دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
با این 10 عادت یک طرز فکر عاشقانه برای خود بسازید!
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

با این 10 عادت یک طرز فکر عاشقانه برای خود بسازید!

اگر به دنبال عشق هستید، کارهایی وجود دارد که می توانید برای ایجاد یک طرز فکر عاشقانه انجام دهید. داشتن این طرز فکر مهربانانه و لطیف به شما کمک می کند فرصت های خود را برای بیان احساساتتان در آغوش بگیرید. همچنین می تواند به شما کمک کند تا برای جذب شریک زندگی خود، ذهن و روحی بازتر داشته باشید.

عادات شما می تواند به رابطه شما کمک کند. چه بخواهید و چه نخواهید، الگوهای رفتاری ثابت و منظم شما می تواند بر روابط شما تأثیر بگذارد. وقتی رفتارهای شما محبت، مثبت اندیشی و عشق را تشویق نمی کند، می تواند منجر به منفی بافی یا پایان دادن به عشق شما شود.

ایجاد یک طرز فکر عاشقانه می تواند به شما کمک کند تا عادت های مثبتی را که رابطه شما را بهبود می بخشد، بپذیرید. این عادات همچنین به افزایش عزت نفس شما و تشخیص آنچه که لیاقت دارید کمک می کند. عادات شما بر روابط شما تأثیر می گذارد زیرا بر احساس شما نسبت به خود و اطرافیانتان تأثیر می گذارد.

اگر در یک رابطه هستید، ایجاد یک طرز فکر عاشقانه و مهربان به شما کمک می کند تا آن را بهبود ببخشید. در غیر این صورت، به شما کمک می کند تا روی عشق به خود تمرکز کنید و آنچه را که لیاقتش را دارید به خود بدهید. همچنین اگر به دنبال کسی برای ایجاد یک رابطه عالی هستید، به شما کمک می کند تا بهترین شریک زندگی خود برای این رابطه را جذب کنید. در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و این عادات مفید و تاثیرگذار را به زندگی خود اضافه کنید.

 

 

ده عادتی که یک طرز فکر عاشقانه ایجاد می کند

این لیست می تواند به شما کمک کند تا عادت هایی ایجاد کنید که یک طرز فکر مهربان ایجاد می کند. این امر مثبت اندیشی را تقویت می کند و پیوند بین شما و شریک زندگی بالقوه‌تان را عمیق تر می کند.

اگر مجرد هستید نیز می توانید از این عادات سود ببرید، زیرا به شما کمک می کند خود و اطرافیانتان را دوست داشته باشید. این نکات می تواند به شما کمک کند تا روی عشق تمرکز کنید و وقتی فرد مناسبی از راه رسید، برای پذیرش او ذهنی لطیف و باز داشته باشید.

 

بهترین حس دنیا این است که توسط کسی که دوستش داری دوست داشته بشی...!

 

1- خودتان را برای آنچه که هستید دوست داشته باشید

شما می توانید صرف نظر از اینکه زندگی شما در حال حاضر چگونه به نظر می رسد، خود را دوست داشته باشید. در حالی که ممکن است در جایی که می خواهید نباشید، می توانید خود را در جایی که هستید دوست داشته باشید. شما هر روز بهتر می شوید و تمرین عشق به خود در این مسیر یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای تقویت علاقه‌تان نسبت به خود انجام دهید.

بدون عشق به خود، با افرادی که برای شما خوب نیستند رابطه برقرار خواهید کرد. بدون این احساس حیاتی، شما ذهنیت محبت آمیز لازم برای دوست داشتن خود و دیگران را نخواهید داشت. تمرین عشق به خود به شما یادآوری می کند که شما سزاوار یک رابطه خوب با کسی هستید که به شما احترام می گذارد.

 

2- یک رابطه عاشقانه به معنای کار کردن با شریک زندگی خود برای رسیدن به یک هدف مشترک است

شما می توانید با تلاش برای رسیدن به یک هدف مشترک، یک طرز فکر عاشقانه در یک رابطه ایجاد کنید. می‌توانید اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدتی را تعیین کنید که به شما کمک می‌کند دوباره با هم ارتباط برقرار کنید و برای رسیدن به چیزی که مد نظر دارید تلاش کنید.

وقتی اهدافی برای همکاری با یکدیگر ندارید، می تواند منجر به یک رابطه ناخوشایند شود که هرگز انتظار آن را ندارید. در این صورت، هر دوی شما در نهایت وقت خود را صرف چیزهایی خواهید کرد که هیچ کمکی به ساختن زندگی مشترکتان نخواهد کرد و حتی آن را رو به افول خواهد برد.

درعوض، می‌توانید روی ایجاد اهداف مشترک و تلاش برای رسیدن به آن ها تمرکز کنید. این به شما کمک می کند تا یک زندگی مشترک بسازید و رابطه خود را در حالی که آن را تقویت می کنید، عمیق تر کنید.

 

3 - با برقراری ارتباط با عزیزان خود در طول روز مهربان باشید

چه در یک رابطه عاشقانه هستید یا نه، می توانید با برقراری ارتباط با عزیزان خود یک طرز فکر عاشقانه ایجاد کنید. قبل از خوابیدن برای گفتن شب بخیر با آن ها تماس بگیرید یا در زمان استراحت ناهار با آنها ارتباط برقرار کنید. پذیرفتن روابط خود و ابراز عشق به کسانی که به آنها اهمیت می دهید می تواند به اصلاح ذهنیت شما کمک کند.

ممکن است سرتان شلوغ باشد، اما همچنان می‌توانید با ارسال پیامک یا تماس با کسانی که دوستشان دارید، به آن ها عشق ورزی کنید. هنگامی که شما عزیزان خود را در طول روز اولویت بندی می کنید، همیشه بر داشتن یک طرز فکر عاشقانه تمرکز خواهید کرد.

هنگامی که یک رابطه عاشقانه پیدا کردید، داشتن عادت ارتباط با عزیزانتان به شما کمک خوبی خواهد کرد. این عادت می تواند یک رابطه طولانی مدت و شاد را تشویق کند. همچنین می‌توانید در طول روز راه‌های خلاقانه‌ای را برای برقراری ارتباط مجدد با عزیزانتان در نظر بگیرید.

 

4- هر زمان که می توانید عزیزانتان را در آغوش بگیرید تا یک طرز فکر عاشقانه در رابطه خود داشته باشید

هنگام در آغوش گرفتن کسانی که دوستشان دارید، هورمون اکسی توسین در بدن تان ترشح می شود و احساس شادی و عشق شما را افزایش می دهد. اولویت دادن به این لحظات شیرین با هم بودن می تواند به تقویت ذهنیت لطیف و عاشقانه شما کمک کند، حتی زمانی که نمی توانید، حتما بعداً و در طول روز شریک زندگی خود را در آغوش بگیرید.

قبل از خواب و بعد از بیدار شدن از خواب، بهترین زمانی است که می توانید آن را برای در آغوش گرفتن همسرتان در نظر بگیرید. وقتی در یک رابطه عاشقانه نیستید، می توانید به جای آن، اعضای خانواده، دوستان، حیوان خانگی یا حتی عروسک خود را در آغوش بگیرید. در هر صورت، این کار هورمون احساس خوب را آزاد می کند و به شما کمک می کند روز بهتری داشته باشید.

 

5 - درباره آنچه که در مورد شریک زندگی یا دوست خود می پسندید صحبت کنید

بحث در مورد ویژگی های مثبت فردی که او را دوست دارید، می تواند به شما کمک کند تا ذهنیتی دوست داشتنی و عاشقانه داشته باشید. حتی اگر این کار را در زمانی که آنها در اطراف شما نیستند انجام دهید، به تعمیق رابطه شما کمک می کند.

آنها حتی اگر ندانند واقعا چه تغییری ایجاد شده است، با دیدن شما عمیق تر شدن ارتباط را تشخیص می دهند. این تفاوت به این دلیل است که شما پس از صحبت به نفع آنها، احساسات عمیق تری را نسبت به آنها تجربه خواهید کرد. شما متوجه بهبود عشق، علاقه و تحسین خواهید شد.

از سوی دیگر، بحث در مورد ویژگی ها و رفتارهای منفی شریک زندگی تان، با طرز فکر عاشقانه تداخل پیدا می کند. در عوض، این کار مانعی بین شما و طرف مقابل ایجاد می کند. این کار حتی زمانی که فکر می کنید منظور شما از کلماتی که گفتید بد نبوده، باز هم می تواند رابطه شما را از بین ببرد.

 

با کسی باش که برای سلامت روان تو خوب باشد...!

 

6 - زبان عشق همسرتان را یاد بگیرید

شما ممکن است زبان عشق متفاوتی نسبت به همسرتان داشته باشید. صرف زمان برای یادگیری و درک زبان عشق آنها می تواند به شما در ایجاد یک طرز فکر عاشقانه کمک کند. وقتی می دانید که شریک زندگی تان چگونه به عشق واکنش نشان می دهد، به احتمال زیاد محبت نشان می دهید و کارهایی را انجام می دهید که او به وجد آمده و از آنها قدردانی می کند.

تمرکز بر زبان عشق شریک زندگی تان او را سرشار از عشق می کند و به او کمک می کند تا احساسات خود را به شما بیان کند. شما محیطی ایجاد خواهید کرد که به شریک زندگیتان اجازه می دهد صحبت کند و به شما بگوید که در مورد شما چه احساسی دارد. این موقعیتی است که به طرق مختلف برای شما سودمند است و هر دوی شما مزایای آن را تجربه خواهید کرد.

 

همچنین بخوانید: 15 نشانه اینکه کسی بصورت پنهانی شما را دوست دارد | روی شما کراش دارد

 

7- طرز فکر عاشقانه به معنای پذیرش افراد دیگر است

ممکن است بخواهید وقتی وارد یک رابطه می شوید، کسی را اصلاح کنید یا به او کمک کنید. با این حال، نمی توانید انتظار داشته باشید که بتوانید کسی را تغییر دهید، اگرچه کسانی که ذهنیت محبت آمیز ندارند اغلب فکر می کنند که می توانند این کار را انجام دهند. با یک طرز فکر عاشقانه، متوجه خواهید شد که نمی توانید مردم را تغییر دهید و بهتر است آنها را همان طور که هستند دوست داشته باشید.

اگر نتوانید آنها را آنطور که هستند دوست داشته باشید، وقتی که تغییر نکنند ناامید خواهید شد. ممکن است تلاش کنید که آنها را به فردی که می خواهید تبدیل کنید، اما همیشه اینطور که می خواهید پیش نمی رود. کسی را برای رابطه داشتن پیدا کنید که از همان ابتدا، همان چیزی باشد که به آن نیاز دارید. زیرا تغییر دادن یک نفر معمولاً طبق برنامه پیش نمی رود.

شروع و تلاش برای تغییر یک فرد خاص، باعث می‌شود که با کسی رابطه برقرار کنید که با معیارهای شما مطابقت ندارد. همچنین باعث می شود که شریک زندگی‌تان احساس کند که به اندازه کافی خوب نیست و این شخصیتی که دارد، برای او شریک زندگی خوبی را پیدا نمی کند.

فقط این دلیل که آنها فرد مورد نظر شما نیستند، به این معنی نیست که باید نسبت به شخصیت خود احساس بدی داشته باشند. پذیرفتن شریک زندگی تان همانطور که هست، باعث ایجاد یک طرز فکر عاشقانه می شود. این به شما کمک می کند آنچه که در روابط در مقابل دوستی ها می خواهید و به آن نیاز دارید را تشخیص دهید.

 

8- برای عزیزانتان چای یا قهوه آماده کنید

آوردن چای یا قهوه در صبح برای کسی که دوستش دارید، یکی از بهترین راه ها برای ایجاد یک طرز فکر عاشقانه است. این کار شما به طرف مقابل نشان می دهد که به او فکر می کنید و به خواسته های او اهمیت می دهید. طرف مقابل شما چه یک شریک عاشقانه زندگی باشد، چه یک دوست خوب و چه یکی از اعضای خانواده... درست کردن و آوردن چای یا قهوه برای او می تواند تفاوت را ایجاد کند.

کمی زودتر از خواب بیدار شوید تا یک فنجان چای یا قهوه تازه درست کنید. سپس، می‌توانید عزیزتان را با یک نوشیدنی گرم غافلگیر کنید تا صبح خود را با آن شروع کند. و در عین حال، با این کار یک طرز فکر عاشقانه برای خودتان ایجاد خواهید کرد.

 

9 – مرزهای خود را تعیین کنید

در حالی که باز کردن قلبتان برای یافتن عشق ضروری است، لازم نیست تسلیم چیزهایی شوید که با آنها راحت نیستید. اگر فکر می‌کنید خیلی زیاد بها داده‌اید، می‌توانید آن را بچرخانید و مرزهای خود را اجرایی کنید.

هیچ وقت دیر نیست که درباره چیزهایی که با آن ها راحت هستید و آنچه می خواهید یا نیاز دارید صحبت کنید. وقتی کسی به شما احساس بدی نسبت به مرزهایتان می دهد، می توانید خود را از او کنار بکشید.

مرزبندی هیچ اشکالی ندارد، و اتفاقا این چیزی است که نباید در اجرای آن تردید کنید. درک اینکه در یک رابطه چه چیزی باید وجود داشته باشد که لایق آن هستید، می تواند به شما کمک کند روی داشتن یک طرز فکر عاشقانه تمرکز کنید. این درک، روابط شما را بهبود می بخشد و باعث می شود احساس بهتری نسبت به سبک زندگی خود داشته باشید.

 

10- محترم بودن بخشی از طرز فکر عاشقانه است

با احترام به کسانی که به آنها اهمیت می دهید مهربان باشید. این یکی از بهترین راه ها برای ایجاد عشق در رابطه شماست. این نشان می دهد که می خواهید روابط شاد، سالم و طولانی مدت با دوستان، خانواده و شرکای زندگی عاشقانه خود داشته باشید. احترام شامل نشان دادن عشق، پذیرش و صمیمیت شما به کسی است که او را دوست دارید. این به طرف مقابلتان اجازه می دهد که به وضوح ببیند که شما در چه حد او را می خواهید.

اما بی احترامی نتیجه معکوس دارد و نشان می دهد که دیگران را آنطور که هستند نمی پذیرید. این نشان می دهد که شما همیشه عشق را نشان نمی دهید و شانس شما را برای ایجاد یک طرز فکر عاشقانه مختل می کند.

برای مردم، برای همان چیزی که هستند ارزش قائل باشید. هر فردی با فرد دیگر متفاوت است، و ارزش دادن به ویژگی های منحصر به فرد می تواند تفاوت را ایجاد کند. ممکن است موافق نباشید یا متوجه نشوید، اما این به شما این حق را نمی‌دهد که با نادیده گرفتن کسی به او بی احترامی کنید.

ایجاد یک طرز فکر لطیف و عاشقانه مستلزم احترام به همه اطرافیانتان است. وقتی شریکی در زندگی خود دارید، باید به این که او چه کسی است و چه می خواهد احترام بگذارید. احترام شما می تواند در نحوه انجام همه چیز تفاوت ایجاد کند.

 

آخرین افکار در مورد عاداتی که یک ذهنیت عاشقانه ایجاد می کنند

شما چه مجرد باشید و چه در یک رابطه، می توانید یک طرز فکر عاشقانه برای خود ایجاد کنید. با عشق به خود و پذیرفتن اطرافیانتان شروع کنید و ببینید که چگونه همه چیز سر جای خودش قرار می گیرد. لازم نیست منتظر بمانید تا کسی شما مبهوت خود کند تا یک طرز فکر عاشقانه ایجاد کنید. همین حالا تغییری ایجاد کنید. همین الان با اجرای برخی از این عادات، مهربان تر باشید. شما به سرعت متوجه تفاوت خواهید شد و عشق و شادی مورد نظر خود را خواهید یافت.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید