دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 روش ساده مراقبت از خود برای داشتن یک زندگی موفق و پربار

یادگیری نحوه مراقبت از خود به شما کمک می کند تا فردی شادتر و رضایتمندتر باشید. وقتی روی مراقبت از خود کار می‌کنیم، زندگی آرام‌تری را به خود هدیه می‌دهیم. شما مجبور نیستید تغییرات بزرگی در زندگی خود ایجاد کنید. ایجاد تغییرات کوچکی در روتین زندگی خود باعث می شود احساس انرژی و خوش بینی داشته باشید.

در این قسمت، 10 نکته برای خودمراقبتی را برای شما شرح می دهیم. این ده نکته، فهرست کاملی از تکنیک های مراقبت از خود نیستند، اما شما را در مسیر اولیه پذیرش خود و آرامش قرار خواهند داد. پس در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

فهرست عناوین
10 روش ساده مراقبت از خود برای داشتن یک زندگی موفق و پربار

 

10 راه برای پرورش زندگی و کسب موفقیت با خودمراقبتی

این 10 راه را بررسی کرده و برای آن‌ها وقت بگذارید. اگر این روش ها را بصورت روزانه انجام دهید، به اختصاص دادن زمان برای در اولویت قرار دادن خود عادت کرده و یک زندگی موفق و پربار را تجربه خواهید کرد!

 

1. گذشته را رها کنید!

مرور مداوم ذهنی اشتباهاتمان و خطاهایی که در گذشته انجام داده‌ایم، منبع اصلی استرس و اضطراب برای ما است. سعی کنید در زندگی خود به آینده نگاه کنید و تغییرات مثبتی که در راه است را پیش بینی کنید. وقتی خودمان را در آینده تجسم می کنیم، بیشتر می توانیم برای رسیدن به رویاهایمان برای داشتن یک زندگی شاد و پربار تلاش کنیم.

 

2. دستگاه‌های الکترونیکی را خاموش کنید!

یک ساعت در روز را با تنظیم همه دستگاه‌هایتان روی حالت هواپیما، به خودتان اختصاص دهید. آنها را کنار بگذارید و برای مدتی آفلاین زندگی کنید. دنیا بدون شما هم، یک ساعت ادامه خواهد داشت! ممکن است در ابتدا احساس وحشت و تنهایی کنید، اما به‌تدریج هر روز مشتاقانه منتظر "ساعت بدون برق و تکنولوژی" خود خواهید بود. این کار به شما احساس آرامش و تمدد اعصاب خواهد داد و به مرور عاشق این یک ساعت خواهید شد.

 

3. روال خود را تغییر دهید!

چیزی به سادگی انتخاب یک مسیر جدید برای رسیدن به محل کار، شکل خوبی از مراقبت از خود است. به همین سادگی! به خودتان این فرصت را بدهید تا پاهایتان را دراز کنید و کارهایتان را در حالتی متفاوت انجام دهید. آیا همیشه در شب های خاصی از هفته وعده های غذایی خاصی می خورید؟ آن را تغییر دهید و منتظر برنامه غذایی جدید باشید.

 

 

4. با تنفس عمیق رفاقت کنید!

هر روز 10 تا 15 دقیقه تنفس عمیق را تمرین کنید. لازم نیست در یک مکان راحت استراحت کرده و همزمان این کار سودمند را انجام دهید. این تمرین را می توان در هر مکان و هر زمان انجام داد، هرچند اگر فرصتی برای نشستن یا دراز کشیدن در یک اتاق ساکت داشته باشید، ممکن است آرامش بیشتری را تجربه کنید. در هر حالت و موقعیتی که هستید، برای شش ثانیه نفس بکشید و در شش ثانیه بعدی آن را بیرون دهید. این کار ذهن شما را آرام می کند، فشار خون شما را کاهش می دهد و شادی و راحتی را در کل وجود شما تقویت می کند.

 

5. وقت آن رسیده است که کمی ورزش کنید!

ورزش یک راه اثبات شده برای بهبود خلق و خو و راحت تر کردن زندگی است. یک دونده حرفه ای همیشه سلامت تر است، اما لازم نیست برای به دست آوردن این احساس بدوید. با قدم زدن از پله ها در محل کار یا رفتن به پیاده روی سریع در هنگام استراحت ناهار، بدست آرودن سلامتی را شروع کنید. با ادامه دادن و افزایش استقامت، کم کم می توانید مدت زمان بیشتری ورزش کنید.

 

6. تغییرات کوچکی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید!

به دنبال تغییر عمده در برنامه غذایی خود نباشید، اما سعی کنید یک وعده غذایی در روز را به چیزی سالم تر تغییر دهید. این یک راه عالی برای تمرین مراقبت از خود است. این به خلق و خوی شما حالت طبیعی می بخشد و به شما این احساس را می دهد که بهتر از خود مراقبت می کنید. وقتی تغییرات سالم تدریجی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید، در کل احساس بهتری خواهید داشت.

 

7. بهترین دوست خود باشید!

به جای انتقاد از خود، تصور کنید بهترین دوست خود هستید. بهترین دوستتان اگر مشکل داشته باشید به شما چه می‌گوید؟ به احتمال زیاد، بهترین دوست شما، در برخورد با ایراداتتان بسیار صبورتر و مراقب تر از شما خواهد بود. همه مرتکب اشتباه می شوند، و این که مدام خود را به خاطر آنها مورد ضرب و شتم قرار دهید، مضر است.

 

روی خودت سرمایه گذاری کن از عهده آن برخواهی آمد! به من اعتماد کن...

 

8. ژورنال نویسی را شروع کنید!

راه اندازی یک مجله قدردانی می تواند کمک بزرگی به مراقبت از خود باشد. وقت گذاشتن برای قدردانی راه خوبی برای تمرین مراقبت از خود است. هر کاری که احساس می کنید درست است را انجام داده و آن را در ژورنال شخصی خود بنویسید و به آن افتخار کنید. داشته های روزانه خود را هم از ریز گرفته تا درشت، درون این ژورنال ارزشمند و افتخارآمیز ثبت کنید. هر روز، مدتی را صرف مرور کارهای خوب و درست خود و شکرگزار بودن بخاطر آن ها و نعمت‌هایی که دارید کنید.

 

9. زندگی تان را مرتب کنید!

مرتب کردن و تمیزکاری، ممکن است به نظر یک کار سخت و طاقت فرسا به نظر برسد، اما انجام کمی تمیزکاری در روز می تواند برای آرامش ذهن شما معجزه کند. فقط پانزده دقیقه در روز را به یک منطقه مورد نظر از خانه یا میز خود در محل کار اختصاص دهید و با مرتب کردن و تمیز کردن آن، ذهن خود را از آشفتگی نجات دهید. زندگی در محیطی تمیزتر و مرتب‌تر، استرس و اضطراب را به شکل چشمگیری کاهش می دهد.

 

10. افراد منفی را رها کنید!

این می تواند به سادگی عدم تعامل با یک همکار که دائماً شکایت و غرغر می کند، یا بی صدا کردن یا حذف افراد منفی از حساب های شبکه های اجتماعی شما باشد. زمان خود را با افراد مثبت اندیش و افرادی بگذرانید که شما را بالا می برند، و وقت و انرژی خود را صرف افرادی که شما را شکست می دهند نکنید.

 

سخن پایانی در مورد مراقبت از خود برای داشتن یک زندگی موفق و پربار

هنگامی که یاد می گیرید چگونه مراقبت از خود را انجام دهید، چیزهایی را خواهید یافت که برای شما مفید نیستند. و در مقابل، چیزهایی را خواهید یافت که کیفیت زندگی شما را تا حد زیادی افزایش می دهند. اگر متوجه شدید که یکی از این نکات کارساز نیست یا باعث می شود احساس گناه کنید، آن را رها کنید و به سراغ چیز دیگری بروید.

وقتی مراقبت از خود را تمرین می کنیم، یاد می گیریم بهترین دوست خود شویم. حمایت از خود به شما کمک می کند تا مسیری ارزشمند را به سمت شادی و رضایت طی کنید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید