دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
دانلود پادکست Memory Booster Podcast - Vol. 1
دانلود پادکست
مدت زمان : 60 دقیقه

موسیقی برای تقویت حافظه

تقویت حافظه به کمک موسیقی درمانی در نخستین شماره از پادکست موسیقی برای تقویت حافظه در دنیای موسیقی درمانی

در این قسمت اولین شماره از پادکست‌های فوق العاده تاثیرگذار موسیقی برای تقویت حافظه وبسایت دنیای موسیقی درمانی را خواهید شنید. تابحال پیش آمده که مثلا در جلسه امتحان به خودتان بگویید که ای کاش حافظه بهتری داشتم؟ تابحال شده که به خودتان بگویید که ای کاش می‌توانستم مسائل مختلف را بهتر به خاطر بسپارم و آن‌ها را در مغز و ذهن خود نگه دارم؟ آیا تابحال پیش آمده که بقول معروف نکته‌ای نوک زبان شما باشد اما نتوانید آن را به یاد و زبان بیاورید؟

حاظه‌ی خود را تقویت کنید

ذهن و حافظه ما هم دقیقا مثل حافظه کامپیوتر یا اگر ملموس‌تر بخواهیم بیان کنیم، مثل کمدها و فایل‌های بایگانی فیزیکی پرونده‌های ادارات دارای یونیت‌ها و واحدهای طبقه‌بندی شده و مشخصی است که وجود هرگونه به‌هم‌ریختگی در این قسمت‌ها حتما برای ما اختلال در فعالیت ذهنی و حافظه را به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال، فرض کنید که در زمان بایگانی فیزیکی پرونده‌ها در یک اداره، به محل قرارگیری پرونده دقت نکنیم یا آن را بصورت ناقص یا پراکنده در داخل فایل پرونده‌ها قرار دهیم... خب این طبیعی است که بعد از آن و هنگام رجوع دوباره به پرونده نخواهیم توانست که آن‌را پیدا کنیم یا اگر هم بتوانیم، این کار با زحمت و مشقت فراوان همراه خواهد بود.

آهنگ بهبود حافظه

چطور حافظه خود را قوی کنیم ؟

گاهی ممکن است متوجه شوید که در به یاد آوردن خاطرات یا اسم‌ها و یا حتی جای وسایل ضروری‌تان با مشکل مواجه می‌شوید و مواردی را که در ظاهر بدیهی است به سختی به یاد می‌آورید. این طبیعی است و باید بدانید که شما تنها نیستید. ما می‌توانیم با رعایت نکاتی ساده و تمرینات ذهنی و همینطور روش‌های کمکی به مغزمان در یادسپاری و یادآوری کمک کنیم. مواردی مثل تغذیه مناسب و غنی و خواب کافی، فعالیت ورزشی و فیزیکی، داشتن برنامه ریزی و تمرینات ذهنی مثل حل کردن جدول یا گوش دادن به موسیقی و همینطور حضور در جمع و ایجاد روابط اجتماعی به شما در تقویت حافظه کمک خواهند کرد.

استفاده از موسیقی روشی لذت‌بخش برای تقویت و بهبود حافظه است

ذهن و مغز ما هم در کنار فعالیت‌های دیگری مثل واکنش‌های عصبی و شیمیایی مختلف دقیقا طبق این الگو رفتار کرده و به ذخیره و بازخوانی اطلاعات ذخیره شده می‌پردازد. در کنار مشکلات فیزیکی، عصبی و شیمیایی، هرگونه اختلال در عملکرد ذهنی و وجود تشویش و فاکتورهای مزاحم در آن، برای حافظه ما و ذخیره و بازخوانی اطلاعات مشکل ایجاد خواهد کرد. اما خوشبختانه راه‌های زیادی برای رفع این مشکلات وجود دارد و یکی از لذت‌بخش‌ترین، کاربردی‌ترین و جذاب‌ترین آن‌ها استفاده از موسیقی درمانی برای حل این مشکلات و بالابردن قدرت ذهن و متعاقب آن تقویت حافظه است. در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و به راحتی مشکلات ذهنی خود و همچنین مشکلات حافظه خود را حل کنید.

پادکست موسیقی درمانی برای تقویت حافظه چطور عمل می‌کند؟

در حال حاضر شما عزیزان شنونده اولین پادکست وبسایت دنیای موسیقی درمانی برای تقویت حافظه هستید. همانطور که قبلا ذکر شد، راحت‌ترین و لذت‌بخش‌ترین راه برای افزایش توان ذهنی و تقویت حافظه استفاده از موسیقی درمانی است. راهی روح‌نواز که تک تک لحظات آن سرشار از آرامش و جذابیت خواهد بود. راهی که با کمترین هزینه، بهترین تغذیه را برای روح شما فراهم کرده و روح و جسم شما را در سلامت و آرامشی عمیق غرق می‌کند.
ما هم در این قسمت همراه شما هستیم تا همین روش سودمند و عین حال لذت‌بخش را به بهترین شکل به شما عزیزان ارائه کنیم. در این پادکست با مدت 62 دقیقه بدون وقفه، تحت تاثیر بهترین موسیقی و در کنار آن مناسب‌ترین ساختمان و عناصر صوتی برای تقویت حافظه قرار خواهید گرفت و بعد از سپردن گوش و ذهن خود به آن، تاثیر فوق العاده اش را بر روی این قسمت از توانایی مغز خود خواهید دید و در کنار تقویت حافظه بصورت شگفت انگیزی قدرت تمرکز، ریز بینی و ادراک عمومی خود را بهبود خواهید بخشید.

ساختمان این موسیقی شگفت انگیز مغز شما را به مرور خاطرات خوب وا می‌دارد

شروع این موسیقی بی‌کلام فوق‌العاده شنیدنی و سودمند برای تقویت حافظه با ریورس آرامی از ساز پیانو و صداهای محیطی انجام می‌شود. ریورس ساز پیانو به خودی خود یک کِشنده عالی برای ذهن به حساب می‌آید و در کنار آن صداهای محیطی مثل صدای پرندگان و صدای هیاهوی محو کودکانه، از طرفی یک آرام‌ساز اساسی برای ذهن و روح شنونده خواهد بود و از طرفی او را به مرور خاطرات و صحنه‌های مختلف زندگی مجبور می‌کند. این پرسه زدن ذهن می‌تواند بهترین نتیجه را برای عملکرد و قدرت حافظه داشته و طبقه‌بندی ذهنی شنونده را به بهترین شکل سامان ببخشد، دقیقا مثل کاری که در هیپنوتیزم انجام می‌شود.


در ادامه هم موسیقی وارد فراز خود شده و در کنار همین عناصری که ذکر شد ملودی جذاب آن هم شروع به نواخته شدن و تاثیرگذاری می‌کند. ملودی این آهنگ شفابخش در زیباترین، آرامش‌بخش‌ترین و احساسی‌ترین حالت ممکن توسط ساز پیانو نواخته شده و در حالتی نرم به یک هادی در ذهن شنونده تبدیل می‌شود. ملودی بصورت پلکانی در اکتاو میانی نواخته شده و بعد از آن سریعا در اکتاو بالاتر و بصورت محوتر جواب داده می‌شود که این حرکت هم یکی از تکنیک‌های جذاب آهنگساز برای به بازی گرفتن شنونده در درگیری جذاب این موسیقی و غرق کردن آن در اتفاقات ذخیره شده در ذهن خود شنونده است. موسیقی برای تقویت حافظه

قوای ذهنی خود را بالا ببرید

از عناصر عمیق و تاثیرگذار دیگر موسیقی هم برای فضاسازی و ایجاد عمق بیشتر در این موزیک فوق‌العاده آرامش‌بخش و لطیف استفاده شده که این کار هم طبق بقیه ساختمان موسیقی به بهترین شکل انجام گرفته و در لذت‌بخش‌ترین حالت ممکن شنونده را کمک خواهد کرد. در نهایت، تاثیری که ترکیب این عناصر و ساختمان اصلی و ملودیک موسیقی در این پادکست موسیقی درمانی روی ذهن شما می گذارد ، بطوری باور نکردنی باعث بالا رفتن قدرت تمرکز، توجه و ریز بینی و ادراک عمومی و مهمتر از همه حافظه شما خواهد شد.

چطور تقویت حافظه را با این پادکست شروع کنیم ؟

به راحتی اولین پادکست وبسایت دنیای موسیقی برای تقویت حافظه را دانلود کرده و در مکان و حالتی مناسب و بدون مزاحم قرار بگیرید. آرام باشید، تنفس عمیق را شروع کرده و پس از چند ثانیه پخش این موسیقی اثربخش را شروع کنید. پیشنهاد ما این است که برای بهره‌بردن هرچه بهتر از این آهنگ شفابخش حتما از هدفون استفاده کنید و به هیچ عنوان میزان بلندی صدا را بیشتر از حد متوسط قرار ندهید. تاکید می‌کنیم که حتما این موسیقی را با میزان بلندی صدای متوسط و پایین‌تر از آن گوش کنید.

 

پیشنهاد : پادکست شماره یک موسیقی درمانی تقویت ذهن را هم از دست ندهید!


در غیر این صورت ذهن، روح و گوش خود را به بدترین شکل ممکن خسته خواهید کرد. خب، موسیقی شروع به طنین‌انداز شدن در گوش و ذهن شما می‌کند. خود را رها کنید و اجازه دهید موسیقی شما را هدایت کند و نگران چیزی نباشید. به سرتاسر زندگی خود سفر کنید و شرایط و اتفاقات مختلف زندگی خود را مرور کنید. دقت داشته باشید که ما به هیچ عنوان قصد تغییر آن اتفاقات را نداریم و فقط یک نظاره‌گر هستیم.سعی کنید که تمام اتفاقات را با جزییات در ذهن خود تصویرسازی کرده و آنها را طبقه‌بندی کنید. این کار در ابندا ممکن است کمی سخت باشد، اما به مرور و تمرین کردن دفعه به دفعه آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر خواهد شد

تنفس عمیق را در زمان گوش دادن به این موسیقی فراموش نکنید

تاکید می‌کنیم که در تمام طول استفاده از این پادکست، انجام تنفس عمیق را رعایت کنید، چرا که استفاده از تنفس عمیق باعث بالارفتن جریان خون و سطح اکسیژن شده و روح و جسم شما را غرق در آرامش کرده و در نتیجه رسیدن به هدف را برای شما بسیار آسان‌تر می‌کند. بعد از انجام درست این تمرین و بهره‌گیری از این موسیقی بی‌کلام شفابخش، از نظم ذهنی، آرامش و عمق فکری خود شگفت‌زده خواهید شد.

چطور از پادکست موسیقی برای تقویت حافظه بهترین نتیجه را بگیریم؟

در مورد تعداد و مدت استفاده از این پادکست برای تقویت حافظه هم نگران چیزی نباشید. سعی کنید در هفته حداقل سه بار و هربار به مدت 15 دقیقه بدون وقفه از این موسیقی استفاده کرده و تمرین ذکر شده را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. استفاده از این پادکست را تا جایی ادامه دهید که در شما احساس اذیت شدن و کسالت بوجود نیامده باشد. در صورت بروز حالتی بد و آزاردهنده پخش موسیقی را متوقف کرده و آرام باشید و به زندگی روزمره خود بازگردید.
ضمنا ممکن است در هنگام استفاده از این پادکست خواب به سراغ شما بیاید. اصلا نگران نباشید و ذهن و جسم خود را برای خوابیدن هم آزاد گذاشته و در همین حالت به خواب بروید. این کار هم برای آرام‌سازی و پاکسازی ذهن شما بهترین حرکت و تمرین خواهد بود. به شما این اطمینان را می‌دهیم که در صورت استفاده درست از این پادکست بهترین نتیجه را از آن کسب نموده و شگفت‌زده خواهید شد... لطفا در بخش نظرات، تجربه خود از گوش سپردن به موسیقی این پادکست را با ما و دیگر کاربران عزیز وبسایت دنیای موسیقی درمانی به اشتراک بگذارید. به امید بهترین نتیجه‌گیری شما عزیزان از این پادکست برای تقویت حافظه...
ویژگی‌های این پادکست:

  • موسیقی بی‌کلام آرامش‌بخش و شنیدنی با مدت 62 دقیقه پیوشته
  • بسیار مناسب برای تقویت حافظه
  • بسیار موثر در ایجاد نظم ذهنی
  • بسیار موثر برای خیال‌پردازی و پرواز ذهن
  • بسیار مناسب برای کاهش استرس
  • مناسب برای انجام مطالعه داستانی
  • مناسب برای پاکسازی ذهن از تشویش و انرژی‌های منفی
  • مناسب برای بالابردن قدرت تمرکز
  • مناسب برای بالابردن کیفیت خواب
Tags :
به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود پادکست
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
تصویر پروفایل
۱۴۰۱/۰۷/۰۶

سلام برای حافظه مفید است ؟

تصویر پروفایل
۱۴۰۱/۰۷/۰۶

سلام، بله هدف ما هم فایده داشتن این پادکست بوده. می‌تونید به توضیحات متن مراجعه کنید.

تصویر پروفایل
۱۴۰۰/۱۰/۱۸

بسیار عالی بود

تصویر پروفایل
۱۴۰۰/۱۰/۱۹

سلام، خیلی خوشحالیم که این پادکست باعث رضایت شما شده. موفق باشید.

تصویر پروفایل
۱۳۹۹/۱۰/۱۸

فقط می تونم بگم بهترین هستید خسته نباشید

تصویر پروفایل
۱۳۹۹/۱۰/۱۹

سلام، خیلی ممنون از پیام پر از لطف شما.

تصویر پروفایل
۱۳۹۹/۰۷/۲۱

سلام کلا چه مدت باید فایلها را گوش بدیم؟ یک ماه، دوماه، ...‌........و اگه دستورالعملی داره لطفا بفرستید.. درکل چند فایل هستند

تصویر پروفایل
۱۳۹۹/۰۷/۲۲

نسخه خاصی وجود نداره، شما هر وقت امکان و زمانش رو داشتید، می‌تونید گوش بدید.

تصویر پروفایل
۱۳۹۹/۰۷/۱۹

سلام میشه روش ومدت زمان گوش کردن به اونو توصیح بدید و بگید در چه موقع از روز و درچند نوبت باید اونو گوش کنیم

تصویر پروفایل
۱۳۹۹/۰۷/۲۰

سلام و وقت شما به خیر، بهتره این پادکست‌ها رو با هدست مناسب و در آسایش گوش بدید و حداقل ۲۰ دقیقه و زمانی که ذهن شما آمادگی بیشتری برای پذیرش و تمرکز داره تا بازده بهتری داشته باشند. اگر می‌خواید مدت بیشتری گوش بدید بهتره که در بازه‌های زمانی مختلف گوش بدید.

تصویر پروفایل
۱۳۹۹/۰۷/۱۹

سلام عوارض نداره اینا؟

تصویر پروفایل
۱۳۹۹/۰۷/۱۹

سلام، خیر تا الان عوارض منفی برای این پادکست‌ها ثبت نشده.

تصویر پروفایل
۱۳۹۹/۰۴/۱۰

salam man ghablan inaro download kardam alan baram baz mikone 2 min hastesh chikar konam

تصویر پروفایل
۱۳۹۹/۰۴/۱۲

سلام، وقت شما به خیر. این چیزی که شما پخش می‌کنید، احتمالا سمپل پادکسته و برای دانلود فایل، باید روی دکمه دانلود پادکست بزنید. برای اطلاعات بیشتر می‌تونید به راهنمای خرید و دانلود سایت هم مراجعه کنید.

تصویر پروفایل
۱۳۹۹/۰۲/۲۸

جایی هست که بتونیم کسانی که تجربه ای دارن در مورد این موسیقی ها معرفی کنید اگه واقعیت داشته باشه که عالیه چون من با بالارفتن سنم قدرت حافظه و یادگیری و تمرکزم کم شده امیدوارم واقعا تاثیر داشته باشه

تصویر پروفایل
۱۳۹۹/۰۲/۲۸

سلام، می‌تونید در اینترنت جستجو کنید. منابع و مطالب زیادی در این مورد هست.

محصولات مرتبط
تازه ترین مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی :
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید