دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

3 رفتاری که رابطه شما را خراب می کنند

از لحظه‌ای که وارد دنیا می‌شوید، روابط خود را با والدین، خواهران و برادران، اقوام دور و نزدیک، دانش‌آموزان، همسر، دوستان، همکاران و... ادامه می‌دهید. این در همه ما مشترک است. اما چیز دیگری که در همه ما مشترک است این است که ما می خواهیم روابط سالم و شادی با دیگران داشته باشیم. اما جالب اینجاست که با وجود این هدف متحد، همه ما ظرفیت خراب کردن روابطمان را بهتر از چیزی که فکرش را بکنیم، داریم.

برای ایجاد روابط مثبت و جلوگیری از خراب شدن آن ها، رفتارهای خاصی وجود دارد که باید جدا از آنها دوری کنیم. به ویژه، سه مورد از این رفتارها اگر کنترل نشوند، می توانند روابط شما را خراب کنند. آنها همچنین می توانند تأثیر بسیار قوی بر تعداد و کیفیت روابط آینده شما داشته باشند. در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و با شناختن این سه رفتار، از روابط خود محافظت کنید.

فهرست عناوین
3 رفتاری که رابطه شما را خراب می کنند

 

 

3 رفتاری که روابط را خراب می کنند:

کناره گیری از ارتباط (و یا در دسترس نبودن عاطفی)

با درک این موضوع که همه روابط نیاز به ارتباط صادقانه و بدون مانع دارند، اگر در روابط یک الگوی رفتاری مداوم برای حفظ اسرار و دوری از گفتگوهای واقعی وجود داشته باشد، این پیوستگی عاطفی خیلی دوام نمی آورد.

اگر افراد در رابطه و مخصوصا در روابط زناشویی، این را تاب نیاورند که طرف مقابل چیزی برای ناراحتی آنها انجام داده یا گفته است و شروع به فاصله گرفتن کنند، روابط به سرعت می تواند بدتر شود.

افراد هنگام مواجهه با هم در صورتی می توانند منطقی باشند و مکالمه ای بالغانه داشته باشند که به اهانت و فریاد زدن بر سر یکدیگر ختم نشود. یک رابطه سالم بر پایه اعتماد و ارتباطات موثر بنا شده است، بنابراین اگر می خواهید از آسیب رساندن به آن جلوگیری کنید، سعی کنید این اصول را در روابط نزدیک خود پرورش دهید.

 

به ازای هر دقیقه ای که عصبانی می شوید 60 ثانیه شادی و خوشبختی را از دست می دهید!

 

همچنین بخوانید: 10 نشانه اینکه شما جفت روحی خود را پیدا کرده اید

 

مقایسه رابطه خود با روابط دیگران

همگام بودن با جونزها، کارداشیان ها، یا افراد مشهور و سلبریتی های دیگر و پیگیری رفتار آنها، چیزی است که همیشه می تواند حس کمبود را به شما القا کند.

فقط احساس اینکه ارتباط شما با طرف مقابلتان هرگز کافی نیست، می تواند به تنهایی رابطه شما را به سمت نابودی متحول کند. برای جلوگیری از تخریب بالقوه رابطه خود، به یاد داشته باشید که هر موقعیتی منحصر به فرد و خاص است. ارتباط شما با دوست و شریک زندگی تان هم از دید دیگران متفاوت به نظر می رسد، پس برای آنچه که هست و دارید قدردانی کنید.

اگر همیشه به جای احترام گذاشتن به روابط زیبایی که دارید، چیزی که ندارید را آرزو می کنید، به سختی می توانید روابطی مثبت را پیدا کنید.

 

نگه داشتن کینه ها

وقتی کسی به شما توهین کرده است - مخصوصاً کسی که دوستش دارید، می تواند به شما صدمه بدی بزند و احساس کنید این چیزی است که هرگز نمی توانید او را به خاطرش ببخشید. اگرچه شاید هیچوقت متوجه این نشده باشید، اما داشتن مشکلات حل نشده و نگه داشتن کینه ای که با شخص دیگری دارید، می تواند منجر به این تصور نابجا شود که هرگز نمی توان به هیچ‌کس دیگری اعتماد کرد.

بخشیدن دیگران بسیار آسان تر از زندگی با حقارت یا نفرت در قلب است. این هم به مقدار خیلی زیادی به سلامت روان شما مربوط می شود تا بتوانید توهین دیگران را، هر چند شدید، نادیده بگیرید. بخشش مهم است چرا که قلب و ذهن شما را برای اعتماد به دیگران باز می کند.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید