دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

چگونه هارد دیسک ذهنی خود را یکپارچه سازی کنیم؟

آیا تا به حال آرزو کرده‌اید که بتوانید مغز خود را به رایانه‌تان وصل کنید تا بتوانید اطلاعات آن را روی هارد دیسک‌اش کپی کرده و کمی آن‌ها را سازماندهی و یکپارچه کنید ؟ خوب، شما می توانید این کار را انجام دهید. شاید نه به معنای واقعی کلمه، اما مطمئناً اقداماتی وجود دارد که می‌توانیم برای یکپارچه‌سازی هارد دیسک ذهنی خود انجام دهیم.

در یکپارچه‌سازی داده‌ها، اطلاعات روی یک دیسک را (در این مورد مغز ما) یکپارچه می‌کنیم تا کارآمدتر کار کند. کمی دلهره آور به نظر می رسد، درست است؟ خوب، وقتی برای یکپارچه سازی مغز خود وقت نمی‌گذاریم، ممکن است غرق داده‌های نامنظم شده و مضطرب تر شویم. ما شروع به این احساس دائمی می‌کنیم که انگار در حال فراموش کردن چیزی هستیم، و به احتمال زیاد بارها چنین حسی را تجربه می‌کنیم.

فهرست عناوین
چگونه هارد دیسک ذهنی خود را یکپارچه سازی کنیم؟

مغز ما قادر است اطلاعات زیادی را در حافظه کوتاه مدت نگه دارد، اما همین مقدار هم سقفی دارد. هنگامی که از محدودیت‌های خود فراتر رفت، بصورت خودکار شروع به حذف موارد می‌کند تا فضا را برای دریافت و ذخیره داده‌های بیشتری باز کند. یکپارچه سازی مغز به ما کمک می‌کند تا چیزهایی که واقعاً مهم هستند را پیگیری کنیم و با این کار اضطراب بیش از حد را کاهش داده و ذهن، روح و جسم خود را آرام کنیم. در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

 

 

در اینجا هفت راه برای یکپارچه سازی هارد دیسک ذهنی خود را می‌خوانید:

 

1 - چیزها را یادداشت کنید!

همانطور که گفته شد، مغز ما می‌تواند اطلاعات زیادی را در یک زمان نگه دارد، اما در هر صورت این مقدار دارای محدودیت می‌باشد. عادت کردن به نوشتن مطالب می‌تواند فشاری که بر مغز ما وارد می‌شود را کاهش دهد. مغز ما بصورت پیاپی سعی می‌کند بفهمد که کجا باید داده‌ها را ذخیره کند و ممکن است همیشه این مکان‌یابی منطقی نبوده یا در جایی نباشد که به راحتی بتوان آن را فراخوانی و به خاطر آورد.

با این حال، نوشتن موارد می‌تواند افکار و اطلاعات ما را منظم و در یک مکان نگه دارد. این نوشتن، هدف دوگانه ای دارد. اول، به حافظه ما کمک می‌کند تا آن‌ها را به خاطر بسپاریم. و دوم، فشار بر روی مغزمان برای به خاطر سپردن را کاهش می‌دهد. به این فکر کنید که هنگام تحت فشاربودن خودتان، عمل شما چقدر تحت تاثیر قرار می‌گیرد. مکانیزم مغز ما نیز به همین صورت است و هنگامی که زیر فشار است، کیفیت کارهای خود را از دست می‌دهد. با نوشتن موارد به آن کمک کنید تا کار خود را بهتر انجام دهد.

 

2 - برنامه ریزی کنید - زمانی را برای یکپارچه سازی پیدا خواهید کرد!

ما باید یک برنامه کاری داشته باشیم و آن را به بخش‌های زندگی خود تقسیم‌بندی کنیم. یک برنامه برای خانواده، کار، پروژه ها و غیره ایجاد کنید. در واقع به جای ایجاد فهرستی از همه کارهایی که باید انجام دهید، زمانی را برای آن برنامه‌ریزی کنید، حتی اگر زمان انجام آن کار در آینده باشد. دانستن این زمان‌بندی از روی برنامه تنظیم شده، به کاهش احساس آزاردهنده "چه چیزی را فراموش کرده‌ام یا می‌کنم" کمک می‌کند.

 

3 - یک لیست از کارهای امروزتان تهیه کنید!

جایی که اکثر افراد اشتباه می‌کنند، ایجاد لیست بی‌پایان کارهایی است که باید انجام دهند. اگر بی پایان است، پس شروع کردن چه فایده‌ای دارد؟ به جای آن، یک لیست از کارهایی که باید در یک روز انجام دهید را از شب قبل ایجاد کنید. این کار مفید و اصولی، همه چیزهایی را که ممکن است ما را در شب بیدار نگه دارد، سازماندهی کرده و ما را از اینکه مهمترین وظایف ما در اولویت هستند، مطمئن می‌کند.

 

هر روز را بر اساس محصولی که درو می کنید قضاوت نکنید، بلکه بر اساس دانه هایی که کاشته اید قضاوت کنید.

 

4- فضا ایجاد کنید!

زمانی که ما توسط درهم و برهمی و بی‌نظمی فیزیکی احاطه شده‌ایم، داشتن یک هارد دیسک ذهنی منظم و مجزا سخت است. یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن استرس و اضطراب این است که فضای شلوغ اطراف خود را مرتب کنیم. اطمینان حاصل کنید که هرچیزی جای خود را دارد تا بتوان آن را راحت به عقب و سرجای خود بازگرداند. از شلوغی‌های غیر ضروری خلاص شوید و پیشخوان‌های ذهن و مغز خود را مرتب و واضح نگه دارید.

ایجاد حس آرامش و سازماندهی به فضاهایی که در آن‌ها وقت می‌گذرانیم، به ما کمک می‌کند تا احساس آرامش و سازماندهی را به افکار و احساسات خود بیاوریم. این به یکپارچه سازی مغز ما کمک می‌کند. بنابراین، ما می‌توانیم با تمرکز بر چیزهایی که اهمیت دارند، کارآمدتر عمل کرده و از هرج و مرجی که ما را احاطه کرده است خلاص شویم.

 

5- بدانید چه زمانی باید رها کنید!

ما ایجاد کننده های عادت در خودمان هستیم. و به عنوان موجوداتی که عادت دارند، بیشتر از حد لازم به چیزها نگاه می‌کنیم. این در مورد چیزهای فیزیکی و همچنین چیزهای احساسی صادق است. دانستن زمانی درست برای رها کردن چیزی که به ما کمک نمی‌کند بسیار مهم است. با این کار برای آنچه در حال حاضر واقعا به آن نیاز داریم جا باز کنیم. از بازیافت مواد فیزیکی که هدفی را دنبال نمی کنند نترسید و به همان شیوه را در مورد افکار خود نیز انجام دهید.

 

6 - دور شوید!

گاهی اوقات بهترین راه برای کمک به عملکرد موثرتر هارد دیسک ذهنی این است که از چیزی که باعث گرفتگی و اختلال در عملکرد آن می‌شود فاصله بگیریم. زمان بیشتری را صرف کارهایی کنید که به زندگی شما ارزش می‌بخشد. گذراندن زمان بیشتر با خانواده و دوستان و یادگیری چیزهای جدید، درست مانند سرمایه گذاری روی یک هارد دیسک جدید و سرحال، در زمانی که هارد دیسک قدیمی ما فرسوده شده است، می‌باشد.

هنگامی که خود را مجبور به کنار گذاشتن و دور شدن از چیزهای بی‌ارزش کردید، باید یک بازی را شروع کنید. نام این بازی، کمی سرگرم شدن است. کمی از سرگرمی‌های ساده و احمقانه قدیمی را امتحان کنید. موهای خود را روی صورت‌تان بریزید و بقول معروف کمی مسخره بازی درآورید. زمانی که وقت خود را صرف کارهایی می‌کنید که باعث خنده شما می‌شود، مخصوصا اگر نوع آن خنده‌ای باشد که باعث می‌شود شکم و پهلوهای شما درد گرفته و اشک‌هایتان جاری شود، تمام قسمت‌های خراب هارد دیسک خود را آزاد کرده و بصورت چشمگیری عملکرد مغز خود را بهبود خواهید بخشید.

 

7 – فقط نفس بکشید!

و در پایان، فقط نفس بکشید! این به هارد دیسک ما جان تازه‌ای می‌بخشد. به تنفس آگاهانه به عنوان راه اندازی مجدد هارد دیسک خود فکر کنید. این کار مفید و شفابخش، تمام داده‌های بی‌اهمیتی که در آن نگهداری می‌شوند را پاک کرده و فضای لازم را برای اطلاعات مهمی که اغلب به خاطر می‌آوریم ایجاد می‌کند.

ممکن است به نظر برسد که آرام کردن مغز به معنای از کار انداختن آن است. اما به یاد داشته باشید که واقعیت درست مانند یک هارد دیسک واقعی است. زمانی که شما صدایی از یک هارد دیسک نمی‌شنوید و از سلامت آن اطمینان دارید، دقیقا زمانی است که در کارآمدترین حالت ممکن قرار داشته و کار می‌کند!

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید