دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 درسی که طلاق و جدایی به زوج ها می دهد

طلاق آخرین چیزی است که روزی که در راهرو دادگاه قدم می‌گذارید به آن فکر می‌کنید. در شروع زندگی مشترک شما فکر می‌کنید که عشق شما برای همیشه پایدار باقی خواهد ماند. با این حال، بعد از گذشت مدتی، بسیاری از مردم به ازدواج پایان می‌دهند و از عوارض روحی، جسمی، عاطفی و مالی آن رنج می‌برند. طبیعی است که هنگام طلاق، احساس تنهایی، پوچی، گم‌گشتگی و ناامیدی کنید و حسی داشته باشید که انگار دنیایتان زیر و رو شده است.

در حالی که همه مراحل دادگاه یکسانی را طی می کنند، سفر شما متنوع است. برخی خوشحال هستند که از شر این رابطه سمی خلاص می‌شوند، در حالی که برخی دیگر برای مرگ عشق بزرگ عزادار هستند. غم و اندوه یک احساس بسیار واقعی و طبیعی است که علاوه بر مرگ، در جنبه های دیگر زندگی نیز وجود دارد. در هر صورت طلاق و جدایی امری بسیار ناگوار است و همه در تلاش هستند که تا جایی که امکان دارد این اتفاق تلخ به وقوع نپیوندد. اما با این حال در بعضی از موارد، دیگر راهی بجز نوشیدن این تلخی باقی نمی‌ماند.

فهرست عناوین
10 درسی که طلاق و جدایی به زوج ها می دهد

 

10 درس طلاق که هر زوجی باید هنگام پایان دادن به ازدواج بداند

در حالی که طلاق فرآیند پیچیده و اغلب ناگوار است، درس‌های ارزشمند زیادی به شما می‌آموزد که می‌تواند در سایر زمینه‌های زندگی شما نیز گسترش یابد. وقتی به یک ازدواج پایان می‌دهید، اینها مواردی هستند که می‌توانید از تجربیات خود به همراه داشته باشید.

 

1. طلاق از نظر مالی هزینه بر است!

طبق گفته مجله فوربس، طلاق در ایالات متحده بین 15000 تا 20000 دلار هزینه دارد. البته این هزینه برای یک طلاق اعتراضی با فرزندان یا دارایی ها است. اگر یک انحلال بدون مناقشه انجام دهید و در مورد همه چیز به توافق برسید، می توانید از نظر اقتصادی ضرر کمتری را متحمل شوید.

متأسفانه، بسیاری از زوج ها در مورد چیزی یا چیزهایی اختلاف نظر دارند، بنابراین آنها نیاز دارند که دادگاه تصمیمات سختی برای آنها بگیرد. اکثر مردم هنگام طلاق و جدایی هزینه‌ای را پرداخت می‌کنند که هرگز آنقدر پول را برای عروسی خود خرج نکرده‌اند. مسئله طلاق این است که شما باید مواردی را علاوه بر هزینه های دادگاه مانند نفقه، نفقه فرزند و سایر تعهداتی که قاضی به شما دستور می دهد در نظر بگیرید. هزینه کل بسته به قوانین محل زندگی شما متفاوت است.

بنابراین، رقمی که فوربس در اختیار دارد فقط برای رسیدگی‌های حقوقی و هزینه های وکیل است. شوک این هزینه سنگین مالی ناشی از پایان دادن به ازدواج تنها می‌تواند غم و اندوه را بدتر کند، و از طرفی باید قبول کنیم که برخی از واقعیت‌های خشن مالی می‌توانند چشم‌های هرکسی را باز کنند!

 

2. انگ و برچسب طلاق می‌تواند تلخ و ناگوار باشد!

بسیاری از مردم احساس می‌کنند که پایان دادن به ازدواج، شخصیت اجتماعی آنها را به عنوان یک فرد تغییر می‌دهد. آنها احساس می کنند که دیگر کسی آنها را قبول نمی‌کند. همچنین اگر فرزندی هم در کار باشد، این احساس سخت تر می‌شود. این به این دلیل است که فکر می‌کنید هیچ کس خانواده‌ای آماده را نمی‌خواهد و برای هیچ‌کس دلچسب نیست. خوشبختانه، این باورها قدیمی است و خانواده‌های ترکیبی امروزه رایج‌تر هستند.

طلاق به این معنا نیست که هر کدام از شما به نوبه خود آدم بدی هستید. ممکن است شما افراد بزرگی باشید که اتفاقا مشکلات کمی هم دارید، اما خوب در هر صورت نمی‌توانید با هم کنار بیایید. دقیقا مثل روغن و آب که به تنهایی عالی هستند، اما به هیچ عنوان نمی‌توانند باهم آمیخته شوند.

حتی اگر عشق شما با این فرد به نتیجه نرسید، به این معنی نیست که دیگر نمی توانید فرد مناسبی را پیدا کنید و در آینده خوشحال باشید. انگها را نخرید و اجازه ندهید غم و اندوه به شک و تردید شما کمک کند.

 

 

3. تعطیلات بعد از طلاق می تواند زجرآور باشد!

در اولین تعطیلات پس از طلاق احساس تنهایی زیادی خواهید کرد. به احتمال زیاد، به اشتراک گذاشتن فرزندان و تنها ماندن یک قرارداد تنظیم شده خواهد بود. سعی کنید برنامه خود را طوری تنظیم کنید که به جای اینکه تنها بنشینید، در کنار خانواده یا دوستان خود باشید. همچنین، اگر فرزند یا فرزندان شما در کنارتان هستند، سعی کنید یک برنامه تعطیلات خوب داشته باشید و اجازه ندهید که چیزی یا حسی، برنامه شما و فرزندتان را خراب کند.

 

4. درمان زمان می برد!

فهمیدن اینکه ازدواج شما به پایان رسیده است می‌تواند برای‌تان مانند پایان دنیا باشد. دیگران ممکن است فکر کنند که طلاق به اندازه صبح کریسمس شگفت انگیز و جذاب است، به خصوص اگر همسرشان باعث ناراحتی شدید آنها شده باشد. صرف نظر از اینکه خوشحال باشید یا غمگین، در هر صورت احساس آسیب پذیری خواهید کرد و هیچ‌کس نمی‌تواند منکر این شود.

غم و اندوه شما از شما یک فرد آسیب پذیر می‌سازد تا زمانی که روند بهبودی کامل شود. در حالی که طعنه آمیز است، اگر شما آغازگر پایان ازدواج خود بوده‌اید، ممکن است متوجه شوید که این موضوع بیشتر از یک متهم به شما ضربه می‌زند. ممکن است خودتان را به خاطر ایجاد درد برای کسی که زمانی دوستش داشتید سرزنش کنید، که می تواند بر استرس عاطفی شما بیفزاید.

چیزی که بیش از هر چیز یاد خواهید گرفت این است که بهبودی فرآیندی است که هنگام طلاق یک شبه اتفاق نمی‌افتد. هیچ میانبری وجود ندارد و شما باید با تمام احساسات شدیدی که تجربه می کنید زندگی خود را پیش ببرید. بدانید که گرفتن مشاوره برای کمک به شما در این دوران کار خوبی خواهد بود، زیرا گذراندن وقت در دادگاه و جدا شدن ممکن است راحت‌ترین بخش این سفر پیچیده باشد.

 

5. مهربان بودن در طول طلاق به نفع شما است!

هیچ کس از شما و همسر سابق‌تان انتظار ندارد که در هنگام طلاق بهترین دوستان باشید، اما خواهید آموخت که خوب بودن ارزش دارد. اگر بتوانید کارها و مسائل را مسالمت‌آمیز و منطقی حل کنید و مودب و متمدن بمانید، به شما کمک می کند تا فرزندان خود را با همدیگر تربیت کنید و از تمام مراحل عبور کنید.

وقتی همسر سابق‌تان خیلی به شما صدمه زده است، مهربان بودن ممکن است چالش برانگیز باشد، اما با بد بودن هم چیزی در این زندگی به دست نمی‌آورید. بگذارید کارما برای شما کار کند و مطمئن شوید که آنچه را که درست است انجام می‌دهید. به یاد داشته باشید که هر اقدامی نتیجه‌ای در خور خود را خواهد داشت. شاید الان اتفاقی نیوفتد، اما چیزی که می‌گویید یا انجام می‌دهید می‌تواند در آینده دوباره شما را گاز بگیرد!

 

6. شما باید از مسائل مالی دقیق مطلع شوید!

در زمان انجام طلاق، انتظار می رود که یک نفر پرداخت صورتحساب ها را بر عهده بگیرد. با این حال، هر دوی شما باید به حساب ها دسترسی داشته باشید. باید بدانید که عناوین، اسناد و حساب‌ها در کجا باز می‌شوند و همچنین باید بدانید که چه مقدار پول رد و بدل می‌شود.

دادگاه باید اطلاعات دقیقی در مورد امور مالی شما بداند تا بتوانید مطمئن شوید که همسر سابق شما بدون اینکه شما مطلع باشید، مقداری پول به جیب خود نزند!

 

7. خرید خرده ریز هنگام طلاق وسوسه‌انگیز است!

وقتی تحت تاثیر عاطفی طلاق هستید، غم و اندوه شما می تواند شما را مجبور به انجام کارهایی کند که معمولاً انجام نمی‌دهید. شما استرس زیادی دارید و باید راهی برای آرام کردن اضطرابی که احساس می‌کنید پیدا کنید. برخی از مردم بیرون می‌روند و ماشینی را می‌خرند که همیشه می‌خواستند، در حالی که برخی دیگر خانه‌شان را پر از خرده‌ریزهای بی‌فایده می‌کنند و با خریدهای ضمانتی، هزینه هایی را متحمل می‌شوند که توانایی پرداخت آن‌ها را ندارند.

هزینه‌های اجباری یک مشکل رایج است. به گفته کتابخانه ملی سلامت، این خریدهای غیرقابل کنترل می‌تواند تاثیری بسیار مشابه تاثیر کوکائین، مواد افیونی و نیکوتین بگذارد، زیرا تولید دوپامین در مغز را تحریک می‌کند. شما می‌توانید به احساس سرخوشی ناشی از خرید معتاد شوید، که برای رفاه مالی شما اصلا خوب نیست.

سخت است که به غم خود منطقی نگاه کنید و به خود یادآوری کنید که درمان آن زمان می‌برد، اما عواقب مالی ناشی از انتخاب‌های ضعیف می تواند سال ها شما را آزار دهد. اگر بدهی‌هایی دارید که نمی‌توانید آن‌ها را بپردازید و به ورشکستگی و ضبط اموال شما ختم شود، اعتبار مالی شما برای هفت تا ده سال تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. مشاوران مالی برای کمک به امور مالی شما، مخصوصا در زمانی که احساسات بد شما بر همه چیز چیره شده است، بسیار لازم هستند.

 

8. یک نماینده حقوقی خوب داشته باشید

بسیاری از افراد در هنگام پایان دادن به ازدواج نگران امور مالی و در پی صرفه‌جویی هستند، اما شما اگر توان آن را دارید نباید سراغ وکیلی که کمترین نرخ را ارائه می‌دهد بروید. شما باید دنبال فردی با تجربه در قانون خانواده باشید تا بهترین معامله را برای شما انجام دهد.

اگر وکیلی ناکارآمد نمایندگی شما را بر عهده گیرد، می‌تواند هزینه‌بر تر باشد. علاوه بر این، نداشتن نماینده قانونی هم اشتباه بزرگی است، حتی اگر جاده طلاق بسیار صاف و مسطح به نظر برسد. زمانی که شما نیاز دارید که پرونده شما منصفانه انجام شود، یک وکیل حقوقی خوب می‌تواند به معنای همه چیز باشد.

 

9. طلاق بیش از آنچه فکر می‌کنید بر فرزندان تأثیر می‌گذارد!

بیشتر والدین سعی می‌کنند طوری رفتار کنند که انگار هیچ مشکلی برای فرزندانشان وجود ندارد، حتی اگر همه چیز خوب پیش نمی‌رود. با این حال، فرزندان شما می‌توانند دقیقا از همین شرایط نامناسب الگو برداری کرده و تاثیر بگیرند. همچنین فرزندان شما می‌توانند دقیقا اندوهی که شما احساس می‌کنید را تجربه کنند، و شما باید در آن‌ها به دنبال علائم رفتاری گویا باشید که نشان دهنده افسردگی است.

تغییر هرگز آسان نیست، اما فرزندان شما بیشتر از چیزی که می‌توانند به زبان بیاورند، تحت تأثیر قرار می‌گیرند. در این شرایط، اقدامات روان‌‌درمانی ممکن است یک ابزار عالی برای کل خانواده باشد زیرا پایان دادن به ازدواج بر همه افراد خانه تأثیر می‌گذارد.

 

10. این پایان داستان شما نیست!

غم و اندوه یک فاکتور خیلی بد در تجربیات بوده و می‌تواند شما را مستقیماً به افسردگی برساند. اگرچه ممکن است فصل این رابطه را به خزان رسانده باشید، طلاق به این معنی نیست که داستان شما تمام شده است. شما می‌توانید و باید عشق را دوباره پیدا کنید، زیرا شایسته شاد بودن هستید.

هنگامی که خود را از پیوندهای زناشویی جدا می‌کنید، می‌توانید هر کاری که می‌خواهید انجام دهید. شما می توانید به جایی بروید که زندگی شما را می‌برد و تصمیماتی بگیرید که بهترین احساس را برای شما داشته باشد. مطمئناً برخی عدم قطعیت‌ها وجود دارد، اما انتخاب های زیادی نیز وجود دارد که قبلاً هرگز نداشته‌اید. طلاق از شخص نامناسب می‌تواند به شما قدرت دهد تا فرد مناسب را پیدا کنید، و اگر مسائل مربوط به وابستگی مشترک و سایر مشکلات دارید، در نهایت می توانید از آن‌ها آزاد شوید.

 

آخرین نکات در مورد درس های طلاق که همه زوج هایی که از هم جدا می شوند باید بدانند

طلاق ترسناک و به‌شدت آسیب زننده است و باید تا جایی که امکان دارد از آن دوری کرد. هیچکس به شما نخواهد گفت که این یک تجربه خوشایند بوده و آن را به شما پیشنهاد نمی‌کند. با این حال، گاهی اوقات بهترین راه برای سلامت ذهنی و جسمی شماست. مطمئناً، عدم اطمینان زیادی وجود خواهد داشت که باعث ناراحتی عاطفی قابل توجهی برای شما خواهد شد، اما شما باید خود را با یک سیستم پشتیبانی عالی احاطه کنید.

هنگام پایان دادن به ازدواج، هم روزهای تاریک و هم زمان‌هایی وجود خواهد داشت که احساس می‌کنید دوباره می‌توانید نفس خود را تازه کنید. ممکن است فکر کنید که از طوفان آن گذشته‌اید، اما وقتی خاطره‌ای به ذهن شما آمده یا چیز خاصی برایتان تداعی می‌شود، دوباره مثل یک شلاق به تمام وجود شما ضربه می‌زند. در حالی که هیچ راه آسانی برای عبور از این زمان سخت وجود ندارد، می‌توانید درس‌های خوبی را از این فصل سرد یاد بگیرید.

 

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید