دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 نشانه آمادگی شما برای تغییر زندگی

آیا پنهانی (یا نه چندان مخفیانه) آرزوی تغییر زندگی خود را دارید؟

گاهی اوقات در زندگی، ما هوس می کنیم که کمی چیزها را تکان دهیم، قالب را بشکنیم و زندگی خود را کاملاً بازسازی کنیم. دلیل آن این است که ما می‌خواهیم با وضعیت فعلی آگاهی خود، بهتر مطابقت داشته باشیم. اگر برای مدت طولانی در یک مکان و وضعیت بمانیم، چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی و ذهنی، راحت دچار کسالت و نارضایتی می‌شویم. و اینجاست که زندگی خسته‌کننده خواهد شد.

آیا شما هم این احساسات را دارید؟ این مطلب را بخوانید تا به خودتان اطمینان دهید که واقعاً آماده ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی خود هستید.

فهرست عناوین
5 نشانه آمادگی شما برای تغییر زندگی

 

اگر این 5 نشانه را دارید، وقت آن است که زندگی خود را تغییر دهید!

 

1. بیشتر اوقات احساس بی قراری و نارضایتی می کنید.

یکی از بزرگ‌ترین نشانه‌هایی که بیانگر این است که چیزی باید در زندگی شما تغییر کند، احساس بی‌علاقگی، بی‌انگیزگی و بی‌حوصلگی در طول روز است. اگر احساس می‌کنید که اکثر ساعات روز دیگر با شما همخوانی ندارد، باید به درون خود نگاه عمیقی کنید و بفهمید که چه چیزی باید در زندگی شما باقی بماند و چه چیزی فرسوده شده است. بی‌حوصلگی حتی می‌تواند خطرناک باشد. مطالعات نشان می دهد که افراد بی‌حوصله و بی‌علاقه در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به افسردگی، اضطراب و حتی اعتیاد به مواد مخدر و سایر رفتارهای پرخطر هستند.

در دام قناعت کاذب خود نیفتید و احساس نکنید که نمی توانید تغییری در زندگی خود ایجاد کنید. شما موجودی قدرتمند و کاملاً توانا هستید و زندگی واقعاً صدف شماست. زندگی خود را بر اساس طرح بزرگی که در ذهن دارید زندگی کنید، نه بر اساس طرح و برنامه دیگران.

 

 

2. در زندگی اشتیاق و علاقه‌هایی دارید که برآورده نشده رها شده‌اند.

وقتی هر روز به سر کار می‌روید، آیا واقعاً احساس می‌کنید که باانگیزه هستید و آماده‌اید تا با یک روز دیگر مقابله کنید؟ یا احساس می‌کنید که ترس شدیدی تمام بدنتان را فرا می‌گیرد و باعث می‌شود احساس ناامیدی کنید؟ اگر برای انجام کاری آتشی در دل دارید، هرگز سعی نکنید آن شعله را خاموش کنید. هر چه صدای درون را بیشتر خاموش کنید، ماندگارتر می شود.

افراد بسیار زیادی زندگی خود را صرف کارهایی می‌کنند که واقعاً از آنها لذت نمی‌برند، بنابراین اگر رویاهایی دارید که هنوز در روح شما زندگی می‌کنند، به آن‌ها اجازه دهید در واقعیت شما هم زنده شوند. لحظه ای که انتخاب می کنید مطابق با علایق منحصر به فرد خود زندگی کنید، لحظه ای است که کودک درون خود را دوباره بیدار می‌کنید، بنابراین در تجربه کردن زندگی و تبدیل تصورات خود به واقعیت تردید نکنید.

 

3. شما به عادت های بد افتاده‌ اید.

وقتی مردم نسبت به محیط و زندگی روزمره خود بی‌علاقه می‌شوند، اغلب از چیزهایی مانند مواد مخدر، الکل، پرخوری، روابط جنسی پرخطر، قمار و سایر اعتیادها استفاده می‌کنند تا بتوانند با کسالت خود کنار بیایند. معمولاً اعتیاد را نتیجه مستقیم شیوه‌های زندگی کسل‌کننده مدرن می‌دانند، اما شما می‌توانید با اصلاح زندگی خود حتی به روش‌های به ظاهر کوچک و پیش پا افتاده، بر عادات بد غلبه کنید،.

متأسفانه رفتارهای خودویرانگر و خودتخریبی در دنیای امروز بسیار رایج است، اما می‌توان با زندگی در یک مکان آگاهانه‌تر و دوست‌داشتنی‌تر در قلب، آن را شکست داد. اگر امروز با هر فرد موفقی صحبت کنید، به شما خواهد گفت که زندگی و طرز فکر خود را کاملا بازسازی کرده‌ است تا بتوانند به جایی که امروز هست برسد. از روش آن‌ها به عنوان انگیزه برای تغییر زندگی خود استفاده کنید. به هر حال، کلید سرنوشت شما فقط در دست خودتان است، پس باید آن موانع درونی خودتان که شما را عقب نگه می دارند را از بین ببرید.

 

بزرگترین کشف تاریخ این است که انسان می تواند با تغییر نگرش خود آینده اش را تغییر دهد!

 

4. وقتی به جهان نگاه می کنید، به وضوح فریب های آن را سطحی می بینید.

وقتی در دنیا قدم برمی‌دارید، به حواس‌پرتی و دروغ‌هایی که شما را احاطه کرده‌اند می‌خندید. مجلات، تبلیغات، برنامه‌های تلویزیونی و کسب‌وکارها همگی توجه شما را می‌خواهند، اما دیگر اجازه نمی‌دهید آنها بر شما حکومت کنند. به دلیل هرج و مرج و فسادی که در دنیای ما در جریان است، این امر شما را بر آن داشته است که در درون خود به دنبال پاسخ باشید و وسوسه سازمان ها و تبلیغاتی که به شما می گویند چه کسی باشید و چه چیزی بخرید، نمی‌شوید. دیگر فریب حس عقب مانده بودنی که آن‌ها به شما القا می‌کنند را نمی‌خورید. آیا این حال و هوا را دارید؟

اگر هرلحظه بیشتر و بیشتر از این "ماشین" که خودمان هر ثانیه به آن غذا می دهیم دور می‌شوید، نشانه آن است که شما آرزوی یک ارتباط عمیق‌تر و معنای واقعی در زندگی را دارید. قبل از شروع بیداری، به اصطلاح باید از ماتریکس جدا شد و متوجه شد که روح تنها چیز همیشه ماندگار در این جهان است. اگر دیگر علاقه‌ای به همگام شدن با دنیای به ظاهر عقب مانده‌ای که در آن زندگی می‌کنیم ندارید، مطمئناً آماده اید که مسیر روشنگری و تغییرات بزرگ زندگی خود را شروع کنید.

 

5. احساس می کنید که با روابط قدیمی و حتی خودتان همسو نیستید.

هرکسی را که ملاقات می کنیم نقشی در زندگی ما ایفا می کند، حتی اگر برای مدت طولانی در کنار ما نماند. با این حال، گاهی اوقات حتی وقتی در دوستی های طولانی مدت و روابط عاشقانه، هرکدام از دو نفر شروع به حرکت در مسیرهای مختلف و غیر همسوی زندگی می کنند، رابطه به فروپاشی نزدیک می‌شود. خاتمه دادن به روابط با کسانی که دیگر با شما همسو نیستند، کاملاً خوب است. دلیل آن هم این است که در نهایت، شما باید بهترین کار را برای رشد شخصی خود انجام دهید.

این می تواند در مورد رابطه ای که با خودتان دارید نیز صدق کند. شاید آرزو می‌کنید که می‌توانستید از خودتان فرار کنید و به عنوان یک فرد جدید از نو شروع کنید. در واقع، همه ما هر از گاهی چنین احساسی را داشته ایم. اما، برای شروع دوباره لازم نیست شخص دیگری را تجسم کنید. شما می‌توانید در هر زمانی که بخواهید خود را بازسازی کنید، و همیشه بهترین زمان برای انجام آن، همین حالا است!

پس آماده‌اید؟ اگر چنین است، با تکرار و باور داشتن به این جمله تاکیدی مثبت شروع کنید:

"من برای ایجاد تغییرات مثبت و فراوانی در زندگی خودم آماده هستم!"

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید