دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
دانلود پادکست Focus Podcast - Vol. 3
دانلود پادکست
مدت زمان : 63 دقیقه
0:00
0:00

موسیقی برای تمرکز

موسیقی درمانی آرامش بخش و نظم دهنده ذهن در سومین شماره از پادکست های موسیقی برای تمرکز

شما در حال شنیدن سومین شماره از مجموعه پادکست های تاثیرگذار دنیای موسیقی درمانی با عنوان موسیقی برای تمرکز هستید. اگر به دنبال رهایی از چند سویه بودن و آشفتگی ذهن‌تان هستید، پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ عنوان این موسیقی بی‌کلام شنیدنی و روح‌نواز را به هیچ عنوان از دست ندهید. فقط و فقط با سپردن گوش و ذهن خود به این پادکست اثربخش، نه تنها از عدم متمرکز بودن ذهن خلاص خواهید شد، بلکه در آرامشی بسیار عمیق و وصف‌ناپذیر فرو خواهید رفت و تجربه‌ای بسیار دلچسب از حضور ذهن و آرامش آن را حس خواهید کرد.

آرامشی وصف‌ناپذیر و رفع تشویش‌های ذهنی با کمک پادکست موسیقی برای تمرکز

این پادکست شنیدنی و اثر بخش با ویژگی های خاص خود تمام ذهن شما را متمرکز کرده و کمک بسیار زیادی را به یکسویی ذهن و قدرت تمرکز شما خواهد کرد. در حین شنیدن موسیقی این پادکست، در عمقی قرار خواهید گرفت که تا قبل از آن، به هیچ عنوان آن را تجربه نکرده و در چنین شرایط خاص و جذابی قرار نگرفته بودید. در همان هنگام که در حال گوش سپردن به این آهنگ روح‌افزا هستید، خود شما تاثیر فوق العاده آن بر روی ذهن‌تان را خواهید دید و قدرت شگفت آور آن برای بالا بردن سطح آرامش و قدرت تمرکز را حس خواهید کرد.
در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و به هیچ عنوان این پادکست اعجاب‌انگیز و تاثیرگذار را از دست ندهید. این اطمینان را به شما می‌دهیم که با گوش سپردن به موزیک روح‌نواز این پادکست نه تنها به ذهن‌آگاهی و آرامشی وصف‌ناپذیر دست پیدا خواهید کرد، بلکه احساساتی را که به هیچ عنوان در زندگی خود تجربه نکرده‌اید را با تمام وجود خود حس خواهید کرد.

چه ویژگی‌هایی در پادکست موسیقی برای تمرکز موجب اثربخشی فوق‌العاده این موسیقی بدون‌کلام می‌شود؟

موسیقی این پادکست با مدت زمان 63 دقیقه دارای ویژگی هایی منحصر بفرد است که شما می‌توانید با بهره گیری از همین ویژگی های خاص، به هدفی که برای ذهن خود به دنبال آن هستید یعنی همان بالا بردن قدرت تمرکز، برسید. این موسیقی روح‌نواز به بهترین شکل از آشفتگی و بی نظمی ذهنی شما کاسته و قدرت و حضور ذهنی شما را برای تمرکز و انجام سایر فعالیت های ذهنی را به بهترین شکل افزایش می‌دهد.
اولین و مهم‌ترین خصوصیت موسیقی این پادکست بهره‌گیری از عمقی بی‌نظیر در ساختمان آن است. این عمق با ایجاد هماهنگی بین دو نیم کره مغز شما، این ارگان را به بهترین شکل آماده بهره برداری ذهنی می‌کند و از این رو قدرتی شگفت آور را در تمرکز برای شما به ارمغان می‌آورد. در کنار این عمق، عناصر صوتی و موسیقایی دیگر مثل ملودی ساده که بوسیله مادر سازها یعنی پیانو پیاده سازی شده و به همراه آن استفاده از صدا های سه بعدی، نقش ویژه ای را در بالا بردن آرامش و ثبات ذهنی شما و در نتیجه آن افزایش قدرت تمرکزتان ایفا می‌کنند.

فضاسازی عمیق و خیال‌انگیز در کنار صداهای سه بعدی و نوای آرامش‌بخش پیانو شما را وارد دنیایی شگفت‌انگیز خواهد کرد!

از طرفی، ساختمان و ریتم پویا و متغیر این موسیقی، اجازه یکنواختی را به ذهن شما نداده و در هر لحظه در حال رهبری ذهن شما به سمت احساسات و حالات مثبت است. در شروع موسیقی شنونده ساختمانی خواهید بود که از همان ابتدا با حالتی واقعا ماورایی و روحانی ذهن شما را به فضایی خلسه‌وار، عمیق، و خوش آب و رنگ می‌کشاند. به محض قرار گرفتن در این فضای جذاب و مستقر شدن در آن، همه چیز آرام شده و وظیفه بر عهده ملودی ساز پیانو و پد ها و صداهای حجیم و صداهای سفید قرار می‌گیرد که این عناصر هم به بهترین شکل وظیفه خود را در قبال آرام‌سازی ذهن شما و عظمت بخشیدن به گستره آن انجام می‌دهند. این پروسه شفابخش به همین منوال ادامه خواهد داشت تا جایی که ذهن و وجود شما در شرایط مورد نظر که همان آرامش و حضور ذهن است قرار می‌گیرد.

موسیقی برای تمرکز

چگونه از پادکست موسیقی برای تمرکز بهترین نتیجه را بگیریم؟

خب، و حالا زمان آن رسیده است که گوش و ذهن خود را به موسیقی فوق‌العاده شنیدنی و شدیدا اثربخش این پادکست برای افزایش قدرت تمرکز بسپارید. تنها چیزی که لازم دارید یک مکان راحت، دستگاه پخش موسیقی که می‌تواند گوشی تلفن همراه یا هر وسیله دیگری باشد و یک هدفون است. آرام باشید و در هر حالتی که در آن راحت هستید قرار بگیرید. می‌توانید بنشینید یا دراز بکشید. به هر حال حالتی را انتخاب کنید که در آن راحت‌ترین وضعیت را داشته باشید و در آن حالت امکان شل نگه داشتن عضلات خود را داشته باشید. در این حالت تنفس عمیق را شروع کنید و کمی بر روی تنفس خود تمرکز کنید. سعی کنید تمام ذهن خود را بر روی روند ورود و خروج هوا به بدن و دستگاه تنفس خود متمرکز کنید و آن را تماما احساس کنید.

ریلکس کنید، تنفس عمیق را شروع کنید و موسیقی را با صدای متوسط گوش کنید

حالا موسیقی را پخش کنید و میزان بلندی صدای آن را روی مقدار متوسط قرار دهید. تاکید می‌کنیم که حتما میزان بلندی صدای پخش موسیقی را بر روی مقدار متوسط یا کمتر قرار داده و به هیچ عنوان این پادکست را با صدای بلند و بیشتر از حد متوسط گوش نکنید. چرا که در این صورت نه تنها کمکی به ذهن خود نخواهید کرد، بلکه باعث آشفتگی و خستگی آن هم خواهید شد. بعد از کمی گذشتن از پخش موزیک، تمرکز خود را به آرامی از روی تنفس خود برداشته، و آن را کاملا به موسیقی بسپارید. توجه داشته باشید که حتما باید در این حالت هم به انجام تنفس عمیق ادامه دهید.

تمرکز روی اجزای موسیقی یک تمرین فوق العاده برای اثربخشی بیشتر پادکست موسیقی برای تمرکز است

در این حالت روی اجزای موسیقی تمرکز کنید. روی اصوات آهنگین آن، روی صداهای محیطی، روی تمام صداهای زیر و بم موسیقی متمرکز شوید و سعی کنید رنگ و حالت آن‌ها را در ذهن خود ببینید. اجازه دهید که عناصر این آهنگ شما را به هرجایی که می‌خواهند ببرند و شما فقط نظاره‌گر باشید و با تمرکز و حضور ذهن کامل، لذت تمام را ببرید. این برای ذهن شما بهترین تمرین بوده و نظمی چشمگیر و فوق‌العاده سازمان‌یافته را در ذهن و وجود شما خلق خواهد کرد. این همان چیزی است که برای یکسو کردن ذهن و بالا بردن قدرت تمرکز خود به آن احتیاج دارید. اگر در این حالت خواب به سراغ شما آمد به هیچ عنوان نگران نباشید و اجازه خاموش شدن مغزتان را بدهید. این اطمینان را به شما می‌دهیم که اگر در این حالت به خواب بروید، سطحی از کیفیت خواب را تجربه خواهید کرد که تا قبل از آن حتی لحظه‌ای رنگ و بوی آن را تجربه نکرده باشید.

چند بار در روز و هربار چند دقیقه به این موسیقی گوش کنیم؟

در مورد تعداد دفعات و میزان وقت گذاشتن برای پادکست شماره 3 وبسایت دنیای موسیقی درمانی برای بالا بردن قدرت تمرکز هم اصلا نگران نباشید. لازم نیست از دستوری پیچیده و سنگین پیروی کنید. سعی کنید در هفته حداقل سه یا چهار بار ذهن و گوش خود را به آهنگ بی‌کلام این پادکست بسپارید و از اثرات سودمند و باورنکردنی آن استفاده کنید. در هر جلسه شنیدن این موسیقی هم می‌توانید حداقل 15 دقیقه بصورت پیوسته و بدون توقف ذهن و گوش خود را به این موسیقی بسپارید و از تاثیرات مثبت آن بهره‌مند شوید. این روند را تا جایی ادامه دهید که احساس شما خوب باشد. اگر در حین شنیدن این موسیقی احساسات بدی به شما دست داد پخش موسیقی را متوقف کرده و آرام باشید و به زندگی روزمره خود بازگردید. امیدواریم با استفاده مناسب و درست از موسیقی این پادکست به هدفی که دارید رسیده و در کنار رسیدن به آرامش و عظمت روحی و ذهنی، به قدرت تمرکزی وصف‌ناپذیر برسید. لطفا ما و بقیه کاربران عزیز را در جریان تجربیات خود از شنیدن این پادکست قرار دهید. در بخش نظرات این محصول منتظر شما عزیزان هستیم. پیشنهاد می‌کنیم شماره های قبلی این پادکست را هم از دست ندهید :
پادکست شماره یک موسیقی برای بالا بردن تمرکز
پادکست شماره دو افزایش تمرکز با موسیقی
ویژگی های این پادکست :

 • مدت زمان 71 دقیقه پیوسته
 • بسیار مناسب برای بالا بردن قدرت تمرکز
 • مناسب برای ایجاد آرامش و نظم ذهنی
 • مناسب برای کاهش استرس
 • حاوی عمقی جذاب و ساختمانی پویا برای هماهنگ سازی دو نیم کره مغزی شنونده
 • استفاده از ملودی نرم با کمترین پیچیدگی برای ایجاد نظم ذهنی
 • استفاده از صداهای حجیم برای فضاسازی حجیم و عظمت بخشیدن به روح و ذهن شنونده
 • بهره گیری از صدا های سه بعدی برای بالا بردن تاثیر موسیقی
 • قابل استفاده برای بالا بردن کیفیت مطالعه و قدرت یادگیری
 • قابل استفاده برای انجام انواع تکنیک‌های آرام‌سازی
 • مناسب برای انجام انواع مدیتیشن
 • دارای ویژگی‌هایی خاص برای بهبود کیفیت خواب

 

Tags :
به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود پادکست
0:00
0:00
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
تصویر پروفایل
۱۴۰۰/۰۱/۳۰

سلام و عرض ادب ، یه قسمتی بود تو سایت اهنگ های برتر حذو شده ؟

تصویر پروفایل
۱۴۰۰/۰۱/۳۰

سلام، وقت شما به خیر. ما چنین قابلیتی رو در دنیای موسیقی درمانی نداشتیم ولی فکر می‌کنم چیزی که مد نظر شما است، در دنیای موسیقی وجود داره: worldofmusic.ir

تصویر پروفایل
۱۳۹۸/۱۲/۱۶

سلام من این پادکست رو خریدم ولی فایلی که واسه دانلود قرار دادید با پادکست کاهش ترس ۲ فرقی نداره . لطفا کاری کنید.ممنون

تصویر پروفایل
۱۳۹۸/۱۲/۱۶

سلام، ممنون از اطلاع‌رسانی شما و پوزش بابت اشتباهی که از طرف ما سر زده. فایل اصلاح شد. با تشکر.

محصولات مرتبط
تازه ترین مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی :
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید