دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

زنی باشید که به دنبال تایید شدن اعتبار توسط دیگران نیست

زنان در طول تاریخ آموخته‌اند که برای داشتن یک زندگی کامل، از جامعه، به‌ویژه مردان، تأیید اعتبار بگیرند. اما این بقایای هزاران سال سنت جهانی زن ستیز است که سلسله مراتبی مبتنی بر جنسیت را ایجاد کرده است. این منطقی است که زنان بدون تأیید دیگران به اندازه کافی اعتماد به نفس نداشته باشند، زیرا تنها چند دهه از تصویب حقوق برابری جنسیتی، حداقل روی کاغذ می‌گذرد.

اما آنچه روی کاغذ است، همیشه به زندگی واقعی ترجمه نمی‌شود. به عنوان مثال، فقط به این دلیل که زنان می‌توانند به طور قانونی در مناصب قدرت باشند، به این معنی نیست که همیشه این اتفاق می‌افتد. و این تنها یک نمونه از چیزهایی است که زنان نمی‌توانند به راحتی مردان به آن دست یابند. ناگفته نماند که مردان هنوز زنان را با صفت‌هایی تا حدی تحقیرآمیز توصیف می‌کنند. این رفتار به خصوص در محل کار انجام می‌شود.

فهرست عناوین
زنی باشید که به دنبال تایید شدن اعتبار توسط دیگران نیست

موارد زیادی در سطح جهانی وجود داشته است که دیگران زنان را برای پست‌های مدیریتی بیش از حد احساساتی می‌دانستند. سخت نیست شرط ببندیم که هرگز نشنیده‌اید که مردی احساساتی خوانده شود، به خصوص نه به شکلی تحقیرآمیز. متأسفانه، ما جهانی داریم که زنان در آن می‌آموزند که بدون مرد هرگز نمی‌توانند موفق باشند.

در این شرایط، زنان نمی‌توانند به توانایی‌های خود اعتماد کنند مگر اینکه شخص دیگری آنها را تأیید کند. بنابراین، زنان به دنبال تایید شدن از سمت همه هستند، از همکاران گرفته تا شریک زندگی، دوستان و والدین. شاید این به نظر چیز بدی نباشد. به هر حال، همه مردم دوست دارند که از طرف اطرافیان خود تایید شوند. اما تفاوت این است که به زنان آموزش داده می‌شود که خودشان به دنبال آن باشند.

آنها یاد می‌گیرند و عمیقا باور می‌کنند که به آن نیاز دارند و اگر فعالانه به دنبال آن نباشند، مشکلی وجود خواهد داشت. این باور حتی می‌تواند باعث شود زنان احساس کنند که باید رویاهای خود را یک درجه به زیر بکشند. بنابراین، برای جلوگیری از همه این‌ها و تبدیل شدن به زنی که به دنبال تأیید اعتبار نیست، چه کاری می توانید انجام دهید؟

 

 

5 راه برای تبدیل شدن به زنی که به دنبال تأیید اعتبار نیست

1. درک کنید که ارزش شما چیست

به بسیاری از زنان آموزش داده نشده است که چگونه برای وجود خود ارزش قائل شوند. دلیل این مسئله این است که جامعه جهانی هنوز به این ایده قدیمی پایبند است که زنان باید فقط موجودی زنانه، شیک و زیبا باشند. بسیاری از دختران جوان یاد می‌گیرند که ارزش آنها فقط در ظاهر آنهاست و نه بیشتر. دختران جوان اغلب باهوش خوانده نشده و برای تبدیل به یک دانشمند یا یک چهره علمی قوی تشویق نمی‌شوند.

فقط آنها را زیبا می‌نامند و مانند شاهزاده خانم‌ها لباس می‌پوشانند. بنابراین، اگر این محیطی است که شما در آن رشد کرده‌اید، احتمالاً به زنی تبدیل خواهید شد که ارزش خود را به درستی درک نمی‌کند. و احتمالاً وقتی از طرف افراد دیگر تأیید می‌شوید، احساس خوبی خواهید داشت و بدون آن، خود را هیچ حساب خواهید کرد. چیزی که شما باید درک کنید این است که ارزش واقعی شما به ظاهرتان یا هر چیز دیگری در این مورد بستگی ندارد.

همه بدون اینکه شبیه یک سوپر مدل یا میلیاردر به نظر برسند، لایق یک زندگی خوب و دوست داشته شدن هستند. بنابراین، اعتبار شما به چیزهایی که برایشان ارزش قائل هستید و می خواهید به آن‌ها برسید گره خورده است و هیچکس حق ندارد به شما بگوید که ارزش‌های شما اشتباه است. اگر می‌خواهید ارتباط برقرار کنید و با مردم باشید، کافی است روی نزدیک بودن به مردم تمرکز کنید.

اگر می خواهید یک شغل خوب و موفق داشته باشید، باید روی آن تمرکز کنید. ارزش شما از دنبال کردن رویاهایتان و یک آدم خوب بودن ناشی می‌شود. در نهایت، تنها تایید اعتباری که نیاز دارید، تایید اعتبار خودتان است.

 

یک زن زیبا چشم را سر ذوق می آورد یک زن عاقل، فهم را و یک زن پاک، روح را...

 

2. موفقیت ها و نقاط قوت خود را تصدیق کنید

به بسیاری از زنان آموزش داده می‌شود که اگر خود را تشویق کنند، خودخواه و خود محور هستند. اما متواضع بودن به این معنی نیست که هرگز نبایستی زمانی که در حال پیشرفت هستید و برای خودتان خوب عمل می‌کنید، خودتان را تایید و تصدیق کنید. حتی ممکن است به دختران آموزش داده شود که آنها نقاط قوتی ندارند یا موفقیت‌های آنها اهمیتی ندارد. مهم نیست مردم به شما چه می‌گویند، شما می‌توانید موفق شوید حتی اگر دیگران آن را تصدیق نکنند. شما نیازی به تایید کسی ندارید.

همانطور که در بالا توضیح داده شد، به عنوان یک زن، ممکن است یاد بگیرید که فقط نقاط قوتی در ارتباط با جنبه‌های فیزیکی خود داشته باشید. و اگر بخواهید نقاط قوت فکری خود را نشان دهید، ممکن است مورد تایید دیگران قرار نگیرد. حتی اگر در مورد داشتن نقاط قوتی خاص از طرف دیگران تشویق شوید، باز هم شما کسی هستید که خودتان را بهتر هرکس دیگری می‌شناسید. شما تنها کسی هستید که می توانید تصمیم بگیرید و تعیین کنید که چه نقاط قوتی دارید.

و هنگامی که آن نقاط قوت خود را شناسایی کردید، می‌توانید از آنها به نفع خود استفاده کنید. می‌توانید این جنبه‌ها را تقویت کرده و از آن‌ها برای تقویت هر حوزه‌ای از زندگی‌تان که می‌خواهید استفاده کنید. این حوزه می‌تواند کار، زندگی اجتماعی یا هر چیز دیگری باشد. و به یاد داشته باشید که بهترین راه برای تأیید شدن، گوش دادن به آنچه دیگران در مورد شما می‌گویند نیست. در عوض، بهترین راه برای تایید اعتبار شما این است که روند و چگونگی پیشرفت کردن خود را مشاهده و ببینید که با گذشت روزها نسخه بهتری از خود می‌شوید.

 

3. مراقبت از خود را تمرین کنید و روی خود تمرکز کنید

اعتبار سنجی چیزی است که شما ترجیح می دهید از درون آن آمده باشید. اما، اگر همانطور دور هم بنشینید و منتظر دیگران باشید تا شما را تایید و حمایت کنند، ممکن است برای مدت طولانی منتظر بمانید. و به خصوص به عنوان یک زن، بهتر است روی خودتان تمرکز کنید و اجازه ندهید دیگران شما را تخریب کنند.

زیرا اگر به خود اجازه دهید که تحت تأثیر دیگران قرار بگیرید، هرگز واقعاً برآورده نخواهید شد. ممکن است برخی از کلمات تایید کننده را بشنوید، اما آنها تقریبا همیشه با توهین‌هایی از سمت افراد همراه هستند که در نهایت کارشان تخریب کردن شما است. بنابراین، در عوض به زنی تبدیل شوید که فقط بر بهتر شدن خود تمرکز دارد، نه چیزی دیگر.

خودمراقبتی کاری نیست که مردم آن را فقط برای سرگرمی یا به خاطر مراقبت زیاد انجام بدهند. بارها ثابت شده است که این کار فواید روانی بسیاری دارد. خودمراقبتی چیزی آرامش‌بخش و با ارزش است. اما مهمتر از همه، صرف این زمان برای تنهایی و مراقبت از خود، به شما فرصتی برای درون نگری نیز می‌دهد. خودمراقبتی فقط قرار دادن ماسک تقویتی صورت روی آن نیست. خودمراقبتی یعنی چند ساعت تنها ماندن و تمرکز کامل روی خود بدون حواس پرتی.

اما این تنها کاری نیست که می‌توانید برای تمرکز روی خودتان انجام دهید. شما همچنین می‌توانید برای رسیدن به رویاهای خود تلاش کنید، هر سرگرمی را که شما را جذب می‌کند شروع کنید و با افرادی که شما را خوشحال می‌کنند معاشرت کنید. دیدن اینکه چگونه پیشرفت می‌کنید و هر روز بهتر می‌شوید، برای شما مهم‌تر از حرف‌های هر کسی است.

 

4. یاد بگیرید چگونه خود را بدون تایید دیگران دوست داشته باشید

تقریبا همه با عشق ورزیدن و پذیرفتن خود به همان شکلی که هستند مبارزه می‌کنند. اما در مورد زنان این موضوع بیشتر به چشم می‌خورد. باز هم، این به نحوه تربیت دختران و این واقعیت که به آنها آموزش داده می‌شود که ارزش آنها به جنبه‌های سطحی مانند ظاهر گره خورده است، برمی‌گردد. اما ّ چیزی است که می‌توانید آن را یاد بگیرید و در زندگی خود بگنجانید.

و این راهی برای دستیابی به اعتبار مورد نیاز، به جای جستجوی تایید دیگران است. یکی از کارهایی که باید انجام دهید این است که هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید. شما در مسیر خود هستید و هیچ چیزی وجود ندارد که به آن مدیون و وابسته باشید. اگر در این مسیر روی خودتان کار می‌کنید و سعی می‌کنید خوشحال باشید، این بیش از حد کافی است. به علاوه، باید همیشه به خاطر داشته باشید که مجاز به اشتباه کردن هستید و این بخشی جدانشدنی از شما است.

حتی اگر ممکن است دیگران شما را بخاطر این اشتباهات سرزنش و تخریب کنند، به آنها گوش ندهید. مطمئنا هیچکدام از این نظرات مهم نیستند، اما فراموش نکنید که همیشه گوش دادن به انتقاد سازنده ضروری است. اما اگر مردم با انتقاد کردن فقط به دنبال تخریب کردن شما هستند، این نقدها نظراتی بی ارزش هستند که حتی نباید به آن‌ها گوش دهید. عشق به خود یعنی اینکه خودتان را در اولویت قرار دهید و با خودتان مهربان باشید حتی اگر شکست خورده یا زمین بخورید. در هر شرایطی خودتان را دوست داشته باشید و روی رشد و دستیابی به اهداف خود تمرکز کنید.

 

5. به جای جستجوی تایید اعتبار، اعتماد به نفس را تمرین کنید

برخی افراد به طور طبیعی نسبت به دیگران اعتماد به نفس بیشتری دارند. اما محیط به طور بالقوه عاملی است که بیشترین تاثیر را بر اعتماد به نفس شما می‌گذارد. والدین اغلب به دختران آموزش می‌دهند که ساکت و مطیع باشند. بنابراین، بسیاری از آنها در تلاش برای پیدا کردن و داشتن اعتماد به نفس بزرگ می‌شوند. در نتیجه، اغلب ساکت و ساکن هستند و سعی می‌کنند در پس زمینه محو شوند!

در این حالت،  تنها زمانی که آنها به اعتماد به نفس نزدیک می‌شوند زمانی است که اعتبار خارجی دریافت می کنند. البته در مورد همه خانم ها اینطور نیست. اما در هر صورت، احساس تکیه بر تأیید دیگران چیزی است که تقریباً همه زنان می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. و شما می‌توانید با تقویت اعتماد به نفس خود، احساس نیاز به اعتبار سنجی و تایید از طرف دیگران را متوقف کنید.

اعتماد به نفس یعنی اعتماد به توانایی‌های خود برای کنترل زندگی، حتی زمانی که به نظر می‌رسد همه چیز مطابق با میل ما پیش نمی‌رود. این احساس حیاتی و قدرتمند، اغلب از انجام کارهایی نشأت می‌گیرد که می‌تواند به بهبود دیدگاه شما کمک کند. شما نمی‌توانید یک روز از خواب بیدار شوید و ناگهان اعتماد به نفس پیدا کنید. اما، با صرف زمان برای کار کردن بر روی خودتان، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

اما، علاوه بر تمرین مراقبت از خود، ورزش کردن، بهتر غذا خوردن و تمرکز بر اهداف خود، باید خودگویی مثبت را نیز تمرین کنید. زمانی که افکار منفی شروع به نفوذ می‌کنند، باید آنها را اصلاح کنید. اگر فکر می‌کنید که هیچ کس در یک جلسه به شما گوش نمی‌دهد، باید تلاش کنید تا مثبت باشید و با خودتان صحبت کنید، یک صحبت مثبت.

حتی اگر چنین اتفاقی افتاد، به خود بگویید که من می‌خواستم دیدگاه خودم را به اشتراک بگذارم اما دیگران خود را از آن محروم کردند. بنابراین، با باور داشتن این خودگویی عالی، چیزی برای از دست دادن وجود نخواهد داشت. علاوه بر این، شما باید خود را با افراد مثبت احاطه کنید. اگر کسی شما را دوست ندارد یا سعی می‌کند شما را تخریب و نابود کند، شما در زندگی خود هیچ نیازی به این فرد ندارید و باید او را کنار بگذارید. اما در مقابل، بودن در کنار افراد مثبت باعث می‌شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و به شما این امکان را می‌دهد که دیگر به هر قیمتی که شده فقط اعتبار سنجی خود از سمت دیگران را نبینید.

 

آخرین افکار در مورد چگونگی تبدیل شدن به زنی که به دنبال تأیید شدن نیست

در تمام طول حضور انسان بر روی این کره خاکی، زن بودن هرگز آسان نبوده است. اگرچه آزادی و دنبال کردن رویاها برای زنان آسان‌تر شده است، اما هنوز هم در این دنیا انتظارات و فشارهای اجتماعی زیادی وجود دارد که می‌تواند زنان را از دستیابی به بالاترین پتانسیل خود باز دارد. و بسیاری از زمینه ها وجود دارد که زنان هنوز هم در آن‌ها با مردان برابر نیستند.

اما این هرگز باعث نمی‌شود که ارزش شما ناشی از تأیید مجازی افراد غریبه باشد. همچنین نباید باعث شود که نیازی به جستجوی آن داشته باشید. شما هیچ نیازی به تایید شدن توسط دیگران ندارید. برای تبدیل شدن به زنی که به دنبال تأیید اعتبار نیست، باید بدانید که ارزش واقعی شما چیست و این هرگز از تأییدیه ای که دریافت می‌کنید ناشی نمی‌شود. شما همچنین باید موفقیت و نقاط قوت خود را به رسمیت بشناسید و از هر پیشرفت کوچکی قدردانی کنید.

علاوه بر این، باید رفتارهای جدیدی را بیاموزید که تمرکز کردن بر روی خودتان را به شما یاد می‌دهند. تمرین مراقبت از خود و عشق به خود به طور بالقوه چیزهایی هستند که به شما کمک می‌کنند بهترین زنی باشید که می‌شناسید. هرچند، همین حالا هم همینطور است! و با تقویت اعتماد به نفس، مطمئن خواهید شد که به تایید کسی جز تایید اعتباری که به خودتان می‌دهید، نیاز ندارید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید