دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
دانلود پادکست  Memory Booster Podcast - Vol. 4
دانلود پادکست
مدت زمان : 51 دقیقه

پادکست تقویت حافظه

تقویت حافظه و افزایش توانمندی‌های ذهنی در پادکست شماره 4

در این قسمت شنونده چهارمین پادکست دنیای موسیقی درمانی برای تقوین حافظه هستید. این پادکست فوق‌العاده تاثیرگذار و شنیدنی را با یک ساختمان متفاوت نسبت به شماره های قبلی خواهید شنید و در آن، ذهن شما بیشتر از قبل پذیرای حس آرامش و البته آگاهی خواهد شد.

 

حافظه خود را با موسیقی آرامش بخش تقویت کنید

 

عناصر آرامش‌بخش و تاثیر گذار آهنگ بی کلام این پادکست، به بهترین شکل ممکن ذهن شما را مجبور به مرور کرده و با آرامش وصف ناشدنی خود، نظم خوبی را به اطلاعات ذخیره شده در مغزتان خواهد داد. اگر به دنبال تقویت حافظه خود هستید یا از ضعف حافظه رنج می‌برید، این پادکست بهترین گزینه برای شما است. با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

اکثر مردم می دانند که ورزش دادن فیزیکی بدن، برای سلامتی ضروری است. اما چیزی که بیشتر مردم متوجه نمی شوند و به آن اهمیتی نمی‌دهند، این است که ورزش کردن ذهنی هم برای بهبود عملکرد مغز لازم و ضروری است.

یکی از مهمترین فعالیت‌های مغز، پروسه ذخیره سازی اطلاعات، فراخوانی و حافظه بوده و تمرین دادن و کار کردن بر روی این عضو خارق‌العاده، می‌تواند تاثیر چشمگیری را بر روی قدرت حافظه بگذارد. تمریناتی که برای این امر شناخته شده‌اند، به تیز نگه داشتن ذهن شما کمک کرده و با تقویت حافظه، از کند بودن آن و از دادنش جلوگیری می‌کنند.

بسیاری از بازی‌های شناختی دیجیتال به عنوان برنامه‌هایی در دسترس هستند که ادعا می‌کنند یادآوری و حافظه را بهبود می‌بخشند. اما متأسفانه، واقعیت این است که بسیاری از آن بازی ها کمکی نمی کنند و از نظر ذهنی تحریک کننده نیستند. اتفاقا برعکس، یافتن راه‌های مفید برای بهبود و تقویت حافظه معمولاً مستلزم آن است که از گوشی هوشمند خود خارج شوید یا از ابزاری در آن استفاده کنید که شما را از آن فضا خارج کند.

 

موزیک تقویت حافظه

 

تمرین‌های مغزی را جدی بگیرید!

 

تمرین‌های مغزی می تواند به جلوگیری از مشکلات حافظه مرتبط با افزایش سن کمک کرده و شما را از آسیب های عصبی حفظ کند. این تمرینات مغز شما را تحریک کرده و به بهبود قدرت حفظ و یادآوری آن کمک می‌کنند. به علاوه این، با از بین بردن استرس و جایگزینی مثبت اندیشی بجای آن، سلامت کلی روان شما را بهبود می بخشند.

همچنین با بهبود قدرت حافظه، متوجه خواهید شد که می توانید آگاه‌تر بوده و تمرکز بهتری داشته باشید. در این صورت شما با انگیزه تر، سازنده تر، باهوش تر و خلاق تر خواهید بود. با انجام برخی از این تمرینات مغزی، تمام این مزایا را در آغوش بگیرید و حافظه خود را تقویت کنید. یکی از بهترین، جذاب‌ترین، ارزان‌ترین و شیرین‌ترین این تمرینات، استفاده از موسیقی مناسب برای پرورش دادن مغز و القای آرامش به آن است. [منبع] در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

 

پادکست چهارم دنیای موسیقی درمانی برای تقویت حافظه

 

همراه شدن با چهارمین پادکست دنیای موسیقی درمانی برای تقویت حافظه، یکی از بهترین تمرینات مغزی است که در بالا ذکر شد. با سپردن گوش و ذهن خود به این آهنگ بی کلام آرامش بخش، نظمی فوق‌العاده و آمیخته با آرامش را به مغز خود هدیه داده و متعاقب آن، با بهبود عملکرد مغزی خود، شاهد بالا رفتن کیفیت ذخیره سازی و فراخوانی اطلاعات توسط آن خواهید بود. پیشنهاد ما این است که به هیچ عنوان این پادکست شنیدنی و اثربخش را از دست نداده و همین حالا آن را دریافت کنید.

با شروع موسیقی بی کلام این پادکست، بواسطه صداهای محیطی فوق العاده لطیف و جذابی که می‌شنوید، در فضایی خاطره انگیز و آرام قرار گرفته و مغز شما شروع به مرور خواهد کرد. آرامش وصف ناشدنی که در این لحظات به وجود شما تزریق می‌شود، با هیچ حس لطیفی قابل مقایسه نبوده و حسی بسیار دلچسب را به شما منتقل می‌کند.

این مقدمه ای برای وارد شدن مغز شما به فاز نظم است. بعد از این قسمت به آرامی وارد قسمت موسیقایی این ساختمان شده و بعد از شنیدن یک نوای انجلیک و آرامش‌بخش، با یک ملودی نرم و دلنشین مواجه می‌شوید. یک ملودی لطیف و البته منقطع که با هنرنمایی ساز پیانو در یک کوک خاص، تمام مغز شما را به بازی می‌گیرد. منقطع بودن درآمیخته با نظم این ملودی، به مغز شما فرصت تحلیل را داده و آن را مجبور به منظم سازی می‌کند. به شما این اطمینان را می‌دهیم که حس این موسیقی برای شما بسیار جذاب بوده و آن را در هیچ کجای دیگر تجربه نکرده‌اید.

 

این موسیقی تسکین دهنده و اثربخش چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

پادکست شماره 4 دنیای موسیقی درمانی برای افزایش قدرت حافظه را با مدت زمان 51 دقیقه بصورت پیوسته خواهید شنید. به از اینکه این پادکست را از همین صفحه دانلود کردید، در موقعیت و فضایی آرام قرار گرفته و برای استفاده از آن آماده شوید. در هر ساعتی از روز می‌توانید از موسیقی بیکلام و آرامش‌بخش این پادکست استفاده کنید.

پیشنهاد ما این است که برای بهره گیری بهتر از عناصر شفابخش آن، قبل از خواب و با استفاده از هدفون، گوش و ذهن خود را به این پادکست بسپارید.

این کار در کنار نظم بهتر ذهنی، خوابی آرام و باکیفیت را هم برای شما به ارمغان خواهد آورد. ضمنا اگر در حین استفاده از این پادکست به خواب رفتید، اصلا نگران نباشید و از خواب شیرین خود لذت ببرید.

 

آهنگ برای تقویت حافظه

 

آرام باشید و انجام تنفس عمیق را شروع کنید. روی تنفس خود تمرکز کنید و در ذهن خود، دم و بازدم خود را ببینید. بعد از انجام چند نفس عمیق و احساس کاهش تنش در بدنتان، پخش موسیقی را آغاز کنید. به یاد داشته باشید که هرگز نباید میزان بلندی صدا را از حد متوسط بیشتر ببرید. با شروع قسمت ابتدایی آهنگ و شنیدن صداهای محیطی، به آرامی تمرکز خود را از تنفس برداشته و بر روی صداهایی که می‌شنوید برای افزایش تمرکز معطوف کنید. به یاد داشته باشید که بعد از برداشتن تمرکز از روی تنفس عمیق، باز هم باید آن را ادامه دهید تا بتوانید بهترین نتیجه را از حس آرامش‌بخش این پادکست کسب کنید.

 

روی عناصر موسیقی تمرکز کنید و اجازه دهید که آن‌ها کار خودشان را بکنند.

 

هرجایی که متوجه برهم خوردن تمرکز خود شدید اصلا نگران نشوید. این کاملا طبیعی بوده و بخشی از شماست. دوباره به آرامی تمرکز خود را روی عناصر این موزیک آرامش بخش برای تقویت حافظه بیاورید و اجازه دهید که افکار بیایند و بروند. در این پروسه، از افکار خود جلوگیری نکنید، اما فقط نظاره‌گر آن‌ها باشید و به آن‌ها نپردازید. و به یاد داشته باشید که این حفظ تمرکز در ابتدا بسیار سخت بوده اما با تکرار و تمرین روز به روز بهتر می‌شود. بعد از استفاده درست از این پادکست، حسی تلفیقی از آرامش، ثبات، نظم و آگاهی را پیدا خواهید کرد که حاضر نیستید آن را با هیچ حس دیگری عوض کنید. امیدواریم بتوانید بهترین نتیجه را از این پادکست کسب کنید. لطفا نظرات، پیشنهاد و انتقادات خود را در بخش نظرات این محصول با ما در میان بگذارید.

 

ویژگی‌های این پادکست:

  • موسیقی بی کلام آرامش بخش با مدت زمان 51 دقیقه پیوسته
  • بسیار مناسب برای تقویت حافظه
  • بسیار مناسب برای نظم دهی ذهنی
  • بسیار مناسب برای ارتقا عملکرد مغزی
  • بسیار مناسب برای کاهش استرس
  • مناسب برای بالابردن کیفیت خواب
  • مناسب برای خیال‌پردازی
  • مناسب برای تقویت ذهن و تمرکز

 

 

Tags :
به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود پادکست
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
تازه ترین مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی :
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید