دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

افراد سمی معمولا این 7 ویژگی را نشان می دهند

اجتناب از افراد سمی در زندگی روزمره تقریبا غیرممکن است. به نظر می‌رسد آنها هر جا که می‌روند درام ایجاد می‌کنند و عادت به ایجاد آشفتگی دارند. با این حال، اکثر مردم متوجه نیستند که کسانی که شخصیت منفی دارند، چیزهای زیادی در زیر ظاهر خود دارند. همانطور که مردم می‌پندارند، افراد آسیب دیده، دیگران را آزار می‌دهند، زیرا به سادگی درد خود را به هر کسی که به آن‌ها گوش می‌دهد منتقل می‌کنند.

افراد سمی معمولاً نیت بدی ندارند. آنها ممکن است قلب‌های زیبایی داشته باشند، اما آسیب‌های التیام نیافته را در آن جای داده باشند. وقتی افراد برای رویارویی با کدورت‌های درونی خود وقت نمی‌گذارند، ناگزیر رنج خود را به دیگران منتقل می‌کنند. آنها این کار را بصورت ناخودآگاه انجام می‌دهند، غافل از اینکه انرژی آنها چگونه بر افراد اطرافشان تأثیر منفی می‌گذارد.

فهرست عناوین
افراد سمی معمولا این 7 ویژگی را نشان می دهند

این موضوع رفتار آن‌ها را توجیه نمی‌کند، اما روشن می‌کند که چرا افراد سمی آن‌طور که می‌بینیم رفتار می‌کنند. این ضروری است که نسبت به همه شفقت و مهربانی داشته باشیم و اگر می‌توانیم کمک‌شان کنیم. با این حال، این بدان معنا نیست که باید روی پوسته تخم مرغ راه برویم و جسم و روح و ذهن خود را در خطر آسیب دیدن از انرژی‌های منفی دیگران قرار دهیم. شما می‌توانید در حالی که همچنان عشق و شفقت را به دیگران ارائه می‌دهید، مرزهای سالمی را با آن‌ها ایجاد کنید.

 

 

در ادامه، ما به چند ویژگی افراد سمی و راه‌های تقابل با آنها در زندگی روزمره خواهیم پرداخت. با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

 

هفت ویژگی افراد سمی و روش تقابل با آن ها

1. آنها در روابط فقط خود را می بینند!

افراد سمی فقط به این فکر می‌کنند که یک رابطه چه سودی برای آنها خواهد داشت و هرگز در ازای آن چیزی نمی‌دهند. برخی آنها را "خون آشام‌های انرژی" می‌نامند، زیرا به نظر می‌رسد آنها نیروی حیات را از دیگرانی که در دام آنها می افتند می مکند.

بسیاری از افراد سمی و خودشیفته به طور خودکار به سمت افراد همدل و حساس گرایش پیدا می‌کنند، زیرا می‌دانند که آن‌ها هدف آسانی هستند. این افراد کسانی را که قلب بزرگی دارند و واقعاً می‌خواهند به دیگران کمک کنند، شکار می‌کنند. بنابراین، تا زمانی که افراد را بهتر نشناخته‌اید، مراقب خود باشید.

مطالعات نشان می دهد که روابط نزدیک منفی می‌تواند باعث مشکلات سلامتی مانند بیماری قلبی و سلامت روانی ضعیف شود. به یاد داشته باشید که خودتان را در اولویت قرار دهید و اگر دیگران نمی‌توانند به مرزهای شما احترام بگذارند، انرژی احساسی و عاطفی خود را به آن‌ها ندهید.

 

2. افراد سمی ذهنیت قربانی بودن دارند!

به نظر می رسد افراد منفی گرا همیشه دیگران را مقصر مشکلات خود می‌دانند. آنها نمی‌توانند مسئولیت هیچ چیز را بپذیرند، زیرا فاقد خودآگاهی و انضباط هستند. به عنوان مثال، اگر آنها نتوانند شغلی پیدا کنند، ممکن است بجای نگاه کردن به ضعف‌های مهارتی خود و تلاش برای رفع آن‌ها، کارفرمایان را سرزنش کنند و مقصر بدانند. البته این بدان معنا نیست که وقتی چیزی مطابق خواسته آنها پیش نمی‌رود، حق ناراحت شدن ندارند!

با این حال، افراد بالغ به درون خود روی می‌آورند تا در مورد اینکه چگونه می‌توانند شانس خود را بهبود بخشند فکر کنند. آنها متوجه می‌شوند که بازی با کارت قربانی، آنها را به جایی نمی‌رساند، زیرا سرزنش کردن دیگران و مقصر دانستن آن‌ها، فقط حس مسئولیت‌پذیری آن‌ها را از بین می‌برد. اگر فقط دیگران باعث رنج آنها می‌شوند، دیگر چرا باید چیزی را در خود تغییر دهند؟

بنابراین، اگر متوجه شدید که فردی در اطراف شما مدام مشکلات خود را به گردن دیگران می اندازد، احتمالاً ذهنیت سمی دارد. در گفتگو با آنها، سعی کنید موضوع را تغییر دهید یا وقتی که آنها بازی سرزنش کردن دیگران را شروع می‌کنند، توصیه هایی به آن‌ها ارائه دهید. این افراد ممکن است به کسی نیاز داشته باشند که به آن‌ها گوش کند و دیدگاه جدیدی ارائه دهد.

 

اجازه ندهید افراد منفی و سمی فضایی را در سر شما اجاره کنند. مبلغ اجاره را بالا ببرید و آنها را بیرون کنید!

 

3. نسبت به دیگرانی که آنها را برتر می دانند، شدیدا احساس حسادت می کنند!

افراد سمی به خاطر موقعیت، شغل، دستاوردها و دارایی های دیگران، به آن‌ها حسادت می‌کنند. آنها دائماً خود را با دیگران مقایسه می‌کنند تا ببینند که در برابر آن‌ها چگونه هستند. شخصیت‌های منفی اغلب از عقده حقارت رنج می‌برند، بنابراین به دیگران به‌عنوان یک تهدید نگاه می‌کنند.

اگر متوجه این رفتار از سمت افراد داخل حلقه خود شدید، سعی کنید آن را شخصی نکرده و به دل نگیرید. هرکسی که شما را به خاطر دستاوردها یا معیشتتان، مخصوصا در برابر دیگران تحقیر و تخریب می‌کند، در دنیای پنهانی خود آرزو می‌کند که برای لحظه‌ای زندگی شما را داشته باشد.

 

4. آنها به زورگویی یا سایر اشکال ظلم کردن متوسل می شوند!

افراد سمی اغلب تاکتیک هایی پنهان و زیر پوستی در مقابل دیگران دارند. روش‌های ظریف آن‌ها برای تحقیر دیگران شامل صدا زدن آن‌ها با نام‌های تمسخرآمیز یا انجام "شوخی‌های خصمانه" با عنوان جعلی "شوخی دوستانه" است. افراد خودشیفته و سمی از هر فرصتی برای بالاتر قرار دادن خودشان نسبت به دیگران استفاده می‌کنند و حتی ممکن است برای این منظور، دیگران را چند پله پایین بکشند! آنها با تقویت عزت نفس افراد به قدرت می‌رسند و چند لحظه بعد از به قدرت رسیدن، آن را در هم می‌کوبند.

لطفا اجازه ندهید نظرات منفی دیگران، دیدگاه شما را تغییر دهد. اگر بتوانید از طریق فرکانس عشق در جهان عمل کنید، هیچ چیز نمی‌تواند شما را بشکند.

 

اجازه ندهید افراد منفی و سمی فضایی را در سر شما اجاره کنند. مبلغ اجاره را بالا ببرید و آنها را بیرون کنید!

 

5. افراد سمی اغلب دروغگویان اجباری هستند!

به عنوان شکل دیگری از فریب روانی، شخصیت‌های سمی تمایل دارند دروغگویان اجباری باشند. برای حفظ نفس خود، آنها باید همیشه یک تصویر خاص را برای عموم حفظ کنند. آنها می خواهند که دیگران آنها را به عنوان شخصیت‌های مقتدر ببینند و زمینی را که روی آن قدم می‌گذارند پرستش کنند. افراد سمی دروغ می‌گویند و دیگران را منحرف می‌کنند تا مردم هرگز جنبه تاریک شخصیت آن‌ها را نبینند.

اگر فردی بیش از حد تلاش می‌کند تا کامل باشد یا به نظر می‌رسد بیش از حد نگران این است که مردم چگونه او را می‌بینند، احتمالاً شخصیتی سمی دارد. به اینگونه افراد انرژی مثبت بدهید، اما از گرفتار شدن در گرایشات خودشیفتگی آن‌ها بپرهیزید.

 

6. این افراد مدام شکایت می کنند!

به نظر می رسد افراد منفی‌نگر و سمی هرگز متوجه اتفاقات خوبی که در اطرافشان وجود دارد، نمی‌شوند. آنها بدون اینکه قدردان رنگین‌کمانی باشند که پس از بارش باران ظاهر می‌شود، فقط به ابرهای تیره اشاره می‌کنند. این رویکرد تمرکز روی نیمه خالی لیوان، زندگی آنها را تلخ و خودشان را کینه‌توز می‌کند و همه اطرافیانشان را کلافه می‌کند. هیچ کس دوست ندارد با افراد همیشه شاکی معاشرت کند، بنابراین از چنین افرادی فاصله بگیرید.

 

7. افراد سمی روابط متلاطمی دارند!

به نظر می‌رسد که افراد سمی نمی‌توانند روابط پایداری داشته باشند، زیرا هرج و مرج و بی‌نظمی، مانند طاعون آنها را دنبال می‌کند. آنها به جای تأمل، فرافکنی می‌کنند و عدم آگاهی آنها، خود را در روابط شخصی‌شان نشان می‌دهد. افراد نزدیک به آنها ممکن است به دلیل نوسانات خلقی مکررشان، آنها را فرار یا غیرقابل پیش بینی توصیف کنند.

 

اگر باید حتما با این شخصیت‌ها تعامل داشته باشید، مرزهای سالمی را برای خود تعیین کنید. به عنوان مثال، مکالمات خود را به موضوعات "ایمن" محدود کنید و هنگامی که آنها متخاصم شدند، آن را کنار بگذارید.

 

آخرین افکار در مورد ویژگی های افراد سمی و روش تقابل با آن‌ها

متأسفانه، شما نمی‌توانید در دنیای امروز از مواجه شدن با افراد سمی اجتناب کنید. همه این افراد تمایلاتی مضر دارند، اما همه آن‌ها عمدا بر اساس این انگیزه ها عمل نمی‌کنند. برخی از مردم یاد گرفته‌اند که چگونه در جهان حرکت کنند و به موقعیت‌ها واکنش نشان دهند. اما با این حال، عده‌ای دیگر در درون خود مشکلی دارند و ممکن است بواسطه آن‌ها به مردم حمله کنند.

به یاد داشته باشید که هنگام برخورد با شخصیت‌های سمی، خود را در اولویت قرار داده و از غرق شدن در غم و اندوه آنها اجتناب کنید. شما هنوز هم می‌توانید بدون اینکه انرژی دیگران را به عنوان انرژی خود جذب کنید، با آن‌ها همدردی کنید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید