیر این صورت، این هیولا در هر رابطه ای که دارید ظاهر می شود و تا زمانی که ریشه مشکل را مشخص نکنید به تخریب آن ادامه خواهد داد.

 

همچنین بخوانید: این تست ساده می تواند آینده رابطه شما را پیش بینی کند!

 

6. برای چیزهای کوچک شکرگزار باشید

به شریک زندگی و همسر خود یک «متشکرم» ساده برای همه کارهای کوچک فوق‌العاده‌ای که هر روز برای شما انجام می‌دهد، بگویید. این کار کوچک فوق العاده می تواند کارهایی مانند بیدار کردن شما با یک فنجان قهوه داغ تازه، یا درست کردن صبحانه، یا باز کردن و نگه داشتن در برای شما باشد. روابط برای شکوفایی نیاز به تقویت دارند، بنابراین مطمئن شوید که به شریک زندگی خود می گویید که چقدر از او قدردان و متشکر هستید.

 

7. در هر شرایطی از شریک زندگی خود حمایت کنید

در هر رابطه‌ای، هر دو نفر در فراز و نشیب‌های زندگی‌شان به حمایت شریک زندگی‌شان نیاز دارند. اگر شریک زندگی شما به یک فانوس نوری درخشان نیاز دارد تا در طول یک طوفان سهمگین راه او را هدایت کند، در حالی که در دریاهای تاریک حرکت می کند، در کنار او بایستید. اگر او برای تصمیم گیری در مورد یک حرکت شغلی هیجان انگیز به کمک نیاز دارد، مهم نیست که چه تصمیمی می گیرند، از آنها حمایت کنید. به یاد داشته باشید، در حالی که هر دوی شما زندگی مشترکی دارید، هر یک از شما باید انتخاب های خود را انجام دهید و باید به یکدیگر این آزادی را بدهید. با این حال، حمایت از یکدیگر در مواقعی که به آن نیاز دارید، به زنده نگه داشتن رابطه کمک می کند.

 

ترجیح می دهم فقط یک عمر را با تو شریک شوم تا اینکه بدون تو با تمام اعصار این دنیا روبرو شوم.

 

8. برای موضع خودتان احترام قائل شوید

حتی اگر شریک زندگی و همسر خود را دوست دارید و به او اهمیت می دهید، احساس نکنید که مجبور هستید همیشه با همه چیزهایی که او می گوید موافقت کنید. در واقع، وجود کمی اختلاف نظر در موضوعات مختلف می تواند شما را به عنوان یک زوج به یکدیگر نزدیکتر کند، زیرا در این صورت است که می توانید از نظرات متفاوت یکدیگر درس بگیرید.

 

9. سعی نکنید شریک زندگی خود را تغییر دهید

بیش از هر چیز، ریزه کاری های شریک زندگی خود را بپذیرید، حتی اگر گاهی اوقات اعصاب شما را به هم می زند. نواقص آنهاست که آنها را زیبا می کند، و بدیهی است که شما برای تمام روح و وجود آنها جذبشان شده اید، نه فقط بخش های "قابل تحمل" تر. آنها را همانطور که خودتان را قبول دارید بپذیرید و ببینید که چگونه با این کار، رابطه شما فقط به سمت شکوفایی پیش خواهد رفت.

 

10. به همسر و شریک زندگی خود احساس خاص بودن بدهید

گاهی اوقات، اگر دو نفر به تلاشی که قبلا در مراحل اولیه رابطه می کردند، ادامه ندهند، ممکن است فرسوده شوند. گاهی به طور تصادفی برای او گل بخرید یا از معشوق خود با یک قرار فانتزی در شهر پذیرایی کنید. به او چیزهایی را بگویید که شنیدن آن ها را دوست دارد. همه دوست دارند احساس کنند که مورد نیاز و مهم هستند، اما گاهی اوقات در روابط متعهدانه این احساس به حاشیه رانده می شود. حتی اگر زندگی پرمشغله است، برای این کار فوق العاده جذاب وقت بگذارید تا عشقتان همان هیجان و شادی را احساس کند که در اولین ملاقات با شما احساس کرده است. این به زنده و گرم نگه داشتن شور و آتش رابطه شما کمک بسیار زیادی را خواهد کرد.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید