دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

جملات انگیزشی برای جلوگیری از وابستگی به دیگران

به کسانی که فقط اشتباهات تو را می‌بینند توجه نکن

توجه و تمرکز خودت را فقط بر روی اهدافت بگذار. تا جایی که می‌توانی از نظرات دیگران استفاده کن و از جایی که نظرات آن‌ها به تخریب تبدیل می‌شود، دیگر اهمیتی برای آن قائل نشو. به کسانی که فقط اشتباهات تو را می‌بینند و برای موفقیت‌های تو ارزشی قائل نیستند توجه نکن و تکان بخور!

 

فهرست عناوین
جملات انگیزشی برای جلوگیری از وابستگی به دیگران

تغییر کن اما فقط بخاطر خودت

 

تغییر کن اما فقط بخاطر خودت

تغییر به سمت مثبت همیشه خوب است. سعی کن تمام تغییرات مثبت را بر پایه و در راستای خواسته‌های خودت ایجاد کنی. بخاطر خودت تغییر را در آغوش بگیر نه برای حرف و نظرات دیگران و تبدیل شدن به آن‌ها!

 

زندگی تو خیلی بهتر از چیزی است که تصور می‌کنی

 

زندگی تو خیلی بهتر از چیزی است که تصور می‌کنی

چرا خودت را با دیگران مقایسه می‌کنی؟ چرا از ریز تا درشت داشته‌های خودت را در مقابل داشته‌های دیگران قرار داده و وزن می‌کنی؟ با این کار ارزش خود، داشته‌های خود و زندگی خودت را بشدت پایین خواهی آورد. زندگی تو خیلی بهتر از چیزی است که تصور می‌کنی. داشته‌هایت را ببین و بخاطر تمام آن‌ها شکرگزار باش و زندگی کن.

 

از افراد بد و منفی رد شو

 

از افراد بد و منفی رد شو

به افراد بد و منفی نباید حتی فکر هم بکنی، تا چه رسد به اینکه بخواهی با آن‌ها وقت بگذرانی. هر لحظه بودن در کنار این افراد، ضربه‌ای به تو می‌زند که برای ترمیم آن، به سال‌ها زمان نیاز خواهی داشت. اگر برخوردی با این افراد سمی داشتی، فقط از آن‌ها رد شو و فاصله بگیر. در اسرع وقت، خودت را از فضای مسموم آن‌ها نجات بده و احساسات منفی خودت را نابود کن.

 

کار خودت را انجام بده

 

کار خودت را انجام بده

فقط روی کار خودت تمرکز کن و کار خودت را انجام بده و اجازه بده که دیگران هم کار خودشان را بکنند. تو منحصربفرد هستی و مسیری که پیش پای تو است، با مسیرهای دیگران متفاوت است. این را درک کن و نه تمرکز خودت را برهم بزن و نه تمرکز دیگران را.

 

روش کنترل احساساتت را یاد بگیر

 

روش کنترل احساساتت را یاد بگیر

زمانی که روش کنترل احساساتت را یاد بگیری، به یک شخصیت شدیدا خطرناک برای افراد سمی و مزاحم تبدیل خواهی شد. زمانی که یاد بگیری چگونه احساسات خودت را در مقابل دیگران کنترل کرده و فقط خودت مدیریت آن را در دست داشته باشی، دیگر از هیچ منبع بیرونی تاثیر منفی نخواهی گرفت و هیچ‌کس نمی‌تواند با استفاده از نقاط ضعف احساسی تو، تو را مورد سواستفاده قرار داده یا تحقیر و تخریب کند.

 

اصیل بمان و کاری کن که دنیا از تو کپی برداری کند

 

اصیل بمان و کاری کن که دنیا از تو کپی برداری کند

به دنبال تغییر هویت خودت و تبدیل شدن به دیگران نباش. تو چیزی هستی که هستی! و باید همین چیزی که هستی را بپذیری و رشد دهی. اگر قصد رشد کردن و قدم گذاشتن در مسیر کمال را داری، باید اصیل بمانی و اصالت خودت را پرورش دهی. اینگونه است که به معنای واقعی رشد خواهی کرد.

 

روی بهتر شدن تمرکز کن نه دیگران

 

روی بهتر شدن تمرکز کن نه دیگران

تمام تلاش و تمرکز خودت را بر روی بهتر شدن بگذار و از همان ابتدا، پایه آن را فقط و فقط بر روی رشد خودت بگذار. اگر هدف تو از تغییر و بهتر شدن و این همه تلاش فقط تحت تاثیر قرار دادن دیگران است، بدان که مسیر را اشتباه آمده‌ای و همینجا متوقف شو!

 

تلاش کن که بهتر شوی نه شبیه به دیگران

 

تلاش کن که بهتر شوی نه شبیه به دیگران

این همه مشقت را به جان خریده‌ای که در نهایت فقط شبیه دیگران شوی؟ ارزش تو بیشتر از این‌ها است. تو فقط شبیه خودت هستی و تا انتها باید فقط شبیه خودت بمانی. برای شبیه به دیگران شدن تلاش نکن و فقط تلاش کن که بهتر شوی. این به مراتب برای تو بهتر است.

 

هرگز اجازه نده که کسی به بی احترامی کردن به تو عادت کند

 

هرگز اجازه نده که کسی به بی احترامی کردن به تو عادت کند

برای خودت احترام قائل باش. خودت را عاشقانه دوست داشته باش و محترم و ارزشمند بدار. تا وقتی که خودت برای خودت ارزش و احترام قائل باشی، دیگران هم این ارزش را برای تو قائل خواهند شد و در غیر این صورت، بی‌احترامی دیگران نسبت به خودت را به یک عادت تبدیل خواهی کرد. هرگز اجازه نده که این رفتار فوق‌العاده منفی برای دیگران به یک عادت تبدیل شود و همیضه برای احترام و دفاع از خودت بایست!

 

گاهی اوقات از دست دادن دیگران یعنی بدست آوردن خودت

 

گاهی اوقات از دست دادن دیگران یعنی بدست آوردن خودت

نگران از دست دادن دیگران نباش و خودت را به آن وابسته نکن. گاهی از دست دادن دیگران باعث می‌شود که خودت را بدست بیاوری. گاهی این باعث می‌شود که خودت را پیدا کنی و خودت را انتخاب کنی. این برای تو از همه چیز بهتر است.

 

خودت باش و برای خودت باش

 

خودت باش و برای خودت باش

همیشه خودت باش و سعی نکن شخصیت دیگری باشی. خودت را بپذیر و به دیگران هم خود واقعی‌ات را نشان بده. با خودت و برای خودت زندگی کن. دیگران هم اگر به درد تو بخورند و برای تو مناسب باشند، همانی که هستی را خواهند پذیرفت.

 

هیچوقت فراموش نکن که چه کسی هستی

 

هیچوقت فراموش نکن که چه کسی هستی

دنیا هرگز فراموش نخواهد کرد که تو چه کسی هستی، پس خودت هم هیچوقت آن را فراموش نکن. تو هرکه و هرچه که هستی، یک موجود منحصربفرد و جذاب هستی. تو هر که باشی، از تمام مشکلات و مانع‌های زندگی خودت بزرگ‌تر هستی. هرچقدر هم که به دیگران وابسته باشی و خودت را کمتر از آن‌ها بدانی، بالاخره روزی با خودت تنها خواهی ماند. پس به قدرت خودت ایمان بیاور تا در تنهایی خودت به آن افتخار کنی.

 

این طبیعی است که مسیر تو با دیگران متفاوت باشد

 

این طبیعی است که مسیر تو با دیگران متفاوت باشد

نگران نباش. برای این که مسیر تو با دیگران متفاوت است، مضطرب نباش. تو خاص هستی و مسیر منحصربفرد خودت را داری و این طبیعی است که به دیگران شبیه نباشی. تو زندگی خودت را داری. تو چالش‌های مخصوص خودت را داری. تو باید مسیر مخصوص خودت را طی کنی تا بیاموزی و به کمال برسی. نگران نباش و با ایمان به خودت و خدایی که این مسیر جذاب را برای تو طراحی کرده، پیش برو.

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید